مهاجرت به کانادا و شهر هالیفاکس، نوا اسکوشیا کانادا
۱۱ آذر

مهاجرت به کانادا و شهر هالیفاکس، نوا اسکوشیا کانادا

مهاجرت به کانادا و شهر هالیفاکس، نوا اسکوشیا کانادا

در این مقاله مهاجرت به کانادا و شهر هالیفاکس، نوا اسکوشیا کانادا را به شما علاقمندان معرفی می کنیم.

جمعیت شهر هالیفاکس، نوا اسکوشیا کانادا

هالیفاکس جمعیت محلی خود بر اساس سرشماری سال ۲۰۱۱ محاسبه کرد که ۳۸ درصد از جمعیت کانادایی های محلی هستند، ۳۵ درصد مهاجران از انگلستان، ۳۰ درصد اسکاتلندی، ۲۵ درصد ایرلندی، ۱۸ درصد فرانسوی، ۴ درصد هلندی، ۳ درصد سرخپوستان آمریکای شمالی و ۲٪ جمعیت ولزی هستند. بخش دیگر جمعیت از مهاجران از ایتالیا، لهستان، لبنان، چین، شرق آفریقا، نروژ، اسپانیا، یونان و اسرائیل تشکیل شده است.

هالیفاکس دارای ۱۲ زبان مختلف است که در سراسر استان صحبت می شود، از عربی، هلندی، چینی تا تاگالوگ و فارس، و آن را یک ترکیب خوب از فرهنگ ها و قومیت ها می دانند. حدود ۸۹٫۹٪ از جمعیت در هالیفاکس به زبان انگلیسی مسلط هستند.

مهاجرت به کانادا و شهر هالیفاکس، نوا اسکوشیا کانادا
مهاجرت به کانادا و شهر هالیفاکس، نوا اسکوشیا کانادا

بهداشت و درمان در هالیفاکس، نوا اسکوشیا

پرستار جوان و کمک به یک زن سالمند
بهداشت عمومی رایگان در استان نوا اسکوشیا اعمال می شود، هر چند نام و جزییات هر بیمه بهداشت عمومی ممکن است از استان به استان متفاوت باشد. هالیفاکس تحت بیمه خدمات درمانی نووا اسکاتالیا یا MSI قرار می گیرد. این بیمه درمانی هزینه ای را برای درمان و خدمات بهداشتی درمانی زیر دریافت نمی کند:

خدمات مورد نیاز پزشکی؛
ویزیت های تخصصی و
انواع خاصی از:
خدمات دندانپزشکی و اپتومتریک
بستری بیمارستان و خدمات سرپایی
برنامه های کاربردی برای مراقبت های بهداشتی در هالیفاکس می تواند به طور متوسط ​​به مدت ۳ ماه به پردازش برسد، بنابراین بهتر است که دیگر بیمه های درمانی را فقط در موارد خاص استخدام کنید.

انجمن هالیفاکس نوا اسکوشیا

جوامع بسیاری در هالیفاکس از جوامع زیست محیطی مانند بنیاد پاک که از طریق آگاهی رسانی و تأمین منابع مالی پروژه های زیست محیطی خود متکی به آینده ای پایدار هستندوجود دارد ودر جهت حفظ محیط زیست  فعالیت می کنند.

سایر جوامع موجود در هالیفاکس ساختارهای پشتیبانی مانند انجمن خدمات مهاجران نوا اسکوشیا (ISANS) است که به مهاجران اخیر کمک می کند تا زندگی جدیدی در هالیفاکس ایجاد کنند که از خدمات اسکان پناهندگان، مشاوره خانواده و یادگیری زبان انگلیسی برای محل کار استفاده می کنند.

مهاجرت به کانادا و شهر هالیفاکس، نوا اسکوشیا کانادا
مهاجرت به کانادا و شهر هالیفاکس، نوا اسکوشیا کانادا

مسافرت در اطراف هالیفاکس، نوا اسکوشیا

ریل و خط قطار در زیر پل بندر هالیفاکس اجرا می شود
تعدادی از راهها برای دور زدن در این شهر زیبا وجود دارد، از سفارش یک تاکسی یا رفتن به ایستگاه تاکسی محلی برای پیدا کردن آن وجود دارد. یک گزینه دیگر، سیستم اتوبوس عمومی به نام اتوبوس دریایی است. این سرویس بین نیوبرانزویک، جزیره پرنس ادوارد و نوا اسکوشیا با ارتباط با بخشهای کبک ارتباط دارد. شما می توانید بلیط آنلاین را خریداری کنید و مسیرها و برنامه اتوبوس را برای کمک به اطراف شهر پیدا کنید.

اگر شما می خواهید از مترو استفاده کنید، هالیفاکس مترو حمل و نقل را اجرا می کند که به Bedford، Dartmouth، Halifax، Sackville، Timberlea و Cole Harbour متصل می شود. اگر می خواهید از ریل استفاده کنید، می توانید بین ولایات با استفاده از سیستم راه آهن اقیانوس سفر کنید.

شهر هالیفاکس نیز دارای یک فرم دیگر حمل و نقل، کشتی های محلی است. بسته به خدمات کشتی که انتخاب می کنید و زمان فصل، مقصد و توقف می تواند تغییر کند. اگر می خواهید به صورت محلی تر سفر کنید، خدمات فوریتی ولایتی وجود دارد که بین آبراه ها در ناواسکوتویا سفر می کند. خدمات بین  استانی دارای ۴ کشتی استانی و ۳ کشتی قادر به سفر اقیانوس است.