امور بیمه در کانادا
۲۱ مهر

امور بیمه در کانادا

امور بیمه در کانادا

شرکتهاي بیمه در کانادا به ارائه انواع متنوعی از بیمه ها می پردازند و بسیاري از آنها سایر خدمات مالی را نیز عرضه می کنند.

بهر حال طبق قوانین فدرال ، شرکتهاي خدمات مالی که صاحب شرکتهاي بیمه هستند ، راسا اجازه فروش حق بیمه را ندارند بجز در بریتیش کلمبیا

برخی کمپانی ها به طور خصوصی اداره می شوند در حالیکه اکثر آنها بوسیله سهامداران شرکتهاي سهامی ، بیمه گذاران شرکت هاي تعاونی یا دولت اداره می شوند و بیش از ۴۵۰ شرکت بیمه کانادایی و حدود ۲۰۰ شرکت خارجی ( که حدود ۶۰ درصد بازار را در اختیار دارند ) مجوز تاسیس شعبه هاي مختلف را دارند.

شرکتهاي بیمه متعددي وجود دارند که می توانید هر یک از آنها را انتخاب کنید و بسیاري از آنها طیف وسیعی از خدمات بیمه را ارائه میدهند. درحالیکه سایر شرکتها ،فقط در زمینه خاصی کار می کنند:

شرکتهاي بیمه اصلی در اکثر شهرهاي بزرگ کانادا داراي دفاتر نمایندگی هستند.
اکثر کانادایی ها ، بیمه خود را از طریق دلالان و نمایندگان بیمه خریداري می کنند.

معمولا بهتر است از طریق یک نماینده مستقل که با تعدادي از شرکتها
در ارتباط است ، خرید کنید تا از نماینده اي که تنها حق بیمه یک شرکت را می فروشد.( که اصطلاحا به آن اجیر “captive “می گویند.)

میشه حداقل با سه تن از نمایندگان بیمه مشورت کنید ، اما در نظر داشته باشید که این کار باعث کسب نقطه نظرات بسیار متفاوت خواهد شد. وقتی شما نماینده معتبري پیدا کردید ، کار معقولانه این است که تمامی بیمه هاي خود را از او بخرید ، اگرچه هنوز براي بیمه جدید به دنبال کسب نظرات سایر نمایندگان یا شرکتهاباشید.
قبل از ورود به کانادا بررسی کنید که آیا خانواده شما ، تحت پوشش بیمه پزشکی قرار می گیرد یا خیر.

بهتر است قبل از مهاجرت به کانادا تحت پوشش بیمه قرار بگیرید، البته اگر بدون بیمه درمانی وارد کانادا شوید ، می توانید موقتا از طریق چند شرکت کانادایی تحت پوشش بیمه قرار بگیرید .
به محض اینکه وارد کانادا میشوید بایستی براي کارت بهداشت اقدام کنید. همه اعضاي خانواده حتی نوزادان بایستی کارت بهداشت مخصوص خود را داشتهباشند.

براي در خواست کارت بیمه خدمات درمانی با وزارت بهداشت استان و یا منطقه اي که زندگی میکنید تماس بگیرید.

در بیشتر استانها به محض درخواست کارت بیمه خدمات درمانی میتوانید از خدمات درمانی استفاده کنید ولی در استانهاي بریتیش کلمبیا، انتاریو، کبک و نیوبرانزویک بعد از گذشت
سه ماه مشمول استفاده از مزایاي کارت میشوید.
کانادا داراي طرح بیمه وابسته به دولت (Medicare(است که مراقبتهاي بهداشتی اولیه را به شهروندان ، ساکنان دائم ، و پناهندگان کانادا به صورت رایگان عرضه می کند.

در برخی ایالتها این خدمات رایگان است ( یعنی هزینه ان از محل مالیاتهاي عمومی تامین می شود (.، درصورتیکه در سایر ایالتها باید قسمتی از هزینه ها را پرداخت کرد.

علی رغم طرح بیمه پزشکی رایگان یا ارزان ، تعدادي از مردم براي مراقبتهاي بهداشتی سریعتر و تخصصی تر ، بیمه هاي درمانی خصوصی نیز دارند که حق بیمه آنرا خود می پردازند و یا توسط کارفرما به عنوان جزئی از مزایاي شغلی پرداخته می شود.

اگر مراقبتهاي بهداشتیرایگان شامل حال شما نمی شود( دربعضی از ایالتها حتی کسانی که واجد شرایط هستند، در سه ماه اول ورودشان به کانادا تحت پوشش خدمات بیمه رایگان قرار نمی گیرند، باید اطمینان حاصل کنید که داراي بیمه درمانی کافی ( حداقل ۲۵۰۰۰۰ دلار درسال) هستید. اگر قصد دارید مدت طولانی در کانادا اقامتکنید ، بهتر است قبل از ورود به این کشور تحت معاینات پزشکی کامل ، از جمله معاینه دندان و چشم قرار بگیرید.

انجام آنها در کشورهاي دیگر احتمالا ارزان تر از کانادا خواهد بود.

اگر بلافاصله واجد شرایط لازم براي مراقبتهاي بهداشتی نباشید، می توانید از بیمه درمانی خصوصی استفاده کنید.