جذب ۱ میلیون مهاجر تا سال ۲۰۲۱ در سراسر کانادا
۲۱ بهمن

جذب ۱ میلیون مهاجر تا سال ۲۰۲۱ در سراسر کانادا

جذب ۱ میلیون مهاجر تا سال ۲۰۲۱ در سراسر کانادا

Canada’s Target of 1 Million Immigrants by 2021 Being Noticed Worldwide

وزارت مهاجرت به کانادا – مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) یک هدف را هدف قرار دادن جذب ۱ میلیون مهاجر تا سال ۲۰۲۱ در سراسر کانادا هدف قرار داده است و این اخبار توسط سایر کشورهای جهان متوجه شده است.

گزارش های بی بی سی و سی ان ان به اطلاع برنامه سه ساله مهاجرت کانادا و اعلام کرد: “موضع دوستانه کانادا نسبت به ساکنان جدید، همانند بسیاری از کشورهای غربی از جمله ایالات متحده، سیاست های مهاجرت محدودتری را اتخاذ می کنند.”

نیویورک تایمز حتی به مدت طولانی گفته است که ایالات متحده باید به عنوان مثال کانادا عمل کند و باید به خاطر «سلامت اقتصادی» کشور، مصرف مهاجران خود را افزایش دهد.

احمد حسن، وزیر مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) در گزارش سالانه خود در پارلمان پارلمان در پاییز امسال گفت: «افزایش سطوح مهاجرت، به ویژه در طبقه اقتصادی، به ما کمک می کند که چهره کارمان را حفظ کنیم، از رشد اقتصادی حمایت کنیم و نوآوری را تحریک کنیم ”

برنامه مهاجرت چند ساله کانادا تا سال ۲۰۲۱

دولت کانادا طی سالیان سال برنامه مهاجرت خود را برای رسیدن به ۳۵۰،۰۰۰ ساکن دائمی جدید در سال ۲۰۲۱ هدف قرار داده است که نشان دهنده ۱٪ جمعیت کانادا است. هیئت مدیره کنفرانس کانادا اعلام کرده است که این توافق باید تا سال ۲۰۳۰ برای اطمینان از کمبود جمعیت و رشد اقتصادی به دست آید.

با اکثریت اقامت دائمی که در سال جاری آغاز می شود از برنامه ورود اکسپرس انتظار می رود که پروفیل های نامزدها را که در زیر اعمال می شود، مدیریت می کند:

برنامه کار ماهر فدرال (FSWP)
برنامه تجاری ماهر فدرال (FSTP)
کلاس تجربه کانادا (CEC)
تقریبا ۷۵ درصد از پذیرش های اقتصادی که از برنامه ورود به برنامه و برنامه نامزدی استان (PNP) می آیند، می توان برنامه مهاجرت را به خوبی در مسیر موفقیت خود قرار داد.

برنامه ورودی اکسپرس در سال ۲۰۱۵ معرفی شد تا اولویت های نامزدهای جوان، تحصیلکرده و کارآموز زبان انگلیسی یا فرانسوی با داشتن تجربه کار ماهرانه را در نظر بگیرد. یکی از دلایل اصلی این بود که سرعت پردازش درخواست های ساکنین دائمی برای کارگران ماهر را سریع تر کند.

یکی دیگر از برنامه های مهم برای مهاجرت کانادا برنامه نامزدی استان است که از طریق آن مهاجران قادر به اقامت دائم در استان می باشند.

از طریق این برنامه، استان ها و سرزمین ها می توانند مهاجران اقتصادی را برای اقامت دائم معرفی کنند و در توسعه اقتصادی استان / قلمرو کمک کنند. با رشد در نامزدها برنامه ورود به سیستم، PNP نیز در سال های اخیر رشد کرده است.

برنامه نامزدی ولایتی (PNP) از ۲۳۳ اخذ مجوزهای جدید در سال ۱۹۹۶ تا صدور نامزدی استانی به ۵۵۰۰۰ نفر در سال ۲۰۱۸ تکامل یافته است. در سال آینده سال ۲۰۱۹ هدف تعیین شده ۶۱ هزار نفر است که به تدریج به ۶۷۸۰۰ در سال ۲۰۲۰ و ۷۱ هزار و ۳۰۰ در سال ۲۰۲۱ افزایش خواهد یافت.

برنامه های حمایت از خانواده نیز یکی از برنامه های اصلی مهاجرت کانادا است که بر دعوت دولت فدرال برای احیای خانواده متمرکز است که دولت ها آن را “برنامه مهاجرت مرکزی کانادا” می دانند که “به رونق اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی همه کانادایی ها کمک می کند”.

براساس برنامه حمایت از خانواده، دولت کانادا در سال ۲۰۱۹ هدف ۸۸،۵۰۰ و ۹۱،۰۰۰ برای ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ برای همسران یا شرکای مشترک خود برای حمایت از والدین و درخواست والدین خود برای اقامت دائم در کشور تعیین کرده است.

IRCC گزارش سالانه خود را نیز برای سطح بی سابقه ای برای پناهندگان / جابجایی جهانی در سال ۲۰۱۷ ذکر کرده است و گفته است که برنامه مهاجرت سه ساله آنها “پناهندگان بیشتری را به دنبال ایجاد زندگی جدید” می کند.

برای پناهندگان در سال جاری، هدف ورود به پناهندگان و افراد محافظت شده از ۴۶،۴۵۰ تا ۲۰۱۹ است که انتظار می رود در سال ۲۰۲۱ به ۵۱،۲۰۰ افزایش یابد.

۱۰ شغل پرجمعیت ترین در سال ۲۰۱۸ چه بود؟

با ارقام منتشر شده توسط دولت کانادا برای ژانویه تا اکتبر سال ۲۰۱۸، نشان می دهد که مهندسان نرم افزار و طراحان، تحلیلگران و مشاوران سیستم های اطلاعاتی، برنامه نویسان کامپیوتر و توسعه دهندگان رسانه های تعاملی، برخی از مشاغل بودند که لیست را برای متخصصانی که صادر شده بودند، دعوتنامه برای درخواست (ITA) برای درخواست ویزای اقامت دائم کانادا از طریق برنامه ورودی اکسپرس در سال ۲۰۱۸٫

جدول زیر نشان می دهد که کدامیک از ۱۰ شغل برتر دعوت نامه هایی با تعدادی دعوت نامه برای این اشخاص صادر شده است.

NOC CodeOccupationNumber of ITA’sissued (till Oct. 2018)Percentage of ITA’s issued (till Oct. 2018)
۲۱۷۳Software Engineers and designers۳,۹۱۸۷%
۲۱۷۱Information systems analysts and consultants۳,۵۲۳۶%
۲۱۷۴Computer Programmers and Interactive Media Developers۲,۳۰۱۴%
۱۱۱۱Financial auditors and accountants۱,۵۸۱۳%
۱۲۴۱Administrative assistants۱,۴۵۵۳%
۱۱۲۳Professional Occupations in Advertising, Marketing and Public Relations۱,۳۷۵۲%
۱۱۱۲Financial and Investment Analysts۱,۲۸۳۲%
۴۰۱۱University professors and lecturers۱,۲۶۵۲%
۱۱۲۲Professional occupations in business management consulting۱,۲۲۳۲%
۰۱۲۴Advertising, marketing and public relations managers۱,۱۳۸۲%

Reference for this article was taken from CIC News.

کد NOC

شغل شماره اظهارات ITA (تا اکتبر ۲۰۱۸)
درصد ITA صادر شده (تا اکتبر ۲۰۱۸)

۲۱۷۳

مهندسان نرم افزار و طراحان
۳۹۱۸

۷٪

۲۱۷۱

تحلیلگران و مشاوران سیستم های اطلاعاتی
۳،۵۲۳

۶٪

۲۱۷۴

برنامه نویسان کامپیوتر و توسعه دهندگان رسانه های تعاملی
۲٫۳۰۱

۴٪

۱۱۱۱

حسابرسان مالی و حسابداران
۱،۵۸۱

۳٪

۱۲۴۱

دستیار اداری
۱۴۵۵

۳٪

۱۱۲۳

مشاغل حرفه ای در تبلیغات، بازاریابی و روابط عمومی
۱،۳۷۵

۲٪

۱۱۱۲

تحلیلگران مالی و سرمایه گذاری
۱،۲۸۳

۲٪

۴۰۱۱

استادان و استادان دانشگاه
۱،۲۶۵

۲٪

۱۱۲۲

مشاغل حرفه ای در مشاوره مدیریت کسب و کار
۱،۲۲۳

۲٪

۰۱۲۴

مدیران تبلیغات، بازاریابی و روابط عمومی
۱،۱۳۸

۲٪

مرجع برای این مقاله از CIC News گرفته شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *