IRCC گزینه جدید آزمون زبان را برای اثبات توانایی زبان اضافه می کند!
۲۶ آذر

IRCC گزینه جدید آزمون زبان را برای اثبات توانایی زبان اضافه می کند!

IRCC گزینه جدید آزمون زبان را برای اثبات توانایی زبان اضافه می کند

IRCC adds new designated language test option for proving language ability

استان ساسکاچوان بالاترین تعداد دعوتنامه ها به ساکنان دائمی آینده در کانادا را تحت عنوان رده اشغال تقاضا صادر کرد.
مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا در حال حاضر تست de connaissance du français pour le Canada را قبول می کند (TCF Canada) به عنوان مدرک توانایی زبان فرانسه برای درخواست های مهاجرت به کانادا، از جمله برنامه های اداره اکسپرس فدرال.

TCF کانادا در حال حاضر دومین آزمون تایید زبان فرانسه است که کاندیدان می توانند برای اثبات توانایی زبان برای برنامه های مهاجرت از جمله برنامه کار فدرال ماهر (FSW)، کلاس تجاری فدرال فست (FSTC) و کلاس تجربه کانادایی (CEC) استفاده کنند.

گزینه دیگری باقی می ماند تست D’evalu de français (TEF Canada).

در صورت درخواست برای مهاجرت به کانادا از طریق برنامه FSW محبوب، متقاضیان باید مهارت زبان را در زبان انگلیسی یا فرانسوی نشان دهند، که معادل آن با معیار زبان کانادایی (CLB) یا سطح Niveaux de compétence linguistique canadiens (NCLC) سطح ۷ است.

TCF کانادا توسط Centre international d’études pédagogiques (CIEP) اداره می شود و برای آزمایشکنندگان در مراکز آزمایش تایید شده در سراسر جهان در دسترس خواهد بود.

گزینه های آزمون برای اثبات مهارت زبان انگلیسی باقی می ماند:

برنامه شاخص شاخص زبان انگلیسی کانادا (CELPIP-General (G)) یا
سیستم آزمون زبان انگلیسی بین المللی (IELTS) (عمومی)
این به روز رسانی به عنوان بخشی از هفته ملی مهاجرت فرانکفوچ ۲۰۱۸ در کانادا انجام شده است که مهاجرت های فرانسوی را به کانادا، که دو زبان رسمی انگلیسی و فرانسوی است، جشن می گیرد.

درباره تست TCF کانادا

TCF کانادا شامل چهار آزمون اجباری است: تفکر شفاهی (Compréhension orale)، تفکر نوشته شده (Compréhension écrite)، بیان صریح (Expression orale) و عبارات نوشته شده (Expression écrite). آزمون حدود ۲ ساعت و ۴۷ دقیقه طول می کشد. نتایج آزمون برای دو سال باقی می ماند.

IRCC گزینه جدید آزمون زبان را برای اثبات توانایی زبان اضافه می کند
IRCC گزینه جدید آزمون زبان را برای اثبات توانایی زبان اضافه می کند

اثبات توانایی زبان انگلیسی – سیستم آزمون زبان انگلیسی بین المللی – IELTS

طبق طبقه کارگر ماهر فدرال، کلاس تجربه کانادایی (CEC) و برخی از برنامه های نامزد استان، مامورین ویزای مهاجرت کانادا نیاز دارند که متقاضیان مهارت زبان خود را در زبان انگلیسی یا فرانسوی تأمین کنند.
برای اثبات مهارت زبان، هر متقاضی باید آزمون آزمون بین المللی زبان انگلیسی (IELTS)، یک آزمون شاخص زبان انگلیسی در کانادا (CELPIP)، امتحان آزمون آزمایشی فرانسه (TEF) یا آزمون کنفرانس فرانسه فرانسه (TCF کانادا). نتایج یکی از این امتحان ها به مقامات ویزا کمک می کند تا تعیین کنند که آیا متقاضی دارای توانایی زبان انگلیسی یا زبان فرانسه برای ادغام مناسب در جامعه کانادا و نیروی کار کانادا است. برای نشان دادن توانایی زبان انگلیسی، نتایج آیلتس یا CELPIP باید ارائه شود تا متقاضی ویزا قادر به دسته بندی زبان متقاضی باشد. نتایج آیلتس یا CELPIP تنها اثبات قانع کننده ای برای مهارت زبان انگلیسی محسوب می شود.

برای به دست آوردن امتیاز برای مهارت زبان در برنامه کارگر ماهر کبک، نتایج آزمون باید به زبان فرانسه و / یا انگلیسی ارائه شود. برای اطلاعات بیشتر در مورد تستهای شناخته شده فرانسه، به این صفحه مراجعه کنید.

برای ثبت نام برای آزمون IELTS، شما باید با مرکز محلی آزمون IELTS خود تماس بگیرید تا زمانی که شما بتوانید آزمون خود را دریافت و هزینه آن را پیدا کنید. فرم درخواست را دانلود کنید و تکمیل کنید و مرکز آن را همراه با عکس های خود، کپی شناسایی و پرداخت خود به مرکز محلی IELTS ارسال کنید.

بسیاری از افراد قبل از اینکه آیلتس را در نظر بگیرند، دوره های آمادگی خود را در نظر می گیرند تا اطمینان حاصل شود که نمره بالاتری را دریافت می کنند. شما همچنین می توانید آزمون های تمرینی آیلتس را برای دریافت ایده هایی از آنچه آزمایش ها انجام می دهید، انجام دهید.

IRCC گزینه جدید آزمون زبان را برای اثبات توانایی زبان اضافه می کند
IRCC گزینه جدید آزمون زبان را برای اثبات توانایی زبان اضافه می کند

درباره آیلتس

آیلتس شامل چهار بخش است: گوش دادن، خواندن، نوشتن و صحبت کردن. کل آزمایش ۲ ساعت و ۴۵ دقیقه طول می کشد و می تواند در یک روز کامل شود. جزء گفتاری نیز می تواند تا هفت روز قبل یا بعد از سه جزء دیگر (به تفکیک مرکز آزمایش) گرفته شود.

استماع
اجزای گوش دادن ۳۰ دقیقه طول می کشد و شامل چهار کلیپ های صوتی است که باید به آن ها گوش دهید و به سوالات پاسخ دهید.

مکالمه: دو بلندگو
مونولوگ
مکالمه: چهار سخنران
سخنرانی
قبل از گوش دادن به ضبط، می توانید سؤالات را بخوانید و خود را با انواع سوالات آشنا کنید. با دقت بخوانید، زیرا ضبط ها تنها یک بار پخش می شوند.

خواندن
جزء خواندن ۶۰ دقیقه طول می کشد و شامل سه قسمت می شود که به سؤالات خواندن و پاسخ می دهند. متون معمولا از کتابها، روزنامه ها، مجلات و نشریات گرفته شده است. از شما خواسته خواهد شد:

شناسایی نگرش ها و ادراکات
اطلاعات دقیق را پیدا کنید
یک نمودار را کامل کنید
نوشتن
جزء نوشتن ۶۰ دقیقه طول می کشد و شامل دو کار می شود. مطمئن باشید قبل از نوشتن متن خود به دقت بخوانید. شما باید:

یک گزارش توصیفی از یک جدول یا نمودار بنویسید (۱۵۰ کلمه)
مقاله در پاسخ به بیانیه (۲۵۰ کلمه) را بنویسید.
صحبت كردن
اجزای Speaking برای ۱۰ تا ۱۵ دقیقه طول می کشد. این مصاحبه چهره به چهره بین کاندید و بازرس است. این شامل موارد زیر است:

مقدمه و مصاحبه
صحبت فردی
موضوعات بحث
سعی کنید به صورت روان صحبت کنید، با استفاده از دستور زبان مناسب، و نشان دادن طیف وسیعی از واژگان. همیشه سعی کنید از نظرات شما حمایت کنید و بیشتر از “بله” پاسخ دهید؟ یا نه”؟؟؟؟.

نمره دهی
برای هر جزء (Listening، Reading، Writing، Speaking) در یک گروه از ۱ تا ۹ امتیاز به شما داده می شود. برای دریافت حداکثر ۱۶ امتیاز برای توانایی زبان انگلیس تحت ارزیابی واجد شرایط کارمند فدرال، شما نیاز به ۷٫۵ یا بالاتر در جزء گوش دادن و ۶٫۵ یا بالاتر در سه جزء دیگر داشته باشید.

گروه ۱: غیر کاربر

باند ۲: ؟؟؟؟ کاربر متناوب

گروه ۳: ؟؟؟؟ کاربر بسیار محدود

گروه ۴: ؟؟؟؟ کاربر محدود

گروه ۵: ؟؟؟؟ کاربر مدرن

گروه ۶: ؟؟؟؟ کاربر صالح

گروه ۷: ؟؟؟؟ کاربر خوب

باند ۸: ؟؟؟؟ کاربر بسیار خوب

گروه ۹: ؟؟؟؟ کاربر حرفه ای

One Comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *