مهاجرت به کانادا و فرود ، استقرار در مانیتوبا کانادا
۱۸ دی

مهاجرت به کانادا و فرود ، استقرار در مانیتوبا کانادا

مهاجرت به کانادا و فرود ، استقرار در مانیتوبا کانادا

در این مقاله ما به شما با زندگی در مانیتوبا کانادا آشنا خواهیم کرد . اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید می توانید در این استان اقامت کنید. استان مانیتوبا جزوء استان های سرسبز کانادا به حساب می آید و مرکز آن شهر وینیپگ است.

مراقبت های بهداشتی در مانیتوبا

ساکنان دائمی در صورت نیاز به بیمه درمانی می باشند. برای دریافت کارت بهداشتی مانیتوبا باید با Healthcare Manitoba ثبت نام کنید. اگر قبل از دریافت کارت خود به مراقبت های بهداشتی نیاز دارید، باید مدرک اقامت دائم خود را ارائه دهید. با مراجعه به Health Manitoba برای کارت سلامت مانیتوبا ثبت نام کنید:

اگر شما قادر به رفتن به دفتر دکتر نیستید، اما نیاز به کمک غیر اضطراری پزشکی، شما می توانید با پزشکان و پرستاران با تماس با HealthLinks Manitoba تماس بگیرید.

استخدام در مانیتوبا

مهاجرت به کانادا و فرود ، استقرار در مانیتوبا کانادا
مهاجرت به کانادا و فرود ، استقرار در مانیتوبا کانادا

به منظور کار قانونی در مانیتوبا، شما باید یک شماره بیمه اجتماعی کانادا (SIN) داشته باشید. پس از وارد شدن به کارت SIN خود، در اسرع وقت درخواست کنید. بعضی اوقات، فرم های درخواست کارت SIN برای مهاجران پس از فرود داده می شود، اما اگر نباشد، می توانید در مرکز خدماتی کانادا تان درخواست کنید.

بعد از اینکه شماره SIN خود را به دست آوردید، مهم است که مدارک تحصیلی خود را ارزیابی کنید. به این ترتیب، کارفرمایان کانادایی قادر خواهند بود تا شرایط و تجربه خود را در مقایسه با استانداردهای کانادا درک کنند.

اگر در تجارت کار کنید، باید گواهینامه تجارت کانادا را برای تجارت خود در مانیتوبا کسب کنید. با تماس با شرکت Red Seal، یک سازمان صدور گواهینامه بین المللی، شروع کنید.

افراد حرفه ای  ممکن است مستلزم ثبت نام در سازمان تنظیم مقررات استانی باشند. شما باید بتوانید حرفه و یا سازمان تنظیم مقررات تجارت خود را در دفترچه تلفن یا با جستجوی آنلاین جستجو کنید. به عنوان مثال، دندانپزشکان باید سازمان دندانپزشکی، مانیتوبا را جستجو کنند.

اگر شما نیاز به بهبود مهارت هایی در زبان انگلیسی یا فرانسه دارید، برای یک دوره ثبت نام کنید. توانایی صحبت کردن، فهمیدن و نوشتن روان به زبان انگلیسی و / یا فرانسوی ضرورت در نیروی کار کانادا است.

دوره های زبان انگلیسی به عنوان زبان اضافی (EAL) در:

بخش مدرسه وینیپگ
مرکز مهارت های انگلیسی
دوره های مختلف جامعه برای کسانی که نمی توانند در کلاس ها در موسسات رسمی دانشگاهی شرکت کنند ارائه می شود.  توجه: این برنامه ممکن است مراقبت از کودک داشته باشد، بنابراین شما می توانید فرزندان خود را با خود بیاورید.
توجه: این لیست کامل نیست بیشتر مراکز محلی و موسسات آموزشی محلی نیز کلاس های زبان را ارائه می دهند.

رزومه شما

قبل از اینکه شما شروع به جستجو برای یک کار در کانادا کنید، اطمینان حاصل کنید که رزومه شما به روز می شود و شما به دقت آن را چک کنید و نامه های پوشش خود را برای املا و اشتباهات دستوری. بسیاری از سازمان های خدمات مهاجر ارائه رزومه کاری و خدمات نامه نامه را برای کمک به شما در این زمینه ارائه می دهند. دایرکتوری زیر را ببینید.

جستجو برای یک کار در کانادا

چندین موتور جستجوی آنلاین  برای مرور پست های کاری و پیدا کردن کار در کانادا وجود دارد.

مهم است که توجه داشته باشید که یافتن کار می تواند زمان بگذارد، بنابراین آماده باشید که از لحاظ مالی خود در حالی که به دنبال استخدام هستید، آماده باشید.

مشکلی در پیدا کردن کار وجود دارد؟ تجربه کار کانادا را از طریق داوطلب شدن به دست آورید! داوطلب شدن یک راه عالی برای شرکت در اجتماع جدید شماست و تجربه کار در سازمان های کانادا را به دست آورید. فرصت های داوطلبانه از طریق اکثر مراکز اجتماعی یا روزنامه های محلی شما قابل دسترسی است.

مالیات در مانیتوبا

در چند روز اول پس از ورود به مانیتوبا، باید یک حساب کاربری را در یک بانک محلی یا موسسه مالی باز کنید. بانک های محبوب در کانادا عبارتند از: HSBC، بانک اسکاتیا، بانک سلطنتی کانادا (RBC)، بانک مونترال (BMO)، TD Canada Trust، بانک مرکزی امپریال کانادا (CIBC)، بانک ملی کانادا و بانک Desjardins. با جستجو در اینترنت می توانید اطلاعات تماس را برای این بانک ها پیدا کنید، یا به سادگی به یک شاخه محلی بروید و اطلاعات را بخواهید.

برای کمک به شما برای قرار ملاقات با یک مشاور مالی در موسسه بانکی که می تواند به شما در سازماندهی امور مالی خود در کانادا کمک کند، اطلاعاتی را در زمینه تامین مالی خانه و خودرو خریداری می کند، به شما در مورد پرداخت هزینه تحصیلات خود و خانواده تان کمک می کند. اعضا، و دادن مشاوره در مورد آماده سازی برای بازنشستگی شما.

مهم است که بدانید: پول کانادا از سنت و دلار ساخته شده است. در ۱ دلار کانادا ۱۰۰ سنت وجود دارد. ارز در حروف سکه و صورتحساب یا پول کاغذی یافت می شود. بخش ها به صورت زیر هستند:

سکه های ۱ سنت (۰٫۰۱ دلار) به نام “پنی” – توجه: این پنی دیگر در معاملات تجاری استفاده نمی شود.
سکه های ۵ سنت (۰٫۰۵ دلار) به نام “نیکل”
سکه های ۱۰ سنت (۱۰ دلار) به نام “سکه”
سکه های ۲۵ سنت (۰٫۲۵ دلار) به نام “سه ماهه”
سکه های یک دلار ($ ۱٫۰۰) به نام “loonie” برای لوئیس کانادایی در سکه
سکه های دو دلار ($ ۲٫۰۰) به معنای “دوون” نامیده می شود، زیرا معادل دو لوئیس است و
لوایح پنج دلار (۵٫۰۰ دلار)، ده دلار (۱۰٫۰۰ دلار)، بیست دلار (۲۰٫۰۰ دلار)، پنجاه دلار (۵۰٫۰۰ دلار) و یک صد دلار (۱۰۰ دلار).

شایع ترین روش معاملات پول نقد، چک، بدهکاری کارت های بانکی، و کارت های اعتباری.

اگر فرزندان زیر ۱۸ سال دارید، ممکن است واجد شرایط دریافت مزایای مالیاتی کودک کانادا باشید.

آموزش و پرورش و آموزش در مانیتوبا

کودکان زیر ۱۶ سال باید برای مدرسه ثبت نام کنند. آموزش و پرورش معمولا در سن چهار یا پنج سالگی شروع می شود. اکثر کودکان در مدرسه ماندند تا زمانی که دبیرستان را به پایان رسانند، عموما در سن ۱۸ سالگی.

سیستم مدرسه دولتی کانادایی از سوی دولت تأمین می شود، به این معنی که دانشجویان هزینه های تحصیل ندارند. این به طور کلی به دو سطح، ابتدایی و ثانویه تقسیم می شود. آموزش و پرورش پس از متوسطه، مانند کالج یا دانشگاه، تنها تا حدی توسط دولت تامین می شود که نیاز به تحصیل دانشجویان دارد. برخی از ولسوالی ها یا مدارس خصوصی ممکن است سطوح مختلف کلاس خود را سازماندهی کنند، هر چند استانداردهای آموزشی توسط دولت استانی تنظیم می شوند.

سال تحصیلی برای تمام سطوح تحصیلی در ماه سپتامبر آغاز می شود و از طریق ماه ژوئن برای دانش آموزان ابتدایی و متوسطه و تا آوریل برای دانشجویان دانشگاه و دانشجویان اجرا می شود. تعطیلات استاندارد شامل تعطیلات کریسمس و سال نو در ماه دسامبر و ژانویه و تعطیلات بهار در مارس یا آوریل است. علاوه بر این، دانش آموزان حق تعطیلات مذهبی را دارند. برای اطلاعات در مورد ثبت نام با مدرسه مدارس محلی در محله خود تماس بگیرید.

گرفتن مجوز راننده در مانیتوبا

اگر شما در حال اجاره دادن، اجاره دادن یا خرید یک خودرو هستید، باید یک گواهینامه رانندگی رسمی مانیتوبا داشته باشید.

برای کسب مجوز رسمی و بیمه رسمی Manitoba، به نام Autopac، باید با بیمه عمومی Manitoba (MPI) تماس بگیرید.

توجه: هر وسیله نقلیه و راننده باید دارای بیمه باشد. قبل از رانندگی با بیمه کننده محلی تماس بگیرید تا بیمه شوید.

مسکن در مانیتوبا

چندین گزینه مسکن متفاوت در سراسر کانادا وجود دارد. اگر قبلا به شهر جدید خود نرسیده اید، بهتر است یک آپارتمان موقتی را هنگام اولین بار وارد کنید و / یا یک نماینده املاک و مستغلات را استخدام کنید تا شما را از طریق روند مسکن راهنمایی کند و توصیه های معقول خود را در بهترین مناطق ارائه دهد برای شما و خانواده تان زندگی کنید.

انواع مختلف مسکن در مانیتوبا

ساختمان های آپارتمانی ساختمان های بزرگ و چندگانه متعلق به یک فرد یا شرکت است که در آن هر یک از ساکنان واحد را می فروشد.

آپارتمانهای استودیو یا کارشناسی به طور کلی یک اتاق با یک منطقه آشپزخانه و حمام دارند و فقط برای یک فرد مناسب هستند.

آپارتمان های بزرگ تر می توانند خانواده ها را به عنوان اتاق های خواب و فضای زندگی اضافی بیاورند.

یک ساختمان بزرگ چند واحد که هر واحد به وسیله ساکنان متعلق به آن است، یک مجتمع مسکونی نامیده می شود و هر واحد به نام یک آپارتمان است.

آپارتمان ها و آپارتمان ها اغلب می توانند در خانه های بزرگتر که به فضاهای جداگانه ای تقسیم شده اند، پیدا شوند.

خانه ها را می توان در یک ردیف متصل کرد، به عنوان مثال خانه ها و یا خانه های ردیف، و یا جداگانه، به عنوان جداگانه، خانه های فردی.

اگر چه هزینه های زندگی متوسط ​​متفاوت است با توجه به اندازه خانواده، محل و سطح درآمد، مسکن در کل شهر گران تر است. در نتیجه، بسیاری از خانواده ها در حومه ها زندگی می کنند که شهرهایی هستند که فقط در خارج از محدوده شهر واقع شده اند و مسکن ارزان تر است. حومه شهرها اغلب محله های خوب، مدارس، خرید و مراقبت های بهداشتی را در نزدیکی امکانات رفاهی شهر فراهم می کنند. مسکن در کشور می تواند حتی ارزان تر باشد و برای بسیاری از خانواده ها مطلوب باشد، اما برای مسافرت به نیازهای اساسی خود از قبیل خواروبار، کار، مدرسه و مراقبت های بهداشتی، به وسایل نقلیه نیاز خواهید داشت.

حیوانات خانگی: اگر خانه خود را اجاره کنید یا در یک آپارتمان زندگی کنید، مهم این است که حیوانات خانگی را قبل از اینکه با حیوان خانگی خانوادگی وارد خانه شوید، یا حیوان خانگی خریداری کنید. همچنین لازم است که با مقررات شهر چک کنید تا اطمینان حاصل کنید که حیوان شما در Manitoba قانونی است.

مهم این است که قبل از تصمیم گیری در مورد محل زندگی خود، خانواده، محل کار، محل سکونت و منابع مالی را در نظر بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *