۱۴ آذر

برنامه تجربه کلاس کانادا The Canada Experience Class

برنامه تجربه کلاس کانادا  The Canada Experience Class

افرادی که در کانادا مشغول به کار بوده و مایل به اقامت دائم در کانادا با اقامت همراه خود می توانند واجد شرایط تقاضای اقامت دائم تحت کلاس تجربه کانادایی باشند رویای مهاجرت به کانادا را عملی کنند.

کانادا برنامه تجربه کلاس، مزایای به کانادا توسط نامزدهای که صرف مقدار قابل توجهی از زمان برای تحصیل و کار حرفه ای خود را در کانادا به رسمیت شناخته شده است. این کمک های خود را به اقتصاد کانادا و ایجاد ارتباط قوی با جامعه کانادا به رسمیت می شناسد. این برنامه های اقامت دائمی را به کانادا تقویت می کند.

شرایط مورد نیاز برای کلاس تجربه کانادا
شرایط اقامت دائم تحت این کلاس براساس یک پروسۀ پیروی می شود که در آن معیارهای اصلی زیر هستند:

داوطلبان ۱۲ ماه تجربه کار تمام وقت را در شغل دسته بندی شده به عنوان مهارت نوع ۰ یا مهارت سطح A یا B از رده ملی شغلی (NOC) به دست آورده است. اشخاص واجد شرایط هستند که از ماهیت تجاری، حرفه ای، فنی و ماهر برخوردارند.
تجربه کاری کانادا در ۳۶ ماه بلافاصله قبل از تاریخ درخواست، به دست آمد.
داوطلبان مهارت کافی در یکی از زبانهای رسمی کانادا را نشان می دهند. سطح مهارت مورد نیاز توسط شغل تعیین می شود که در آن کارآموز، تجربه کار کانادا را واجد شرایط دریافت می کند؛
به علت پزشکی، جنایی یا امنیتی کانادا مجاز نیست.
تجربه کار معافیت
تجربه کار معافیت باید تمام وقت و ماهر باشد. “تمام وقت” به ۳۰ ساعت در هفته اشاره دارد. کار نیمه وقت در نظر گرفته خواهد شد، اما تنها بر اساس یک پروتاکت است. به عنوان مثال، ۶ ماه در یک موقعیت مکانی ماهانه باقیمانده در ۱۵ ساعت در هفته به صورت سه ماهه نسبت به ۱۲ مورد نیاز خواهد بود. همچنین چندین کار مشاغل نیمه وقت هم برای برآورده شدن نیازهای تجربه استفاده می شود.

هرگونه تجربه کاری در کانادا بدون مجوز کار معتبر در نظر گرفته نخواهد شد. دوره های خود اشتغالی و یا تجربه کاری به دست نمی آید در حالیکه نامزد در برنامه تحصیلی تمام وقت ثبت نام شده است.

مهارت زبانی
حداقل مهارت باید در تمام توانایی های چهار زبان، یعنی: خواندن؛ نوشتن صحبت كردن؛ استماع. متقاضیانی که تجربه کاری واجد شرایط شغلی را به عنوان NOC نوع مهارت ۰ یا سطح مهارت A طبقه بندی می کنند، باید با سطح ۷ کانون زبان زبان (CLB) مواجه شوند. متقاضیانی که تجربه کاری واجد شرایط در شغل دسته بندی شده به عنوان NOC سطح مهارت B باید با سطح CLB 5 .

معادل بودن سطح لازم مهارت در زبان فرانسه یا انگلیسی و نتایج آزمون تحت سیستم آزمون زبان انگلیسی بین المللی (IELTS) و آزمون تسلط بر فرانسه (TEF) عبارتند از:

CLB
کمترین
سطح آزمون IELTS در هر توانایی
سخنرانی خواندن خواندن نوشتن
۷ ۶٫۰ ۶٫۰ ۶٫۰ ۶٫۰
۵ ۵٫۰ ۵٫۰ ۴٫۰ ۵٫۰
CLB
کمترین
نتایج آزمایشات سطح دی ان ای دی فرانسه
۷ ۳۱۰-۳۴۸ ۲۴۹-۲۷۹ ۲۰۷-۲۳۲ ۳۱۰-۳۴۸
۵ ۲۲۶-۲۷۰ ۱۸۱-۲۱۶ ۱۵۱-۱۸۰ ۲۲۶-۲۷۰
نتیجه
کلاس تجربه کانادا یک برنامه ایدهآل برای افرادی است که با زندگی در کانادا آشنا شده اند و مایل هستند که اینجا بمانند. برای واجد شرایط بودن نامزدها، گزینه ای مناسب و مطمئن برای دریافت اقامت دائم با معیارهای عینی است. علاوه بر این، درخواست را می توان از داخل کانادا انجام داد، در حالی که کاندید موقتی موقتی است. به طور خلاصه، این اجازه می دهد تا انتقال بدون درز از وضعیت موقت به دائمی در کانادا.

* تجربه کلاس کانادایی برای خارجی هایی که مایل به تاسیس خود در استان کبک هستند، اعمال نمی شود؛ با این حال، تحصیلات و تجربه کاری که در این استان انباشته شده است، برای برآوردن نیازهای برنامه کبک، معتبر است.

تجربه کلاس کانادا
این برنامه کمک های خود را به اقتصاد کانادا و ایجاد ارتباط قوی با جامعه کانادا به رسمیت می شناسد.  برنامه مهاجرت به کانادا  تجربه کلاس کانادا اقامت دائمی را به کانادا حمایت می کند.

خوانندگان علاقه مند که مایل به بحث در مورد پیامدهای این تحولات هستند دعوت می شوند تا با راحتی شما ارتباط برقرار کنند و یا برای تکمیل پرسشنامه ارزیابی. پس از دریافت، گزینه های شما را ارزیابی خواهیم کرد.