مهاجرت به کانادا و زندگی در استان انتاریو کانادا Ontario
۶ آذر

مهاجرت به کانادا و زندگی در استان انتاریو کانادا Ontario

مهاجرت به کانادا و زندگی در استان انتاریو کانادا Ontario

در این مقاله یکی از پر جمعیت ترین استان های کانادا به نام، استان انتاریو کانادا Ontario را برای کسانی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند ؛معرفی می نماییم. امیدواریم با توجه به معرفی شرایط اقلیمی و اقتصاد وفرهنگ و… هر استان از کانادا به شما دوستان در انتخاب ایالت مورد نظرتان برای مهاجرت به کانادا کمک کرده باشیم. دوستان عزیز توجه داشته باشید بعد از مطالعه شرایط زندگی در هر استان ،شرایط نامزدی ایالتی هر استان را نیز مطالعه نمایید .چرا که کمک شایانی به انتخاب دقیق برنامه مهاجرتی شما خواهد کرد.

انتاریو در شرق مرکزی کانادا واقع شده و پرجمعیت ترین استان کانادا است و جمعیت حدود ۱۲ میلیون نفر را در خود جای داده است. استان انتاریو کانادا Ontario دومین استان بزرگ کانادا است که ۱،۰۷۶ میلیون کیلومتر مربع را پوشش میدهد. استان انتاریو دارای پایتخت ملی (اتاوا) و شهر پرجمعیت (تورنتو) است.

انتاریو یک مرز ۲۷۰۰ کیلومتر با ایالات متحده به جنوب (میشیگان، اوهایو، نیویورک، مینه سوتا و پنسیلوانیا)، مانیتوبا در غرب، خلیج جیمز و خلیج هادسون در شمال و کبک در شرق، به اشتراک دارد.

هزینه زندگی در انتاریوکانادا Ontario

انتاریو برای داشتن هزینه های بالای زندگی شهرت دارد، اما با حقوق و دستمزد حداقل ۱۱ دلار در برخی از شهرها بالاترین میزان  دستمزد را دارد. شناخته شده برای پاکیزگی، ایمنی و فراوانی خدمات عمومی با کیفیت در میان سایر استان ها است، جای تعجب نیست که بیش از نیمی از مهاجران به کانادا ایالت انتاریو را انتخاب می کنند.

اگر چه انتاریو دارای مالیات و هزینه های بالا است، حقوق بالا آنها اطمینان حاصل می کند که ساکنین از یکی از بالاترین کیفیت رتبه بندی زندگی در جهان بهره مند شوند.

اقتصاد در استان انتاریو کانادا Ontario

در بسیاری از موارد، انتاریو مرکز بیشترین فعالیت در کانادا است و مرکز فرصت های اقتصادی، اجتماعی و سیاسی را ایجاد کرده است. در واقع، دولت فدرال تنها بزرگترین کارفرمای Ontarians است.

انتاریو دارای یک اقتصاد متنوع است؛ صادرات اصلی خودرو، ماشین آلات و قطعات الکتریکی است. بیشتر نام های تجاری بزرگ اتومبیل در اینجا تولید می شود، از جمله کرایسلر، فورد و هوندا.

قدمت معدنکاری بیش از ۱۳۰ سال بوده است و بیش از ۳۰ نوع فلز و مواد معدنی را در اختیار دارد. بسیاری از رودخانه ها در استان فرصت های فراوانی در زمینه انرژی برق آبی ایجاد کرده اند که بیشتر برق این کشور را از آن خود می کند.

جنوب انتاریو زمین های مناسب برای تولید موثر دانه های کوچک و کشاورزی ،میوه مخصوصا در نزدیکی شبه جزیره زیبای نایگارا فراهم می کند.

جمعیت شناسی در استان انتاریو کانادا Ontario

انتاریو دارای فرهنگ متنوعی است؛ اکثر جمعیت این استان انگلیسی و اروپایی تبار هستند. افراد ایرلندی، ایتالیایی و اسکاتلندی گروهی دیگر از مهاجران را تشکیل می دهند که در نتیجه تعداد زیادی از افراد خارجی که در این استان با بیش از ۲۸ درصد جمع شده اند، در مقایسه با میانگین کشور کمتر از ۲۰ درصد است.

امروزه بیش از ۱۰۰ زبان در سراسر استان صحبت می شود، هرچند ۷۰ درصد از جمعیت زبان انگلیسی صحبت می کنند.

بیش از ۵۰٪ از مردم به مذهب پروتستان و کاتولیک هستند، و نزدیک به ۲۳٪ اعلام هیچ گونه وابستگی مذهبی ندارند. به عنوان یک استان متنوع، بسیاری از مکان های عبادت برای همه ادیان وجود دارد.

تحصیلات در استان انتاریو کانادا Ontario

انتاریو آموزش و پرورش با کیفیت، آموزش و پرورش دولتی را برای ساکنین آن از مهد کودک تا پایان دوره کارشناسی دبیرستان ارائه می دهد.

این استان دارای دانشگاه های برتر رتبه بندی شده از جمله دانشگاه تورنتو است که رتبه ۲۰ در جهان است. سایر دانشگاه های برجسته دانشگاه انتاریو، دانشگاه اتاوا و دانشگاه کوئین است.

مهاجرت به کانادا و زندگی در استان انتاریو کانادا Ontario
مهاجرت به کانادا و زندگی در استان انتاریو کانادا Ontario

جاذبه های انتاریو کانادا Ontario

جاذبه محبوب ترین در انتاریو شناخته شده فالز نایگارا، Lakeside Park Carousel در کاتارین، موزه جنگ کانادا در اتاوا، و مجلس هیل و ساختمان ها در اتاوا است. این استان فرصت های عالی برای تفریح در فضای باز فراهم می کند مانند ماهیگیری، پیاده روی، شکار، اسکی و موارد دیگر.

برنامه های نامزدی استان انتاریو کانادا Ontario

فرصت های برنامه نامزدی استان انتاریو برنامه های تحت تعدادی از مقوله های مهاجرت را می پذیرد:

 • اولویت های سرمایه انسانی  (با ترتیب اکسپرس)   (Human Capital Priorities Stream (aligned with Express Entry
 • جریان کارگری ماهر فرانسوی (با ورود اکسپرس هم تراز)   (  French-Speaking Skilled Worker Stream (aligned with Express Entry
 • دسته بندی عمومی   General category
 • گروه دانشجویان بین المللی     International Students category
 • رده سرمایه گذاران    Investors category

  برنامه نامزدی مهاجرت استان انتاریو (OINP) چیست؟

  کارگران خارجی که مایل به مهاجرت به انتاریو هستند، می توانند از طریق OINP برای یک پروسه مهاجرت سریعتر درخواست دهند. برنامه اجباری مهاجرت انتاریو برای مهاجران نامزد شده و اعضای خانواده آنها است که دارای مهارت و تجربه خاص مورد نیاز استان هستند.

  علاوه بر این، ایده  OINP این است که آن را برای توسعه اقتصادی در زمینه هایی مانند ایجاد شغل و حفظ شغلی برای مهاجران خارجی طراحی شده است.

  OINP عمدتا به کارفرما رانده می شود، بدین معنی است که هر شغلی که یک کارگر خارجی ماهر می خواهد درخواست کند، باید توسط IRCC (مهاجرت، پناهندگان شهروندی کانادا)  تصویب شود و همه کارفرمایان باید از پیش نمایش داده شوند.

  اگر استان انتاریو کانادا Ontario را برای زندگی و شهر مقصد برای مهاجرت به کانادا انتخاب کرده اید؛ برای کسب اطلاعات بیشتر شرایط نامزدی انتاریو را نیز مطالعه نمایید.در صورت داشتن شرایط لازم جهت نامزدی با ما تماس بگیرید.۰۲۱-۲۶۱۱۶۶۹۸

One Comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *