سیستم آموزشی کانادایی  The Canadian Education System
۲۵ آذر

سیستم آموزشی کانادایی  The Canadian Education System

سیستم آموزشی کانادایی  The Canadian Education System

اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید بهتر است در مرحله اول با سیستم آموزشی کانادا آشنایی پیدا کنید پس پیشنهاد ما به شما مطالعه این مطلب میباشد. با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

سیستم آموزشی کانادایی  The Canadian Education System کانادا بعنوان برترین مؤسسات آموزشی در سطح جهان شناخته شده است.
کانادا دارای یک سیستم قوی برای آموزش عمومی است که عمدتا توسط والیتی اداره می شود. در نتیجه، برخی از جنبه های نظام آموزشی ممکن است بین استان ها متفاوت باشد.

با این حال، به عنوان آموزش و پرورش تحت نظارت دولت فدرال، استاندارد آموزش و پرورش در سراسر کشور همواره بالا است.

در کانادا نیز سیستم آموزشی عمومی و خصوصی وجود دارد. دولت کانادا به شدت یارانه تحصیلات را از مهد کودک تا سطح تحصیلات پایین می آورد و تقریبا شش درصد از تولید ناخالص ملی را در آموزش و پرورش صرف می کند.

این بدان معنی است که کانادا در مقایسه با میانگین کشورهای OECD نسبت به تحصیلات اهمیت و ارزش نسبتا بیشتری قائل است.

به طور کلی، سیستم آموزشی به سه سطح تقسیم می شود:

اولیه
ثانوی
پس ثانویه

آموزش خصوصی و دیگر سیستم های تحصیلی – به عنوان مثال، مدارس دینی – نیز در همه سه سطح موجود است.

سیستم آموزشی کانادایی  The Canadian Education System
سیستم آموزشی کانادایی  The Canadian Education System

آیا راجع به سیستم آموزشی کانادایی  The Canadian Education System می دانید؟

کانادا یکی از تحصیلکرده ترین کشورهای جهان است. در سال ۲۰۱۵، ۹۰ درصد از افرادی که در کانادا سن ۲۵ تا ۶۴ سالگی داشتند، حداقل دبیرستان را گزرانده بودند، و ۶۶ درصد مدرک تحصیلی تحصیلات تکمیلی را کسب کرده بودند. این ارقام هر دو بالاتر از OECD به ترتیب ۷۸ و ۴۰ درصد است.

آموزش و پرورش در کانادا برای آموزش کودکانی که پنج ساله هستند، در دسترس کودکان است (به استثنای انتاریو و کبک، که در آن آموزش کودکان ممکن است یک سال زودتر شروع شود).

بسته به استان، مهد کودک ممکن است اختیاری باشد. جدول زیر نشان می دهد، به طور کلی، سن  فرزندان  برای حضور در مدرسه نمایش داده می شود.(توجه داشته باشید که شرایط  برای خانه های تحصیلی متفاوت است، که در کانادا قانونی است).

استان دوره تحصیلات اجباری
آلبرتا شش تا ۱۶
بریتیش کلمبیا شش تا ۱۶
مانیتوبا هفت تا ۱۸ سال
نیوبرانزویک پنج تا ۱۸ ساله
نیوفاندلند شش تا ۱۶
مناطق شمال غربی پنج تا ۱۸ ساله
نوا اسکوشیا پنج تا ۱۶
انتاریو شش تا ۱۸
جزیره پرنس ادوارد پنج تا ۱۶
کبک شش تا ۱۶
ساسکاچوان هفت تا ۱۶
یوکون شش تا ۱۶

آموزش ابتدایی

دوره اول به عنوان مدرسه ابتدایی شناخته می شود، این سطح از مهد کودک یا کلاس ۱ (سنین ۶ تا ۷ سالگی) اجرا می شود وتا طریق کلاس ۸ (سنین ۱۳ تا ۱۴ سالگی) ادامه می یابد. سال تحصیلی معمولا از ماه سپتامبر تا ژوئن بعدی اجرا می شود.

آموزش متوسطه سیستم آموزشی کانادایی  The Canadian Education System

دوره دوم به عنوان دبیرستان شناخته می شود، این سطح از رده ۹ (سنین ۱۴ تا ۱۵) به درجه ۱۲ (سنین ۱۷ تا ۱۸ سالگی) اجرا می شود. انتاریو دارای درجه ۱۲ + است.

در کبک، دانش آموزان تا سن ۱۶ سالگی در دبیرستان شرکت می کنند. پس از آن ممکن است به CEGEP بروید، یک دانشکده دو ساله که به طور عمومی تأمین مالی می شود و دانشجویان ممکن است دیپلم آمادگی دانشگاه یا دیپلم حرفه ای را دنبال کنند.

تحصیلات تکمیلی سیستم آموزشی کانادایی  The Canadian Education System

کانادا دارای شبکه وسیعی از کالج ها و دانشگاه ها است، که بعضی از بهترین آموزش های پس از دبستان را در سراسر جهان ارائه می دهد.

کانادا دارای بسیاری از برنامه های دانشگاهی شناخته شده بین المللی است که در مناطق شهری و روستایی سراسر کشور واقع شده است. مدارک تحصیلی که از دانشگاه های کانادا دریافت می شود، به طور کلی به عنوان دانشگاه های دیگر در سراسر جهان شناخته می شود.

سال تحصیلی معمولا از سپتامبر تا آوریل یا می می باشد و شامل دو ترم یا دوره می شود. بسیاری از موسسات پس از دوره متوسطه در ماه های تابستان، دوره ترم سوم را ارائه می دهند.

به طور کلی، دانشجویان ممکن است در ماه سپتامبر (در اغلب موارد) یا در ماه ژانویه یک برنامه تحصیلی را در یک دانشگاه آغاز کنند.

برنامه های کالج ممکن است در تمام طول سال اجرا شود و دانش آموزان ممکن است در طول سال ها دوره های مختلفی را شروع کنند.

سیستم آموزشی کانادایی  The Canadian Education System
سیستم آموزشی کانادایی  The Canadian Education System

آموزش زبان انگلیسی و فرانسوی

دانش آموزان بین المللی می توانند در یکی از دو زبان رسمی کانادا شرکت کنند. برخی از نهادها ممکن است در هر دو زبان آموزش دهند، هرچند دانش آموزان نباید در هر دو زبان مسلط به حضور در مدرسه در هر سطح در کانادا باشند.

در اکثر زبانهای کانادا، زبان اصلی آموزش در سطح مدرسه انگلیسی است. با این حال، آموزش زبان فرانسه به طور گسترده در سراسر کشور در دسترس است. صرف نظر از زبان اصلی آموزش، زبان فرانسوی یا انگلیسی به عنوان زبان دوم به طور کلی از سن نوجوانی تدریس می شود.

در کبک، دانش آموزان به طور کلی نیاز به تحصیل در فرانسه را تا پایان دوره دبیرستان دارند. برخی موارد استثنائی وجود دارد که در آن کودک ممکن است گواهی واجد شرایط بودن برای دریافت آموزش به زبان انگلیسی را بدست آورد:

اگر مادر یا پدر فرزند شما در کانادا تحصیلات ابتدایی را در انگلیس انجام داد،
اگر یک فرزند یا خواهر یا برادر فرزندی شما بخش عمده ای از آموزش ابتدایی یا متوسطه خود را به زبان انگلیسی در کانادا دریافت کرده باشید (اگر مادر یا پدر فرزند یک شهروند کانادا باشد)؛
اگر مادر یا پدر فرزند پس از ۲۶ اوت ۱۹۷۷ در مدرسه ای در کویب حضور داشته باشد، می توانست در آن زمان واجد شرایط برای تحصیل در انگلیس باشد (در صورتی که مادر یا پدر فرزند یک شهروند کانادایی باشد).
علاوه بر این کودکانی که والدینشان به طور موقت در کبک (به عنوان مثال، در یک کار یا اجازه تحصیل) می توانند در مدرسه به زبان انگلیسی شرکت کنند.

کانادا یکی از بهترین سیستم های مدرسه در جهان است.
از مدارس ابتدایی به دانشگاه ها و دانشکده ها، مدارس زبان به برنامه های حرفه ای، مدارس کانادایی دانشجویان همه منافع و زمینه ها را در بر می گیرند. افرادی که در کانادا تحصیل می کنند، کیفیتی را دریافت می کنند، تحصیلات محترم بین المللی که آنها را برای فعالیت های حرفه ای آینده آماده می کند. این با هزینه های تحصیل و هزینه های زندگی همراه است که به طور کلی کمتر از سایر کشورهای توسعه یافته است.

گروهی از دانشجویان بین المللی در دانشگاه یا کالج کانادا شرکت می کنند.
شمار دانشجویان بین المللی در کانادا بیش از ۳۰۰،۰۰۰ نفر است که رقمی است که به طور مداوم رشد می کند. اگر شما در یک موسسه آموزشی کانادا پذیرفته اید، ممکن است بتوانید اجازه تحصیل به کانادا را مطالعه کنید.

نه تنها این، بلکه آموزش و پرورش نیز مسیری محبوب برای اقامت دائم کانادا است. برای کسب اطلاعات بیشتر به ادامه مطلب بروید.

مرور مدارس کانادایی سیستم آموزشی کانادایی  The Canadian Education System

پیدا کردن یک مدرسه اولین قدم در روند تبدیل شدن به یک دانش آموز در کانادا است. مهم نیست اهداف آموزشی شما چیست، کانادا برای شما مدرسه ای است. پیدا کردن مدرسه مناسب و پذیرش برای اخذ اجازه تحصیلی ضروری است.

جستجو در کانادا

جستجوی مدرسه کانادا Visa به شما کمک می کند تا موقعیت آموزشی دانشگاهی کانادا را که به نیازهای شما مناسب است، پیدا کنید. از جستجوی مدرسه خود برای شروع در مسیر خود به یک کالج یا دانشگاه در کانادا لذت ببرید.

برای دیدن بهترین دانشگاه کانادا، کالج یا مؤسسه از کانادا جستجوی مکتب کانادا استفاده کنید.
پیدا کردن SchoolMatch شما
CanadaVisa با SchoolMatch Canada همکاری کرده است تا به شما ارزیابی رایگان داده شود تا به شما نشان دهد که مدارس کانادایی با انتظارات، شخصیت و اهداف شما منطبق هستند. با استفاده از الگوریتم های پیشرفته مبتنی بر تحقیق، SchoolMatch Canada به هزاران دانشجوی کمک کرده است تا دانشگاه و کالج های مناسب را در کانادا پیدا کنند.

آموزش و پرورش به عنوان راهی برای اقامت دائم کانادا

تحصیلات تکمیلی کانادایی نه تنها از لحاظ آموزشی و حرفه ای ارزشمند است، بلکه یک مسیر محبوب برای اقامت دائم کانادا است.

برای کسب اطلاعات بیشتر دربارۀ آموزش به عنوان راهی برای اقامت دائم، به این صفحه نگاهی بیندازید: تحصیل در کانادا: راه رسیدن به اقامت دائم کانادا.

مزایای دیگر برای تحصیل در کانادا

دانشجویان خارجی در کانادا نیز در کانادا تحصیل می کنند:

کار تا ۲۰ ساعت در هفته در حالی که در مدرسه، و در تمام وقت در طول دوره های مدرسه؛
یک بار پس از اتمام تحصیل، مجوز کار پس از پایان تحصیل را برای مدت معادل مدت تحصیل، به دانشجویان اجازه دهید تا سالها قبل در کانادا اقامت دائم باقی بمانند؛
همسر یا همسر مشترک قانونی خود را به کانادا در مجوز کار تمام وقت باز کنید و اجازه دهید او برای هر کارفرما کار کند.
بچه های کوچک همراه را برای تحصیل در کانادا به همان میزان که کانادا پرداخت می کنند، بیاورید. و
همانطور که در بالا ذکر شد، برای اقامت دائم کانادا، یا از طریق یک برنامه نامزد استان (PNP)، از طریق سیستم مهاجرت کبک و یا از طریق سیستم انتخاب مهاجرت اکسپرس، واجد شرایط می شوید.