مهاجرت به کانادا و زندگی در استان کبک کانادا Quebec
۷ آذر

مهاجرت به کانادا و زندگی در استان کبک کانادا Quebec

مهاجرت به کانادا و زندگی در استان کبک کانادا Quebec

در این مقاله یکی دیگر از استان های کانادا را به شما علاقمندان مهاجرت به کانادا معرفی می کنیم .استان کبک کانادا Quebec یکی از پر جمعیت ترین استان های کانادا است که محبوب مهاجران فرانسوی زبان است.

استان کبک کانادا Quebec واقع در شرق کانادا است،  که به طور عمده استان فرانسه زبان با اکثریت ساکنان فرانسوی است که در پایتخت مونترال زندگی میکنند. کبک دارای مساحت ۱٫۵۴۲ میلیون کیلومتر مربع است و جمعیت بیش از ۸ میلیون نفر این استان را به یکی از پرجمعیت ترین مناطق کانادا تبدیل کرده است.

کبک در غرب توسط انتاریو، به شمال با خلیج هادسون و در جنوب توسط ایالت مین، ورمونت و نیویورک مرز دارد. استان کبک کانادا Quebec دارای شرایط آب و هوایی متفاوت است و بسته به منطقه ای که در آن شما اقامت دارید متفاوت است .این استان با تابستان های خفیف و زمستان های سرد در شمال و درجه حرارت متوسط ​​در جنوب قرار دارد.

هزینه زندگی در استان کبک کانادا Quebec

درآمد متوسط ​​در کبک کمترین میزان را در مقایسه با اکثر استان های کانادا دارد که ۷۰،۴۸۰ دلار در سال است، اما استان کیفیت زندگی بسیار بالایی دارد. زندگی در کبک، بدین معنی است که شما مالیات های هنگفتی خواهید پرداخت که خدمات عمومی، خدمات حمل و نقل و تحصیلات عالی را با کیفیت بالا به ارمغان می آورد.

میانگین هزینه یک خانه در مونترال ۳۲۷۰۰۰ دلار است، به این معنی که این شهر نسبتا مقرون به صرفه است.

مهاجرت به کانادا و زندگی در استان کبک کانادا Quebec
مهاجرت به کانادا و زندگی در استان کبک کانادا Quebec

اقتصاداستان کبک کانادا Quebec

کبک دارای یکی از بزرگترین منابع آب شیرین در جهان (۳٪)، با بیش از ۵۰۰،۰۰۰ دریاچه، رود و رودخانه است. توپوگرافی از نواحی جنوبی است، به کوه های نورد در شمال متصل می شود. تا قرن بیستم، اقتصاد کبک به طور عمده بر منابع طبیعی، به خصوص ماهیگیری، دامداری، کشاورزی و چوب ساخته شده بود. با ظهور فن آوری های جدید، کبک در زمینه صنعت هوافضا و فن آوری اطلاعات پیشرفت چشمگیری داشته است. صادرات اصلی شامل محصولات پالپ و کاغذ، محصولات کشاورزی و جنگلداری است.

جمعیت شناسیاستان کبک کانادا Quebec

زبان رسمی کبک، فرانسه است که ۸۱ درصد از مردم آن زبان را می پذیرند، در حالی که زبان انگلیسی به عنوان یک گروه اقلیت به طور غریزی دیده می شود. با توجه به زبان استان، جای تعجب نیست که اکثریت جمعیت (۸/۲۸ درصد) زبان فرانسوی را برگزیده اند و کمی کمتر از نیمی از جمعیت دو زبانه است.

مذاهب کاتولیک و پروتستان عمدتا توسط ساکنان دنبال می شوند، گرچه بسیاری از مکان های عبادت در این استان وجود دارد.

اکثریت جمعیت (تقریبا ۵۰٪) در مونترال زندگی می کنند، بقیه آن ها به ندرت در سرتاسر استان توزیع می شوند.

تحصیلات استان کبک کانادا Quebec

مونترال دارای ۴ دانشگاه است و اکثر کالج ها و دانشگاه ها در Québec ارائه آموزش و پرورش در هر دو زبان انگلیسی و فرانسه را بر عهده دارند، با این حال، برخی از موسسات آموزش عالی است که فقط در زبان فرانسه آموزش وجود دارد.

دانشگاه مک گیل یکی از موسسات شناخته شده در کانادا است، رتبه بندی به عنوان دانشگاه برتر در کشورقرار دارد  و رتبه ۲۴ در مقیاس بین المللی است. McGill به عنوان یک دانشگاه تحقیقاتی انگلیسی زبان، دارای یک جامعه دانشجویی بین المللی است که ۲۴ درصد از کل دانشگاه را شامل ۳۹ ۵۰۰ دانشجو می کند.

جاذبه های استان کبک کانادا Quebec

کبک دارای یک فرهنگ غنی است و گردشگری نقش مهمی در اقتصاد دارد. یکی از معروف ترین هنرمندان کبک، سلین دیون است. ارکسترهای متعدد، نمایشگاه ها، تئاتر ها، عرصه ها، موزه ها و گالری ها، و همچنین مکان های تاریخی، که بیشتر در نزدیکی مونترال قرار دارد، وجود دارد. با توجه به مناطقی که به طور گسترده به سرزمین های غیر توسعه یافته می رسید، کبک می تواند به عنوان یک بهشت ​​برای یک ورزشکار شناخته شود و فرصت های تقریبا نامحدود برای ماهیگیری، قایقرانی، پیاده روی، شکار، کمپینگ، اسکی و غیره را به دست آورد.

به دلیل بسیاری کبک، مکان جالب برای زندگی است: کم بودن میزان جرم و جنایت، فرصت های شغلی عالی، سیستم آموزشی شگفت انگیز، لیبرالیسم و ​​برابری.

دوستان عزیز در صورتی که شرایط اقلیمی و اقتصادی استان کبک کانادا Quebec را می پذیرید و این استان را برای مقصد مهاجرت به کانادا انتخاب میکنید ،لطفا از شرایط و برنامه نامزدی استان کبک کانادا Quebec نیز دیدن فرمایید. در صورت داشتن شرایط نامزدی کبک با کارشناسان پاد تماس بگیرید.۰۲۱-۲۶۱۱۶۶۹۸

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *