جغرافیای کانادا   Canadian Geography
۲۵ آذر

جغرافیای کانادا   Canadian Geography

جغرافیای کانادا   Canadian Geography

اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید باید اطلاعاتی راجب موقعیت جغرافیایی کانادا بدانید.کانادا شمالی ترین کشور آمریکا و دومین کشور بزرگ جهان است.جغرافیای کانادا   Canadian Geography بسیار جالب و قابل توجه می باشد.
این مرز با اقیانوس اطلس به شرق، اقیانوس آرام در غرب، اقیانوس شمال قطبی به شمال و ایالات متحده آمریکا (ایالات متحده آمریکا) به جنوب است.

این مساحت کل مساحتی است که تقریبا ده میلیون کیلومتر مربع (۹،۹۸۴،۶۷۰ کیلومتر مربع) را پوشش می دهد. برای قرار دادن آن در منظر روشن، کانادا میتواند شامل ۱۸ کشور با اندازه فرانسه یا ۴۰ پادشاهی متحده باشد. کانادا دارای شش منطقه زمانی و همچنین طولانی ترین خط ساحلی هر کشور است.

کانادا مملو  از مناطق، از کوه های ناهموار از غرب به جوامع مزرعه از مقبره، از نیروگاه صنعتی و سیاسی انتاریو به فرهنگ فرانسوی Québec، و از جوامع ماهیگیری عجیب و غریب در ساحل شرق به بزرگ سفید سفید. زیبایی و تنوع کانادا آیکون افتخار کانادا است.

اکثریت کشور از دشت ها تشکیل شده است، با کوه های غربی و غارها در مناطق مرکزی. تقریبا ۹۰ درصد از بیش از ۳۵ میلیون نفر در کانادا زندگی می کنند و در حدود ۱۶۰ کیلومتر از مرز ایالات متحده قرار دارند و حدود ۷۵ درصد کل جمعیت در شهرهای بزرگ یا شهرهای بزرگ زندگی می کنند. دریاچه ها و آب های داخلی در کانادا بیش از هر کشور دیگری است. در کانادا بیش از دو میلیون دریاچه وجود دارد که به ۷٫۶ درصد (۷۵۵٫۱۸۰ کیلومتر مربع) آب شیرین جهان تبدیل می شود.

استان های کانادا

کانادا به ۱۰ استان و سه قلمرو تقسیم شده است. قسمت شمالی ترین قسمت کانادا به دایره قطب شمال سرازیر می شود، در حالی که قسمت جنوبی آن به مرز ایالات متحده و یا پایین آن می رسد. کانادا و ایالات متحده بسیاری از ویژگی های جغرافیایی مشترک دارند مانند کوه های راکی، چهار دریاچه های بزرگ، ارتفاعات آپالاشی و رودخانه های مختلف.

آب و هوای کانادا

کانادا دارای آب و هوای بیرونی است. زمستان ها سرد با دمای متوسط ​​روزانه بین -۲٫۵ درجه سانتی گراد و -۱۰ درجه سانتیگراد هستند (هرچند ممکن است دماهای بسیار سردتر باشد)، در حالی که تابستان نسبتا گرم نسبت به آنها است، با درجه حرارت بین ۱۶ درجه سانتیگراد و ۲۸ درجه سانتیگراد در جنوب مناطق. در تابستان درجه حرارت کانادایی تا تابستان به ۳۵ درجه سانتیگراد برسد و در فصل زمستان به ۴۰ درجه سانتیگراد برسد.

جغرافیای کانادا   Canadian Geography
جغرافیای کانادا   Canadian Geography

بریتیش کلمبیا آب و هوای معتدل ترین در کل کانادا را دریافت می کند. این منطقه به ندرت در ناحیه های کم عمق سایه می زند و محدوده ساحلی و کوه های راکی ​​کره زمین از اقیانوس آرام عبور می کند تا به بیابان ها منتقل شود.

رودخانه های کانادایی از شرق کوه های راکی ​​به طرف دریاچه های بزرگ عبور می کنند. کشاورزی یک صنعت عمده در این بخش از کشور است. زمستان سرد و ماهي گرم و تابستان معمول است. بارش باران های فراوان بهار و صبحگاه های صبحگاهی باعث می شود که پرریس یکی از مناطق پرجمعیت دنیا باشد.

جمعیت کانادا

بیش از نیمی از جمعیت کانادا در نزدیکی دریاچه های بزرگ یا در امتداد رودخانه سنت لارنس زندگی می کنند. زمستان بسیار برف و باد سرد است، در حالی که تابستان مرطوب و بلندتر از هر جای دیگری در کانادا است. باران کافی برای حمایت از صنعت مزرعه مهمی در منطقه وجود دارد.

این قلمرو کاملا ناهموار است و یکی از سیستم های فجیع ترین آب و هوا در هر نقطه از کشور است. در فصل زمستان دما می تواند به شدت متفاوت باشد زیرا هوای قطب شمال توسط هوا دریایی از طوفان های پرانرژی جایگزین می شود. بارش برف نسبتا قوی است و مه اغلب در فصل بهار و در فصل تابستان وجود دارد. جولای گرمترین ماه سال است.

شمال از خیابان و سنت لارنس جنگلی پر از هیروبور است. این منطقه بیشترین سال برف را پوشانده و حدود دو ماه طول می کشد. در بالای خط درخت، قطب شمال، درجه حرارت بالا در بالای انجماد فقط چند هفته در سال است و زمین به طور دائم یخ زده است.