شهروندی کانادایی CANADIAN CITIZENSHIP
۸ بهمن

شهروندی کانادایی CANADIAN CITIZENSHIP

شهروندی کانادایی

CANADIAN CITIZENSHIP

مهاجرت به کانادا و شهروندی کانادایی CANADIAN CITIZENSHIP یکی از مهمترین و پرطرفدارترین وضعیت در جهان است. برای تبدیل شدن به یک شهروند کانادایی، ده مرحله که باید انجام دهید وجود دارد. بیایید نگاه دقیقتری بیابیم

شرایط پذیرش برای شهروندی کانادا

برای واجد شرایط درخواست شهروندی، باید:

اقامت دائم کانادا

در طی پنج سال قبل از اعمال شما در کانادا حداقل ۱۰۹۵ روز در کانادا بوده است
مالیات بر درآمد مالیاتی برای هر سه سال مالیاتی که به طور کامل یا تا حدی در طی پنج سال قبل از اعمال شما است.
برای اهداف شهروندی، شما همچنین می توانید زمان صرف شده در خارج از کانادا را برای اهداف شهروندی حساب کنید اگر شما:

یک دائم ساکن در خدمت و یا با
نیروهای مسلح کانادا؛
دولت عمومی فدرال؛
خدمات عمومی یا استان یا قلمرو؛
زندگی در خارج از کانادا با همسر یا همسر قانونی کانادا یا همسر قانونی یا همسر دائمی، شریک زندگی مشترک یا والدینی که در آن یا در
نیروهای مسلح کانادا؛
دولت عمومی فدرال؛
خدمات عمومی یا استان یا قلمرو؛
مگر اینکه در زمان درخواست شما ۵۵ سال یا بیشتر باشد، باید بتوانید:

ارتباط (صحبت و درک) به زبان انگلیسی یا فرانسوی و
نشان می دهد، در زبان انگلیسی یا فرانسه، دانش در مورد کانادا و مسئولیت ها و امتیازات شهروندی؛
شما ممکن است واجد شرایط درخواست شهروندی نباشید اگر:

یک سابقه جنایی داشته باشید
اتهامات جنایتکارانه در کانادا یا خارج از آن روبرو هستند
دستور داده شده است که کانادا را ترک کنند
از سوءاستفاده از شهروندی کانادا رد شده است؛
شهروندی کانادا خود را لغو کرده است
شرایط و شرایط اقامت دائم اقامت شما را رعایت نکرده اید.
شما ممکن است قادر به دریافت شهروندی کانادا نباشید، اگر شرایط و مقرراتی را که به شما در هنگام اقامت دائم به شما تحمیل شد، برآورده نکنید. بنابراین، قبل از درخواست، تمام اسنادی را که با وضعیت PR خود آمده است را بررسی کنید تا همه شرایط را برآورده سازید.

محاسبه کنید تا چه مدت در کانادا بوده اید

شما می توانید پس از صرف ۱۰۹۵ روز در کانادا اعمال کنید. از ماشین حساب IRCC حضور فیزیکی استفاده کنید تا ببینید آیا واجد شرایط هستید.

گام های خود را بردارید

شما باید مدارک حضور فیزیکی خود را در کانادا ارائه دهید. این ممکن است چاپی از محاسبه حضور فیزیکی آنلاین و یا تکمیل فرم CIT 0407.

چیز دیگری که نیاز دارید این است که کپی های تمام پاسپورت ها و اسناد مسافرتی که در ۵ سال گذشته برگزار شده اند و یک قطعه شناسایی صادر شده توسط دولت (یا دو نفر، اگر گذرنامه را در پنج سال گذشته نداشتید) ارائه کنید.

اگر شما بین ۱۸ تا ۵۴ ساله هستید، باید فتوکپی از توانایی زبان انگلیسی یا فرانسوی خود را نیز ارائه دهید (این می تواند نتیجه تست شخص ثالث یا یک دیپلم / گواهی از یک موسسه آموزشی باشد که زبان زبان انگلیسی یا فرانسوی باشد.

اگر دوره های آموزش زبان در کانادا تأمین شده اید (مثل آنچه که توسط LINC ارائه شده است)، این کار نیز انجام می شود.

همچنین شما مجبور خواهید بود که فتوکپی شناسایی شخصی، از جمله گواهینامه رانندگی، کارت بهداشتی و چند شناسه دیگر را در صورت داشتن هر گونه اطلاعات ارائه کنید. کارت دائمی شما به عنوان شناسایی واجد شرایط نیست.

سرانجام اضافه کردن دو عکس شهروندی و پرداخت هزینه درخواست ۶۳۰ دلار برای هر بزرگسال.

هزینه های شهروندی کانادایی

بزرگسالان (۱۸ سال و بالاتر) ۶۳۰ CAD می پردازند. این مبلغ شامل ۵۳۰ دلار از هزینه پردازش و ۱۰۰ دلار حق هزینه شهروندی است. بزرگسالان تصویب شده همان مقدار را پرداخت می کنند. افراد زیر ۱۸ ساله تنها ۱۰۰ دلار از هزینه پردازش را پرداخت می کنند. همین مقدار نیز برای افراد زیر سن قانونی اعمال می شود.

اگر می خواهید مدرک شهروندی خود را بخواهید، می توانید درخواست گواهی شهروندی (CAD 75) بدهید. کاهش هزینه های شهروندی CAD 100.

درخواست خود را برای شهروندی کانادا ارسال کنید

شما باید درخواست خود را با ارسال نامه منظم یا پیک به مرکز پردازش پرونده در سیدنی، نوا اسکوشیا، ارسال کنید. آدرس را می توانید در وب سایت IRCC پیدا کنید.

تست شهروندی

ظرف چند هفته پس از پذیرش درخواست شما، شما ممکن است دعوت به پذیرش آزمون شهروندی بدهید. برای کمک به تست شهروندی آماده شدن، دولت کانادا یک بروشور به نام Discover Canada ایجاد کرده است: حقوق و مسئولیت های شهروندی.

این اطلاعات جامع برای کمک به آماده شدن برای تست شهروندی فراهم می کند. اطلاعاتی در مورد تاریخ، جغرافیا، دولت، و حقوق و مسئولیت های شهروندی کانادا خواهید یافت.

به مصاحبه، تست یا شنیدن خود بروید

از شما خواسته خواهد شد که برای بازبینی اسنادی که شما با درخواست ارسال کرده اید، بیایید. علاوه بر تست شهروندی، شما نیز به زبان انگلیسی / فرانسوی آزمایش خواهد شد.

ممکن است یکی یا بیشتر از این اعلانها ارسال شود: اطلاعیه برای تست شهروندی ظاهر می شود، اطلاع می دهد که برای مصاحبه با مقام شهروندی ظاهر شود، برای رسیدن به جلسه با یک افسر شهروندی یا یک قاضی شهروندی ظاهر می شود.

منتظر تصمیم هستیم

در آن مرحله، فقط باید صبر کنید. شما از تاریخ و زمان مراسم شهروندی خود مطلع خواهید شد. در مراسم شهروندی، قبل از قاضی شهروندی، باید اطاعت شهروندی را بگوئید.

اگر شما الزامات را برآورده نکنید، توسط یک مقام رسمی مطلع خواهید شد.

پس از صدور سوگند شما یک گواهی نامه شهروندی کانادا دریافت خواهید کرد.

پردازش زمان برای شهروندی کانادا

زمان پردازش فعلی برای درخواست شهروندی کانادا ۵ ماه است.

پرسش های متداول
سوال: آیا یک کودک میتواند از والدینش درخواست جداگانه ای برای شهروندی کانادا کند؟
پاسخ: یک فرد مقیم کانادا می تواند شهروندی کانادا را در هر دو روش دریافت کند. آنها ممکن است همزمان با والدینشان درخواست کنند یا پس از آنکه حداقل یکی از والدین به یک شهروند کانادایی تبدیل شود. یا آنها می توانند جداگانه اعمال کنند، صرفنظر از قصد والدینشان برای کسب تابعیت.
برخی از الزامات واجد شرایط بودن که فرزندتان قبل از درخواست شهروندی کانادا درخواست می کند، وجود دارد:

کودک باید زیر ۱۸ سال باشد

کودک نباید با قانون مشکلی داشته باشد (شامل اموال، محاکمه، زندان، تحقیق، حکم اعدام، بدرفتاری، تروریسم، خیانت و غیره)
سوال: آیا تحصیل در کانادا من را از پذیرش یک آزمون زبان معاف می کند؟
جواب: بله، تحصیلات تکمیلی که از موسسه کانادایی به دست می آید، شما را از پذیرش آزمون زبان معاف می کند.

سوال: اگر همراه با یک شهروند کانادایی در خارج از کشور، آیا این زمان برای تعهد اقامت من برای کسب تابعیت کانادا به حساب می آید؟
پاسخ: نه، شما باید در مدت ۵ سال قبل از اینکه شما برای شهروندی درخواست می کنید، در کانادا حداقل ۱۰۹۵ روز باقی بمانید

سوال: اگر حداقل یکی از والدین کودک یک شهروند کانادایی است، آیا کودک به عنوان شهروند کانادا شناخته می شود؟
پاسخ: عوامل متعددی برای بررسی وجود دارد. برای اطمینان در مورد وضعیت خاص خود، از ابزار من “من یک کانادایی” یا جایگزین آن است.

سوال: آیا می توانم شهروند دوگانه ای از کانادا و ایالات متحده باشم؟
پاسخ: بله، هر دو کشور اجازه می دهند که تابعیت دوگانه داشته باشند.

سوال: مزایای شهروندی کانادا در مقایسه با وضعیت PR چیست؟
پاسخ: وضعیت شهروندی کانادا مزایای متعددی دارد، یعنی دسترسی به مشاغل محدود، حق رای دادن و اجرای یک دفتر سیاسی و توانایی استفاده از گذرنامه کانادایی برای سفر.

سوال: آیا می توانم در ایالات متحده به عنوان یک شهروند کانادایی زندگی کنم؟
پاسخ: به عنوان یک شهروند کانادایی، در هر ۱۲ ماه می توانید در ایالات متحده تا ۶ ماه بمانید. پس از آن، شما ویزای خود را می خواهید.

سوال: مزایای شهروندی کانادا چیست؟

پپاسخ: هنگامی که شهروندی به شما داده می شود، شما با حقوق هر شهروندی از کشور برخوردار خواهید شد. شما حق دارید هر زمان که بخواهید زندگی کنید و کار کنید. با استفاده از این گذرنامه، شهروندان کانادایی بدون دسترسی به روادید و یا سفارت در ۱۷۱ کشور و منطقه از جمله استرالیا، فرانسه، آلمان، نیوزیلند، سوئیس، انگلستان، ایالات متحد و بسیاری دیگر، بدون دسترسی به روادید و یا ویزا دریافت می کنند.

چطور می توانیم کمک کنیم
جین کاتکوا و همکاران مشاور مهاجرتی در تورنتو، انتاریو است که از سال ۱۹۹۵ خدمات مهاجرتی را در کانادا فراهم می کند. ما می توانیم تمام پرونده های مربوط به درخواست برای شهروندی کانادا را انجام دهیم.

ما به شما در تعیین شرایط واجد شرایط بودن، جمع آوری اسناد، پرداخت هزینه ها و، مهم تر از آن، فرم های درخواست را تکمیل خواهیم کرد.

با ۲۰ سال تجربه در پشت ما، ما اطمینان حاصل خواهیم کرد که همه شما برای دریافت گواهی شهروندی کانادا خود و جشن رویایی که مدت هاست از آن انتظار دارید را جشن می گیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *