مراقبت های بهداشتی در کانادا Health Care
۲۴ آذر

مراقبت های بهداشتی در کانادا Health Care

مراقبت های بهداشتی در کانادا Health Care

کانادا دارای یک سیستم مراقبت بهداشت عمومی است که مراقبت های حیاتی را برای همه شهروندان کانادایی و ساکنان دائمی که مهاجرت به کانادا کرده اند را به طور یکسان امکان پذیر می سازد. در این مقاله مراقبت های بهداشتی در کانادا Health Care را توضیح می دهیم.
اگر چه سیستم های مراقبت بهداشتی توسط وزارتخانه های بهداشت استان اداره می شوند، دولت فدرال استانداردهای مراقبت های بهداشتی را در سراسر کشور تنظیم می کند.

سه استان هستند که هزینه های مراقبت های بهداشتی (BC، Alberta و انتاریو) را پرداخت می کنند. در والیات و سرزمین های باقی مانده، مراقبت های بهداشتی از طریق مالیات پرداخت می شود. دولت های محلی مسئول مدیریت واقعی و تحویل مراقبت های بهداشتی در حوزه های قضایی خود هستند.

بیشتر در مورد مراقبت های بهداشتی و مراقبت های بهداشتی در کانادا Health Care در والیات و سرزمین های خاص بیشتر بدانید:

مراقبت های بهداشتی در آلبرتا
مراقبت های بهداشتی در بریتیش کلمبیا
مراقبت های بهداشتی در مانیتوبا
مراقبت های بهداشتی در نیوبرانزویک
بهداشت و درمان در نیوفاندلند و لابرادور
مراقبت های بهداشتی در نوا اسکوشیا
مراقبت های بهداشتی در انتاریو
مراقبت های بهداشتی در جزیره پرنس ادوارد
مراقبت های بهداشتی در کبک
بهداشت و درمان در ساسکاچوان
بهداشت و درمان در مناطق شمال غربی
مراقبت های بهداشتی در نونووت
مراقبت های بهداشتی در یوکان

مراقبت های بهداشتی در آلبرتا

ساکنین قانونی آلبرتا واجد شرایط دریافت بیمه بهداشت عمومی هستند. برای واجد شرایط بودن، در عرض سه ماه از زمان ورود به بیمارستان مراقبت های بهداشتی آلبرتا ثبت نام کنید.

برای کسب اطلاعات کامل در مورد خدمات بهداشت عمومی در آلبرتا، به www.health.gov.ab.ca مراجعه کنید
برای کسب اطلاعات کامل در مورد برنامه بیمه بهداشت و درمان آلبرتا (AHCIP)، به صفحه تماس با AHCIP مراجعه کنید: www.health.alberta.ca/contact

مراقبت های بهداشتی در بریتیش کلمبیا

به محض رسیدن به منظور دریافت مراقبت های بهداشتی، شما باید برای برنامه خدمات پزشکی بریتیش کلمبیا (MSP) ثبت نام کنید. برای دستورالعمل، شما باید شماره زیر را داشته باشید:
ونکوور: ۶۰۴ ۶۸۳-۷۱۵۱
ویکتوریا: ۲۵۰ ۳۸۶-۷۱۷۱ یا ۲۵۰ ۳۸۲-۸۴۰۶
در جای دیگر در B.C .: 1-800-663-7100

شما توسط MSP بلافاصله تحت پوشش قرار نخواهید گرفت. به طور کلی طول می کشد سه ماه پس از ثبت نام برای پوشش مراقبت های بهداشتی خود را برای شروع. در موقت، مطمئن شوید که بیمه درمانی موقت دارید. شما می توانید بیمه درمانی موقت را از طریق یک شرکت بیمه خصوصی به دست آورید. شما می توانید یکی از بسیاری از شرکت های بیمه خصوصی را در دفترچه تلفن محلی خود قرار دهید.

هنگامی که پوشش MSP شما شروع می شود، یک کارت مراقبت دریافت خواهید کرد. هر زمانی که از یک پزشک یا یک بیمارستان بازدید می کنید، باید این کارت را با شما همراه داشته باشید.

توجه: MSP هزینه ماهیانه دارد.

مراقبت های بهداشتی در مانیتوبا

ساکنان دائمی در صورت نیاز به بیمه درمانی می باشند. برای دریافت کارت بهداشتی مانیتوبا باید با Healthcare Manitoba ثبت نام کنید. اگر قبل از دریافت کارت خود به مراقبت های بهداشتی نیاز دارید، باید مدرک اقامت دائم خود را ارائه دهید. با مراجعه به Health Manitoba برای کارت سلامت مانیتوبا ثبت نام کنید:

سلامت مانیتوبا

۳۰۰ کارلتون خیابان وینیپگ، مانیتوبا R3B 3M9

تلفن: ۷۸۶-۷۱۰۱ یا تلفن رایگان: ۱-۸۰۰-۳۹۲-۱۲۰۷

وب سایت: www.gov.mb.ca/health

اگر شما قادر به رفتن به دفتر دکتر نیستید، اما نیاز به کمک غیر اضطراری پزشکی، شما می توانید با پزشکان و پرستاران با تماس با HealthLinks Manitoba تماس بگیرید. با شماره ۷۸۸-۸۲۰۰ در وینیپگ تماس بگیرید یا ۱-۸۸۸-۳۱۵-۹۲۵۷ در وینیپگ.مراقبت های بهداشتی در کانادا Health Care را از ما بخواهید.