مهاجرت به کانادا و زندگی در استان یوکان کانادا (Yukon)
۵ آذر

مهاجرت به کانادا و زندگی در استان یوکان کانادا (Yukon)

در این مقاله یکی دیگر از استان های زیبا کانادا را به شما علاقمندان مهاجرت به کانادا معرفی می کنیم. مهاجرت به کانادا و زندگی در یوکان کانادا Yukon می تواند کمک کند که شما از داشتن زندگی در سطح بالای کیفیت جهانی لذت ببرید.
یوکان یک منطقه کانادایی در شمال غربی کانادا است. یوکان نام خود را از کلمه مادری “Big Stream” گرفته است . این رودخانه عظیم با متراژ ۴۸۲،۴۴۳ کیلومتر مربع از پهنای استان یوکان کانادا عبور می کند.

مهاجرت به کانادا و زندگی در استان یوکان کانادا (Yukon)

استان یوکان کانادا Yukonبا جمعیتی کمتر از ۳۷۰۰۰ نفردر شمال غربی کانادا قرار گرفته است.، آب و هوای  منحصر به فردی که در نقطه انجماد در ۵۸٪ استان در  سال گذشته قرار گرفته بود، از جمله عواملی است که بسیاری از مردم را از حرکت به استان دور نگه می دارد. برای چند هفته در زمستان، خورشید هرگز به طور کامل بالا نمی رود، و برای چند هفته در تابستان، خورشید هرگز به طور کامل نور را تنظیم نمی کند.

این استان در غرب توسط  ایالت آلاسکا، شمال توسط دریای بیوفورت، شرق توسط سرزمین های شمال غربی و جنوب توسط بریتیش کلمبیا هم مرز  است.

هزینه زندگی در یوکان کانادا Yukon

اگرچه هزینه زندگی در یوکان نسبتا بالا است، حقوق و دستمزد به طور متوسط ​​۴۵۰۰۰ دلار است و امکان زندگی راحت است. قیمت مسکن در هر محله، از ۱۲۰،۰۰۰ دلار تا ۱۹۱،۰۰۰ دلار، متفاوت است.

اقتصاد در استان یوکان کانادا Yukon

اقتصاد سرزمین یوکون تحت تأثیر معدنکاری سرب، روی، مس و طلا است. بزرگترین کارفرمای واحد در سرزمین، دولت است. فرصت های شغلی زیادی وجود دارد، به ویژه در معدن، و بازار کار نسبتا امن است، به این دلیل که صنعت توسط دولت اداره می شود.

بخش اعظمی از این سرزمین بکر و دست نخورده باقی است،  و گردشگری نقش مهمی از اقتصاد را بازی می کند.

جمعیت شناسی در استان یوکان کانادا Yukon

۷۵٪ جمعیت در شهر پایتخت وایتهورس زندگی می کنند و ساکنان باقی مانده در سراسر خاک پراکنده می شوند. زبان انگلیسی و فرانسوی تقریبا ۹۰ درصد از جمعیت را تشکیل می دهند در حالیکه ۲۵ درصد از جمعیت بومی هستند. زبانهای آلمانی و آتاباسکان در شهرهای کوچکتر می توانند شنیده شوند و به تنوع پر جنب و جوش استان نیز افزوده می شود.

به طور کلی، بیش از ۱۰،۰۰۰ نفر شناخته شده است که هیچ وابستگی مذهبی اعلام نکرده اند، در حالی که ایمان کاتولیک و پروتستان محبوب ترین در یوکان است.

تحصیلات در استان یوکان کانادا Yukon

یوکون دارای یک سیستم آموزشی ابتدایی و متوسطه شبیه به بقیه کانادا است، اما اکثر مدارس در وایتهورس هستند. یک کالج کوچک، کالج یوکون، واقع در وایتهورس است که تحصیلات در هنر و علوم را ارائه می دهد. در هر زمان خاص، حدود ۱۰۰۰ دانشجوی تمام وقت و ۳۰۰۰ دانش آموز نیمه وقت دارد.

مهاجرت به کانادا و زندگی در استان یوکان کانادا Yukon
مهاجرت به کانادا و زندگی در استان یوکان کانادا Yukon

جاذبه های استان یوکان کانادا Yukon

جاذبه های اصلی در یوکون، مکان های دور افتاده و زمین های بکر و دست نخورده  از آن هستند. شکار، ماهیگیری، وسایل نقلیه برفی، اسکی، پیاده روی، کوهنوردی، مشاهده حیوانات وحشی، سورتمه و دیگر تجربه های بیابان، فعالیت های تفریحی اصلی است.

آسمانها در زمستان با حیرت و اترئال از عجائب استان یوکان است که  Aurora Borealis و Mt بسیار جذاب و دیدنی است. لوگان دومین قله بالاترین قاره آمریکای شمالی است. جاذبه های دیگر شامل جشنواره ی داستان یوکان، جشنواره موسیقی داوسون، جشنواره موسیقی فستیوال و جشنواره ی شیرین است.

برنامه های نامزدی در استان یوکان کانادا Yukon

برنامه نامزد یوکون (YNP) شامل سه جریان عمده می باشد:

Skilled Worker Program
Critical Impact Worker Program
Business Nominee Program

برنامه کار ماهر  Skilled Worker Program
برنامه کارآفرینی انتقادی   Critical Impact Worker Program
برنامه نامزد تجاری    Business Nominee Program
آیا می خواهید به کانادا بروم؟ در کانادا، ما تقاضای ویزای شما را ساده می کنیم. فرم را پر کنید و یکی از مدیران حساب ما با شما تماس بگیرد تا فرایند درخواست ویزای کانادا را آغاز کنید.