برنامه مهاجرت  به کانادا  بین سال های ۲۰۱۹تا ۲۰۲۱
۲۲ اسفند

برنامه مهاجرت به کانادا بین سال های ۲۰۱۹تا ۲۰۲۱


برنامه مهاجرت  به کانادا  بین سال های ۲۰۱۹تا ۲۰۲۱

بیش از یک میلیون نفر از افراد در طول سه سال ( از سال ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۱ ) به کانادا مهاجرت خواهند کرد ، این برنامه در ۳۱ اکتبر ۲۰۱۸ توسط برنامه مهاجرتی، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) اعلام شده است.

در مجموع، کانادا قصد دارد تا حدود ۱۰۲۱۸۰۰ نفر از افرادی که قصد اقامت دائم را دارند و در این دوره سه ساله به این کشور اعزام می شوند پذیرش کند. طبق این برنامه در سال ۲۰۱۹ , ۳۳۰۸۰۰ نفر و سال ۲۰۲۰ , ۳۴۱۰۰۰نفر و در سال ۲۰۲۱ , ۳۵۰۰۰۰ نفر قصد مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دائم را دارند.

از این تعداد افراد بیش از ۵۰ درصد برای مسائل اقتصادی مهاجرت می کنند که شامل برنامه هایی در سطح فدرال می باشد. شناخته ترین برنامه اقتصادی فدرال تحت سیستم ورودی اکسپرس که برای به دست اوردن کارگر ماهر می باشد.

شمار تازه واردانی که مهاجرت به کانادا را از طریق یک برنامه نامزدی استانی (PNP) انجام داده اند، سالانه افزایش می یابد. استان های کانادا مشتاق به بهره گیری از فرصت هایی که توسط دولت فدرال برای آنها فراهم کرده است می باشد، با استقبال از برنامه های کاربردی در سراسر دامنه گسترده و پرطرفدار جریان های PNP، بعضی از آنها با ورود اکسپرس هماهنگ شده اند و برخی از آنها خارج از سیستم فدرال هستند. شما می توانید گزینه های PNP خود را از طریق وکلا و تیم حرفه ای موسسه حقوقی پاد  پی گیری کنید. تقریبا ۱۹ درصد افرادی که به کانادا مهاجرت می کنند از طریق برنامه های PNP این کار را انجام می دهند. 

انواع برنامه های مختلف برای مهاجرت به کانادا

برنامه های مختلفی برای مهارجرت به کانادا وجود دارد که در زیر به آن ها اشاره می کنیم:

برنامه اقتصادی

برنامه کار ماهر فدرال (FSW) : این برنامه مدیریت اکسپرس برای مهاجرانی که دارای تحصیلات لازم، تجربه کار، مهارت در زبان انگلیسی و  یا فرانسوی هستند می توانند از طریق برنامه مهاجرتی اقتصادی به کانادا مهاجرت کنند.

کلاس تجاری فدرال (FSTC) : کلاس تجاری حرفه ای فدرال تحت مدیریت اکسپرس برای کارگران خارجی است ابن برنامه برای افرادی است که دارای تخصص در یک برنامه تجاری فدرال هستند.

کلاس تجربه کانادا (CEC) : کلاس تجربه کانادایی توسط سیستم ورود اکسپرس اداره می شود و از کارگران خارجی با تجربه کاری در کانادا و یا فارغ التحصیلان تازه کار از موسسات آموزشی کانادا که در این کشور کار می کنند علاقه نشان می دهد.

برنامه آزمایشی مهاجرت اقیانوس اطلس (AIPP) : مهاجرت اقیانوس اطلس اجازه می دهد کارفرمایان تعیین شده به استخدام کارگران ماهر خارجی یا فارغ التحصیلان بین المللی در منطقه آتلانتیک کانادا (نیوفاندلند و لابرادور، جزایر پرنس ادوارد، نوا اسکوشیا و نیوبرانزویک) بپردازند.

برنامه مراقبتی : کانادا اجازه می دهد خارجیان مجاز به مراقبت از کودکان و افرادی که دارای نیازهای پزشکی بالایی هستند، اجازه اقامت دائم کانادا را در این کشور به دست آورند.

کسب و کار فدرال (برنامه ویزای شروع و شخصی کارمند) : برنامه های کسب و کار فدرال اجازه می دهد که خارجی هایی که شرایط لازم را کسب می کنند، فرصت کسب و کار جدید یا قبلا موجود در کانادا را داشته باشند.

برنامه نامزد استان (PNP) : این برنامه به استانهایی اجازه می دهد تا نامزدهای مهاجرت پذیر را برای اقامت دائم کانادا انتخاب کنند.

برنامه کار ماهر کبک و کسب و کار در این ایالت : استان کبک مهاجرت خود را به خارج از سیستم فدرال می برد. سطح برنامه ریزی دولت کبک برای سال های ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۱ تا کنون تعیین نشده است.


برنامه های کلاس خانواده برنامه های کلاس خانواده

حمایت از شریک زندگی مشترک / قانون مشترک و فرزند وابسته

برنامه والدین , پدربزرگ و مادربزرگ

پناهندگان و افراد محافظت شده، بشردوستانه و غیره

افراد محافظت شده در کانادا و وابستگان خارج از کشور


با نگاه به آینده با نگاه به آینده

یک برنامه سه ساله برای سطوح مختلف مهاجرت، تمرکز مداوم دولت کانادا در مورد نیاز به تشویق مهاجرت به این کشور و نقش مهاجرت در برنامه ریزی اقتصادی و سایر برنامه ها را نشان می دهد. دولت کانادا معتقد است که مهاجران به نوآوری و حمایت از بازار کار داخلی کمک می کنند و در عین حال کمک به رسیدگی به واقعیت های جمعیت شناختی نیروی انسانی سالم است. سطوح هدف برای کلاس های خانواده و پناهندگان از تعهد کانادا به احیای مجدد خانواده و مسائل بین المللی بشر دوستانه حمایت می کند.