فرهنگ کانادایی Canadian Culture
۲۴ آذر

فرهنگ کانادایی Canadian Culture

فرهنگ کانادایی  Canadian Culture

در این مطلب سعی داریم در مورد فرهنگ کانادایی Canadian Culture نیز مطالبی را بیان نماییم تا اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید با این فرهنگ آشنایی داشته باشید.

با ۳۵ میلیون نفر جمعیت، جمعیت کانادا نسبت به همسایه جنوبی آن بیشتر متراکم است.

بیش از ۲۰۰ فرهنگ مجزا در کانادا وجود دارد. ملت اغلب به عنوان یک “موزاییک فرهنگی” با ترکیبی بیشتر از افرادی از پس زمینه های متنوع از تقریبا هر جای دیگری بر روی زمین تعریف می شود. کانادا مردم خود را به سنت و فرهنگ خود نزدیک می کند. تقریبا دو پنجم جمعیت این کشور از منشائی غیر از انگلیسی یا فرانسوی است.

دولت کانادا، از طریق قانون چند فرهنگی، با هدف حفظ و تقویت چند فرهنگی از طریق سیاست رسمی است. در میان اهداف دیگر، کانادا تلاش می کند تا “درک و خلاقیت را که از تعامل بین افراد و جوامع مختلف با یکدیگر روبرو هستند، ترویج کنند”.

دو زبانه در کانادا

دو زبان رسمی در کانادا وجود دارد: انگلیسی و فرانسوی.

منشور حقوق و آزادی های كانادا حفاظت از هر دو زبان را تضمین می كند و دولت كانادا به موجب قانون، به رسمیت شناختن، حفظ و حمایت از برابری هر دو زبان در جامعه كانادایی است. تمام خدمات ارائه شده توسط دولت فدرال در هر دو زبان در دسترس هستند و تقریبا هر محصولی که در کشور فروخته شده دارای برچسب و بسته بندی انگلیسی و فرانسوی است.

کبک تنها استان کانادایی است که به طور عمده در فرانسه دارای زبان فرانسه است و نیوبرانزویک تنها استان رسمی دو زبانه ای در کشور است. شهر مونترال، کبک، به عنوان بزرگترین کلان شهر فرانسوی در خارج از فرانسه شناخته شده است. در خارج از مرزهای کبک، اکثر مردم انگلیسی صحبت می کنند، در حالی که حدود ۱۸ درصد از همه کانادایی ها به صورت دو زبانه مسلط هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *