مهاجرت به کانادا و فرهنگ کانادایی
۱۲ اسفند

مهاجرت به کانادا و فرهنگ کانادایی

مهاجرت به کانادا و فرهنگ کانادایی

در این مقاله راجع به مهاجرت به کانادا از طریق برنامه اسکیل ورکر با شما علاقمندان به مهاجرت به کانادا سخن می گوییم.

موسسه حقوقی پاد با تیمی متشکل از تخصصی ترین وکلای عضو ICC شما عزیزان را جهت حصول هر چه سریعتر نتایج دلخواه در زمینه های مهاجرت به کانادا ،اخذ انواع ویزا ، اقامت دائم ، اقامت موقت کانادا یاری میرساند.وکیل مهاجرت سرعت اخذ ویزای شما را به حداکثر می رساند.

اطلاعات فرهنگی – مکالمات

سوال:
من برای اولین بار ملاقات با کسی هستم و می خواهم احساس خوبی داشته باشم. موضوع بحث خوب چیست؟

دیدگاه محلی:
هنگامی که برای اولین بار از کانادایی ها ملاقات می کنید، تعدادی از مباحثی را که می توان آنها را لمس کرد، وجود دارد. اما اولین سوال در اولین تماس، این خواهد بود: چه کاری انجام میدهید؟ کار / شغل برای کانادایی ها مهم است، و همچنین نشانگر اجتماعی است؛ این چیزی است که فرد را نسبت به دیگری جدا می کند و تعریف می کند. یکی دیگر از موضوعات مرتبط با گفتگو، دستیابی به تحصیلات و / یا تجربه حرفه ای است.

کانادایی ها برای سفر شناخته می شوند و از این رو در مورد جغرافیای جهان و دیگر سرزمین ها کنجکاو هستند. هنگام مکالمه، یک مکالمه نیز ممکن است در مکانهایی برای بازدید، در محلی یا خارج از کشور لمس شود. آنها می خواهند در مورد مکان های دیگر، از جمله غذا، آداب و رسوم، موسیقی، آب و هوا سیاسی بدانند. این تعاملات ممکن است بسته به نحوه ایجاد تماس متفاوت باشد. به عنوان مثال، وقتی شخصی را برای کسب و کار دیدار می کنید، ممکن است مکالمه محدود به موضوعات بسیار امن و بی طرف باشد. هنگامی که مردم را از طریق دوستان یا انجمن ها ملاقات می کنید، اتصال ممکن است سطح عمیقتری داشته باشد.موسسه حقوقی پاد با تیمی متشکل از تخصصی ترین وکلای عضو ICC شما عزیزان را جهت حصول هر چه سریعتر نتایج دلخواه در زمینه های مهاجرت به کانادا ،اخذ انواع ویزا ، اقامت دائم ، اقامت موقت کانادا یاری میرساند.وکیل مهاجرت سرعت اخذ ویزای شما را به حداکثر می رساند.

کانادایی ها به شدت از “دیگر” بودن آگاه هستند، و در نتیجه آن مشترک است که شنیدن: از کجا شما؟ به عنوان یک سوال اول تماس بگیرید. سوالاتی مانند این یکی از راهها برای تایید هویت و ایجاد مرزهای متعلق است. این سوال برای کانادایی ها از مناطق دیگر و تازه واردان به کانادا مطرح است، زیرا در کانادا هویت کانادایی از آن چیزی نیست که وجود دارد. این رابطه اغلب برای نشان دادن تفاوت بین استان ها و نیز تضاد تفاوت بین خود و عموزاده های آمریکایی ها است.

طنز باید با احتیاط در کانادا، همانطور که در مکان های دیگر، قرار می گیرد، زیرا حس درست سیاسی در بسیاری از محافل اجتماعی بسیار قوی است. برای رفع محدودیت های مناسب و قابل قبول شوخ طبعی، برای جلوگیری از خطر مجازات فردی، وقت صرف کنید. با این حال، مهم است که توجه داشته باشید که طنز در بعضی موارد منطقه و شهر خاص است. به عنوان مثال، در ساحل شرقی کانادا، طنز میتواند خودخواهانه باشد و حساسیت افراد با محدودیتهای تحمل بیشتری روبروست. به طور مشابه، کبک دارای آستانه دیگری برای طنز و محدودیت در موضوعات مورد استفاده است.

موضوعاتی که باید از تماس با آنها جلوگیری شود عبارتند از پول، حقوق، دین و سیاست، به ویژه جنبش جدایی طلب. تازه واردان به کانادا می توانند از نشانه های همکار برای نزدیک شدن به موضوعات یا موضوعات در طی یک قرار ملاقات اول استفاده کنند.

دیدگاه کانادایی:
موضوعات خوب مکالمه عبارتند از: کار، مطالعات، آب و هوا (یک بازو خوب)، یک خانه، تعطیلات، ورزش (به خصوص هاکی، فوتبال آمریکایی، بیس بال، ورزش های آبی و به طور فزاینده ای، فوتبال / فوتبال) و دیگر فعالیت های تفریحی. به طور کلی، کانادا ها راحت صحبت کردن در مورد حقوق و دستمزد یا امور مالی شخصی ندارند و تمایل دارند تا از بحث در مورد احساسات جلوگیری کنند. سوالاتی که در مورد ازدواج و یا کودکان مطرح می شود می تواند بعضی از شخصیت ها را بیش از حد شخصی تفسیر کند.

به طور کلی، خوب است که گفتگوی نور را ادامه دهیم و در صورت امکان خنده دار باشیم. اگر مردم واقعا بخواهند درباره یک موضوع معین زیادی بدانند، آنها سوالاتی خواهند پرسید. در غیر این صورت، بهتر است که به طور جدی به هیچ یک از این موارد توجه نکنید.

موضوعات مناسب بحث در مورد جمعیت بسیار بستگی دارد. اکثر کانادایی ها چیزی در مورد سیاست های محلی یا ملی می دانند، اما بسیاری از آنها به چنین مسائلی اهمیت نمی دهند. در هر صورت شما کانادایی ها را در مورد سیاست ها و سیاستمداران می شنوید اما آنها نیز بسیار حساس هستند که توسط خارجیان درک می شوند، بنابراین بهتر است از نقد انتقاد خودداری شود. بسیاری از کانادایی ها در خارج از کشور سفر کرده اند و در معرض روش های دیگر کشورها قرار دارند. بیشتر آنها سفر کرده اند، بیشتر کنجکاو هستند که احتمالا در مورد ادراک خارجی ها باشد؛ با این حال، توصیه من این نیست که موضوع اصلی مکالمه باشد.موسسه حقوقی پاد با تیمی متشکل از تخصصی ترین وکلای عضو ICC شما عزیزان را جهت حصول هر چه سریعتر نتایج دلخواه در زمینه های مهاجرت به کانادا ،اخذ انواع ویزا ، اقامت دائم ، اقامت موقت کانادا یاری میرساند.وکیل مهاجرت سرعت اخذ ویزای شما را به حداکثر می رساند.

کانادایی ها اغلب از محیط طبیعی خود، آب و هوای کانادایی و دلتنگی خود با توجه به پایدار بودن آب و هوا بسیار افتخار می کنند. نوازندگان کانادایی، نویسندگان، تولید کنندگان فیلم و بازیگران (مخصوصا کمدی ها) نیز یک منبع عالی از افتخار هستند. به ویژه مردان به آبجو و هاکی کانادا افتخار می کنند، هرچند زنان به طور فزاینده ای بخشی از این زیر فرهنگ هستند. تقریبا تمام کانادایی ها تمایل دارند خودشان را از آمریکایی ها متمایز کنند.

بهترین روش برای تحت تاثیر قرار دادن اکثر کانادایی ها نشان دادن آنچه که شما متوجه شده اید متفاوت از ایالات متحده است، زیرا حساسیت و نگرانی زیادی در مورد همسایگی قدرتمند ما وجود دارد. اکثر کانادایی ها خود را به عنوان قهرمان، خنده دار، تحمل پذیر تر و یا کمتر تهاجمی نسبت به آمریکایی ها می بینند. با این حال، من بیش از اندازه انتقاد از ایالات متحده را توصیه نمی کنم. کانادا بستگی به همسایه اش دارد و دارای روابط فرهنگی و تاریخی قوی است. بسیاری از کانادایی ها دارای بستگان هستند که در ایالات متحده زندگی می کنند.

کانادایی ها از لحاظ سیاسی کاملا صحیح و منصفانه هستند، گرچه این تغییرات از یک منطقه به بعد و به جمعیت وابسته است. به عنوان تصویر گرامی بسیاری از Can

کانادایی ها از لحاظ سیاسی کاملا صحیح و منصفانه هستند، گرچه این تغییرات از یک منطقه به بعد و به جمعیت وابسته است. به عنوان تصویر گرامی از بسیاری از کانادایی ها است یک جامعه تحمل است که همچنین اجتماعی تر فکر تر از ایالات متحده، بحث از طبقات اجتماعی، نژادی و یا دیگر تبعیض و مراقبت های پزشکی خصوصی هستند با دقت به آن نزدیک شد.

تعاریف در مورد کانادایی ها همچنین می تواند مسائل حساس منطقه ای را افزایش دهد. کانادایی مرکزی به طور معمول ادعا می کنند برای کشور و کبک صحبت می کنند، مردم را از شرق ساحل، شمال، سواحل غرب، غرب و مرغزارها اغلب از دیدگاه های کانادایی مرکزی متفاوت است و مشتاق به اشاره تفاوت هستند. پویایی مشابه بین تورنتو و هر کسی که خارج از تورنتو است، عمل می کند و تفاوت های فرهنگی زیادی بین شهرهای دیگر نیز وجود دارد.موسسه حقوقی پاد با تیمی متشکل از تخصصی ترین وکلای عضو ICC شما عزیزان را جهت حصول هر چه سریعتر نتایج دلخواه در زمینه های مهاجرت به کانادا ،اخذ انواع ویزا ، اقامت دائم ، اقامت موقت کانادا یاری میرساند.وکیل مهاجرت سرعت اخذ ویزای شما را به حداکثر می رساند.

مهاجرت به کانادا و فرهنگ کانادایی
مهاجرت به کانادا و فرهنگ کانادایی

اطلاعات فرهنگی – سبکهای ارتباطی

سوال:
چه چیزی درباره ارتباطات کلامی و غیر کلامی باید بدانم؟

دیدگاه محلی:
کانادایی ها با حسادت از فضای شخصی و حفظ حریم خصوصی خود محافظت می کنند، و آنها را بسیار محافظت می کند. در حالی که برای تازهکاران گرم میشویم، اما این بدان معنا نیست که کاناداییها از آن استقبال نکنند. آنها کاملا مدنی و مودب هستند. بنابراین یک تماس اول تقریبا هرگز بحث و گفتگو در جنبه های شخصی از زندگی خود، از جمله درآمد، وزن، رژیم غذایی، شرایط بهداشتی، و غیره این ممکن است تغییر به عنوان رابطه و یا توسعه اگر آن را با هدف از این نشست متناسب نیز می باشد.

به عنوان مثال، بانک، زمانی که در یک مکان عمومی قرار دارد، کانادایی ها نیاز به حداقل ۱۴ اینچ فضا دارند و برخی دیگر نیاز به بیشتر دارند. این قاعده باید در هنگام صحبت با کانادایی ها اعمال شود، به ویژه اگر سخنران مردی باشد که به زنی پاسخ می دهد. مردان و زنان به فضای خود نیاز دارند و از آن محافظت می کنند، گاهی اوقات با یک سیگنال فعال و یا با زبان بدن ظریف تر که باید در همه زمان ها تحت نظارت باشد. قوانین متفاوت از استان به استان، به عنوان مثال: در کبک، ممکن است مردم به اندازه فضای شخصی نیاز نداشته باشند، و دست زدن به شایع تر است. به طور معمول، افرادی از کبک، یکدیگر را با استفاده از علائم فیزیکی بیشتری از قبیل آغوش و بوسه دعوت می کنند و ممکن است بعد از چند جلسه، بوسه های تازه وارد را بوجود آورند.

مردان در حال صحبت کردن بیشتر نسبت به زنان، و جوانان بیش از افراد مسن، بیشتر تمایل دارند. به طور کلی؛ یک کد ناامن از دکوروم وجود دارد که باید در مکان های عمومی مشاهده شود و تنها در جلسات بزرگ مانند خروج از یک رستوران ممکن است شکسته شود. ایجاد تماس با چشم یک نشانه احترام و صداقت است. این همچنین یک ارتباط واقعی بین سخنرانان را نشان می دهد. بیشتر مسائل مربوط به ارتباطات، به خصوص تن صدا، کارایی و حتی تماس با چشم، در یک پویایی پیچیده از جنس و کلاس ثبت می شود؛ کسانی که دارای اعتبار بیشتری هستند می توانند قوانین را نقض کنند و مجوز ایجاد یا محدود کردن میزان بیان در تعامل داشته باشند.موسسه حقوقی پاد با تیمی متشکل از تخصصی ترین وکلای عضو ICC شما عزیزان را جهت حصول هر چه سریعتر نتایج دلخواه در زمینه های مهاجرت به کانادا ،اخذ انواع ویزا ، اقامت دائم ، اقامت موقت کانادا یاری میرساند.وکیل مهاجرت سرعت اخذ ویزای شما را به حداکثر می رساند.

دیدگاه کانادایی:
کانادایی ها از یکدیگر متفاوت هستند. پس زمینه قومی و محل اقامت عوامل مهمی در تعیین سطح راحتی مردم با لمس کردن و حرکات هستند.

با این حال، به طور کلی، کانادایی ها انتظار دارند که درجه بالایی از احترام عمومی و خصوصا مالکیت و فضای خصوصی را در نظر بگیرند. کانادایی ها به طور کلی یک فضای بسیار قوی دارند (کمتر یا کمتر از یک بازو). به خصوص هنگام صحبت کردن و یا برخورد با غریبه ها. بهتر است که با توجه به میزان رضایت هر فرد با لمس کردن و ترجیح آنها برای فضای شخصی، رعایت شود.

کاناداییان لزوما حفظ تماس چشم دائمی نیستند، اما اگر یک فرد از تماس با چشم خود رنج می برد یا تمایلی به دیدن آن ندارد، نشانه ای از عدم صلاحیت یا ناامنی در نظر گرفته می شود.

همچنین تمسخر برخی از عادات شخصی در ارتباط با فرهنگ های دیگر مانند پاکسازی گلو به شدت، دئودورانت پوشیده نیست، آروغ زدن در ملاء عام، slurping ها، جویدن با دهان یکی باز یا تف می باشد.

کانادایی ها معمولا با مردان و زنان دست و پا می کنند، مخصوصا در یک محیط عمومی یا حرفه ای. در بعضی موارد، به ویژه در میان دوستان در محافل فرانسوی، مردان و زنان اغلب به هر یک از بوسه های خود بر روی هر گونه می اندازند. در کانادا کانادا، دوستان خوبی همدیگر را دوست دارند. به طور کلی، مردان دیگر مردان را فراتر از دستیابی استاندارد نمی کنند، مگر اینکه آنها با یک شخص نسبتا راحت با آن شخص برخورد کنند یا ورزش کنند. این قانون برای ارتباط بین مردان و زنان مشابه است. زنان این قوانین کمترین محدودیت را دارند. با این حال، داشتن دست و تماس فیزیکی مکرر یا طولانی مدت برای “صمیمی” و / یا روابط انحصاری یا خانوادگی (به عنوان مثال: نه بین دوستان) محفوظ است. اعضای خانواده اغلب تماس فیزیکی نزدیک با فرزندان جوان را حفظ خواهند کرد.

بسیاری از کانادایی ها هنگام حرکت دادن حواس پرت یا حتی مزاحم بسیاری از حرکت های دست را پیدا می کنند؛ بعضی آن را نشانه ای از ناامنی می بینند. با این وجود، کانادایی ها ممکن است از دیگر فرهنگ ها انتظار داشته باشند از حرکات و حرکات دست بیشتر استفاده کنند. اشاره به اختلاف ممکن ممکن است راهی برای ارزیابی پاسخ های مردم باشد.

یک حرکت برای جلوگیری از لغو انگشت اشاره از طرف به سمت. این است که به طور معمول با کودکان و به معنای استفاده می شود، “نه، شما نمی توانید این کار را انجام دهید.”موسسه حقوقی پاد با تیمی متشکل از تخصصی ترین وکلای عضو ICC شما عزیزان را جهت حصول هر چه سریعتر نتایج دلخواه در زمینه های مهاجرت به کانادا ،اخذ انواع ویزا ، اقامت دائم ، اقامت موقت کانادا یاری میرساند.وکیل مهاجرت سرعت اخذ ویزای شما را به حداکثر می رساند.

اطلاعات فرهنگی – نمایش احساسات

سوال:
آیا نمایش عمومی عواطف، خشم یا احساسات دیگر قابل قبول است؟

دیدگاه محلی:
مطابق با حس قوی احساس فضای شخصی و با احتیاط پروتستان، این معمول نیست که کانادایی ها را در معرض افسردگی قرار دهند. غریبه ها به من گفته اند که من همسرم را در خیابان می شکنم.

پذیرش ضمنی “محبت مثبت و بی طرف” وجود دارد، به عنوان مثال، دوستان قدیمی پس از مدت زمان طولانی، پیروزی برای دستاوردهای و غیره، و غیره. عذاب در مردم غیر معمول است، مگر اینکه مردم نابود شوند و یا جسورانه از جاده استفاده کنند. در صورتی که صحنه خشونت وجود داشته باشد یا کسی مورد حمله قرار گرفته باشد (به صورت گفتاری یا فیزیکی)، احتمال دارد پلیس از مداخله خواسته شود. کانادایی ها، به طور کلی، از درگیری و مقابله جلوگیری می کنند و در نتیجه مردم معمولی به طور مستقیم مداخله نمی کنند.

قوانین واکنش نشان دادن احساسات و احساسات در دفاتر (بخش خصوصی یا دولتی) کاملا مشابه هستند. Decorum بسیار ارزشمند است و این بدان معناست که محدودیت هایی در انواع نمایش احساسات وجود دارد. تبریک دست دست دادن است، بدون در نظر گرفتن رتبه یا جنس افراد. همکاران مشهور میتوانند خود را از بیانهای عاطفی بازتر، از جمله بوسه بر روی گونه ها (کانادایی ها – اگر و هنگامی که بوسه می زنند، معمولا به دو بوسه، هر کدام بر روی هر گونه) اجازه می دهند.

دیدگاه کانادایی: مهاجرت به کانادا و فرهنگ کانادایی
کانادایی ها رفتار تهاجمی و یا رانندگی را تحمل نمی کنند و تحمل کمتری نسبت به فریاد و افسردگی عمومی دارند. بسیاری از کاناداییهای انگلیس با تظاهرات قوی از احساسات ناراحت هستند، به خصوص اگر کسی با کسی که به خوبی نمی داند. در کبک و یا در بسیاری از جوامع مهاجر، احساسات بیشتر آزادانه بیان می شود.موسسه حقوقی پاد با تیمی متشکل از تخصصی ترین وکلای عضو ICC شما عزیزان را جهت حصول هر چه سریعتر نتایج دلخواه در زمینه های مهاجرت به کانادا ،اخذ انواع ویزا ، اقامت دائم ، اقامت موقت کانادا یاری میرساند.وکیل مهاجرت سرعت اخذ ویزای شما را به حداکثر می رساند.

مهاجرت به کانادا و فرهنگ کانادایی
مهاجرت به کانادا و فرهنگ کانادایی

اطلاعات فرهنگی – لباس، پاراگراف و فرمول

سوال:
چه چیزی باید در مورد محیط کاری محل کار (مهلت، لباس، رسمی و غیره) بدانم؟

دیدگاه محلی:
در بیشتر موارد، کانادا یک کشور نسبتا غیر رسمی و آرام است. کد لباس معمولی برای دفاتر، غیر رسمی برای زنان و مردان است. این ممکن است در مقایسه با بخش های خصوصی و دولتی متفاوت باشد، که اخیرا غیر رسمی تر است. شهرهای بزرگتر از شهر های کوچک تر است. زنان کانادایی آرایش کمتری می دهند و لباس هایشان می توانند نسبتا محافظه کار و راحت باشند. زنان جوان را می توان در لباس های آشکار و پوشیدنی لباس های شاداب تر، به ویژه در مدارس دیده می شود. مردان جوان به کاکسی ها و چینی ها پذیرفته می شوند و برخی از آنها در لباس ورزشی و یا جلیقه قرار دارند. به طور کلی، کانادایی ها تون بسیار تاریک و دلپذیر را پوشانده اند. در تابستان، رنگ سفید و روشن تر مجاز است.

با توجه به آرامش و استمرار نگرش کشور، هنگام دیدار با کسی برای اولین بار مهم است که برخی از قوانین اساسی را رعایت کنید:
– شخص را با آقای یا خانم به علاوه نام خانوادگی و در بعضی موارد به عنوان عنوان (به عنوان مثال دکتر) به شخص مورد نظر بدهید تا شخص درخواست شود که به طور متفاوتی خطاب شود
– در زمان (اگر ممکن است ۵ تا ۱۰ دقیقه قبل از آن) به عنوان نقطه نظر بسیار ارزشمند است در حالی که عقب افتادن به نظر می رسد، مگر اینکه به علت شرایط معتبر؛
– برای جلوگیری از سوء تفاهم ها، به طور مستقیم و به صورت قاطعانه صحبت کنید، در حالی که اطمینان حاصل کنید که تهاجمی نباشید.موسسه حقوقی پاد با تیمی متشکل از تخصصی ترین وکلای عضو ICC شما عزیزان را جهت حصول هر چه سریعتر نتایج دلخواه در زمینه های مهاجرت به کانادا ،اخذ انواع ویزا ، اقامت دائم ، اقامت موقت کانادا یاری میرساند.وکیل مهاجرت سرعت اخذ ویزای شما را به حداکثر می رساند.

با گذشت زمان، فرمت های اولیه با یک روابط راحت تر جایگزین خواهند شد. افراد جوان ممکن است از طریق نام خود به مدیران و سرپرست ها پاسخ دهند و یک رابطه برابر تر برقرار کنند. در اغلب موارد نه، جهت ارتباط با افراد بالای صفوف تعیین می شود.

یکی دیگر از قوانین مهمی که برای کاناداییها در نظر گرفته می شود، مهلت است (به نظر من کلمه پایه ای که با اضافه کردن تعریف «مرده» به کلمه «خط» ساخته شده است، معنای آن را به کانادایی ها پیوند می دهد)؛ آنها با شدت بیشتری روبرو می شوند.

دیدگاه کانادایی:
سبک های کاری و سرعت کار در مکان های مختلف متفاوت است اما تمیز بودن آن مهم است. اکثر محیط های کاری کانادایی از لحاظ لباس و سطح رسمی بسیار آرام هستند، اگرچه شلوارک و شلوار جین در محیط های اداری رایج نیستند. زنان تمایل ندارند لباس های بسیار آشکار یا سخت را پوشانند، هرچند این به فرد و محل کار و بخش بستگی دارد.

کانادایی ها تمایل دارند با یکدیگر به صورت نام و نام خانوادگی صحبت کنند، هر چند همیشه بهتر است، به خصوص با مدیران برتر، با آقای یا خانم (یا دکتر) و نام خانوادگی فرد شروع به کار کنند. خانم برای اشاره به یک زن بدون در نظر گرفتن وضعیت تاهل خود (به عنوان یک ماده خصوصی) مورد استفاده قرار می گیرد و باید به طور پیش فرض مورد استفاده قرار گیرد. در فرانسه، خانم به طور پیش فرض استفاده می شود. از مادام یا مادام به انگلیسی استفاده نکنید. خانم مکرر به طرز وحشتناکی و بی احترامی استفاده می شود و مادام با مدیران فاحشه ها همراه است!

فرهنگ كبك تمایل بیشتری به سلسله مراتب بیشتری دارد و فرم رسمی رسمی غالبا برای غریبه ها و بزرگان (به ویژه در مناطق روستایی) استفاده می شود.

فرهنگ كبك تمایل بیشتری به سلسله مراتب بیشتری دارد و فرم رسمی رسمی غالبا برای غریبه ها و بزرگان (به ویژه در مناطق روستایی) استفاده می شود. با این حال، TU غیررسمی بسیار آزادانه تر از فرانسه یا بسیاری از کشورهای فرانسوی دیگر استفاده می شود.

بسیاری از مکان های کاری از لحاظ ساعات کار و نقطه گذاری انعطاف پذیری دارند. با این حال، عموما کاناداییها به شدت کار می کنند و جرأت اداری مرتکب جرم می شوند؛ قابل قبول است که به طور آشکار وقت کارفرما را تلف نکنید. خدمت به مشتریان به خوبی و به سرعت، معمولا اولویت بالا است. اغلب انتظار می رود اضافه کاری، به ویژه در موقعیت های مدیریتی. غرور به خوبی دریافت نمی شود، اما بسته به محل کار، گاهی اوقات پنج یا ده دقیقه دیر رسیدن (با یک استثناء خوب) معمولا در حوزه قابل قبول است.موسسه حقوقی پاد با تیمی متشکل از تخصصی ترین وکلای عضو ICC شما عزیزان را جهت حصول هر چه سریعتر نتایج دلخواه در زمینه های مهاجرت به کانادا ،اخذ انواع ویزا ، اقامت دائم ، اقامت موقت کانادا یاری میرساند.وکیل مهاجرت سرعت اخذ ویزای شما را به حداکثر می رساند.مهاجرت به کانادا و فرهنگ کانادایی

اطلاعات فرهنگی – ویژگی های مدیریتی برتر

سوال:
چه ویژگی هایی در یک مدیر محلی برتر وجود دارد؟ چگونه می توانم بدانم چگونه کارکنان من را می بینند؟

دیدگاه محلی:
کانادا جایگاهی است که نوآوری و کار سخت در معرض کیفیت در کار و جاهای دیگر است. ترکیبی از سطح بالایی از آموزش، تجربه، کار سخت و کارایی، بلیط برنده برای موفقیت بیشتر مدیران / مدیران برتر است. کانادا، همانند بسیاری دیگر از کشورهای صنعتی، شاهد روند رو به رشد اعتبار است. بنابراین، مدیران جوان و باتجربه ممکن است دارای ۲ یا ۳ مدرک دانشگاهی باشند و برخی از آنها نیاز به بازآموزی دارند تا بتوانند با نیازهای بازار کار رقابت کنند و شانس خود را افزایش دهند. به همین ترتیب، تازه واردان کانادا فرصت شانس موفقیت در بازار را دارند اگر اعتبار مناسب داشته باشند.

کارایی شخصی، دیپلماسی و حساسیت فرهنگی و همچنین حساسیت فرهنگی برای موفقیت یک مدیر در مواجهه و برخورد با چالش های یک محیط فرهنگی جدید که ممکن است دارای اخلاق کار متفاوت و کدهای رفتار باشد، بسیار مهم است. با توجه به درجه باز بودن، اندازه کارکنان و فرهنگ داخلی دفتر، یک مدیر یاد می گیرد که چگونه کارکنان او را ببینند. برخی از محل های کاری ملاقات های منظم را برگزار می کنند و این می تواند مکان هایی باشد که مردم می توانند نظرات مثبت در مورد تصمیم یا اقدام مدیران را بیان کنند. اگر مسئله یک مسئله متضاد باشد، بعضی از مردم ممکن است نظرات خود را بیان کنند، و دیگران ممکن است فکر نکنند که صدور احکام آنها ممکن است امنیت شغلی آنها را تهدید کند. کارایی و استقامت کانادا باید از لحاظ استراتژیک در موارد دشوار استفاده شود.

انتظار میرود مدیر یک معامله را با شیوه ای سازنده انجام دهد تا اختلال در فعالیت های عادی را به حداقل برساند. به عنوان افرادی که در موقعیت رهبری قرار دارند، باید به عنوان مثال رهبری کنند. انتظار میرود که آنها با مهلت و رعایت دستورالعمل ها و قوانین دفتر مواجه شوند.موسسه حقوقی پاد با تیمی متشکل از تخصصی ترین وکلای عضو ICC شما عزیزان را جهت حصول هر چه سریعتر نتایج دلخواه در زمینه های مهاجرت به کانادا ،اخذ انواع ویزا ، اقامت دائم ، اقامت موقت کانادا یاری میرساند.وکیل مهاجرت سرعت اخذ ویزای شما را به حداکثر می رساند.

دیدگاه کانادایی:
مهارت های علمی و حرفه ای برخی از نشانه هایی از پس زمینه را نشان می دهد، اما تجربه نیز بسیار ارزشمند است و در نهایت توسط عملکرد و توانایی شما برای انجام کار انجام می شود. سن، موقعیت اجتماعی و ارتباطات به طور معمول وزن زیادی را به دست نمی آورند؛ با این حال، اهمیت آنها نباید دست کم گرفته شود.

کار گروهی اغلب به صورت ایده آل کار می شود. فردی که به عنوان “دانستن همه چیز” می آید، ممکن است به عنوان هماهنگ کننده یا حتی متکبر و انعطاف پذیر دیده شود. مهم است که نشان دادن اعتماد به نفس و همچنین کمال و مهارت های گوش دادن خوب باشد. کانادایی ها تمایل به قابلیت دسترسی و توانایی حل مسائل را نسبت به سبک های اقتدارگرا مدیریت دارند.

همین امر برای یک مدیر غیر محلی نیز مورد استفاده قرار می گیرد، اگر چه میزان قابل قبولی از انطباق با محیط کانادایی انتظار می رود زیرا اکثر خارجی ها از مهاجران متمایز نیستند.

اطلاعات فرهنگی – سلسله مراتب و تصمیم گیری

سوال:
در محل کار، چگونه تصمیمات گرفته شده و توسط چه کسی؟ آیا قابل قبول است که برای پاسخگویی یا بازخورد به سرپرست فوری مراجعه کنم؟

دیدگاه محلی:
به واسطه مدیران / سرپرستان تصمیمات بزرگ گرفته می شود. در بعضی از نقاط ممکن است پیش از تصمیم گیری و نظرات غیر مدیران ممکن است قبل از تصمیم گیری در نظر گرفته شود. این بدان معنا نیست که تصمیم می تواند بدون هیچ مشکلی حل شود، و در بیشتر موارد، در این مرحله مدیران می توانند اقدامات دیگری را در نظر بگیرند.

ایده هایی برای تصمیم گیری ممکن است از زیردستان و همچنین از مدیریت باشد. این می تواند در یک جلسه، یک مشاوره یا یک نظرسنجی رخ دهد. بسیاری از مکانها به تشویق و تشویق مشارکت و ابتکار عمل می پردازند، که ممکن است شامل پرسیدن سوال های روشن یا ارائه یک جایگزین برای یک ایده باشد. در حالی که مشارکت ممکن است مورد تشویق قرار گیرد، مکان ها و فرصت ها ممکن است توسط ساختار سازمان و / یا شیوع فرهنگ سلسله مراتب (عمدتا در بسیاری از موارد در سطح تحصیلات و تجربه) محدود شود.موسسه حقوقی پاد با تیمی متشکل از تخصصی ترین وکلای عضو ICC شما عزیزان را جهت حصول هر چه سریعتر نتایج دلخواه در زمینه های مهاجرت به کانادا ،اخذ انواع ویزا ، اقامت دائم ، اقامت موقت کانادا یاری میرساند.وکیل مهاجرت سرعت اخذ ویزای شما را به حداکثر می رساند.

کارکنان جوان انتظار دارند که به طور حرفه ای رشد کنند و هدایت شوند. آنها همچنین انتظار دارند که فضا برای کمک و ایده های نوآورانه ارائه شود، گرچه، همانگونه که در بالا ذکر شد، فرصت ها محدود می شوند.

سازمان های غیر دولتی تلاش می کنند تا ساختار سلسله مراتبی را مسطح سازند و تلاش نمایند تا از یک دیدگاه انسانی دست یابند. این نوع وضعیت بیشتر از تجدید نظر است. کانادایی ها به طور کلی بر این باورند که قدرت را می توان به چالش کشید، و وقتی که موقعیت مطلوب است، سوالات مطرح می شود. موفقیت این چالش ها تا حد زیادی بر ترس / احترام به افکار عمومی متکی است.

دیدگاه کانادایی: مهاجرت به کانادا و فرهنگ کانادایی
تصميم گيري ها به وسيله مديران صورت مي گيرد و ارتباط جدي بين جديت موضوع و سطح اقتداري که در آن تصميم گيري يا حل و فصل خواهد شد، وجود دارد. توافق مطلوب، اما ضروری نیست.

به طور کلی در جامعه کانادایی پذیرفته شده است که جوانان ایده های زیادی دارند و افراد مسن تجربه بیشتری دارند و شاید بیشتر دانش. اغلب، در بخش خصوصی، ابتکار عمل تشویق می شود و کارکنان تشویق می شوند تا ایده های خود را ارتقا دهند و توسعه دهند. چه مقدار از کارکنان داده می شود بستگی به بخش، مقیاس و اهمیت کار یا ایده، اندازه شرکت یا سازمان و / یا سبک مدیریت است. به طور کلی، ناظران به عنوان دروازهبان ها و فیلترینگ هایی از ایده ها عمل می کنند.

کاملا قابل قبول است که برای پاسخگویی یا بازخورد خود به سرپرست خود بروید، اما انتظار می رود که تجزیه و تحلیل خود را از وضعیت موجود نشان دهید. در بعضی موارد ممکن است انتظار داشته باشید که ابتکار عمل را انجام دهید و تکلیفی را با حداقل نظارت کامل کنید. این بین کارکنان و مدیران متفاوت است و در ابتدا ارزشمند است.موسسه حقوقی پاد با تیمی متشکل از تخصصی ترین وکلای عضو ICC شما عزیزان را جهت حصول هر چه سریعتر نتایج دلخواه در زمینه های مهاجرت به کانادا ،اخذ انواع ویزا ، اقامت دائم ، اقامت موقت کانادا یاری میرساند.وکیل مهاجرت سرعت اخذ ویزای شما را به حداکثر می رساند.

اطلاعات فرهنگی – دین، کلاس، قومیت، و جنسیت

سوال:
به طور خلاصه نگرش های فرهنگ محلی در رابطه با موارد زیر را شرح می دهیم: جنس، کلاس، مذهب و قومیت. نگرش های بالا در محل کار چه تاثیری دارند؟

دیدگاه محلی:
کانادا یک کشور بسیار قومی و مذهبی متنوع و غنی است. تقریبا تمام کشورهای جهان در جمعیت کانادایی حضور دارند. برای تنوع آن، کانادا محل است با سطح نسبتا پایین درگیری. جمعیت به طور کلی از تنوع متضرر است و رویکرد بسیار لیبرال به موضوعات اجتماعی و سیاسی دارد. این به این معنا نیست که درگیری ها و اختلاف نظر وجود نداشته باشد و یا اینکه هر کس در کشور همه مسائل را به چشم می بیند.

جنسیت:
به عنوان مثال در مورد مسایل جنسیتی، مراکز شهری بزرگتر احتمال دارد تحمل و حتی از بیانات جنسیتی گوناگون از جمله گسترش حقوق و مزایای زوج های همجنسگرایان و حتی حمایت از آنها در روز پری دریایی (اولین آخر هفته در ماه ژوئیه) . این نیز درست است که برای حمایت از زنان یا مردان برای انجام کارهای غیر سنتی تلاش می کند. با وجود تمام این پیشرفت ها، زنان هنوز می توانند آنچه را که بعضی به عنوان «سقف شیشه ای» نامیده می شوند، تجربه کنند، که مانع نامرئی است که مانع از تحرک شغلی زنان در موقعیت های بالاتر می شود.

دین:
اکثر ادارات به شیوه ای نسبتا سکولار عمل می کنند و بسیار غیر معمول این است که کسی را پیدا کنید که در محیط اداری سعی در تحقق بخشیدن به آن داشته باشد. قابل توجه است که اکثر تعطیلات مشاهده شده در کانادا هنوز به طور مستقیم به مراسم مذهبی مسیحی مرتبط هستند؛ با این حال، افراد مذاهب دیگر نیز می توانند وقت خود را صرف تعطیلات خود کنند.

کلاس: مهاجرت به کانادا و فرهنگ کانادایی
یک طبقه کانادایی طبقه انعکاسی وجود دارد. افراد کلاس های پایین تر اجتماعی نیز به شغل های کم هزینه می روند که تنها به حفظ شرایط آنها کمک می کند. در حالی که در دفتر، درجه بالایی از استقلال وجود دارد و هیچ کس نمی تواند به دلیل شرایط اقتصادی اجتماعی پایین تر خود را از دست بدهد. با این حال، تقسیم شدن در انجمن های اداری و ارتباطات فراتر از دفتر و روابط اجتماعی و دوستی هایی که در دفتر ایجاد می شود، بیشتر آشکار می شود و عمدتا به صورت عمودی (بالا یا پایین) عموما افقی است. این یک الگوی ساده نیست و می تواند با سطح تحصیلات و سایر عوامل پیچیده شود.

قومیت:
با قومیت، وضعیت پیچیده تر است. اقلیت های قابل مشاهده، (در کانادا به عنوان افرادی تعریف می شود که مستقیما نسل اروپایی ها نیستند) در ادغام خود در ساختار اجتماعی کانادایی در حال افزایش است. اقلیت ها را می توان در دفاتر دولتی و خصوصی مشاهده کرد و کارهای زیادی انجام می شود تا نمایندگی خود را در موقعیت های مدیریتی افزایش دهند. اقلیت ها همچون وضعیت زنان نیز ممکن است با سقف شیشه ای و اشکال مخفی تبعیض مواجه شوند. سیاست ها و مراحل به منظور رسیدگی به این مسائل مورد توجه قرار گرفته است، و بسیار به دست آمده است، اما راه پیش رو هنوز هم طولانی است.

یک فرد اقلیت قابل مشاهده می تواند همان خدمات را از ادارات دولتی، بانک ها، بیمارستان ها و موسسات آموزشی به عنوان فرزندان اروپایی انتظار داشته باشد و در صورت وجود شرایط مکانی برای گزارش سوء استفاده یا تبعیض وجود دارد.موسسه حقوقی پاد با تیمی متشکل از تخصصی ترین وکلای عضو ICC شما عزیزان را جهت حصول هر چه سریعتر نتایج دلخواه در زمینه های مهاجرت به کانادا ،اخذ انواع ویزا ، اقامت دائم ، اقامت موقت کانادا یاری میرساند.وکیل مهاجرت سرعت اخذ ویزای شما را به حداکثر می رساند.

اطلاعات فرهنگی – درباره مترجمان فرهنگی

مترجم محلی:
مترجم فرهنگی شما در ایبرا، اکوادور قدیمی ترین از نه فرزند متولد شد. او تا سن ۲۵ سالگی در این شهر در شمال سیرا اکوادور بزرگ شد. او با B.Ed فارغ التحصیل شد از Universidad Tecnica del Norte و سپس به کانادا برای ادامه تحصیل در دانشگاه ترنت (پیتربرو) و دانشگاه یادبود (نیوفاندلند) مهاجرت کرد. او به طور گسترده ای برای کار و لذت در اکوادور، آلمان و شرق کانادا سفر کرده است، به میزان کم در کوبا و مکزیک. مترجم فرهنگی شما در حال حاضر در اتاوا زندگی می کند و کار می کند و با سازمان هایی که به موضوعات تنوع در کانادا مشغول هستند، درگیر است. او ازدواج کرده و فرزندی ندارد میراث فرهنگی او آفریقایی اکوادور است.

مترجم کانادایی:
مترجم فرهنگی شما در کینگستون، انتاریو قدیمی ترین از دو فرزند متولد شد. او در اکثر موارد در اتاوا بزرگ شده بود، اگرچه خانواده اش در میان اتاوا و سایر کشورهای دیگر عقب و جلو رفت و به طور منظم به خانواده های دیگر در کانادا بازگشت. او تحصیلات متوسطه ای در سوئیس را شروع کرد و در سن ۱۶ سالگی به کانادا رسید تا تحصیلات خود را کامل کند. او مدرک کارشناسی خود را در علوم سیاسی و اقتصاد در دانشگاه مک گیل در مونترال به دست آورد و سپس به تحصیل در آلمان و کار به اتریش رفت. او بعدها به اتاوا بازگشت و به بررسی روابط بین الملل در دانشگاه کارلتون پرداخت. پس از آن، وی به یک کارآموزی CUSO-NetCorps برای کمک به یک سازمان غیر دولتی شیلی با نیازهای آموزشی کامپیوترش به شیلی رفت. او از زمان بازگشت از سانتیاگو و در شرکت گاتینو با یک شرکت مشاوره ای کار می کند. او ازدواج نکرده و هیچ فرزندی ندارد.موسسه حقوقی پاد با تیمی متشکل از تخصصی ترین وکلای عضو ICC شما عزیزان را جهت حصول هر چه سریعتر نتایج دلخواه در زمینه های مهاجرت به کانادا ،اخذ انواع ویزا ، اقامت دائم ، اقامت موقت کانادا یاری میرساند.وکیل مهاجرت سرعت اخذ ویزای شما را به حداکثر می رساند.

سلب مسئولیت
بینش کشورها – مسائل بین فرهنگی در نظر گرفته شده است تا تصاویری از هنجارهای کلی اجتماعی و فرهنگی و محیط محیط کاری را که یک کانادایی ممکن است در یک کشور خاص کار کند، فراهم می کند. برای هر کشوری، دو دیدگاه ارائه می شود: یک نفر توسط یک کانادایی و دیگری توسط شخص متولد در کشور انتخاب شده. با مقایسه «دیدگاه محلی» با «دیدگاه کانادایی»، شما تصویری از فرهنگ آن کشور را شکل می دهید. ما شما را تشویق می کنیم تحقیق خود را با استفاده از منابع مختلف دیگر ادامه دهید و از Triangulation به عنوان یک فرایند ارزیابی استفاده کنید. اگرچه متقاضیان فرهنگی خواسته شده است که در فرمولاسیون پاسخ های خود را به عنوان یک مبنایی از تجربه در نظر بگیرند، این باید به عنوان یک چشم انداز درک شود که زمینه و تجربیات زندگی آن شخص را بازتاب می دهد؛ آنها قصد ندارند که در مورد یک گروه خاص یا یک جامعه نظر کنند.

شما ممکن است با محتوای برخی پاسخ ها مخالف یا مخالف باشید. با توجه به پیچیدگی موضوع و مشکلات مربوط به صحبت کردن به طور کلی در مورد کل کشور و مردم آن انتظار می رود. ما شما را تشویق می کنیم تجربیات خود را به اشتراک بگذارید؛ مشارکت شما کمک خواهد کرد تا بینش کشورها یک محیط ثروتمند برای یادگیری ایجاد کنید.مهاجرت به کانادا و فرهنگ کانادایی

محتوا از بینش کشورها به هیچ وجه نشان دهنده سیاست رسمی و یا نظرات دولت کانادا، امور خارجه و تجارت بین المللی کانادا یا مرکز یادگیری میان فرهنگی نیست.

موسسه حقوقی پاد با تیمی متشکل از تخصصی ترین وکلای عضو ICC شما عزیزان را جهت حصول هر چه سریعتر نتایج دلخواه در زمینه های مهاجرت به کانادا ،اخذ انواع ویزا ، اقامت دائم ، اقامت موقت کانادا یاری میرساند.وکیل مهاجرت سرعت اخذ ویزای شما را به حداکثر می رساند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *