۱۵ مهر

ارزیابی و معادل سازی مدارک تحصیلی برای مهاجران به کانادا

ارزیابی مدارک تحصیلی (ECA)

معادل سازی و ارزیابی مدارک تحصیلی (ECA) برای مهاجرت به کانادا ومدرک تحصیلی (ECA) یک سند محسوب می شود که اعتبار کانادایی یک مدرک خارجی، دیپلم، گواهینامه یا سایر مدارک تحصیلی را تایید می کند.
گزارش ECA بیان میکند که آیا مدارک تحصیلی فردی معادل استاندارد کانادا است و برای اهداف مهاجرت کانادا معتبر است. اگر گزارش ECA بیان می کند که مدارک تحصیلی خارجی معادل است، فرد ممکن است اطلاعاتی را در نمایه اکسپرس خود وارد کند.

چه کسی نیاز به یک ECA دارد؟
کاندیدانی که می خواهند در کلاس کارفرمای فدرال فدرال قرار بگیرند، قبل از وارد شدن به استخر اکسپرس باید یک ECA داشته باشند، مگر اینکه مدرک تحصیلی آنها از یک موسسه در کانادا بدست آید.

کاندیدانی که مایل به در نظر گرفتن طبقۀ فاکتور طبقۀ حرفه ای یا کلاس تجربه کانادایی در نظر گرفته می شوند، نیازی به کسب ECA ندارند. با این حال، اگر مایل به کسب امتیاز برای مدارک تحصیلی خارجی خود را تحت سیستم رتبه بندی جامع (CRS)، یک ECA مورد نیاز است. نمره CRS بالاتر احتمال دارد که شانس فرد را از استخر افزایش دهد.

همسر یا همسر مشترک قانونی یک نامزد برای هر یک از برنامه های تحت سیستم ورودی اکسپرس همچنین باید ECA را برای تحصیلات خارجی خود کسب کند، اگر او مایل به درخواست نقاط CRS باشد. یک ECA برای همسر یا همسر همراهش نیافریده است، با این وجود، هیچ نقدی نمیتوان بدون ارائه ECA اعطا نمود.

یک نامزد و همسر یا همسر (در صورت لزوم) باید ECA را برای هر مدرک دریافت کنید که او مایل است ادعا کند. به عنوان مثال، اگر یک داوطلب دبیرستان، مدرک لیسانس و دیپلم فارغ التحصیل را به پایان برساند، او می تواند امتیاز بیشتری را در CRS کسب کند، اگر او ECA را برای لیسانس و دیپلم فارغ التحصیل می کند، از این که اگر او تنها مدرک کارشناسی ارشد داشت.

ارزیابی مدارک برای مهاجرت به کانادا

چگونگی ارزیابی و معادل سازی مدارک تحصیلی برای مهاجران به کانادا وگرفتن ECA

برای کسب گزارش ECA، یک نامزد (و همراه همسر یا همسرش، در صورت لزوم) مدارک مورد نیاز را به سازمان تعیین شده توسط مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) ارسال می کند. این سازمان ها مستقل از دولت کانادا فعالیت می کنند. مدارک مورد نیاز ممکن است شامل رونوشت و گواهی نامه باشد.

سازمان های کنونی که توسط IRCC برای گزارش گزارش های ECA تعیین شده اند عبارتند از:

خدمات آموزشی جهانی (تاریخ تعیین شده: ۲۰۱۳ آوریل ۱۷)
خدمات آموزشی مقایسه ای – دانشکده مطالعاتی دانشگاه تورنتو (تاریخ تعیین شده: ۱۷ آوریل ۲۰۱۳)
خدمات ارزشیابی بین المللی کانادا (تاریخ تعیین شده: ۱۷ آوریل ۲۰۱۳)
خدمات ارزیابی بین المللی (تاریخ تعیین شده: ۶ اوت ۲۰۱۵)
خدمات ارزشیابی بین المللی (تاریخ تعیین شده: ۲۰۱۵ اوت ۶)
شورای پزشکی کانادا (بدن حرفه ای برای پزشکان) (تاریخ تعیین شده: ۱۷ آوریل ۲۰۱۳)
انجمن داروسازی بررسی انجمن کانادا (بدن حرفه ای برای داروسازان) (تاریخ تعیین شده: ۲۰۱۴ ژانویه ۶)
ECA باید در تاریخ یا بعد از تاریخی که IRCC سرویس را تعیین کرده است صادر شود. علاوه بر این، ECA نباید بیش از پنج سال سن در تاریخی باشد که IRCC مشخصات ورودی اکسپرس نامزد و درخواست اقامت دائم دریافت می کند.

مهم است که توجه داشته باشیم که یک ECA مدارک اعتباربخشی یا مجوز در یک حرفه مجاز نیست. اعتباربخشی حرفه ای از پروسهارزیابی مدارک تحصیلی (ECA) جدا است و توسط مقامات نظارتی در هر استان تعیین می شود. اطلاعات بیشتر در مورد خدمات ارزیابی مدارک خارجی کانادا

ارزیابی مدارک تحصیلی (ECA) تایید می کند که آیا درجه یا دیپلم پزشکی شما با یک کانادایی قابل مقایسه است یا خیر. اگر شما درخواست برنامه های مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) مانند برنامه کارگران حرفه ای ماهر (FSWP) یا کلاس تجربه کانادایی (CEC) را بدهید، برای تکمیل مشخصات ورود اکسپرس خود، ممکن است به گزارش ECA نیاز داشته باشید.

از کجا می توانم ارزیابی مدارک تحصیلی (ECA) را دریافت کنم؟
شما می توانید یک ECA را در هر یک از سازمان های تعیین شده ذکر شده در زیر دریافت کنید. ما فقط ارزیابی های این سازمان ها را قبول می کنیم.

هنگامی که تحصیلات خود را ارزیابی می کنند، آنها یک گزارش می دهند که به شما می گوید که تحصیلات شما در کانادا برابر است.

ما تنها ارزیابی هایی صادر می شود که در تاریخ یا بعد از تاریخ تعیین سازمان برای گزارشات ECA برای اهداف مهاجرت تعیین شده اند. اگر گزارش قبل از آن تاریخ داشته باشید، با سازمان تماس بگیرید تا ببیند آیا مجددا آن را منتشر خواهد کرد.

این ارزیابی به شما کمک می کند تا:
–          ببینید که آیا مدرک شما برابر استاندارهای کاری کانادا در رشته شما هست
–          آیا نیاز به آموزش، تحصیل، کسب تخصص در رشته کار مورد نظر هستید
–          چه شغلی را در کانادا با توجه به مدرک ارزیابی شده می توانید داشته باشید
–          به کارفرماها کمک کنید تا تخصص شما را درک کنند
–          آخرین مدرک تحصیلی خود را قبل از ادامه تحصیل به دانشگاه های کانادا نشان دهید
–          برای کسب امتیاز در برنامه های مهاجرتی اقدام کنید