زندگی در استان نوا اسکوشیا کانادا (Nova Scotia)
۳ آذر

زندگی در استان نوا اسکوشیا کانادا (Nova Scotia)

زندگی در استان نوا اسکوشیا کانادا (Nova Scotia)

در این مقاله یکی دیگر از استان های زیبای کانادا به نام نوا اسکوشیا کانادا (Nova Scotia) را معرفی می کنیم پس اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید با ما همراه باشید. این استان در واقع یکی از محبوب ترین جزایر واقع در کانادا است که با وجود مساحت کم ،جمعیت زیادی را در خود جای داده است .کسانی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند و طرفدار زندگی در یک جزیره با هوای مرطوب هستند می توانند استان اسکوشیا کانادا (Nova Scotia) را برگزینند!

نوا اسکوشیا (لاتین برای نیو اسکاتلند) یک ناحیه دریایی کانادایی است که در امتداد خط ساحل شرقی کانادا قرار دارد، دقیقا در نیمه راه بین استوا و قطب شمال قرار گرفته است. نوا اسکوشیا یکی از کوچکترین استانها در کانادا با مساحت تنها ۵۵،۲۸۳ کیلومتر مربع است. اگرچه این منطقه کوچک است،حضور جمعیت نزدیک به ۱ میلیون نفر این استان را به عنوان دومین استان پرجمعیت در کانادا قرار داده است.

پایتخت این شهر  هالیفاکس است و از لحاظ فنی یک جزیره است با بیش از ۳۸۰۰ جزیره ساحلی ! آب و هوای این استان تحت تاثیر اقیانوس های قاره ای و دریایی دارای زمستان های مرطوب و سرد و تابستان های گرمی دارد .

هزینه زندگی در نوا اسکوشیا کانادا (Nova Scotia)

Nova Scotia محل مناسب برای تشکیل خانه و خانواده ، با کیفیت بالای زندگی و هزینه های پایین زندگی است. این استان دارای برخی از کمترین هزینه های مسکن برای صاحب یک خانه شدن با پرداخت فقط ۱۴۳۰۰۰ دلار است. این تقریبا نیمی از آنچه است که شما انتظار دارید در یک منطقه مانند انتاریو و بریتیش کلمبیا پرداخت کنید.

اقتصاددر استان نوا اسکوشیا کانادا (Nova Scotia)

اقتصاد سنتی نوا اسکوشیا بر اساس منابع طبیعی فراوانی، به ویژه شیلات آن استوار است. امروزه اقتصاد از طریق سکوهای نفتی ساحلی پشتیبانی می شود و گردشگری با بیش از ۲۰۰،۰۰۰ مسافر کشتی کروز از طریق بندر پایتخت هالیفاکس هر ساله  از این استان زیبا بازدید می کند. نوا اسکوشیا صاحب  صنعت اطلاعات و فن آوری در حال رشد است و بزرگترین صادر کننده درختان کریسمس، خرچنگ ها و توت های وحشی است. این مهاجران فرصت های جالب شغلی را در زمینه هایی از جمله تجارت و صادرات، ماهیگیری و گردشگری ارائه می دهند.

جمعیت شناسی در استان نوا اسکوشیا کانادا (Nova Scotia)

بزرگترین گروه قومی در نوا اسکوشیا، افرادی از اسکاتلند، پس از آن انگلیسی، فرانسوی و بومی هستند. اکثریت جمعیت نوااسکوشیا به زبان انگلیسی تا ۹۲٪ از نوا اسکوشیا صحبت می کنند و فقط ۳٫۴۴٪ زبان فرانسه و ۰٫۶۶٪ زبان عربی را پذیرفته اند.

همانند اکثر استان های کانادا، بیش از نیمی از مردم در نووا اسکوشیا از مذاهب پروتستان و کاتولیک پیروی می کنند، و بخش بزرگی از جمعیت تصمیم می گیرند هیچ وابستگی مذهبی را اعلام نکنند.

تحصیلات در استان نوا اسکوشیا کانادا (Nova Scotia)

نوا اسکوشیا دارای ۱۰ دانشگاه، از جمله دانشگاه آکادیا، دانشکده الهیات آتلانتیک، دانشگاه کیپ برتون، دانشگاه دلشویی، دانشگاه کوه سنت وینسنت، دانشگاه NSCAD، دانشگاه سان فرانسیس کازور، دانشگاه Sainte-Anne، و دانشگاه کالج ، و همچنین بیش از ۹۰ کلاژ تجاری خصوصی می باشد.

زندگی در استان نوا اسکوشیا کانادا (Nova Scotia)
زندگی در استان نوا اسکوشیا کانادا (Nova Scotia)

جاذبه های استان نوا اسکوشیا کانادا (Nova Scotia)

نوا اسکوشیا به عنوان یک مرکز عالی در هنر شناخته شده است. این استان دارای گالری های هنری و نمایشگاه های متعدد است که بسیاری از خوانندگان مشهور و ترانه سرا را شامل می شود، از جمله آن موری، هانک اسنوب، دنی دهرتی (ماما و پاپا)، سارا مک لاچلان، مارتینا مکبرید، گوردی سامپسون و لی آن ریمز.

نوا اسکوشیا دارای موزه های زیادی است که میراث قومی آن است، و همچنین مکان های تاریخی متعدد و پارک های ملی را نشان می دهد. هالیفاکس در طول روزهای قایقرانی یکی از بزرگترین تأسیسات کشتی سازی را دارا است و این زیبایی توسط موزه دریایی آتلانتیک ارائه شده است. البته، ماهیگیری ورزشی در خلیج Fundy نیز یک جاذبه اصلی اسکوشیا کانادا (Nova Scotia) است.

برنامه های نامزدی استان نوا اسکوشیا کانادا (Nova Scotia)

برنامه نامزدی نوا اسکوشیا (PNP) برنامه های تحت برنامه های مهاجرت زیر را می پذیرد:

تقاضای نوا اسکوشیا: ورود اکسپرس   Nova Scotia Demand: Express Entry

تجربه نوا اسکوشیا: ورود اکسپرس   Nova Scotia Experience: Express Entry
خانواده کارآفرین    Family Business Worker

جریان کارگر ماهر   Skilled Worker Stream

 برنامه های نامزدی استان نوا اسکوشیا کانادا PNP Nova Scotiaچیست ؟

برنامه نامزدی استان نوا اسکوشیا برای جذب مهاجران خارجی که دارای مهارت ها، مدارک و تجربه کاری مورد نیاز برای انتقال به استان هستند طراحی شده است. انتظار می رود این افراد به بازار کار و نیازهای اقتصادی استان کمک کنند.

الزامات این برنامه مهاجرت عبارتند از:

در سن تقاضای مهاجرت نوا اسکوشیا بین سن ۱۸ تا ۴۹ سالگی باشید
شما یک شهروندبا پاسپورت یا مدارک دیگری هستید که اجازه اقامت قانونی در کشور فعلی خود را دارند.
شما حداقل استاندارد زبان را در سطح زبان کانادایی (CLB) حداقل سطح ۵ به دست آورده اید.
شما وجوه مورد نیاز برای نامزدی در استان و تعیین شده توسط دولت استانی را بدست آورده اید؛
شما حداقل دو سال تجربه کاری تمام وقت را در سه سال گذشته تجربه کرده اید. ترجیحا در یک زمینه کار در اشغال در نظر گرفته شده خود را در نوا اسکوشیا؛ و
شما یک برنامه اشتغال مطابق با نیاز اقتصادی، بازار کار و مشارکت اجتماعی خود را به جامعه محلی نشان می دهد، به پایان رسانده باشید.

اگر  استان اسکوشیا کانادا را به عنوان مقصد مهاجرت به کانادا انتخاب نموده اید ، بهتر است مقاله مربوط به برنامه نامزدی اسکوشیا کانادا را مطالعه نمایید و در صورت داشتن شرایط مورد نظر با کازشناسان ما تماس بگیرید.۰۲۱-۲۶۱۱۶۶۹۸

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *