ارزیابی تاثیرات بازار کار کانادا LMIA Canada
۱۱ بهمن

ارزیابی تاثیرات بازار کار کانادا LMIA Canada

ارزیابی تاثیرات بازار کار کانادا

LMIA (LABOUR MARKET IMPACT ASSESSMENT)

LMIA مخفف ارزیابی تاثیرات بازار کار کانادا LMIA Canada است. قبلا “Opinion of Labor Market” (یا LMO) نامیده می شود، LMIA یک سند است که ممکن است یک کارفرمای کانادایی قبل از استخدام یک کارگر خارجی استخدام کند.

هر کسی که تا به حال هر گونه فکر در هر زمان در زندگی خود را به یک ایده از مهاجرت به کانادا شنیده می شود در مورد برنامه LMIA. تعجب نکنید که ممکن است متوجه شوید که چه چیزی است. امروز ما به شما همه چیزهایی را که باید درباره LMIA بدانید، به شما بگویم، چرا شما به آن نیاز دارید و چگونه می توانید آن را دریافت کنید.

LMIA CANADA

یک کارفرما، که مایل به استخدام یک کارگر خارجی است، درخواستی را برای استخدام و توسعه اجتماعی کانادا (ESDC) ارائه می دهد. ESDC سپس برنامه را بررسی می کند و یک ارزیابی یا گزارش را به نام LMIA می نویسد. این گزارش تاثیری را که استخدام یک کارگر خارجی در بازار کار کانادا داشته، مشخص می کند.

هر کارفرمایی که مایل به استخدام یک کارمند خارجی است باید یک LMIA از ESDC بدست آورد. اگر ارزیابی توسط ESDC مثبت باشد، ارزیابی تأثیرات بازار کار شرایط کار ارائه شده، نام کارمند مورد نظر و تاریخ انقضای را مشخص می کند.

هنگامی که کارفرمای کانادایی LMIA دریافت می کند، پس از آن به یک کارمند خارج از کشور ارسال می شود. فقط یکبار از ارزیابی تأثیرات بازار کار به دست می آید، کارکنان خارج از کشور می توانند درخواست ویزا و مجوز کار را آغاز کنند. اگر شخص قبلا در کانادا مشغول به کار است، اجازه می دهد تا آنها را به درخواست مجوز کار در درخواست تجدید نظر در کانادا.

LMIA Canada

برنامه کارگر حرفه ای فدرال کانادا FEDERAL SKILLED WORKER PROGRAM
برنامه کارگر حرفه ای فدرال کانادا FEDERAL SKILLED WORKER PROGRAM

انواع مختلف LMIA چیست؟

پشتیبانی از برنامه های کاربردی اجازه کار
ارزیابی تأثیرات بازار کار برای حمایت از درخواست مجوز کار تحت برنامه کارگر موقت خارجی. هنگامی که شما این ارزیابی تاثیرات بازار را دریافت می کنید، می توانید برای اجازه کار درخواست بدهید؛

LMIA FOR PR، پشتیبانی از برنامه های اقامت دائم

این LMIA برای حمایت از درخواست اقامت دائم کانادا استفاده می شود. اگر اقامت دائم بر اساس اکسپرس ورودی مورد نظر باشد، کارگر خارجی ۵۰-۶۰۰ امتیاز CRS (بر اساس کد NOC) اعطا می شود.

کاندیداها می توانند به اکسپرس ورودی تقاضا کنند. این می تواند نمره برش را به اندازه کافی افزایش دهد که متقاضی بتواند درخواست دعوتنامه (ITA) برای اقامت دائم در کانادا دریافت کند؛

حمایت از اقامت دائم و برنامه های کاربردی اجازه کار
علاوه بر حمایت از برنامه اقامت دائم، این نوع LMIA نیز برای حمایت از درخواست مجوز کار استفاده می شود.

الزامات کارفرما

در تجزیه و تحلیل خود از پیشنهاد اشتغال، ESDC عناصر زیر را در نظر می گیرد:

آیا کارفرمای کانادایی اقدامات معقولی برای استخدام یا آموزش کانادایی برای پر کردن موقعیت انجام داده است؟
آیا استخدام کارگر خارجی کمک می کند تا برای کانادا کار خود را ایجاد یا حفظ کند؟
آیا کارگر خارجی قادر به انتقال مهارت ها یا تخصص منحصر به فرد به کانادا خواهد بود؟
آیا در این منطقه موقعیتی وجود دارد که کمبود کار برای این اشغال وجود دارد؟
آیا حقوق و دستمزد به کارگر خارجی ارائه شده است که با میانگین شغل در منطقه موقعیتی قرار دارد؟
آیا شرایط کار مطابق با قوانین کار و / یا توافق نامه های مذاکره جمعی هستند؟
آیا پیشنهاد کار و شرکت واقعی است؟
آیا اختلافات مداوم بین شرکت و / یا صنعت وجود دارد؟
آیا تعدادی از کارگران خارجی در این شرکت در چارچوب تعیین شده توسط دولت هستند؟
تنها زبان هایی که به عنوان الزامات شغلی برای اهداف LMIA متمایز می شوند، انگلیسی و فرانسه هستند، مگر اینکه کارفرما بتواند به طور متفاوتی ثابت کند.

کارفرمایان بیشتر مورد نیاز برای تبلیغ تمام شغل در بازار کار کانادا حداقل برای چهار هفته است. علاوه بر ارسال یک آگهی در وب سایت بانک کار کانادا، کارفرمایان باید ثابت کنند که حداقل دو تلاش دیگر برای استخدام در سراسر کشور برای پیدا کردن یک کارمند کانادا انجام داده اند.

کارفرمایان به صراحت از اخراج یا قطع ساعت کارگران کانادا برای استخدام کارگران خارجی ممنوع است. به طور کلی، LMIA مثبت برای مشاغل با تقاضای بالا (که از سوی دولت های استانی از زمان به زمان منتشر می شود) آسان تر است. کانادا علاقه مند به آوردن کارکنان واجد شرایط و با مهارت بالا در حرفه های تقاضای بالا برای بهره گیری از اقتصاد کانادا با دانش، مهارت و تخصص خود است.

ارزیابی تاثیرات بازار کار کانادا
ارزیابی تاثیرات بازار کار کانادا

هزینه های LMIA و زمان پردازش

از ماه ژوئن ۲۰۱۴، هزینه پردازش ۱۰۰۰ دلار برای هر درخواست برای ارزیابی تاثیرات بازار کار برای درخواست کار مجوز لازم است.

در حالی که زمان پردازش برای برنامه های LMIA ممکن است متفاوت باشد، ESDC تا ۱۰ روز کاری برای برخی برنامه های کاربردی برای ارزیابی تاثیرات بازار کار متعهد است. زمان پردازش ۱۰ روزه برای برنامه های مربوط به مشاغل پر تقاضا (به عنوان مثال، معاملات ماهر)، شغل هایی ارائه می شود که دستمزد را در ۱۰٪ از دستمزد دریافت شده توسط کانادایی ها در آن استان یا قلمرو و برای کارهایی با کار کوتاه مدت در دسترس است دوره (کمتر از ۱۲۰ روز).

کارشناسان مهاجرت کانادا

در mohajertcanada.com ، ما کارشناسان مهاجرت کانادا هستیم. ما با موفقیت به صدها شرکت در تکمیل برنامه های کاربردی و به دست آوردن مثبت LMIAs برای کارمندان بالقوه کمک کردیم. لطفا برای کمک به LMIA با ما تماس بگیرید.

پرسش های متداول

چطور می توانم LMIA خودم را بازسازی کنم؟
تجدید LMIA امکان پذیر نیست ارزیابی تاثیرات بازار کار یک فرایند یک بار است. پس از انجام، شما نمی توانید آن را تمدید کنید. شما فقط می توانید LMIA جدید را انجام دهید.