مهاجرت به کانادا و زندگی در استان آلبرتا کانادا Alberta
۱۵ آذر

مهاجرت به کانادا و زندگی در استان آلبرتا کانادا Alberta

مهاجرت به کانادا و زندگی در استان آلبرتا کانادا Alberta

در این مقاله یکی دیگر از استان های زیبای کانادا را برای دوستان علاقمند به مهاجرت به کانادا معرفی می کنیم.استان  آلبرتا کانادا Alberta یکی از وسیع ترین استان های کانادا به حساب می آید.و دارای کوه های سنگی زیبا با مناظر طبیعی جذاب می باشد.

استان آلبرتا کانادا Alberta در غرب کانادا و در جوار یکی از سه استان زیبای پریری واقع شده است، آلبرتا یکی از بزرگترین مناطق با وسعت ۶۶۱،۸۴۸ کیلومتر مربع است و جمعیت رو به رشد آن بیش از ۴ میلیون نفر است. اکثریت مردم تنها در دو شهر بزرگ زندگی می کنند: کلگری و شهر پایتخت ادمونتون.

استان آلبرتا به بریتیش کلمبیا در غرب، در شمال توسط قلمرو شمال غربی و شرق توسط ساسکاچوان متصل است. در جنوب آن، آلبرتا توسط مونتانا، ایالات متحده آمریکا متصل است و یکی از دو استانی است که به طور کامل از مرکز دور هستند.

آلبرتا توسط کوه های سنگی محاصره شده است  که توسط جنگل های سرسبز پوشش داده می شود، در حالی که منطقه جنوبی به زمین های بی پایان و نا محدودی می رسد. این تناقض ناحیه باعث می شود که این استان زیبا با تابستان های گرم و زمستان های سفید و سرد همرا شود، که دمای هوا می تواند در کمتر از ۴۰ درجه سانتیگراد کاهش یابد که این موضوع بر جذابیت وتنوع آب و هوایی استان می افزاید.

هزینه زندگی در آلبرتا کانادا Alberta

دلایل زیادی برای انتخاب آلبرتا برای خانه جدید شما وجود دارد. هیچ مالیات فروش استانی وجود نداردو شما کمترین مالیات را در کانادا برای زندگی در آلبرتا می پردازید.، استان دارای کمترین مالیات بر بنزین است و از میان دیگر استان ها کمترین مالیات بردارایی ها در کانادا را داراست که درآمد متوسط ​​آن در حدود ۴۰۳،۰۰۰ دلار است. ساکنین محلی می توانند با کاهش زمان رفت و آمد، کاهش قیمت مسکن و کالاهای مصرفی مقرون به صرفه هزینه های زندگی خود را کاهش دهند.

اقتصاد استان آلبرتا کانادا Alberta

امروزه، اقتصاد آلبرتا یکی از قوی ترینها در کانادا با فراوانی از منابع طبیعی و بسیاری از فرصت های شغلی در جنگلداری و کشاورزی است. در سال های اخیر، صنعت انرژی فسیلی منجر به رونق اقتصادی شده است که بیشتر به یک بخش تولید و شکوفایی در این استان تبدیل شده است.

آلبرتا یکی از محبوب ترین استان های کانادا نزد مهاجران به دلیل فراوانی شغل های خوب در زمینه های نفت، مالی و گردشگری است. این باعث می شود که آلبرتا مکان شگفت انگیزی برای شروع زندگی جدید شما به عنوان یک مهاجر، با فرصت های امیدوار کننده و مزایای زیادی برای شهروندانش باشد.

جمعیت شناسی در آلبرتا کانادا Alberta

جمعیت آلبرتا در سال های اخیر به سرعت در حال افزایش است و هر استان و قلمرو دیگر را در کانادا پشت سر می گزارد. بیش از نیمی از میلیون مهاجر در دهه گذشته تصمیم گرفته اند که در آلبرتا سکونت داشته باشند؛ اکثر تازه واردین، مردان جوان به دنبال فرصت های شغلی بهتر هستند.

آلبرتا به عنوان یک جامعه چند فرهنگی، دارای اقلیت های مختلف و مذاهب گوناگون  است که مهاجران  از هند، چین، فیلیپین، انگلستان، آلمان و فرانسه به این استان مهاجرت می کند. در واقع، از سال ۲۰۱۱، مهاجران فیلیپینی ۱۲ درصد از جمعیت را به خود اختصاص داده است، تعداد زیادی که در چند سال گذشته به طور چشمگیری افزایش یافته است.

مذهب مردم آلبرتا به طور مساوی بین کاتولیک و پروتستان تقسیم شده است، با ۲۳٪ اعلام هیچ مذهبی نکرده اند.

تحصیلات در آلبرتا کانادا Alberta

آلبرتا مکان مهیج برای دانشجویان است و فرصت های آموزشی شگفت انگیزی برای شهروندانش فراهم می کند. استان آلبرتا کانادا Albertaبا ۶ دانشگاه برتر، ۱۳ کالج و چندین مدرسه تجاری، چیزی برای همه دارد. دانشگاه آلبرتا یکی از معتبر ترین موسسات آموزشی کانادا است. این مدرسه در شهر ادمونتون قرار دارد که بیش از ۳۹۰۰۰ دانش آموز دارد و تعداد زیادی از آنها از ۱۵۰ کشور جهان در سراسر جهان برای دسترسی به بیش از ۴۰۰ برنامه کارشناسی بهره می برند.

بسیاری از دانش آموزان از سراسر کشور به عنوان گنجینه عمده دیرینه شناسان کانادا به استان می آیند تا فسیل ها را حفاری کنند.

مهاجرت به کانادا و زندگی در استان آلبرتا کانادا Alberta
مهاجرت به کانادا و زندگی در استان آلبرتا کانادا Alberta

جاذبه های آلبرتا کانادا Alberta

صرف زمان لذت بردن از خارج از منزل ضروری است به خصوص در یک منطقه زیبا مانند Rockies. بسیاری از ساکنان به کوه های مسحور کننده ای رسیده اند که در آن بسیاری از صخره ها و مسیرهای دوچرخه کوهستانی وجود دارد که مسیرشان را در امتداد دریاچه معروف می گذرانند. این چشمه ی آب یخبندان تابستان برای قایقرانی، شنا و ماهیگیری تبدیل به یک نقطه ی عظیم شده است و زمستان مناسب را برای عکس ها در فصل زمستان فراهم می کند، زیرا دریاچه یخ می کند و کوه ها مملو از برف می شود.

علاوه بر بسیاری از ذخایر طبیعت، کوه ها و دریاچه ها در استان، آلبرتا نیز منطقه ای است که فرهنگ منحصر به فرد غربی را جشن می گیرد. میزبان بزرگترین رود در آمریکای شمالی در هر ماه ژوئیه معروف به کالگرای استامپیدز، بازدیدکنندگان میتوانند گام به عقب بروند و به دوران نژاد واگن چاک واشنگتن وودو و روادوها برسند. هزاران نفر از بازدیدکنندگان این رویداد را یکی از بهترین رویدادهای استان ها می دانند، بنابراین از آن لذت ببرید.

آلبرتا مهاجران برنامه های نامزدی آلبرتا کانادا Alberta

برنامه نامزدی مهاجرین آلبرتا (AINP) یک برنامه دولتی است که در آن کاندیداهای دارای مهارت و الزاماتی که آلبرتا به دنبال آن هستند، برای مهاجرت نامزد می شوند. آلبرتا متقاضیان را در دسته های زیر پذیرش می کند:

Strategic Recruitment Stream
Employer Driver Stream
Self-Employed Farmer Stream

جریان استخدام استراتژیک    Strategic Recruitment Stream
جریان راننده کارفرما      Employer Driver Stream
جریان اشتغال کشاورز مستقل    Self-Employed Farmer Stream
اگر با مطالعه این مقاله مجذوب زیباییهای آلبرتا کانادا شده اید؛پس فرصت را از دست ندهید! فردا دیر است همین امروز اقدام نمایید!

برای آشنایی و اطلاع از نحوه و شرایط نامزدی استان آلبرتا کانادا به نامزدی آلبرتا مراجعه نمایید . مشاوران رایگان مهاجرت به کانادا پاد آماده خدمات رسانی جهت مهاجرت به کانادا شما دوستان گرامی می باشد. با ما تماس بگیرید.۰۲۱-۲۶۱۱۶۶۹۸-۲۶۱۱۶۶۹۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *