مهاجرت به کانادا و فایل نامبر
۲ مهر

مهاجرت به کانادا و فایل نامبر

مهاجرت به کانادا و فایل نامبر

زمانی که شما پرونده مهاجرتی خود را به اداره مهاجرت به کانادا ارسال می کنید ،اداره مهاجرت برای شما یک فایل نامبر صادر می کند .

در واقع فایل نامبر یعنی شماره پرونده شما در اداره مهاجرت. در واقع بعد از ارسال مدارک و فرم های مورد نیاز بایستی مبلغ پراسسینگ فی آن پرداخت شده باشد در این زمان فایل نامبر  برای شما صادر می شود.در غیر این صورت پرونده برگشت داده  می شود.

شماره پرونده شما در اداره مهاجرت بستگی به روشی که انتخاب می کنید با حروف لاتین  E یا F آغاز می شود.که بعد از حرف اول فایل نامبر به طور معمول یک عدد نه رقمی می آید.

علاوه بر فایل نامبر اصطلاح دیگری وجود دارد به نام یو سی آی UCI که مخفف Unique Client Identifier (مشخص کننده یکتای متقاضی) است. UCI که گاه Client ID هم گفته می شود، شماره ایست که به هر متقاضی مهاجرت یا متقاضی ویزای کانادا اختصاص داده می شود. این شماره متعلق به فرد و مستقل از پرونده مهاجرتی است.

مهاجرت به کانادا و فایل نامبر

مهاجرت به کانادا و فایل نامبر

در کدام یک از پرونده ها یک شماره پرونده تعیین می شود؟
شماره های پرونده قبل از فرستادن آنها در خارج از کشور به برنامه ها اختصاص داده می شود. آنها برای داشتن امکان پیگیری و ایجاد هر گونه تغییر یا به روز رسانی در یک فایل ضروری هستند.

فایلهای ارسال شده در کبک:

پرونده های ارسال شده در کبک دریافت دو عدد فایل؛ یکی توسط دولت استانی و دیگری توسط دولت فدرال تعیین شده است.

دولت کبک، پرونده شماره استانی را فقط در صورتی که درخواست برای هر دو حامی مالی و پناهنده کامل باشد، اختصاص داده است.

این شماره استانی در اولین نامه تأییدیه ارسال شده به حامیان مالی گنجانده شده است و فقط باید در ارتباط با دولت کبک مورد استفاده قرار گیرد. سپس نرم افزار به دفتر پردازش مرکزی منتقل می شود – وینیپگ (CPO-W). CPO-W شماره پرونده را به نمایندگی از دولت فدرال اختصاص می دهد. نامه تأیید دوم با شماره فدرال به حامیان مالی ارسال می شود. این شماره فایل باید در تمام ارتباطات با دولت فدرال، از جمله دفتر ویزا در خارج از کشور استفاده شود.

فایلهای ارسال شده در بقیه کانادا:

فایل های ارسال شده در بقیه کانادا فقط یک شماره پرونده دارند: شماره پرونده فدرال. برنامه های کاربردی به طور مستقیم به اداره پردازش مرکزی ارسال می شود – وینیپگ (CPO-W). CPO-W یک شماره پرونده را فقط اگر برنامه برای هر دو حامی مالی و پناهنده کامل باشد. نامه تایید به حامیان مالی ارسال می شود.

توجه داشته باشید!

دریافت یک شماره پرونده همان چیزی است که درخواست را پذیرفته است. تصمیم گیری در مورد اینکه پناهنده پذیرفته یا رد شده است با دفتر ویزا در خارج از کشور قرار دارد.

چگونه می توانم بررسی کنم که آیا درخواست من دریافت شده است؟
اگر  شروع به پردازش درخواست شما شود، به شما یک نامه تأییدیه یا ایمیل با شماره درخواست ارسال خواهد شد .

ما تأییدیه تأیید را دریافت نمی کنیم تا زمانی که درخواست شما را باز نکنیم و بررسی کنیم که کامل شده است. ممکن است تا تاریخی که درخواست شما را دریافت میکنیم و تاریخی که آن را باز میکنیم، تاخیر بینجامد.

درخواست شما به شما خواهد رسید اگر:

آن ناقص است
هزینه ها گم شده اند، یا
پس از اینکه یک برنامه متوقف شد، بسته دریافت می شود.
نکاتی برای پیگیری درخواست شما

اگر درخواست خود را ارسال کنید: از خدمات پیک استفاده کنید که در هنگام تحویل به امضا نیاز دارد. این به شما یک تایید تحویل می دهد و به شما اجازه می دهد تا بسته خود را پیگیری کنید.

برای بعضی از برنامه های کاغذی، می توانید وضعیت نرم افزار دقیق و پیام های خود را به صورت آنلاین دریافت کنید. شما می توانید با اتصال یک برنامه به یک حساب آنلاین انجام دهید.

در صورت درخواست در مرکز درخواست ویزا: VAC ها خدمات ردیابی را ارائه می دهند که به شما اطلاع می دهند که درخواست شما در دفاتر ما دریافت شده است.

اگر درخواست آنلاین کنید: پس از ارسال درخواست خود، یک صفحه تأیید را مشاهده خواهید کرد. شما همچنین یک ایمیل از شما می خواهیم که حساب خود را بررسی کنید. یک پیام تایید با شماره تایید در حساب شما خواهد بود. شماره تایید خود را برای سوابق خود نگه دارید. لطفا توجه داشته باشید که ممکن است چند ساعت طول بکشد تا شما پس از ارسال درخواست خود، یک ایمیل از IRCC دریافت کنید.

با توجه به توضیحات فوق فایل نامبر شماره یک پرونده خاص نزد اداره مهاجرت فدرال کاناداست و یو سی آی شماره یک متقاضی خاص نزد همان اداره است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *