معرفی دانشگاه تورنتو کانادا
۲۲ دی

معرفی دانشگاه تورنتو کانادا

معرفی دانشگاه تورنتو کانادا

دانشگاه تورنتو بزرگترین دانشگاه کانادا دارای تاریخچه طولانی و پیچیده است. این دانشگاه توسط کالج کینگ در سال ۱۸۲۷ تاسیس شد و در ابتدا توسط استیشن استعماری و کلیسای انگلستان کنترل می شد . وابستگی به کلیسا آن را ناخوشایند ساخته بود و در طی ۳۱ دسامبر ۱۸۴۹ تا تاریخ ۱ ژانویه ۱۸۵۰به  دانشگاه  تورنتو تبدیل شد.  در ۱۸۵۰s دانشگاه تورنتو دوباره سازماندهی شد و کالج دانشگاه به عنوان دستیار آموزشی آن ایجاد شد. کالج ویکتوریا (متدیست، در سال ۱۸۴۱ در کوبور، آنت تاسیس شد) و کالج سنت مایکل (که در سال ۱۸۹۰ توسط کالج ترینی در سال ۱۹۰۴ ) هر یک از آنها وضعیت دانشگاه را حفظ کردند تا ادامه تحصیل در رشته های دینی ادامه داشته باشد. اگر قصد مهاجرت به کانادا برای ادامه تحصیل را دارید دانشگاه تونرنتو یکی از معروف ترین و بزرگترین دانشگاه های کانادا به حساب می آید.

هماهنگی کالج ها با دانشگاه

در این دوره برخی از کالج های تورنتو نیز با دانشگاه هماهنگ شده اند. کالج ناکس (تاسیس ۱۸۴۴)، یک دانشکده پروتستان، وابسته به دانشگاه در سال ۱۸۸۵ و فدرال در سال ۱۸۹۰٫ کالج ویکلیف (آنجلیکان، تاسیس ۱۸۷۷) تبدیل شد به یک دانشکده فدرال در سال ۱۸۸۹٫ کالج امانوئل (متدیست، تاسیس ۱۸۳۶) وابسته به دانشگاه شد به عنوان یک کلیسای کانادا در سال ۱۹۲۵، کلیسای متحده تاسیس شد. در سال ۱۹۶۹، دانشکده الهیات تورنتو (TST) به عنوان فدراسیون مستقل ۷ دانشکده الهیات، از جمله دانشکده های الوهیتات ویکتوریا (امانوئل)، دانشگاه های سنت مایکل و تریسی و دانشکده های نکس و وایکلیف ایجاد شد. در فدراسیون خود، U از T دارای کلیه اما الهیات و یا درجه الوهیت است، اما از سال ۱۹۷۸، با توجه به تغییر در مقررات آن، دانشگاه به درجه های الهیات در همکاری با موسسات عضو TST اعطا کرده است.

سازماندهی مجدد U T در سالهای ۱۸۵۰ به لغو دانشکده های حقوق و پزشکی منجر شد، اما این در سال ۱۸۸۷ بازسازی شد. کالج سلطنتی جراحان دندانپزشکی (تاسیس ۱۸۷۵) با دانشگاه از سال ۱۸۸۸ تا ۱۹۲۵ وابسته بود، زمانی که آن را به دانشکده دندانپزشکی تبدیل شد. دانش آموزان مهندسی در دانشکده علوم کاربردی شرکت کردند که از زمان آغاز آن در سال ۱۸۷۸ تا ۱۸۸۷، زمانی که آن را به هم آمیخت، وابسته بود. کنسرواتوار موسیقی در سال ۱۸۹۶ وابسته شد.

پس از قرن بیستم، دانشگاه به سرعت گسترش یافت. نیویورک، ۱۹۰۷، آموزش و پرورش (۱۹۰۷)، جنگلداری (۱۹۰۷)، کارهای اجتماعی (۱۹۱۴)، پرستاری (۱۹۲۰)، تحصیلات تکمیلی (۱۹۲۲)، بهداشت (۱۹۲۶) و دانشکده معماری (۱۹۴۸). موسسات تحقیقاتی وابسته مانند موزه سلطنتی انتاریو (۱۹۱۴)، آزمایشگاههای پزشکی کانات (۱۹۱۴) و رصدخانه دیوید دانکل (۱۹۳۵) نقش مهمی در توسعه دانشگاه ایفا کردند. برنامه ساخت و ساز در این دوره شامل هارت خانه، مرکز اجتماعی، فرهنگی و تفریحی است که بین سالهای ۱۹۱۱ و ۱۹۱۹ ساخته شده و در سال ۱۹۱۹ توسط وینسنت ماسی به دانشگاه داده شد.

introduction university of toronto canada
introduction university of toronto canada

دانشگاه باعث رشد و تکامل کانادا

تکامل کانادا در رشد و تنوع دانشگاه منعکس شد. دانشگاه تورنتو مطبوعات در سال ۱۹۰۱ تاسیس شد و بعد از سال ۱۹۴۵ به چاپ رسید. در سال ۱۹۸۸، ۸۸ عنوان و ۲۵ نشریه در سال منتشر شد (نگاه کنید به دانشگاه های مطبوعاتی). امروز روزنامه U T Press حدود ۱۴۰ کتاب جدید علمی، مرجع و کلی مورد علاقه سالانه را شامل می شود، از جمله مراجع مرجع، چه کسی چه کسی کانادا و کتاب های کانادایی در چاپ است. مؤسسات تحصیلات تکمیلی در زمینه های مختلف تخصص، اولین موسسه مدیریت بازرگانی (۱۹۵۸) بود. موسسه مطالعات آموزش و پرورش انتاریو (OISE) در سال ۱۹۶۵ به عنوان موسسه تحقیق و توسعه و مدرسه تحصیلات تکمیلی تاسیس شد. در سال ۱۹۹۶، OISE و U از TES دانشکده آموزش و پرورش به منظور تشکیل OISE / UT یکپارچه شد.

دانشکده مطالعات تحصیلات تکمیلی بیش از ۸۰ دانشکده فارغ التحصیل را به نمایندگی از مجموعه گسترده ای از زمینه های از فیزیک نظری به مطالعات قرون وسطی است.

پردیس حومه، کالج اسکاربرو (۱۹۶۴)، در حال حاضر U T Scarborough و کالج Erindale (1966)، در حال حاضر U از T Mississauga. کالج نیویورک (۱۹۶۲) و کالج Innis (1964). ماسسی کالج، تنها کالج فارغ التحصیلان در ایالات متحده، توسط بنیاد Massey ساخته شده و در سال ۱۹۶۳ با رابرتسون دیویس به عنوان استاد افتتاح شد. دانشگاه یورک در سال ۱۹۵۹ با دانشگاه تورنتو وابسته بود تا زمانی که در سال ۱۹۶۵ کاملا مستقل شد.

U T از مشارکت های مهمی در زمینه های مختلف تحصیل و تحقیق برخوردار است. کشف انسولین و سلول های بنیادی و توسعه پابلووم، هلیوم مایع، پانکراس مصنوعی، ژن های فیبروز کیستیک و شکل شدید بیماری آلزایمر و ضبط تصویر پرتو لیزر در دانشگاه انجام شد. این دانشگاه همچنین به بسیاری از پروژه های تحقیقاتی در هنر و علوم انسانی مشغول است، از جمله «دیکشنری بیوگرافی کانادایی»، «سوابق زودرس انگلیسی»، «دیکشنری قدیمی انگلیسی» و ویرایش «جان استوارت میل».

فارغ التحصیلان دانشگاه تورنتو

فارغ التحصیلان ذکر شده عبارتند از: نویسندگان مارگارت اتوود، فارلی مولات و مایکل اونداتای؛ استفن لاکک، طنز آمیز؛ مدیران آرتور هیلر، اتم Egoyan، دیوید Cronenberg و Norman Jewison؛ بازیگران دونالد ساترلند، ریموند مسی و دان هارنون؛ خواننده اپرا Teresa Stratus و Maureen Forrester؛ شخصیت های رسانه پیتر گوزوکی و باربارا امیل؛ فضانورد روبرتا باندار؛ ویلیام لیون مکنزی، آرتور میگن و لیستر پیرسون؛ و فرماندار عمومی آدریان کلارکسون. U T از بیش از ۸۰،۰۰۰ دانش آموز تمام وقت و نیمه وقت دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *