نحوه ی رزومه کاری نوشتن به کارفرمای کانادایی Resume Writing
۱۳ آذر

نحوه ی رزومه کاری نوشتن به کارفرمای کانادایی Resume Writing

نحوه ی رزومه کاری نوشتن به کارفرمای کانادایی Resume Writing

مهاجرت به کانادا و شروع کار شما در کانادا می تواند یک کار سخت و سنگین باشد، اما اولین قدم این است که یک رزومه قاتل را به شما یادآوری کند و به شما کمک کند روی کار خود رویاهای خود تمرکز کنید. این راهنمایی های بالا را دنبال کنید و هرگز اشتباه نخواهید کرد.

 1. کوتاه نگه داشتن آن: هیچ کارفرمای احتمالی نمیخواهد بیش از ۲ صفحه یک CV را بخواند، پس آن را ساده نگهدارید و جزئیات اضافی را کاهش دهید.
 2. رزومه خود را سفارشی کنید: هر کار آینده نگر به دنبال چیزی متفاوت است، بنابراین رزومه خود را باید تغییر دهید تا مهارت های منحصر به فرد خود را برجسته نماید که دقیقا همان چیزی را که برای آن کار خاص نیاز است را نشان می دهد.
 3. از کلمات کلیدی استفاده کنید: اکثر کارفرمایان بر روی CV خود نگاه می کنند، پس چرا آنها را با عبارات کلیدی که توجهشان را جلب می کنند، آسان نمی کند. به عنوان نکات اصلی خود از عنوان هایی مانند «نکات برجسته مدارک»، «تجربه حرفه ای» و «آموزش» استفاده کنید.
 4. تمرکز بر روی قالب بندی: یک CV شسته و رفته، واضح و صحیح می تواند یکی از بزرگترین دارایی های شما باشد. اطمینان حاصل کنید که فونت های شما یکسان هستند، شما از همان سبک امتیاز گلوله استفاده می کنید و تمام محتوا هم تراز شده است. مهمترین نکته این است که اطمینان حاصل شود که اشتباهات املایی در هر صفحه شما وجود ندارد. کلید این است که ویرایش کنید و شخص دیگری را انتخاب کنید تا کار خود را پیش از ارسال هر چیزی انجام دهید.
 5. کار داوطلبانه، به علاوه: کارفرمایان کانادایی به خصوص دوست دارند که ببینند که شما وقت خود را به یک دلیل ارزشمند یا دو ساله داوطلب کرده اید.
 6. چند کلمه را تعویض کنید: از قرار دادن کلمات «CV» یا «Resume» در بالای صفحه خود اجتناب کنید.
 7. استفاده از رسانه های اجتماعی: کارفرمایان دوست دارند به نمایه های رسانه های اجتماعی خود، به ویژه صفحه LinkedIn خود که باید نقاط عطف اصلی خود را برجسته کنند، به دنبال آن هستند. متأسفانه آنها دوست دارند که نگاهی به صفحات فیس بوک و توییتر شخصی خود داشته باشند، بنابراین همیشه باید از آنچه که در صفحه قابل دسترس است اطلاع داشته باشید. هر عکس شرم آور و پیام های خنده دار نباید به عنوان یک تیک در برابر شما استفاده شود.
 8. یک آدرس ایمیل را وارد کنید: آدرس ایمیل تماس شما باید حرفه ای باشد، بنابراین نام مستعار و آدرس های مزاحم را خالی بگذارید.
 9. حضوری مراجعه کنید: اگر یک کارمند آینده نگر می خواهد مراجع شما را ببیند، این باید در صورت درخواست درخواست شود.
 10. نشان  دهید که می خواهید یک کار حرفه ای بسازید: اکثر کارفرمایان می خواهند افرادی را که مدت زمان قابل ملاحظه ای در شرکت خود می گذارند استخدام کنند، بنابراین نمی توان ذکر کرد که شما در یک سال گشت و یا ۱ ساله کار می کنید ”
  این ۱۰ راهنمایی را دنبال کنید و شما رزومه ای به سبک کانادایی خواهید داشت که تضمین می کند که شما از بقیه متقاضیان بی تفاوت باشید.

2 Comments

  1. درود بر شما
   ممنون از شما کاربر گرامی .وکلای موسسه پاد آماده تنظیم و عقد قراردادهای کاری شما در کانادا می باشند.موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *