۱۶ دی

ارزیابی تأثیرات بازار کار (LMIAs) در کانادا LMIAs in Canada

ارزیابی تأثیرات بازار کار (LMIAs) در کانادا  Labour Market Impact Assessments (LMIAs) in Canada

در این مقاله ارزیابی تأثیرات بازار کار (LMIAs) در کانادا LMIAs in Canada را برای کسانی که قصد مهاجرت به کانادا برای کار را دارند معرفی می کنیم.

LIMIA کانادا یک سند است که کارفرما در کانادا باید قبل از استخدام انواع کارگران خارجی آن را بدست آورد. یک LMIA مثبت تایید می کند نیاز به یک کارگر خارجی برای پر کردن کار در دست دارد و هیچ کارمند کانادایی برای انجام این کار در دسترس نیست.

یک برنامه LMIA باید توسط کارفرما ساخته شود. هنگامی که LMIA به دست می آید، باید به کارگر خارجی ارسال شود تا همراه مجوز درخواست کار باشد. متقاضی باید درخواست LMIA خود را به درخواست کار خود اضافه کند. به طور کلی، یک کارمند موقت خارجی به یک کار مجوز نیاز دارد و یک LMIA مثبت برای کار در کانادا در یک کار خاص.

بعضی از مشاغل نیازی به LMIA ندارند. چطور CIC تصمیمات کاربردی LMIA را می گیرد.

تصمیم گیری در مورد اینکه یا نه یک LMIA مثبت صادر کند، توسط Employment and Social Development Canada (ESDC) ساخته شده است و سپس به شهروندی و مهاجرت کانادا (CIC) صادر می شود. CIC سپس کارفرمای تصمیم گیری نهایی LMIA را اعلام می کند. در تصمیم گیری LMIA، ESDC چندین عامل را شامل می شود:

تأثیر استخدام کارگر خارجی در بازار کار کانادا تاثیر خواهد داشت
دستمزدها و شرایط کاری که به کارگران خارجی ارائه می شود
در دسترس بودن شهروندان کانادایی یا ساکنین دائمی برای انجام کار مورد نظر
انتقال دانش و مهارت های مفید از استخدام کارگر خارجی نتیجه می گیرد
آیا استخدام کارگر خارجی کمک می کند تا شغل برای شهروندان کانادایی و ساکنان دائمی ایجاد کند
در تصمیم گیری LMIA، افسران ESDC اغلب در ارتباط نزدیک با CIC و اداره خدمات مرزی کانادا (CBSA) هستند.

 Labour Market Impact Assessments
Labour Market Impact Assessments

اعتبار LMIA و مدت استخدام

پس از یک LMIA مثبت صادر می شود، یک کارمند موقت خارجی شش ماه دارد تا از LMIA برای درخواست اجازه کار استفاده کند. هیچ افزونه داده نخواهد شد. اگر مدت شش ماه منقضی شود و کارگر خارجی درخواست مجوز کار را ارائه نکند، درخواست جدید LMIA لازم است.

تنها استثناء این قانون برای مراقبت کنندگان زنده است که برای کار در کبک کار می کنند. در کبک، متقاضیان مراقبت از زندگی در ابتدا برای LMIA درخواست می کنند. پس از دریافت LMIA و قبل از درخواست اجازه کار، کارگر باید برای Certificateicat D’Acceptation du Quebec (CAQ) درخواست کند. با توجه به زمان پردازش مربوط به CAQ، LMIA در این موارد سه ماه پس از صدور CAQ، بدون در نظر گرفتن تاریخ انقضای LMIA، معتبر خواهد بود. برای اطلاعات بیشتر در مورد پرونده درخواست کیم کارداشیای کبک، اینجا کلیک کنید. (فرآیند درخواست کبک LMIA و گسترش به مجوز کار کبک.)

تمایز مهم: اعتبار LMIA مشابه مدت زمان استخدام LMIA نیست. اعتبار LMIA نشان می دهد که میزان زمانی که متقاضی کارگری خارجی باید از LMIA استفاده کند و برای مجوز کار درخواست کند. از سوی دیگر طول مدت استخدام LMIA نشان دهنده طول مدت اعتبار یک مجوز کار بالقوه است که با استفاده از LMIA اعطا می شود. سه گزینه مربوط به مدت زمان استخدام برای LMIA وجود دارد:

مدت زمان موقت برای حمایت از درخواست مجوز کار تنها.
مدت زمان دائمی برای حمایت از درخواست اقامت دائم. مجوزهای کار صادر شده تحت یک دوره دائمی LMIA برای مدت حداکثر دو سال صادر می شود، در صورتی که کشور خارجی مطابق با الزامات مندرج در LMIA باشد. مجوز کار بدون در نظر گرفتن اینکه آیا درخواست اقامت دائمی در حال انجام است یا نه، تمدید نخواهد شد.
ترکیبی از مدت زمان دائمی و موقت برای حمایت از درخواست اقامت دائم و درخواست مجوز کار.
فرم LMIA

موثر ۳۰ آوریل ۲۰۱۵، یک فرم تک تک وجود دارد که باید برای همه برنامه های LMIA استفاده شود. قبل از ۳۰ آوریل ۲۰۱۵، فرم های درخواست جداگانه برای درخواست های LMIA برای مشاغل با درآمد بالا و کم درآمد وجود داشت. فرم جدید EMP5602 تحت عنوان ALL LMIA باید استفاده شود. این فرم معمولا سؤالات مشابهی با فرم های قبلی LMIA دارد.

فرم جدید همچنین شامل اطلاع کارفرمایان در مورد شرایطی است که یک کارفرمای شرایط و شرایط کار کار خارجی را تغییر می دهد. کارفرمایان باید بلافاصله خدمات کانادا را مطلع کنند اگر تغییرات در شرایط و شرایط کار کارگر را تغییر دهند، همانطور که در LMIA مثبت اصلی توضیح داده شده است. اگر این تغییرات قابل قبول باشد، پرونده کارگر بر طبق آن به روز می شود. در بعضی موارد، سرویس کانادا ممکن است یک کارفرما درخواست کند که برای یک LMIA جدید درخواست کند.

اگر پس از بازرسی، سرویس کانادا متوجه شود که از شرایط تغییر شرایط کار و شرایط استخدام اطلاع ندارد، کارفرما پاسخگو خواهد بود. این امر می تواند منجر به کارفرمایانی شود که مجازات های اداری پولی را به عهده دارند و در آینده برای مدت کوتاهی از استخدام کارگران موقت خارجی در آینده جلوگیری خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *