مسکن در کانادا
۲۱ مهر

مسکن در کانادا

مسکن در کانادا

با مهاجرت به کانادا شما با انواع مسکن روبه رو می شوید که در این مقاله به آن می پردازیم.

انواع ملک در کانادا به شرح زیر است:

کاندومنیوم: (Condominium)

نوعی آپارتمان ، معمولا در شهر یا تفریح گاهی واقع است که ساختمان در آن گران قیمت و کمیاب می باشد.

ممکن است تعداد طبقات آن نسبتا کم باشد .
(مثلا چهار طبقه ) که این نوع اکثرا در شهرهاي کوچک یا حومه شهرهاي دیده می شود ، یا ممکن است بصورت آسمان خراش باشد که معمولا در مرکز شهرهاي بزرگ چنین می باشد .

خانه شهري: (Townhouse)

خانه اي به سبک منزل تراس دار در دو طبقه یا بیشتر ( گاهی خانه level-Splitنیز نامیده می شود ) که هر خانه یک ورودي مستقل و اغلب یک گاراژ داخلی دارد.

خانه هاي شهري گاهی قسمتی از یک مجموعه کاندومینیوم مانند می باشند.

دوبلکس :

یک ساختمان که به دو خانه جدا با ورودي هاي مستقل تقسیم شده است که یا پهلو به پهلوي یکدیگر قرار دارند ( در انگلستان -Semi
detachedخوانده میشود. ) یا یکی در طبقه پائین و دیگري در طبقه بالاست .

بانگلو و :

level-bi هر چند که بانگلو (bungalow (معمولا فقط یک طبقه دارد ، این منازل یک زیر زمین نیز دارند که قسمتی از آن به عنوان اتاق تفریح
و سرگرمی خانواده مورد استفاده قرار می گیرد.

در level-bi ، طبقه همکف قدري بالاتر از سطح زمین قرار دارد بطوریکه زیر زمین داراي پنجره هایی می باشد که بالاي سطح زمین قرار گرفته اند .

دو طبقه استاندارد :

خانه مستقل که احتمالا گاراژ دارد و روي زمین مستقلی بنا شده است ، معمولا یک زیر زمین کوچک و دو یا سه اتاق دارد.
قیمت ملک از منطقه اي به منطقه دیگر بسیار متغییر است.

خانه اي به مساحت ۱۵۰۰ فوت مربع (۱۳۹ متر مربع) در ونکوور تقریبا ۳۰۰ هزار دلار ، در اتاوا ۱۵۰ هزار دلار ، در مونترال ۰۰۰,۱۳۰ دلار و در وینیپگ ۰۰۰,۱۰۰ دلار است ، در حالیکه در شهرهاي کوچک و مناطق روستایی همان خانه را می توان با ۶۰ تا ۷۰ هزار دلار خرید. شرکت معاملات املاکی به نام Page Le Royal که در سرتاسر کانادا فعالیت دارد ، به طور منظم قیمت خانه را روي اینترنت منتشر می کند(ca.royallepage.www.)
در حدود ۹۰ درصد از مردم کانادا براي خرید منزل به آژانس مسکن یا بنگاه معاملات ملکی مراجعه می کنند که باید از انجمن آژانس مسکن محلی
گواهینامه داشته باشد.

دلالان معاملات ملکی و نیز مسئولان بخش فروش آنها در بسیاري از ایالات باید از شوراي تجاري دلالان و آژانس مسکن ایالتی (REBBA)گواهینامه داشته باشند .

مسکن اجاره اي:

مسکن اجاره اي در بیشتر مناطق به وفور یافت می شود اگرچه شانس یافتن خانه مطلوب و نرخ اجاره در شهرها و منطق مختلف به طور چشمگیري  متفاوت است .

اجاره خانه بهترین راه براي افرادي است که قصد دارند براي مدت محدودي مثلا کمتر از دو سال در کانادا اقامت کنند.

مسکن اجاره اي معمولا ظرف چند هفته در بیشتر مناطق یافت می شود. اغلب منازل اجاره اي در کانادا مبله نیستند و ممکن است در یافتن منزل مبله با مشکل مواجه شوید.

مزایای مهاجرت به کانادا و زندگی در کانادا

مدت اجاره:

مدت اجاره معمولا ۱۲ ماه است. بنابراین تا زمانی که مطمئن نیستید که در تمام این مدت آنجا اقامت می کنید یا نه ، بهتر است در منازل موقت اقامت کنید تا خانه اي که مورد نظر شماست بیابید.

میزان اجاره براي خانه مبله ۱۲۰۰ دلار در ماه براي یک آپارتمان کوچک ، ۱۶۰۰ دلار براي یک آپارتمان دو خوابه با آشپزخانه کامل ، ۱۸۰۰ دلار براي یک خانه سه خوابه و چیزي بیش از ۲۰۰۰ دلار براي یک خانه ویلایی است. در شهرهاي بزرگ مثل تورونتو و ونکوور و حتی حومه آنها باید فقط براي یک آپارتمان ۳۰۰۰ دلار یا بیشتر در ماه بپردازید، درحالیکه در شهرها و روستاهاي دور افتاده خیلی کمتر از این میزان را می پردازید .

اکثر آژانس هاي مسکن در کانادا از قراردادهاي استانداردي استفاده می کنند که توسط انجمن ایالتی تصویب شده است و در آنها جمله است که می گوید ((دلال باید پشتکار ، صداقت و درستی کار خود را انجام دهد. )) می توانید براي اطمینان بیشتر جمله ” با موافقت رسمی وکیل ” را به قرارداد اضافه کنید .
هنگام ورود به کانادا ، ممکن است لازم باشد پیش از نقل مکان به خانه اي دائمی ، یا درحالیکه منتظر رسیدن اثاث منزل خود هستید ، براي مدتی در
مسکن موقت سکنی گزینید.

انتخاب محلی مناسب براي زیستن به عوامل مختلفی بستگی دارد ، از جمله اینکه آیا مجرد هستید یا متاهل و همراه خانواده ؛آیا رانندگی می کنید یا به حمل و نقل عمومی وابسته هستید؛

و می خواهید محل زندگی تان تا چه اندازه به محل کار ، مدرسه ، مسیرهاي اتوبوس مراکز خرید و سایر تسهیلات محلی نزدیک باشد.

بهتر است هنگام ورود اقامتگاههایی را انتخاب کنید که می توان آنها را به صورت ماهیانه اجاره کرد و مبله هستند( شامل تمام وسایل خانه به جز ماشین لباسشوئی و خشک کن که به صورت عمومی در دسترس ساکنان می باشند. ).

به این ترتیب زمان کافیخواهید داشت که با ساکنان محلی صحبت کنید و جوامع محلی مختلف را وارسی نمائید و سپس براي دراز مدت تصمیم بگیرید.

در اکثر شهرها متوسط کرایه ماهیانه اجاره یک آپارتمان کوچک حدود ۹۰۰ دلار ، براي خانه هاي شهري( از یک دیوار به خانه مجاور متصل هستند) تقریبا ۱۱۰۰ دلار و براي خانه اي مستقل ، بیش از ۱۵۰۰ دلار است.

در مناطق مرکزي شهرهاي بزرگ ( مثل تورونتو ، ونکوور و مونترال ) ممکن است کرایه ماهیانه یک آپارتمان کوچک بیش از ۲۰۰۰ دلار باشد.

موسسه پاد در همه مراحل همراه شماست .برای ارتباط با مشاوران ما با شماره ۰۲۱۲۶۱۱۶۶۹۸ تماس بگیرید.