دلایل عمده تحصیل در کشور کانادا
۲۱ مهر

دلایل عمده تحصیل در کشور کانادا

در این مطلب سعی داریم در مورد تحصیل در کشور کانادا به چه صورت است و دلایل مهاجرت تحصیلی چیست صحبت نماییم همچنین به بررسی راههای برای اخذ ویزای تحصیلی برای مهاجرت به کانادا بپردازیم.

تحصیل در کشور کانادا به چه صورت است و دلایل مهاجرت تحصیلی چیست

در بین کشورهاي صنعتی و توسعه یافته جهان ، کانادا از نرخ مناسبی جهت تحصیل برخوردار می باشد .

اگرکانادا را برای تحصیلات در سراسر جهان انتخاب کنید؛ یک محیط چند فرهنگی منحصر به فرد را در یک کشور امن و زیبا تجربه می کنید. نزدیک به ۵۰۰،۰۰۰ دانشجوو پژوهشگر بین المللی در سال ۲۰۱۷ در کانادامشغول به تحصیل شده اند.. کلید آینده خود را در کانادا تصور کنید.

تحصیل در کانادا یک تجربه هیجان انگیز و پرطرفدار برای بسیاری از دانش آموزان از سراسر جهان است. خواندن داستان دانشجویان بین المللی که قبلا برای تحصیل در خارج از کشور  کانادا را  انتخاب کرده اند یا در نمایشگاه های آموزشی ما و یا در رویداد کانادا در انتخابتان به شما کمک می کند.

تحصیل در کانادا

مراحل تحقیق وپژوهش درکانادا

 • دسترسی به اطلاعات رسمی در مورد آنچه که برای مطالعه و انجام تحقیق در خارج از کشور برای هر سطح آموزشی موجود در کانادا از طریق وب سایت EduCanada
 • یک برنامه و مدرسه ای را که برای منافع شما مناسب است انتخاب کنید.
 • بر اساس انتخاب اکالج یا دانشگاه ، هزینه تحصیل در کانادا را در نظر بگیرید.
 • مجوز تحصیل و سند دیگری را برای ورود به کانادا تعیین کنید.
 • کشف بورس تحصیلی برای دانشجویان و محققان بین المللی بالا-Mitacs Globalink
 • در مورد کار و فرصت های تحصیل برای دانش آموزان و فارغ التحصیلان یاد بگیرید.

  چرا کانادا؟

 • اعتبار آموزش و پرورش کانادا بر اساس کیفیت و برتری در تمامی بخش آموزش و پرورش شناخته شده است. مدارک کانادا در سراسر جهان ارزشمند است. مربیان بین المللی اغلب کانادا را برای مشارکت های پژوهشی و همکاری مشارکت می دهند. به این دلیل:
 • دانش آموزان مقطع ابتدایی و متوسطه (K-12) در کانادا به طور مداوم در میان پنج نفر از پنج نفر از اعضای آکادمیک در خواندن، ریاضیات و علوم در برنامه سازمان بین المللی همکاری و توسعه (OECD) برای ارزیابی بین المللی دانشجویان قرار دارند. دانش آموزان بین المللی از محیط های حمایتی با تمرکز بر یادگیری دانش آموزان بهره مند می شوند.
 • دانشگاه های کانادا یکی از بهترین ها در جهان هستند. در سال ۲۰۱۷، ۴ دانشگاه کانادا رتبه بندی شده در ۱۰۰ رتبه بندی ARWU رتبه بندی شانگهای و ۱۹ در ۵۰۰ Top؛ ۳ رتبه برتر در رتبه بندی رتبه دانشگاه برتر جهان در رتبه ۵۰ قرار دارد. و ۴ رتبه برتر ۱۰۰ و ۹ در Top 300 از رتبه بندی دانشگاه جهانی QS.
 • دانشگاه های کانادا لینک های جهانی  به بیش از ۵۰۰۰ قرارداد همکاری بین المللی فعال با همتایان در سراسر جهان است.
 • کالج ها، صنایع پلی تکنیک کانادا و CEGEP برنامه های تمرینی حرفه ای را با سطوح بالایی از تحقیقات کاربردی جهت حل مشکلات صنعت ارائه می دهند. بیش از ۹۵٪ فارغ التحصیلان کالج کانادا در شش ماه پس از فارغ التحصیلی در زمینه تحصیل خود مشغول به تحصیل هستند.
  مدارس زبان در کانادا، رهبران آموزش زبان در همه سطوح هستند، برنامه های گسترده ای را برای زبان انگلیسی و فرانسوی برای مطالعه بیشتر، توسعه شخصی یا آمادگی کسب و کار ارائه می دهند.

  درخواست مجوز تحصیل

  هنگامی که شما در مدرسه ای در کانادا پذیرفته شده اید، و اگر برای ۶ ماه یا کمتر در حال رفتن هستید، اگر شما یک شهروند مکزیکی یا یک ویزای اقامت موقت در صورت درخواست شهروندی از فهرست کشورهای و مناطق دیگر  است که شهروندان برای ورود به کانادا نیاز به ویزا دارند.شما باید ویزای تحصیلی تهیه کنید.اگر برای بیش از ۶ ماه به تحصیل بپردازید، مجبورید درخواست تحصیلی کنید.

duCanada منبع جامع برای دانش آموزان و محققان بین المللی است که به دنبال فرصت های آموزشی در کانادا هستند. همه چیزهایی را که نیاز دارید برای رسیدن به اهداف مطالعه و تحقیق خود پیدا کنید.
مرکز اطلاعات کانادا برای مجوزهای بین المللی (CICIC) یک دروازه بین المللی ارجاع برای اطلاعات در مورد تحصیل در کانادا، کار در کانادا و ارزیابی و شناخت مدارک تحصیلی خارجی است. CICIC واحد شورای وزیران آموزش و پرورش، کانادا (CMEC) است.
زبان در کالج های کانادا  زبان انگلیسی و فرانسوی مورد قبول می باشد.
بورس تحصیلی: بورس تحصیلی بین المللی برای بهترین و روشن ترین روش دانشجویان و محققان بین المللی برای مطالعه و انجام تحقیقات در کانادا.
تحصیل و کار در کانادا: برای کار در کانادا در حالی که تحصیل می کنید، باید یک دانش آموز تمام وقت در یک موسسه تعیین شده باشید.

با این حال جهت رفاه بیشتر دانشجویان ، دانشگاهها معمولا هفته اي ۱۵ تا۲۰ ساعت کار با حقوق حداقل ساعتی ۱۵ دلار براي دانشجویان خود فراهم می آورند.

علاوه بر این طبق قوانین جدید دانشجویان امکان کار پاره وقت خارج از دانشگاه را هم دارند.
همچنین دانشگاههاي کانادا جهت تسهیلات بیشتر دانشجویان خود ، وامهاي تحصیلی طولانی مدت با بهره کم و وامهاي قابل توجه بلاعوض را در اختیار آنان قرار می دهند.
از دیگر امتیازات ویژه اي که در اختیار دانشجویانی تحصیل در کشور کانادا را انتخاب کرده اند قرار می گیرد ، دادن ویزاي اقامت دائم پس از ۲ سال تحصیل میباشد.

کشور کانادا در میان هفت کشور صنعتی جهان از بیشترین سرمایه گذاري دولتی در حوزه آموزش برخوردار میباشد.
سالانه بیش از ۱۰۰ هزار دانشجوي خارجی در کشور کانادا به تحصیل علوم مختلف مبادرت مینمایند.

وجود تنوعات فرهنگی و قومی

وجود تنوعات فرهنگی و قومی؛ حضور چهره هاي بین المللی علمی و چند فرهنگی و وجود امنیت اجتماعی از خصایص جامعه دانشگاهی این کشور است .
از آنجاییکه کشور کانادا در زمینه هایی نظیر توسعه نرم افزاري، علوم مخابرات، علوم فضایی، علوم مهندسی، حمل و نقل شهري، تکنولوژي، معادن و صنایع و محیط زیست در زمره کشورهاي پیشرو به شمار میرود از این روي دانشجویان کانادایی از دامنه انتخاب رشته هاي تحصیلی با ابعاد وسیعی جهت ادامه تحصیلات خود برخوردار میباشند.
تعداد ۹۰ دانشگاه و ۱۵۰کالج و مؤسسه فنی و حرفه اي مستقر در استانها مختلف کشور، پایین بودن نرخ هزینه زندگی در کشور کانادا به جذب هر چه بیشتر دانشجویان خارجی منجر میشود.
گفتنی است که در میان کشورهاي صنعتی جهان کشور کانادا؛ کمترین میزان تورم را به خود اختصاص داده است.

کسب اطلاعات لازم درباره ی مهاجرت به کانادا