معرفی دانشگاه آتباسکا کانادا
۲۲ دی

معرفی دانشگاه آتباسکا کانادا

معرفی دانشگاه آتباسکا کانادا

دانشگاه آتباسکا ارائه دهنده  آموزش و پرورش دانشگاهی آنلاین و یک موسسه دولتی است که محوطه اصلی آن در Athabasca، آلبرتا واقع شده است.  موسسه  دوره ها را در هر دو زبان رسمی (فرانسوی و انگلیسی) ارائه می دهد و همین امر باعث شده  شهرت بین المللی برای رویکرد نوآورانه بدست آورد . برنامه های دانشگاهی قابل دسترس و متناسب با نیاز دانشجویان سراسر کانادا، ایالات متحده و جهان است، به خصوص در میان کسانی که مایل به ادامه تحصیل یا تکمیل تحصیلات خود بدون ترک حرفه یا خانواده خود هستند، بسیار محبوب هستند. اگر شما شرایط مهاجرت به کانادا را ندارید ولی قسط ادامه تحصیل در یک دانشگاه خوب و بین المللی را دارید  دانشگاه آتباسکا می تواند انتخاب خوبی باشد.

دانشگاه Athabasca نیز عمیقا متعهد به آموزش برای افراد مبتلا به اختلالات فیزیکی، حسی، روانی یا یادگیری است، ارائه طیف گسترده ای از خدمات پشتیبانی برای این دانش آموزان.

بنیانگذاری و پیشینه

نیاز به یک چهارم دانشگاه آلبرتا در دهه ۱۹۶۰ مشهود بود، زمانی که ثبت نام دانشگاه در استان شدیدا افزایش یافت. در پاسخ، دانشگاه Athabasca در سال ۱۹۷۰ در ادمونتون توسط شورای نظارت بر دولت آلبرتا تاسیس شد. با این حال، به زودی پس از افتتاح، ثبت نام شروع به کاهش کرد و توسعه یکی دیگر از دانشگاه بر اساس دانشگاه متوقف شد. در عوض، یک پروژه آزمایشی برای مطالعه راهبردهای تربیت و یادگیری جدید برای دانش آموزان پس از دوره متوسطه آغاز شد که آنها را قادر می سازد تا اهداف آموزشی خود را بدون خروج از خانه ها، شغل ها و خانواده های خود دنبال کنند. از این رو، دانشگاه آتاباسکا به یک مرکز آموزش از راه دور تبدیل شد که متخصص در ارائه دوره های آموزشی و برنامه های آموزش از راه دور بود.

در مجموع ۶۵۰ دانش آموز در طرح آزمایشی از سال ۱۹۷۲ تا ۱۹۷۵ ثبت نام کردند. دانشگاه اوآباسکا نخستین مراسم تشریفات خود را در سال ۱۹۷۷ برگزار کرد. آینده آن در سال ۱۹۷۸ تضمین شد، زمانی که یک مجوز قانون دانشگاه های آلبرتا وضع دانشگاه دائمی و خودمختار تصویب در اصل در سال ۱۹۷۵ داده شد).

در سال ۱۹۸۴، دانشگاه از ادمونتون به شهر Athabasca، ۱۴۵ کیلومتر شمال نقل مکان کرد. سپس مرکز آموزش های ماهواره ای در کالگری، ادمونتون و فورت مک موری (Fort McMurray محل در ماه مه ۲۰۰۰ بسته شد) تاسیس شد. این مراکز به دانشجویان خدمات اضافی مربوط به آموزش، از جمله مشاوره شغلی ارائه داد.

برنامه ها

دانشگاه آتباسکا ۹ دوره کارشناسی (لیسانس) و ۱۸ گواهینامه دانشگاهی در زمینه علوم، هنر، علوم اجتماعی و کسب و کار ارائه می دهد. علاوه بر این، دانشگاه دیپلم فارغ التحصیل مدرک کارشناسی ارشد و شش برنامه کارشناسی ارشد را ارائه می دهد: کارشناسی ارشد – مطالعات مجتمع (MAIS)، کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی (MBA)، استاد مشاور، استادیار آموزش از راه دور (MEd) استاد مطالعات سلامت و استاد علوم در سیستم های اطلاعاتی (MScIS). همچنین برنامه های دکترا در اداره امور تجاری (DBA) و آموزش از راه دور (EdD) ارائه می دهد.

دوره های مختلف از طریق روش های مختلف، از جمله روش های سنتی مانند مطالعه در خانه و آموزش در کلاس، تدریس می شود. در طول سال ها، دانشگاه Athabasca فرصت های زیادی برای دانش آموزان برای دسترسی به دوره ها از طریق راه دور، ویدئو کنفرانس، سیستم عامل های الکترونیکی و اینترنت را گسترش داده است. این دانشگاه با رهبری در آموزش آنلاین، خود را با پیگیری فردی که دانشجویان آن را ارائه می دهد، متمایز می کند.

ابتکارات دستیابی و تحقیق جهانی

دانشگاه آتباسکا تاکید بر جذب دانشجویان بین المللی نیز دارد: حدود ۲۱،۵۰۰ دانشجوی آن نه تنها در آلبرتا و بقیه کانادا، بلکه در سراسر آمریکای شمالی و خارج از کشور مستقر هستند.

علاوه بر تحصیلات دانشگاهی، تحقیق جزء مهمی از مأموریت سازمان است. آموزش و یادگیری از راه دور با استفاده از سیستم عامل های دیجیتال – یکی از ویژگی های تعریف دانشگاه Athabasca – همچنین زمینه انتخاب بسیاری از محققان آن است. تحقیق نیز به یک استاندارد عالی در رشته ها انجام می شود. دانشگاهی که بیش از ۳۰۰۰ دانشجوی فارغ التحصیل را اداره می کند، این دانشگاه را تضمین می کند که فعالیت های پژوهشی و انتشاراتی استادان آن با دانشکده های دیگر دانشگاه های کانادا مقایسه می شود. مؤسسات تحقیقاتی آن موسسه پژوهشی آموزش از راه دور (CIDER) کانادا است که بازنگری بین المللی تحقیقات در زمینه آموزش باز و دور را منتشر می کند. علاوه بر تحصیلات دانشگاهی، تحقیق جزء مهمی از مأموریت موسسه است. آموزش و یادگیری از راه دور با استفاده از سیستم عامل های دیجیتال – یکی از ویژگی های تعریف دانشگاه Athabasca – همچنین زمینه انتخاب بسیاری از محققان آن است. تحقیق نیز به یک استاندارد عالی در رشته ها انجام می شود. دانشگاهی که بیش از ۳۰۰۰ دانشجوی فارغ التحصیل را اداره می کند، این دانشگاه را تضمین می کند که فعالیت های پژوهشی و انتشاراتی استادان آن با دانشکده های دیگر دانشگاه های کانادا مقایسه می شود. موسسات تحقیقاتی آن شامل موسسه تحقیقات آموزش از راه دور کانادا (CIDER)، که بینالمللی تحقیق در زمینه آموزش باز و دور را منتشر می کند….

از زمان تاسیس آن در سال ۱۹۷۰، بیش از ۲۶۵،۰۰۰ دانشجو در دوره های دانشگاه آتباسکا ثبت نام کرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *