فرهنگ کانادایی Canadian Culture
۲۴ آذر

فرهنگ کانادایی Canadian Culture

فرهنگ کانادایی  Canadian Culture

در این مطلب سعی داریم در مورد فرهنگ کانادایی Canadian Culture نیز مطالبی را بیان نماییم تا اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید با این فرهنگ آشنایی داشته باشید.

کانادا کشور بسیار بزرگ و متنوع در آمریکای شمالی است، دومین کشور بزرگ جهان با مساحت ۶٫۲ میلیون مایل مربع (۹٫۹ میلیون کیلومتر مربع) است. این کشور که شامل ۱۰ استان  است، در بخش شمالی قاره آمریکای شمالی قرار دارد که از شرق و غرب با دو اقیانوس آرام واطلس  از شمال با قطب شمال و از سمت جنوب با ایالات متحده امریکا همسایه است . که طولانی ترین مرز زمینی بین دو کشور است.

اسناد نشان می دهد که منطقه ای که در حال حاضر به عنوان کانادا شناخته می شود هزاران سال است که توسط مردم مختلف بومی ساکن شده است. در اواخر دهه ۱۴۰۰، عملیات استعماری بریتانیایی و فرانسوی منطقه را بررسی کرد و بعدا در ساحل اقیانوس اطلس کانادا ماندند. در طی جنگ فرانسه و هند در سال ۱۷۶۳، فرانسه تقریبا تمام مستعمرات خود را در شمال امریکا به انگلیس تقدیم کرد. در دهه های پس از آن، جمعیت به طور پیوسته رشد کرد، این قلمرو بیشتر مورد بررسی قرار گرفت و مستعمره های تحت پادشاهی بریتانیا تاسیس شد. در ۱ ژوئیه ۱۸۶۷، سه کلونی از جمله آنها تشکیل شد و سلطنت فدرال را تشکیل دادند که کانادا را تأسیس کرد. امروز کانادا یک دموکراسی پارلمانی فدرال و یک سلطنت قانون اساسی است، و ملکه الیزابت انگلیس به عنوان رئیس رسمی آن کشور می باشد.

کانادا، که نام آن را از واژه ایروکویی کاناتا نام می برد، به معنی “روستا”، یکی از ملل جوامع گوناگون و چند فرهنگی جهان است که طی قرن ها، مهاجران را از هر گوشه ای از جهان پذیرفته است. جمعیت فعلی آن تقریبا ۳۵ میلیون نفر از افراد با انواع مختلف قومی، مذهبی و زبانی را تشکیل داده است که همه آنها به فرهنگ فوق العاده اضافه شده است که باعث می شود کانادا به عنوان یک مکان محبوب برای زندگی و بازدید باشد.

فرهنگ کانادا، شبیه به هر کشوری در جهان، محصولی از تاریخ، جغرافیا، سیستم سیاسی و غیره است. به عنوان یک کشور مهاجر، کانادا با امواج مهاجرت شکل گرفته و شکل گرفته است که به طور کلی به شکل جمعی ترکیب شده اند یک ترکیب منحصر به فرد و دلپذیر آداب و رسوم، آداب و رسوم، سنت ها و غذاها؛ ویژگی های فرهنگی است که توسعه اجتماعی و فرهنگی کشور را مشخص کرده است. برای به دست آوردن درک عمیق تر از کانادا و فرهنگی که آن را تعریف می کند.

جمعیت کانادا

با ۳۵ میلیون نفر جمعیت، جمعیت کانادا نسبت به همسایه جنوبی آن بیشتر متراکم است.

بیش از ۲۰۰ فرهنگ مجزا در کانادا وجود دارد. ملت اغلب به عنوان یک “موزاییک فرهنگی” با ترکیبی بیشتر از افرادی از پس زمینه های متنوع از تقریبا هر جای دیگری بر روی زمین تعریف می شود. کانادا مردم خود را به سنت و فرهنگ خود نزدیک می کند. تقریبا دو پنجم جمعیت این کشور از منشائی غیر از انگلیسی یا فرانسوی است.

دولت کانادا، از طریق قانون چند فرهنگی، با هدف حفظ و تقویت چند فرهنگی از طریق سیاست رسمی است. در میان اهداف دیگر، کانادا تلاش می کند تا “درک و خلاقیت را که از تعامل بین افراد و جوامع مختلف با یکدیگر روبرو هستند، ترویج کنند”.

دو زبانه در کانادا

دو زبان رسمی در کانادا وجود دارد: انگلیسی و فرانسوی.

منشور حقوق و آزادی های كانادا حفاظت از هر دو زبان را تضمین می كند و دولت كانادا به موجب قانون، به رسمیت شناختن، حفظ و حمایت از برابری هر دو زبان در جامعه كانادایی است. تمام خدمات ارائه شده توسط دولت فدرال در هر دو زبان در دسترس هستند و تقریبا هر محصولی که در کشور فروخته شده دارای برچسب و بسته بندی انگلیسی و فرانسوی است.

کبک تنها استان کانادایی است که به طور عمده در فرانسه دارای زبان فرانسه است و نیوبرانزویک تنها استان رسمی دو زبانه ای در کشور است. شهر مونترال، کبک، به عنوان بزرگترین کلان شهر فرانسوی در خارج از فرانسه شناخته شده است. در خارج از مرزهای کبک، اکثر مردم انگلیسی صحبت می کنند، در حالی که حدود ۱۸ درصد از همه کانادایی ها به صورت دو زبانه مسلط هستند.