دلائل ریجکت شدن ویزای کانادا
۲۱ بهمن

دلائل ریجکت شدن ویزای کانادا

دلائل ریجکت شدن ویزای کانادا

What Mistakes Make Your Canada PR Application Rejected?

دریافت یک روابط عمومی کانادا، رویا برای بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت به کانادا را در سراسر جهان دارند که می خواهند برای یک استاندارد بالاتری از زندگی و فرصت های رشد حرفه ای به کانادا بروند. در این مقاله قصد داریم تا شما را با دلائل ریجکت شدن ویزای کانادا آشنا کنیم.

با ویزای کانادا ، دارنده آن قادر به زندگی و کار در هر کجا در کانادا برای مدت ۵ سال است. با این کار آنها قادر به دسترسی به آموزش یارانه ای، سیستم مراقبت بهداشتی در سطح جهانی و غیره می باشند.

دولت فدرال کانادا بسیاری از برنامه های مهاجرت را برای تسهیل مهاجرین برای درخواست روابط کانادا آماده کرده است.

برخی از برنامه های مهاجرت عمده برای کانادا عبارتند از:

– برنامه ورود اکسپرس که پرونده های نامزدها را تحت برنامه های مهاجرت ماهرانه اعمال می کند: برنامه های تجاری فدرال (FSTP)، برنامه کار ماهر فدرال (FSWP) و کلاس تجربه کانادایی (CEC)، برنامه نامزد استان (PNP)، برنامه حمایت از خانواده، برنامه کارگر ماهر کبک (QSWP) و غیره

این کلیه برنامه ها دارای الزامات مختلف و معیارهای مختلف هستند و همه با هم فرآیندهای مختلفی را تشکیل می دهند.

اما مهم ترین فرآیند برای همه این برنامه ها فرایند مستند سازی است. اگر یک نامزد درخواست خود را ارائه می دهد، اما بدون مجموعه ای مناسب از اسناد و مدارک از آن است که می تواند کل درخواست خود را رد کند.

برخی از اشتباهات جزئی وجود دارد که هر نامزد در این فرایند ایجاد می کند که می تواند رویایی برای رفتن به کانادا کمی دشوار باشد.

برخی از اشتباهاتی که یک نامزد در هنگام ارسال درخواست خود برای کانادا PR می کند عبارتند از:

نامناسب بودن اسناد – این اشتباه رایج ترین فرآیند ارسال درخواست است.

نامزدها از مکان هایی که امضا لازم است قرار داده می شود. به عنوان مثال در صورت درخواست درخواست / فرم خانواده اضافی، تنها یک صفحه باید در ۳ مکان امضا شود.

در بیشتر موارد نامزد نامزد در پایین صفحه و دو مکان دیگر که امضاها نیز مورد نیاز است از دست می دهند، بستگی دارد که آیا نامزد همراه با همسر یا فرزند وابسته است.

به عنوان نمونه دیگری، یک فرم وجود دارد که در آن امضا فقط مورد نیاز است در صورتی که یک مترجم مورد استفاده قرار گیرد و اکثر نامزدها نیز در آن جا ثبت نام کنند.
این اشتباهات می توانند درخواست کاندید را بازگردانند و نامزد باید دوباره تمام شود.
هزینه های اشتباه پرداخت می شود – هر برنامه مهاجرتی نیاز به مقدار مشخصی از هزینه ها دارد و هر برنامه مبلغ دیگری را پرداخت می کند.

این وجوه همچنین باید از طریق روش های مختلف پرداخت مانند پیش نویس تقاضا، گواهینامه و غیره که توسط نامزد برنامه های مهاجرت درخواست شده است، ارائه شود.

به عنوان مثال، اگر حق الزحمه اقامت دائم (RPRF) با پیش پرداخت بانک به دفتر ویزای خارجی پرداخت می شود، آن را به نامزد بازگردانده و درخواست شما را به عنوان روش پرداخت هزینه برای RPRF به تاخیر می اندازد پرداخت آنلاین دفتر مهاجرت در سراسر جهان می تواند هزینه ها را در پول محلی کشور نامزد کشور بپذیرد اما برای آن کاندیدا ابتدا باید به طور آنلاین بررسی و تایید نرخ ارز برای ارز تنها در آن باشد.

نامزد باید هنگام پرداخت هزینه ها و مبلغ خاصی که باید پرداخت شود بسیار مراقب باشید.
ابعاد عکس – کاندیدان باید عکس خود را در ابعاد دقیق ارائه دهند که توسط مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) در دستورالعمل های خود برای نوع خاصی از برنامه های مهاجرت مانند فرم های پزشکی برای برنامه های PR و غیره ارائه می شود.

اگر کاندید قادر نباشد برای ارسال درخواست با اندازه مناسب عکس، پس از آن درخواست به کاندید بازگردانده می شود.
ارسال فقط اسناد ذکر شده در چک لیست IRCC – گاهی اوقات کاندیداها باید برخی اسناد اضافی را که جز ذکر شده توسط IRCC نیستند ارائه دهند.

برای مثال، اگر کاندید با شریک مشترک قانونی خود به کانادا می رود، پس باید از طرف دوستان و اعضای خانواده خود مدارک و شواهد و مدارک خود را که نشان می دهد منحصر به فرد، متعهد و ازدواج است، ارائه دهد.

کاندیدا باید با اسناد اضافی ارائه دهد که همه آنها به نوع پرونده بستگی دارد، اما سوابق تلفن، پرونده های بانکی، سوابق اجاره نامه، مکاتبات، پیام های متنی و غیره می توانند کمک زیادی در پیشبرد درخواست کاندید باشند.
فرم های تکمیلی – در مورد برخی کشورها، نامزد باید با برخی فرم های اضافی و اطلاعاتی که در فرم های متقاضی مهاجرت اولیه ذکر نشده / آشکار نیست. به عنوان مثال پرسشنامه اقامت برای افرادی که در ابوظبی، امارات متحده عربی زندگی می کنند.

و پرسشنامه تجربه کار، مورد نیاز افرادی که در اسلام آباد پاکستان زندگی می کنند. کاندید باید مطمئن شود که آنها درخواست خود را با این فرم های تکمیلی ارائه می دهند بدون اینکه بتوانند درخواست را رد کنند و بازگردانده شوند.
ارائه اطلاعات غلط یا غلط – اگر یک نامزد درخواست خود را با اطلاعات نادرست یا اطلاعات موجود از دست داده باشد، کل درخواست را می توان رد کرد زیرا IRCC بستگی به اطلاعات ارائه شده برای انتخاب برنامه برای PR کانادا دارد.

نتیجه اصلی برای ارائه اطلاعات غلط، محرومیت از کانادا برای حداقل ۲ سال یا بیشتر است. اگر درخواست برنامه نویسان هیچ اطلاعاتی از IRCC نداشته باشد باید بداند که چرا اطلاعات از دست رفته و چه زمانی ارائه می شود.

عدم انجام چنین کاری، درخواست را به نامزد دریافت می کند.
دست خط ناپیوسته – تمام برنامه های کاربردی را می توان به صورت آنلاین و با کمک نرم افزار Adobe Reader پر کرد – این نرم افزار رایگان است. اما اغلب نامزدها ترجیح می دهند برنامه ها را به صورت دستی پر کنند و این کار هرگز توصیه نمی شود.

اشکال دست نوشته ای را نمی توان تایید کرد. اشکال تأیید شده با استفاده از Adobe Reader، مجموعه ای از بارکدها را ایجاد می کند که به راحتی توسط IRCC در سیستم های کامپیوتری آنها ثبت می شود.

فرم نوشته شده به صورت دستی زمان می برد تا پردازش شود چون به انتقال اطلاعات خسته کننده نیاز دارد و به این ترتیب تمام پروسه را به تأخیر می اندازد.
نامه کتبی ارائه نشده است – نامه جلد می تواند به مأمور مهاجرت برای پردازش درخواست شما با زمان کمتری کمک کند، زیرا تعیین می کند که چه کسی درخواست می کند و دلیل اصلی اینکه متقاضی برای مهاجرت واجد شرایط است.
انتظار منتظر ثبت سابقه کیفری – اغلب کاندیداها قبل از ارسال درخواست خود منتظر بررسی سابقه کیفری هستند که توصیه نمی شود.

اگر کاندید برای مجوز اقامت موقت یا بازتوانی جنایی درخواست نمیکند، بازرسی کیفری مجاز نیست. انتظار می رود برای ارائه درخواست به صبر برای سابقه کیفری، ممکن است قوانین را تغییر دهید و ناگهان کاندید دیگر نمی تواند واجد شرایط برنامه های مانند کلاس فدرال مهارت و غیره باشد.
Mailing Application – اگر از IRCC خواسته شده برای ارسال درخواست به اداره مناسب برای پردازش خواسته شود، بهتر است از پست های ثبت شده استفاده کنید یا در بعضی موارد حتی بهتر از استفاده از سرویس پیک استفاده شود.

انجام این کار به کاندیدای مورد نظر برای پیگیری این برنامه کمک می کند و اثبات آن را در مقصد خود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *