خط مشی پلیس کانادا Canadian Police Policy
۲۴ آذر

خط مشی پلیس کانادا Canadian Police Policy

خط مشی پلیس کانادا Canadian Police Policy

در این مقاله خط مشی پلیس کانادا Canadian Police Policy را برای علاقمندان مهاجرت به کانادا توضیح می دهیم.

اجرای قانون در کانادا، بر عهده نیروهای پلیس دولتی است که با سه سطح حکومت ارتباط برقرار کرده و به آنها داده می شود: شهرداری (هر دو پایین و بالاترین سطح)، استانی و فدرال. اکثر مناطق شهری به واسطه ولایات در اختیار داشتن نیروی پلیس خود قرار دارند. همه به جز دو ناحیه کانادا به نوبه خود، مسئولیت های اجرای قانون والیتی خود را به پلیس متصل به سلطنتی کانادایی (که در مناطق انگلیسی زبان به عنوان کاخ ها شناخته می شود)، نیروی پلیس ملی، که به دولت فدرال اعطا شده است، . علاوه بر این، بسیاری از ذخائر اولیه ملل، نیروهای پلیس خود را با توافق بین گروه بومی حاکم، استان و دولت فدرال با ۵۰،۰۰۰ عضو تشکیل می دهند.

۱ خدمات پلیس
۱٫۱ نیروی پلیس نظامی
۲ قدرت
۳ خدمات پلیس
۴ استفاده از گزینه های نیروی پلیس

خدمات پلیس :خط مشی پلیس کانادا Canadian Police Policy

ستون کانادایی مجهز به پلیس به یک تیم واکنش اضطراری برای امنیت دریایی اعزام شده است. آنها قایق خود را پس از سوار شدن به کشتی در زمان Frontier Sentinel 2012 در سیدنی، کانادا، ۸ مه ۲۰۱۲ تحویل می دهند.
استان های انتاریو، کبک، و نیوفاندلند و لابرادور، نیروهای پلیس والیتی خود را – پلیس والی استان انتاریو، Surete du Québec و سلطنتی سلطنتی نیوفاندلند را حفظ می کنند. شهرداری های کوچکتر اغلب خدمات پلیس را از مقامات پلیس استان رد می کنند، در حالی که نیروهای بزرگتر نیروهای خود را حفظ می کنند. نیروی پلیس استانی نیوفاندلند مسئولیت مسئولیت بیشتر مناطق شهری استان (سنت جان، کورنبروک و لابرادور غرب) را بر عهده دارد. این استان RCMP / GRC قرارداد دارد تا بقیه استان را گشت بزند. هفت استان دیگر و سه منطقه خدمات پلیس را به RCMP / GRC واگذار می کنند. این همچنین به عنوان پلیس محلی در تمامی مناطق خارج از انتاریو و کبک، که دارای نیروی پلیس محلی است، بیشتر در مناطق روستایی عمل می کند. بنابراين، RCMP / GRC تنها نيروي پليسي هر نوع در بعضي از مناطق کشور است.

همچنین تعداد کمی از نیروهای پلیس خصوصی وجود دارد که بعضی از قدرت ها معمولا برای نیروهای دولتی محفوظ است (همانطور که مربوط به مالکیت شرکت است). خطوط ملی کانادایی، راه آهن کانادا و راه آهن هر کدام دارای نیروی پلیس خود هستند (پلیس CN Police، پلیس اقیانوس آرام کانادا و پلیس راه ریلی [۱] [۲]). هر راه آهن در کانادا تحت اداره فدرال می تواند درخواست کند که یک قاضی دادگاه عالی قضات پلیس را تحت قانون ایمنی راه آهن قرار دهد. [۳] وظایف پلیس راه آهن خصوصی برای جلوگیری از جرایم علیه شرکت و حفاظت از کالا، مواد و حمل و نقل عمومی راه آهن بر روی سیستم راه آهن خود را نقل مکان کرد. آنها برای حفاظت از مردم، پرسنل راه آهن و اموال متعلق به آنها یا توسط راه آهن کار می کنند. پلیس عمومی به طور کلی برای تمامی جرائم جنایی، بدون در نظر گرفتن اینکه آیا جرم در مالکیت عمومی یا خصوصی اتفاق می افتد، صلاحیت و اختیار دارد. بعضی از بیمارستان ها، دانشگاه ها، کمیسیون های ترانزیت، مقامات قدرت و سایر ادارات، محافظه کاران خاصی را اداره می کنند. رئیس پلیس محلی دارای مجوز قانونی و قانون مشترک و مسئولیت رسیدگی به صلاحیت قضایی است. وظایف مامورین خصوصی خصوصی توسط کارفرمایان آنها تعیین می شود و مقامات محدود شده توسط قوانینی که تحت آن کار می کنند. تمام افراد و شرکت ها به پلیس عمومی دسترسی دارند.

خط مشی پلیس کانادا Canadian Police Policy
خط مشی پلیس کانادا Canadian Police Policy

پلیس نظامی نیروی کانادایی

پلیس نظامی کانادایی (CFMP) از طریق ارائه خدمات حرفه ای پلیس، امنیتی و پشتیبانی عملیاتی در سراسر جهان به کارآیی و آمادگی نیروهای کانادا (CF) و وزارت دفاع ملی (DND) کمک می کند. [۴]

CFMP به عنوان افسران صلح در قانون کیفری طبقه بندی می شود [۵]، که به آنها نیروهای شبیه به پرسنل انتظامی غیرنظامی را برای اجرای برخی از اعمال پارلمان یا در رابطه با اموال یا دارایی DND در هر جای دنیا می دهد. قانون دفاع ملی قدرت را به وزیر دفاع برای انتصاب افسران پلیس اعطا نمی کند. بخش ۱۵۶ (۱) قانون دفاع ملی به وزیر اجازه می دهد که وضعیت افسر صلح را به اعضای پلیس ویژه ارتش تعیین کند. آنها دارای قدرت دستگیری هرکسی هستند که تحت نظر قانون مددکاری (CSD)، بدون در نظر گرفتن موقعیت یا رتبه بندی تحت قانون دفاع ملی (NDA) قرار دارند. نماینده مجلس قدرت را برای دستگیری و غیرنظامیان غیرمسلح غیر CSD دارند تنها در مواردی که جرم در دارایی یا دارایی های DND یا در رابطه با دارایی های DND یا به درخواست وزیر امنیت عمومی، کمیسیون خدمات اصلاحی کانادا یا کمیساریای پلیس سوار کانادا. اگرچه صلاحیت MP فقط در مورد اموال DND در سراسر کانادا و در سراسر جهان است، هر شهروندی که به این مناطق دسترسی پیدا می کند، تحت مجوز MP قرار دارد و به همان شیوه ای که هر سازمان پلیس غیر نظامی مورد استفاده قرار می گیرد. اگر در حقیقت یک جنایت بر اساس مالکیت یا دارایی DND یا در رابطه با دارایی های DND مرتکب شده باشد، نماینده مجلس، تحت مجوز قانون مجازات، ارتش یا غیرنظامی است. مهم است که توجه داشته باشیم که هدف CFMP جایگزینی کار یک افسر پلیس غیر نظامی نیست بلکه حمایت از نیروهای کانادایی از طریق خدمات امنیتی و انتظامی داخلی است. [۶] [۷] نمایندگان مجلس همچنین توانایی اجرای قانون ترافیک بزرگراه استان را در پایگاه های نظامی کانادا دارند.

خط مشی پلیس کانادا Canadian Police Policy
خط مشی پلیس کانادا Canadian Police Policy

استحکام در خط مشی پلیس کانادا Canadian Police Policy

نقشه پلیس در هر ۱۰۰،۰۰۰ جمعیت در سراسر کانادا، ۲۰۱۲٫ [۸]
در سال ۲۰۱۱، ۶۹،۴۳۸ افسر پلیس فعال / متخلف در کانادا وجود داشت. انتظار میرود این تعداد تا پایان سال ۲۰۱۲ بیش از ۷۰،۰۰۰ باشد. قدرت پلیس کانادایی در سال ۱۹۷۵ به اوج رسید، زمانی که ۲۰۶ افسر به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر بود. اگر چه تعداد فعلی نشان دهنده افزایش قابل ملاحظه ای در کل نیروهای پلیس در این کشور (بالاترین در دوازده سال پس از کاهش مداوم در دهه های ۱۹۸۰ و ۱۹۹۰)، کانادا همچنان از پلیس کمتری نسبت به ولز استفاده می کند (۲۶۲ / ۱۰۰،۰۰۰).

استان ساسکاچوان بیشترین تعداد را در ۲۰۷ افسر به ازای هر ۱۰۰،۰۰۰ نفر داشت و این استان نیز از سال ۱۹۹۷ دارای رکورد ملی برای بالاترین میزان جرم بوده است. کمترین تعداد آن در جزیره پرنس ادوارد، نیوفاندلند و لابرادور و آلبرتا بود. [۹] این سه سرزمین، در حالیکه افسران پلیس بسیار کمتری در شرایط مطلق دارند، در مقایسه با ولایات، دو برابر تعداد افسران پلیس سرانه دارند.

افسران پلیس، توسط استان و قلمرو [۸] افسران پلیس در هر ۱۰۰،۰۰۰ جمعیت)
۲۰۰۳ ۲۰۰۴ ۲۰۰۵ ۲۰۰۶ ۲۰۰۷
کانادا ۱۸۷٫۶ ۱۸۶٫۹ ۱۸۸٫۹ ۱۹۱٫۵ ۱۹۵٫۲
نیوفاندلند و لابرادور ۱۴۸٫۱ ۱۴۸٫۱ ۱۵۱ ۱۵۶٫۸ ۱۶۵٫۴
جزیره پرنس ادوارد ۱۵۸٫۷ ۱۵۰٫۱ ۱۵۴٫۲ ۱۵۸٫۸ ۱۶۳٫۵
نوا اسکوشیا ۱۷۱٫۷ ۱۷۲٫۲ ۱۷۳٫۵ ۱۷۸٫۴ ۱۸۸٫۴
نیوبرانزویک ۱۷۰٫۴ ۱۷۳٫۱ ۱۷۲٫۶ ۱۷۲٫۳ ۱۷۷٫۱
کبک ۱۹۱٫۷ ۱۹۱٫۱ ۱۹۴٫۲ ۱۹۷٫۳ ۱۹۸٫۲
انتاریو ۱۸۹٫۵ ۱۸۷ ۱۸۶٫۵ ۱۸۷٫۳ ۱۹۱٫۷
مانیتوبا ۱۹۶٫۱ ۱۹۳٫۶ ۱۹۲٫۱ ۱۹۶٫۴ ۲۰۳٫۶
ساسکاچوان ۲۰۰٫۸ ۲۰۲ ۲۰۳٫۱ ۲۰۶ ۲۰۶٫۶
آلبرتا ۱۵۸٫۱ ۱۵۹٫۷ ۱۶۲٫۸ ۱۶۶ ۱۶۵٫۱
بریتیش کلمبیا ۱۷۱ ۱۶۸٫۲ ۱۷۴٫۹ ۱۷۸٫۱ ۱۸۵٫۵
یوکون ۴۰۵٫۶ ۳۹۱٫۶ ۳۸۵٫۶ ۳۷۱٫۴ ۳۸۵٫۳
مناطق شمال غربی ۳۸۶ ۳۹۹٫۶ ۴۰۵٫۸ ۴۰۸٫۵ ۴۱۸٫۷

خدمات پلیس رتبه دارد

خلبان هلی کوپتر با RCMP Air Services Branch
رئیس پلیس عنوان رئیس اکثر نیروهای پلیس کانادا است، به جز پلیس ستاد کانادایی کانادایی (کمیساریای)، پلیس استانی انتاریو (کمیساریای)، پلیس خدمات حمل و نقل دریایی ساحلی ساحل بریتیش کلمبیا (افسر اصلی)، اداره پلیس ونکوور رئیس پلیس)، اداره پلیس غرب ونکوور (رئیس پلیس) و Sûreté du Québec (مدیر کل). سایر رده های معمول عبارتند از:

معاون پلیس
سرپرست کلیدی
سرپرست ستاد (و مدیر ارشد ستاد)
سرپرست
بازرس کارکنان
بازرس
گروهبان یکم
کارمند ستاد
گروهبان (و گروه کارآگاه)
قهرمان (و کارآگاه قهرمان)
کنسول ارشد
پلیس پلیس (و کارگزار مشورتی)
رتبه بندی نیز وجود دارد (به عنوان مثال ۱ کلاس پاسبان، کلاس ۲ پاسپورت، و غیره …)
داوطلب ویژه
مدرک / استخدام
استفاده از گزینه های نیروی

برخی از وظایف یک افسر پلیس:

اعمال قانون
انجام تحقیقات
اطمینان از ایمنی و امنیت عمومی
آگاهی و روابط جامعه
چه کاری انجام می دهد؟
کار شفت
نقل مکان
حمل یک اسلحه گرم و استفاده از نیرو
قرار گرفتن در معرض تروما، خشونت و حوادث ناگوار
تکامل شغلی

خط مشی پلیس کانادا Canadian Police Policy

اگر شما شاهد یک وضعیت تهدید کننده حیاتی و یا وضعیت دیگری که نیاز به مداخله فوری پلیس دارد باشید، برای گرفتن کمک، با شماره ‘۹۱۱ ‘ تماس بگیرید. شرایط اضطراری که پلیس باید نسبت به آنها واکنش نشان دهد می تواند شامل موارد زیر باشد:
 – حادثه تصادف رانندگی
 – ورود به زور
 – خشونت بدنی
 – تهدید
 – قتل
اگر لازم باشد که برای گزارش جرمی که شرایط اضطراری تلقی نمی شود، و یا برای کسب اطلاعات در ارتباط با اجرای قانون، با پلیس تماس بگیرید می توانید با شماره تلفن غیر اضطراری پلیس تماس بگیرید.

امیدواریم این مقاله مورد قبول علاقمندان مهاجرت به کانادا واقع شود.