معرفی دانشگاه های رشته حقوق در کشور کانادا
۱۰ فروردین

معرفی دانشگاه های رشته حقوق در کشور کانادا

معرفی دانشگاه های حقوق در رشته حقوق در کانادا

کشور کانادا از جمله کشورهایی است که دارای دو قانون اساسی است و در رشته حقوق دارای دانشگاه های متعدد و مجهزی می باشد. در این مقاله شما را با لیست دانشگاه های معتبر در رشته حقوق آشنا می کنیم تا اگر قصد مهاجرت به کانادا و ادامه تحصیل در این رشته را دارید می توانید تا پایان مقاله با ما همراه باشید .

LSAT چیست؟

تست پذیرش دانشکده حقوق (LSAT) بخش مهمی از پذیرش مدرسه حقوق در ایالات متحده کانادا و تعداد کشورهای دیگر است. آزمون به طور خاص برای ارزیابی مهارت های کلیدی مورد نیاز برای موفقیت در مدرسه حقوق، از جمله درک مطلب، استدلال تحلیلی و منطقی طراحی شده است. LSAT تنها آزمون پذیرفته شده برای اهداف پذیرش توسط تمام مدارس حقوقی معتبر ABA و مدارس حقوق قانونی کانادا است.

دانشکده های حقوق کانادایی

بعضی از مدارس قانونی آزمون های دیگری را برای پذیرش LSAT پذیرفته اند. با این حال، دانش آموزانی که می خواهند شانس خود را برای پذیرش حداکثر کنند، توصیه می شود که LSAT را بگیرند. این آزمون تنها توسط تمام دانشگاه های حقوقی معتبر ABA پذیرفته شده است و این تنها آزمونی است که به تست گیرنده کمک می کند تا تعیین کند که آیا مدرسه حقوق برای آنها مناسب است یا خیر.

دانشکده های حقوق کانادایی
دانشکده های حقوق کانادایی

لیستی از دانشگاه های حقوق در کشور کانادا

دانشگاه آلبرتا دانشکده حقوق

دانشکده حقوق آلارد، دانشگاه بریتیش کلمبیا

دانشکده حقوق بورا لزکین، دانشگاه Lakehead

دانشگاه کالگری دانشکده حقوق

دانشکده حقوق دانشگاه شوليچ دالوشيو

دانشگاه مانیتوبا دانشکده حقوق

دانشکده حقوق دانشگاه مک گیل

Faculté de droit de l’Université McGill

دانشگاه نیوبرانزویک دانشکده حقوق

دانشکده حقوق اسدگو، دانشگاه یورک

دانشگاه اتاوا دانشکده حقوق

Université d’Ottawa Faculté de droit

دانشکده حقوق دانشگاه ملک

دانشکده حقوق دانشگاه ریکرسون

دانشگاه کالج قانون ساسکاچوان

دانشکده حقوق دانشگاه تگزاس ریورس

دانشگاه تورنتو دانشکده حقوق

دانشکده حقوق دانشگاه ویکتوریا

دانشگاه غربی، کانادا

دانشگاه ویندزور دانشکده حقوق

آموزش حقوق در کانادا

مسئولیت آموزش قانونی در کانادا بین مؤسسات قانون کشور و جوامع قانون استان های مختلف به اشتراک گذاشته شده است. دانشگاه های حقوقي موسسات آموزش عالی است که به مطالعه رشته حقوق قانونی اختصاص داده شده است؛ جوامع قانونی استانی اطمینان می کنند که خدمات قانونی توسط وکیل های واجد شرایط به عموم ارائه می شود. جوامع حقوقی دوره های پذیرش در نوار و برنامه های آموزش مداوم را برای وکلا اداره می کند.

اکثر مدارس حقوقی برای آموزش وکلا، رویکرد مشترک دارند، اما در تأکید بر برخی موضوعات و شیوه های تدریس، مانند فرصت های مطالعات مستقل، تجربه بالینی، کارآموزی قانونی و مشارکت با امور دولتی، متفاوت است. بسیاری از مدارس نیز مدارک مشترک دارند؛ آنها ممکن است در رشته حقوق با رشته های دیگر مانند کسب و کار یا سیاست عمومی ترکیب شوند.

دو قانون حقوقی در کانادا

در کانادا، قانون سنت های مدنی فرانسه در کبک غالب است و سنت حقوق قانونی انگلیسی در استان ها و قلمرو های دیگر وجود دارد. به منظور اجرای قانون در کبک، معمولا یک مدرک حقوق مدنی از مدرسه قانون در کبک و یا برنامه حقوق مدنی دانشگاه اوتاوا بدست می آید. برای اجرای قانون در حوزه های قضایی رایج، معمولا یک مدرک قانونی از یکی از مدارس حقوقی رایج که در این وب سایت آمده است، لازم است. کانادا دارای مجموعه ای از قراردادهای تحریم است که شناخته شده است، که تا حد زیادی موجب حرکت وکلا می شود، به طور موقت یا دائمی بین المللی در حوزه های مختلف استانی قرار دارد. اطلاعات دقیق تر در مورد پروتکل ها و الزامات قانون عملی می تواند از جوامع قانونی استان های مختلف بدست آید.

انتخاب دانشگاه توسط متقاضیان

در چند سال گذشته، بین ۵۰۰۰ تا ۷۰۰۰ متقاضی برای حدود ۲۳۵۰ رشته اول در دانشگاه های عادی کانادا وجود دارد. کمیته های پذیرش با توجه به فضای محدود و منابع، با پذیرش بسیاری از متقاضیان واجد شرایط مواجه می شوند. تمام دانشگاه های حقوق ، عوامل مختلفی را در پذیرش دانشجو در نظر می گیرند . به منظور عادلانه بودن، مدارس به شدت بر معیارهای انتخاب که شامل LSAT و دستاوردهای علمی است که مربوط به عملکرد مورد انتظار در مدرسه حقوق است و می تواند برای همه نامزدها استفاده شود.

پرداخت هزینه تحصیلات در رشته حقوق

تحصیل در رشته حقوق در کانادا بسیار گرانتر از رشته های دیگر است . بسیاری از مدارس حقوقی هزینه های زیادی  را در نظر میگیرند و انتظار می رود که هزینه های تحصیل در دانشگاه های دولتی کانادایی در ۲۰۱۸ تا ۲۰۱۹ بین ۷۰۰۰ تا ۳۴۰۰۰ دلار در سال باشد. بسته به مکان دانشگاه و شیوه زندگی دانشجویی، مسکن و سایر هزینه های زندگی ممکن است ۱۰۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ دلار در سال تحصیلی هزینه برای دانشجو داشته باشد .

کمک مالی در دسترس است برنامه های وام توسط دولت فدرال اکثرا این وجوه را تأمین می کنند. دانشجویان کانادایی و مهاجران می توانند برای وام تحت برنامه وام دانشجویی کانادا درخواست کمک کنند. اکثر استان ها نیز وام های غیر قابل پرداخت و یا وام های دولتی را ارائه می دهند. با این حال، به ندرت تمام هزینه های آموزشی را پوشش می دهد. اکثر دانشگاه های حقوق کانادا تعداد محدودی از بورس تحصیلی در دوره های مختلف اعطا می کنند.