تکامل سیستم مراقبت بهداشتی کانادا
۲۲ دی

تکامل سیستم مراقبت بهداشتی کانادا

تکامل سیستم مراقبت بهداشتی کانادا

به طور کلی، قانون اساسی کانادا مجوزهای دولت فدرال ایالتی و ارضی را تنظیم می کند. تکامل سیستم مراقبت بهداشتی کانادا بر اساس قانون اساسی، ۱۸۶۷انجام گرفت, استان مسئول ایجاد، حفظ و مدیریت بیمارستان ها، آسایشگاه ها، موسسات خیریه بودند و دولت فدرال صلاحیت بیش از بیمارستان دریایی و قرنطینه داده شد. دولت فدرال همچنین توانایی مالیات و قرض گرفتن و پرداخت چنین پولی را داشت تا زمانی که قدرتهای ایالتی آن را نقض نکند. اداره فدرال کشاورزی مسئولیت های بهداشتی فدرال را از سال ۱۸۶۷ تا ۱۹۱۹ تحت پوشش وزارت بهداشت تشکیل داد. مسئولیت های هر دو سطح دولت در طول سال ها تغییر کرده است. اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید در این مقاله می توانید با تاریخچه سیستم مراقبت بهداشتی کانادا آشنا شوید.

مراقبت های بهداشتی قبل جنگ جهانی دوم

قبل از جنگ جهانی دوم، مراقبت های بهداشتی در کانادا، به طور عمده، به صورت خصوصی تحویل و تأمین شده بود. در سال ۱۹۴۷، دولت ساسکاچوان یک طرح جامع مراقبت های بهداشتی در سطح استان ارائه داد. تا سال ۱۹۵۰ هر دو بریتیش کلمبیا و آلبرتا برنامه های مشابه داشتند. دولت فدرال در سال ۱۹۵۷ قانون بیمه و خدمات تشخیصی بیمارستان را تصویب کرد که تقریبا نصف هزینه های استانی و سرزمینی را برای خدمات بیمارستانی و تشخیصی ارائه می دهد. این قانون برای پوشش جهانی تحت پوشش عمومی برای مجموعه خاصی از خدمات تحت شرایط و ضوابط یکنواخت ارائه شده است. چهار سال بعد، تمام استان ها و مناطق موافقت کردند که بیمارستان ها و خدمات تشخیصی بیمارستان دولتی را تامین کنند.

ساسکاچوان یک طرح کلی بیمه درمانی  را برای ارائه خدمات پزشکان به همه ساکنینش در سال ۱۹۶۲ معرفی کرد. دولت فدرال در سال ۱۹۶۶ قانون مراقبت های پزشکی را تصویب کرد که تقریبا نصف هزینه های استانی و سرزمینی را برای هزینه های بازپرداخت خدمات پزشکی توسط پزشک خارج از بیمارستان ارائه شده است. در عرض شش سال، تمام استان ها و مناطق دارای برنامه های بیمه خدمات پزشكی جهانی بودند.

مراقبت های بهداشتی قبل جنگ جهانی دوم
مراقبت های بهداشتی قبل جنگ جهانی دوم

سیستم مراقبت بهداشتی بین سال های ۱۹۵۷ و ۱۹۷۷

از سال ۱۹۵۷ تا سال ۱۹۷۷، کمک مالی دولت فدرال به حمایت از مراقبت های بهداشتی به عنوان یک درصد (نیم) هزینه های استانی و سرزمینی در خدمات بیمارستان و پزشکان بیمه تعیین شد. در سال ۱۹۷۷، تحت قوانین مالی فدرال-ولایات و قانون تأسیس برنامه های برنامه، هزینه های به اشتراک گذاشته شده با یک صندوق بلوک، در این مورد، ترکیبی از پرداخت نقدی و نقاط مالیاتی. یک صندوق بلوک مجموعی پول است که از یک سطح دولت به دیگری برای یک هدف خاص ارائه می شود. با انتقال نقاط مالیاتی، دولت فدرال نرخ های مالیاتی خود را کاهش می دهد و دولت های استانی و ارضی به طور همزمان نرخ های مالیاتی خود را با یک مقدار معادل افزایش می دهند. این روش تأمین مالی جدید به این معنی بود که دولت های استانی و ارضی انعطاف پذیری را برای سرمایه گذاری مراقبت های بهداشتی بر اساس نیازها و اولویت های آنها سرمایه گذاری می کردند. نقل و انتقال فدرال برای تحصیلات تکمیلی نیز به انتقال سلامتی اضافه شده است.

در سال ۱۹۸۴، قانون فدرال، قانون بهداشت کانادا، تصویب شد. این قانون جایگزین اقدامات بیمارستان های فدرال و بیمه های پزشکی شد و اصول خود را با ایجاد معیارهای قابل حمل، دسترسی، جهانی، جامع و مدیریت عمومی، تثبیت کرد. این قانون همچنین مقرراتی را اعمال کرد که هزینه های پرداخت اضافی برای خدمات بیمه را ممنوع کرده است (در بخش این بروشور در مورد دولت فدرال برای جزئیات بیشتر).

قوانین فدرال در سال ۱۹۹۵، انتقال وجوه نقدی و مالیاتی فدرال را به حمایت از مراقبت های بهداشتی و پس از دوره متوسطه با نقل و انتقال فدرال برای حمایت از خدمات اجتماعی و کمک های اجتماعی به یک مکانیسم تامین مالی واحد، انتقال بهداشت و انتقال کانادا (CHST) در سال مالی ۱۹۹۶-۱۹۹۷٫

توافقنامه بهداشتی در سال ۲۰۰۰

توافقنامه بهداشتی در سال ۲۰۰۰ توسط رهبران دولت فدرال، ولایات و دولت های محلی (و یا نخست وزیران)، اصلاحات کلیدی در مراقبت های بهداشتی اولیه، مدیریت مواد دارویی، فناوری اطلاعات و ارتباطات و فناوری ارتباطات و تجهیزات و زیرساخت های بهداشتی را تنظیم کرد. در عین حال، دولت فدرال پرداخت پول نقد را برای حمایت از سلامت افزایش داد.

در سال ۲۰۰۳، نخست وزیران موافقت نامه ای را در مورد بهبود وضعیت مراقبت های بهداشتی به تصویب رساندند که تغییر ساختاری را در سیستم مراقبت های بهداشتی برای حمایت از دسترسی، کیفیت و پایداری درازمدت ارائه می داد. این توافق نامه دولت ها را متعهد به انجام اصلاحات هدفمند در زمینه هایی مانند ترویج اصلاحات اولیه مراقبت های بهداشتی نمود. پشتیبانی از فناوری اطلاعات (مانند پرونده های سلامت الکترونیکی، سلامت)؛ پوشش برای خدمات مراقبت از خانه و مواد مخدر؛ افزایش دسترسی به تجهیزات تشخیصی و پزشکی؛ و پاسخگویی بهتر از دولت ها.

براساس این موافقت نامه، پول نقد برای حمایت از مراقبت های بهداشتی توسط دولت فدرال افزایش یافت و CHST در آوریل ۲۰۰۴ به صندوق انتقال بهداشت کانادایی کانادا و انتقال اجتماعی کانادا برای تحصیلات تکمیلی، خدمات اجتماعی و کمک های اجتماعی تقسیم شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *