ویزای دانش آموزی کانادا
۳۱ شهریور

ویزای دانش آموزی کانادا

ویزای دانش آموزی کانادا

با وجود ویزای دانش آموزی دولت کانادا همواره با آغوش باز از دانشجویان و دانش آموزان بین المللی که توانایی پرداخت شهریه تحصیلی خود را دارند استقبال کرده و آرزوی ایشان که اخذ کارت اقامت دائم است را محقق ساخته است.

ویزای دانش آموزی

این موقعیت فرصتی شده تا والدین از طریق ثبت نام فرزندشان در مدارس کانادا اقامت این کشور را برای خود اخذ نمایند

در حال حاضر یکی از دروازه های ورود به کانادا، ورود از راه تحصیل است که در ادامه روند اخذ اقامت دایم از طریق ویزای دانش آموزی  فرزند را برای شما توضیح خواهیم داد.

شرایط اقامت کانادا از طریق فرزند زیر ۱۸ سال

برای اقدام از این طریق نیاز است موارد ذیل را دارا باشید:

  1. متاهل باشید
  2. فرزند بین ۶ تا ۱۸ سال داشته باشد (جهت ثبت نام در مدارس کانادا)
  3. نیازی به نمره زبان ندارید
  4. یکی از والدین بعنوان مراقب و سرپرست حاضر به عزیمت به کانادا همراه با فرزند خود باشد
  5. اثبات داشتن ۵۰ هزار دلار کانادا که شامل هزینه زندگی و تحصیل در سال اول ورود شما به کاناداست

در این برنامه کودک شما از طریق ویزای تحصیلی و شما با ویزای سرپرست(گاردین) بهمراه فرزندتان به کانادا خواهید رفت.

تبدیل ویزای گاردین والدین به ویزای دانشجویی

پس از ورود برای اینکه هزینه تحصیل فرزندتان رایگان شود، در زمانی که شما به عنوان گاردین فرزندتان در کانادا حضور دارید، با داشتن شرایط تحصیل در مقاطع دانشگاهی (نمره بالای ۶ آیلتس) می توانید از امتیاز دانشجو بودنتان استفاده کنید.هنگام تحصیل شما تحصیل فرزندتان رایگان می باشد.

ویزای دانش آموزی کانادا
ویزای دانش آموزی کانادا

امتیاز دانشجویان بین المللی در کانادا

۱-رایگان شدن تحصیل فرزند در مدارس دولتی:

در صورتی که می خواهید هزینه مدرسه فرزندتان رایگان شود باید خودتان (که به عنوان قیم وارد شده اید) دانشجوی بین المللی شوید به این معنی که باید در یک مقطع تحصیلی در صورت داشتن شرایط تحصیلی در دانشگاه شرکت کنید.

سپس با توجه به این ماده قانونی  هزینه های فرزندانتان در مدرسه رایگان خواهد شد، که بسته به استان  کانادا این قانون متفاوت خواهد بود.

۲-داشتن اجازه کار دانشجو یی (در صورتی که در مقاطع تحصیلات تکمیلی مشغول تحصیل شوید اجازه کار پاره وقت خواهید داشت).اجازه ۲۰ ساعت کار در هفته و کار تمام وقت در تعطیلات

۳-همسر شما می تواند به کانادا بیاید و اجازه کار تمام وقت اخذ نماید.

فرصت اخذ کارت اقامت دائم کانادا

در کانادا دانشجویان بعد از اتمام دوره تحصیلی شان، اجازه خواهند داشت که تا به تعداد سال های تحصیل شان در کشور کانادا کار کنند.

( حداکثر تا ۳ سال ویزای Work Permit )  و همین سابقه ی اخذ مدرک دانشگاهی و سابقه کار در کانادا شما را به اخذ اقامت دائم کانادا خواهد رساند.

ویزای دانش آموزی کانادا
ویزای دانش آموزی کانادا

بورسیه و تحصیل در دبیرستان های کانادا

کیفیت بالای آموزشی دبیرستانهای کانادا ،استفاده از تکنولوژی های نوین ومتدهای نوین آموزشی  مدارس کانادا  ،متقاضیان زیادی را برای اخذ ویزای تحصیلی دبیرستانهای کانادا تشویق نموده است.متقاضیان ویزای دانش آموزی و تحصیل در دبیرستانهای کانادامی توانند در دبیرستانهای شبانه روزی و خصوصی کانادا تحصیل نمایند.

بورسیه تحصیل در دبیرستانهای کانادا برای دانش آموزان بین المللی سخت و تقریبا” غیر ممکن می باشد.دانش آموزان متقاضی تحصیل در دبیرستانهای کانادا در صورتیکه دوره تحصیلی خود را با نمرات بالایی به پایان برسانند می توانند موفق به اخذ بورسیه تحصیلی از دانشگاههای کانادا شوند.دانش آموزان دبیرستانهای کانادا برای ورود به کانادا نیاز به ارائه مدرک زبان آیلتس نمی باشند.

تحصیل در دبیرستانهاهای کانادا در سال ۱۰ و ۱۱ و ۱۲ دبیرستان میسر می باشد.دانش آموزان دبیرستانهای کانادا در استان کبک تا سال ۱۱ تحصیل نموده و پس از آن برای کالج و دانشگاه اقدام می نمایند.تحصیل در دبیرستان های کانادا به دو زبان انگلیسی و فرانسه میسر می باشد. دانش آموزان دبیرستانهای کانادا تعدادی دروس اجباری و تعدادی دروس انتخابی میگذارنند. هردانش آموز برای فارغ التحصیل شدن ملزم به گذراندن مجموع ۸۰ واحد درسی در طول این سه سال میباشد. گذراندن این ۸۰ واحد با تنوع بسیار بالا برای دانش آموزان دبیرستان های کانادا ممکن بوده و آنها شانس های زیادی برای انتخاب دروس بر اساس اهداف آینده خود دارند. تحصیل در دبیرستان های کانادا نه تنها دانش آموز را از نظر علمی در سطح بالایی قرار میدهد بلکه بر مهارت های اجتماعی، هنری، موسیقی و ورزش و ارتباطات نیز تمرکز دارد.

تحصیل در دبیرستانهای کانادا در کلاس ۱۰ و دروس آن

انگلیسی ریاضیات اجتماعی علوم برنامه ریزی درس انتخابی

تحصیل در دبیرستانهای کانادا در کلاس ۱۱ و دروس آن

انگلیسی ریاضیات اجتماعی علوم  برنامه ریزی ۲درس انتخابی

تحصیل در دبیرستانهای کانادا در کلاس ۱۲ و دروس آن

انگلیسی ۶ درس انتخابی

درخصوص دروس انتخابی در دبیرستان های کانادا، طیف وسیعی از دروس وجود دارند که دانش آموز میتواند انتخاب خود را از بین آنها انجام دهد. در سال آخر (سال دوازدهم) تحصیل در مدارس کانادا، مدرسه دانش آموزان را برای مواردی مانند کاریابی و مصاحبه های شغلی و رزومه نویسی و غیره که منجر به تقویت مهارت های کاریابی میشوند، آماده می نماید.

همچنین دروس تئاتر، روزنامه نگاری، بازیگری، هنر، رقص، بازاریابی، حقوق، روان شناسی، زمین شناسی، خودرو و غیره از جمله دروس انتخابی در دبیرستان های کانادا هستند.

جهت مشاوره  با ماتماس بگیرید.۰۲۱۲۶۱۱۶۶۹۱