مهاجرت به کانادا:کلاس کارآفرین فدرال
۲۱ بهمن

مهاجرت به کانادا:کلاس کارآفرین فدرال

مهاجرت به کانادا:کلاس کارآفرین فدرال

Immigrate to Canada:Federal Skilled Worker Class

برای اینکه یک فرد برای برآورده ساختن شرایط برای طبقه کارگر ماهر فدرال،  حداقل یک سال تجربه کار تمام وقت (یا یک مقدار برابر از تجربه کار نیمه وقت پرداخت شده) را در یک ملیت طبقه کارگر (NOC) شغل در مهارت نوع ۰، A یا B در ده (۱۰) سال گذشته داشته باشد. در این مقاله ما شما را با مهاجرت به کانادا:کلاس کارآفرین فدرال آشنا می کنیم.

NOC توسط Employment and Social Development Canada (ESDC) توسعه یافته است که یک فهرست بندی سیستماتیک از مشاغل در بازار کار کانادا است. NOC به پنج (۵) باند تقسیم می شود:

نوع مهارت ۰ مشاغل مدیریت؛
مهارت نوع A که عمدتا از حرفه های حرفه ای تشکیل می شود؛
مهارت نوع B که شامل حرفه های فنی و حرفه ای و حرفه های حرفه ای می باشد؛
مهارت نوع C که شامل اشخاصی می شود که عمدتا شامل سطوح متوسط، توابع روحانی یا حمایتی هستند؛
مهارت D نوعی است که شامل فروش اولیه یا خدمات و شغل اولیه کارگر است.
فقط تجربه در مهارت نوع ۰، A یا B برای متقاضیان در کلاس کارفرمای فدرال مناسب است.

برای واجد شرایط برای کلاس کارفرمای فدرال، تجربه در مهارت های نوع ۰، A یا B باید شامل اقدامات شرح داده شده در توضیحات سرب و تعداد قابل توجهی از وظایف شرح داده شده در قسمت اصلی وظایف NOC شامل همه وظایف اساسی .

او باید حداقل چهار سطح (۴) زبان انگلیسی را برای هر زبان انگلیسی یا فرانسوی حداقل معیار زبان کانادایی (CLB) را داشته باشد.

ب. ارزیابی نقطه
با فرض اینکه یک فرد با پیش نیازهای ذکر شده مطابقت داشته باشد، سپس توسط مقامات شهروندی و مهاجرت به کانادا بر اساس معیارهای گوناگون انتخاب می شود و او باید حداقل نمره شش و هفت (۶۷) امتیاز را برای واجد شرایط برای کارآفرینی فدرال کلاس کارگر

این معیارهای انتخاب به شرح زیر است:

۱٫ آموزش و پرورش: حداکثر ۲۵ امتیاز
۲٫ زبان رسمی: حداکثر ۲۸ امتیاز
۳٫ تجربه: حداکثر ۱۵ امتیاز
۴٫ ترتیب اشتغال: حداکثر ۱۰ امتیاز
۵٫ سن: حداکثر ۱۲ امتیاز
۶٫ سازگاری: حداکثر ۱۰ امتیاز
امتیازات کل حداکثر ۱۰۰ امتیاز
امتیازات مورد نیاز برای پاس: ۶۷ امتیاز
C. اعمال زیر اکسپرس ورود
شهروندی و مهاجرت کانادا یک روش جدید برای پردازش نامزدها در کلاس کارفرمای فدرال / فدرال کارآفرینی کلاس / تجربه کلاس کانادا برای مهاجرت به کانادا به نام Express Entry را اجرا کرده است. سیستم ورودی اکسپرس شامل دو (۲) مرحله است:

مرحله ۱ تکمیل پروفایل ورودی اکسپرس آنلاین

برای اینکه یک فرد برای تکمیل مشخصات ورودی آنلاین اکسپرس و احتمالا برای درخواست اقامت دائم در کانادا دعوت شود، می بایست طبق فدرال ماهر فدرال OR کلاس تجاری فدرال حرفه ای یا کلاس تجربه کانادایی واجد شرایط باشد.

کاندیداها نمایه Online Express Entry را تکمیل می کنند. این یک فرم امن است که اطلاعات را در مورد خود جمع می کند:

مهارت ها،
تجربه کاری،
توانایی زبانی،
آموزش و پرورش و
جزئیات دیگر که به شهروندی و مهاجرت کانادا کمک می کند واجد شرایط بودن آنها را ارزیابی می کند.
کسانی که معیارهای شهروندی و مهاجرت کانادا را برآورده می کنند، به مجموعه ای از نامزدهای پذیرفته می شوند.

هر کس که قبلا پیشنهاد شغلی را از طریق ارزیابی تاثیرات بازار کار (LMIA) (در صورت لزوم) یا نامزد شدن از یک استان یا قلمرو پشتیبانی نکرده است، بایستی با شغل بانک انکشاف و توسعه اجتماعی کانادا (ESDC) ثبت نام کند. وظیفه بانک در نهایت کمک می کند تا نامزدهای اکسپرس ورود را با کارفرمای واجد شرایط در کانادا ارتباط دهند.

نامزدان نیز تشویق می شوند که خود را به کارفرمایان به روش های دیگر، از قبیل استفاده از تخته های شغلی، استخدام و غیره، ارتقا دهند.

در اغلب موارد هنگامی که یک شغل به یک نامزد ارائه می شود، کارفرمایان به LMIA از ESDC نیاز دارند. فرایند LMIA تضمین می کند که کارفرمایان تلاش کرده اند تا کانادا را برای مشاغل موجود استخدام کنند. هیچ هزینه دولتی برای برنامه های LMIA که فقط یک درخواست اقامت دائمی دارند، قابل پرداخت است. هزینه های دولت برای برنامه های LMIA که از درخواست مجوز کار حمایت می کنند، پرداخت می شود.

گام دوم: نامزدان بالاترین رده بندی در استخر برای درخواست اقامت دائم دعوت می شوند

نامزد ها در برابر دیگران در استخر با استفاده از یک سیستم مبتنی بر نقطه به نام سیستم رتبه بندی جامع (CRS) رتبه بندی خواهند شد. CRS ارزیابی کند که نامزدهای ارائه اطلاعات مشخصات، از جمله:

مهارت ها،
تجربه کاری،
توانایی زبانی،
آموزش و سایر عوامل.
یک کاندید میتواند امتیاز اضافی برای:

یک پیشنهاد شغلی توسط LMIA پشتیبانی می کند، یا
نامزدی توسط یک استان یا قلمرو.
شهروندی و مهاجرت کانادا نامزدها از استخر را با استفاده از برنامه های منظم انتخاب می کنند، انتخاب تعداد پیشین از نامزدهای با بالاترین نمره از استخر و دعوت از آنها برای درخواست اقامت دائم در کانادا.

قرعه کشی خواهد شد از استخر اکسپرس ورود به طور منظم ساخته شده است. هر تساوی مجموعه ای از دستورالعمل هایی را که سیستم الکترونیکی برای رسیدن نامزدها از استخر استفاده می کند، دارد. این دستورالعمل ها بر روی تی ارسال می شود

شهروندی و مهاجرت کانادا نامزدها از استخر را با استفاده از برنامه های منظم انتخاب می کنند، انتخاب تعداد پیشین از نامزدهای با بالاترین نمره از استخر و دعوت از آنها برای درخواست اقامت دائم در کانادا.

قرعه کشی خواهد شد از استخر اکسپرس ورود به طور منظم ساخته شده است. هر تساوی مجموعه ای از دستورالعمل هایی را که سیستم الکترونیکی برای رسیدن نامزدها از استخر استفاده می کند، دارد. این دستورالعمل ها قبل از هر قرعه کشی در وب سایت شهروندی و مهاجرت کانادا منتشر می شود.

این دستورالعمل ها عبارتند از:

تاریخ قرعه کشی بعدی
تعدادی از نامزدها که دعوت نامه درخواست می کنند، و
در صورت درخواست، کدام برنامه خاص مهاجرت در قرعه کشی قرار خواهد گرفت.
اگر دستورالعمل ها مشخص نکنند که کدام برنامه مهاجرت کاندیداها باید واجد شرایط باشند، قرعه کشی بر اساس نمره CRS خواهد بود.

اگر کسی دعوت شده برای درخواست، شصت (۶۰) روز برای درخواست آنلاین درخواست اقامت دائم داشته باشد.

شهروندی و مهاجرت کانادا حداکثر ۶ ماه (۶ ماه) یا کمتر از اکثریت درخواستهای کامل (به معنی کسانی که با تمام اسناد و مدارک مورد نیاز) پردازش می کنند.

نامزدها می توانند تا ۱۲ (۱۲) ماه در استخر بمانند. اگر آنها در عرض دوازده (۱۲) ماه پس از ارسال مشخصات ورود اکسپرس درخواست دعوت به اقامت دائم دریافت نکنند، ممکن است یک نمایه جدید ارسال نمایند. اگر آنها هنوز معیارها را برآورده می کنند، می توانند دوباره به استخر وارد شوند. این موجب جلوگیری از عقب ماندگی و اطمینان از سرعت پردازش سریع خواهد شد.

چند سؤال ساده را پاسخ دهید و ما در صورت درخواست مهاجرت به کانادا تحت شرایط اکسپرس خواهیم بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *