مهاجرت به کانادا و جریان استعدادهای جهانی Global Talent Stream
۲۰ آذر

مهاجرت به کانادا و جریان استعدادهای جهانی Global Talent Stream

مهاجرت به کانادا و جریان استعدادهای جهانی Global Talent Stream

استعدادهای جهانی Stream اجازه می دهد تا کارگران بسیار ماهر در مشاغل خاص برای دریافت مجوز کار موقت در دو هفته یا کمتر برای مهاجرت به کانادا اقدام نمایند. این گزینه جدید تنها چند هفته پیش به عنوان یک استراتژی استراتژی مهارت های جهانی کانادا اعلام شد که هدف آن کمک به رشد شرکت های نوآورانه با اطمینان از دسترسی سریع به استعدادهای بسیار متخصص می باشد.

این ابتکار عمل به همان اندازه برای کسب و کارهای کانادا و کارگران خارجی سودمند است. با بازپرداخت مجوز کار دو هفته ای، شرکت ها می توانند به سرعت با استخدام استعدادهای خارجی به همان اندازه سریع که ممکن است استعدادهای محلی را استخدام کنند، موقعیت های باز را سریع ببندند. پردازش دو هفته ای نیز برای مجوز کار باز برای یک همسر و مجوز تحصیل برای کودکان وابسته متقاضی اصلی اعمال می شود. بنابراین، افراد و خانواده هایشان قادر به سرعت پیگیری روند درخواست و شروع کار بسیار سریعتر از همیشه قبل از.

جریان استعدادهای درخشان فقط یکی از گزینه های موجود برای کارگران موقت خارجی است. به این ترتیب، کارفرمایان کانادایی فرصت انتخاب را برای انتخاب بهترین گزینه های کار را برای شرکت و نیروی کار خود به کار می گیرند.

دو بخش از استعدادهای جهانی وجود دارد:

رده A برای کسب و کارهای شگفت انگیز در دسترس است که توسط شریک تعیین شده توسط کمیته اشتغال و توسعه اجتماعی کانادا (ESDC) ارجاع شده است. لیست شرکا در تاریخ ۱۲ ژوئن ۲۰۱۷ منتشر شد و در زیر آمده است. این کسب و کار ها مجبورند به طور مستقیم یا غیرمستقیم به ایجاد شغل برای کانادایی ها بپردازند. کارفرمایانی که به دنبال استخدام کارگران خارجی در یکی از مهارتهای تعیین شده با مهارت بالا در رده ب قرار می گیرند. این کسب و کار ها باید به افزایش سرمایه گذاری در مهارت ها و آموزش برای کانادایی ها متعهد باشند. کار در همکاری؛ کارشناسان دولت، کارشناسان بازار کار و سهامداران کلیدی لیستی از مشاغل واجد شرایط را ارائه می دهند.

فهرست سازمانهای شریک برای رده A

آژانس فرصت های آتلانتیک کانادا
انجمن فنی BC
بانک توسعه کسب و کار کانادا
شرکت Communitech
شورای نوآوران کانادایی
آژانس توسعه اقتصادی فدرال جنوبی انتاریو
خدمات کمیسیون تجارت جهانی کانادا
ICT مانیتوبا (ICTAM)
نوآوری، علم و توسعه اقتصادی کانادا – رشد خدمات سریع
MaRS Discovery District
شورای پژوهشی ملی – برنامه کمک تحقیقات صنعتی
وزارت امور شهری و مهاجرت انتاریو
وزارت رشد و توسعه اقتصادی انتاریو
نوآوری VENN

طبقه بندی مشاغل ملی واجد شرایط (NOC) کد برای رده B

(این لیست بر اساس خواسته های بازار کار تغییر می کند)
۰۲۱۳ مدیران کامپیوتر و سیستم های اطلاعاتی
۲۱۴۷ مهندسان کامپیوتر (به جز مهندسان و طراحان نرم افزار)
۲۱۷۱ تحلیلگران و مشاوران سیستم اطلاعاتی
۲۱۷۲ تحلیلگران پایگاه داده و مدیران داده
۲۱۷۳ مهندسان و طراحان نرم افزار
۲۱۷۴ برنامه نویسان کامپیوتر و توسعه دهندگان رسانه های تعاملی
۲۱۷۵ طراحان و طراحان وب
۲۲۴۱ تکنولوژیست ها و تکنسین های مهندسی برق و الکترونیک
۲۲۸۳ تکنسین های تست سیستم های اطلاعاتی
۵۲۴۱ رسانه های دیجیتال و طراحی

مهاجرت به کانادا و جریان استعدادهای جهانی Global Talent Stream
مهاجرت به کانادا و جریان استعدادهای جهانی Global Talent Stream

الزامات مورد نیاز برای شرکت ها و کارگران تحت برنامه ریزی استعدادهای جهانی

همراه با حداقل الزامات فوق، کسب و کارهایی که مایل به اخذ کارگران خارجی در هر دسته از استعدادهای جهانی می باشند، باید به دو مزیت دیگر متعهد باشند که عبارتند از: ایجاد شغل، سرمایه گذاری در مهارت ها و آموزش، انتقال دانش به کانادایی ها و بهبود عملکرد شرکت. کسب و کار ممکن است این مورد را در هر یک از روش های زیر مطرح کند: استخدام کانادایی های بیشتر، آموزش کارمندان موجود در روش های جدید، تشکیل برنامه های کارآموزی پرداخت شده برای دانش آموزان محلی و افزایش درآمد و سرمایه گذاری. کارفرمایان نیز ملزم به پرداخت کارگران خارجی خود به دستمزد غالب یا بالاتر هستند.

متقاضیانی که علاقه مند به پردازش اولویت درخواست های مجوز کار خود می باشند، باید حداقل الزامات واجد شرایط بودن استعدادهای جهانی را رعایت کنند. برنامه های کاربردی باید در تاریخ ۱۲ ژوئیه یا بعد از آن ساخته شوند و باید از خارج از کانادا بیرون بیایند. پردازش دو هفته ای به درخواست های انجام شده از داخل کانادا اعمال نمی شود، اگر چه این متقاضیان می توانند در صورت درخواست برای انجام کار مشابه با شرایط مشابه با اجازه کار اولیه خود، وضعیت متضاد را حفظ کنند.

تیم ما از مشاوران مهاجرت می تواند به شما در تعیین واجد شرایط بودن شما کمک کند و درخواست مجوز کار خود را آماده کنید. برای اطلاع از اینکه آیا شما برای پردازش سریع درخواست مجوز کار خود واجد شرایط هستید، برای بحث در مورد گزینه های خود با ما تماس بگیرید.