خط سیر های مشترک در دانشگاه های کانادا
۲۸ اسفند

خط سیر های مشترک در دانشگاه های کانادا

خط سیر های مشترک در دانشگاه های کانادا

اگر شما می خواهید برای ادامه تحصیل مهاجرت به کانادا کنید . ما در این مقاله شما را با مراحل ابتدایی این پروسه آشنا می کنیم . پس از پایان دبیرستان، مسیر تحصیلات عالی باز می شود. برای ورود به کالج یا دانشگاه در کانادا، باید دیپلم دبیرستان داشته باشید.

انتخاب درست برای شما

شما اکنون آماده هستید که در مورد مسیر تحصیلی خود و مسیری که برای حرفه آینده خود انتخاب می کنید تصمیم گیری کنید.

دانشگاه

مدرک کارشناسی با گذراندن ۳ سال نیاز به داشتن دیپلم دبیرستان است.

لیسانس با افتخارات ۴ سال داشتن مدرک دیپلم دبیرستان لازم است.

مدرک کارشناسی ارشد مدت زمان ۱ تا ۲ سال و داشتن مدرک لیسانس الزامی است.

مطالعات دکتری یا دکترا ۳ تا ۵ سال طول می کشد و مدرک کارشناسی ارشد لازم دارد.

در حالی که برخی از دانش آموزان دقیقا می دانند که چه چیزی می خواهند، کالج یا دانشگاه، بسیاری دیگر هم هر دو را انجام می دهند. شما هم می توانید! ترکیب دانشکده و دانشگاه را با مهارت و توانایی تفکر انتقادی برای پیشرفت در حرفه انتخابی خود آماده کند. شما ممکن است ابتدا کالج دیپلم را انتخاب کنید و سپس اعتبارات خود را به دانشگاه منتقل کنید تا بعدا بتوانید مدرک تحصیلی را کامل کنید. دانشجویان دیگر برای اولین بار به دانشگاه می روند و سپس برای کسب مهارت های متمرکز که نیاز به موفقیت دارند، در کالج شرکت می کنند.

دانشگاه منجر به برتری تحصیلی و حرفه ای با ارزش

دانشگاه های کانادا برنامه هایی را در سه سطح ارائه می دهند: کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا یا مطالعات دکترا. برخی از دانشگاه ها همچنین برنامه های کوتاه را ارائه می دهند که گواهینامه ها، دیپلم ها و مدارک حرفه ای را به دانش آموزان می دهد. این ممکن است به شما تجاوز کند اگر شما یک دانشجوی بین المللی بالغ هستید که کار کرده و میخواهد مهارتهای جدیدی را برای پیشرفت حرفه خود بدست آورید.

کالج راه مستقیم به مشاغل ارائه می دهد

اگر شما به دنبال آموزش حرفه ای هستید، یک آموزش دانشگاهی کانادایی در آنجا خواهید یافت. کالج قصد دارد شما را برای حرفه ای انتخابی خود آماده کند، بنابراین وقتی می توانید مطالعات خود را تکمیل کنید، می توانید در کانادا یا در کشور خود کار خوبی انجام دهید.

کالج هنرهای کاربردی و تکنولوژی

کالج ها در کانادا ممکن است به عنوان:

کالج های محلی

موسسات فناوری

پلی تکنیک

برخی از کالج ها مدارک تحصیلی کارشناسی را ارائه می دهند. کالج ها در کانادا مدارک کارشناسی ارشد یا دکترای خود را ارائه نمی دهند.

در کبک نیز کالج های آموزش عمومی و حرفه ای وجود دارد. دانش آموزان دبیرستانی در کبک که مایل به تحصیل هستند، باید مطالعات را در سطح CÉGEP (یا معادل آن) انجام دهند.

انتقال اعتبار به کالج یا دانشگاه کانادا

دانشگاه ها و کالج های کانادا می توانند اعتبارات خود را از موسسه خانه خود به کانادا انتقال دهند اگر می خواهید تحصیلات خود را در اینجا دنبال کنید یا تکمیل کنید.

اگر شما هنوز در کشور خود هستید، از موسسه فعلی خود بپرسید اگر یک قرارداد تشخیص اعتبار با کالج ها یا دانشگاه ها در کانادا داشته باشد. اداره مطالعات بین المللی در مدرسه شما باید بتواند به شما کمک کند.

بعد از کالج کانادا یا دانشگاهی که می خواهید حضور پیدا کنید بپرسید آیا آنها به شما امکان انتقال برخی از اعتبارات خود را می دهند. آنها به احتمال زیاد درخواست کپی رونوشت های دانشگاهی خود را خواهند داشت. اگر چنین است، می توانید از یکی از این سرویس ها برای ارسال سوابق خود استفاده کنید:

مرکز اطلاعات کانادا برای مجوزهای بین المللی

خدمات آموزشی جهانی

ابتدا مهارت های زبان خود را بهبود ببخشید

ممکن است احساس کنید که قبل از شروع کالج یا دانشگاه در کانادا باید مهارتهای زبان خود را بهبود ببخشید. اگر چنین است، برای آموختن انگلیسی یا فرانسوی در یکی از مدارس عالی زبان ما به کانادا نمی آیند؟ ما به شما در آماده سازی شما برای موفقیت تحصیلات عالی در کانادا کمک می کنیم.