مهاجرت به کانادا
۱۴ آبان

مهاجرت به کانادا

بررسی مهاجرت به کانادا از تمامی زوایا

مهاجرت به کانادا و زندگی در کشوری با عظمت و گستردگی کانادا رویای بسیاری از افراد در سراسر جهان است.اما تحقق این رویا نه دور از ذهن است نه کاری بس دشوار . برای شروع تحقق رویای خود باید مسیر را خوب بررسی و شناسایی نمایید و با قدم های استوار و مطمئن راه را ادامه دهید تا بتوانید به سرزمین رویایی خود برسید.

موسسه پاد با تیمی برجسته از مشاوران و وکلای مهاجرتی عضو اداره مهاجرت کانادا طی این مسیر را برای شما عزیزان هموار نموده اند ؛تا به سرعت و در کمال آرامش فرآیند مهاجرت خود را طی نمایید.

در حال حاضر به دلایل زیادی جمع کثیری از مردم خواستار مهاجرت به کانادا یا سایر کشور های امریکایی و اروپایی هستند این مساله که دلیل ترک زادگاه این افراد چیست و چرا این تصمیم را گرفته اند میتواند دلایل معیشتی و یا سیاسی و حتی فرهنگی داشته باشد.موسسه حقوقی پاد بهترین مسیر برای مهاجرت به کانادا را از طریق وکلای با تجربه در کانادا به شما نشان میدهد.

در ابتدا بیایید به بیان ویژگی های کشور کانادا بپردازیم و بیان این مطلب که دلیل انتخاب کشور کانادا برای مهاجرت چیست؟ چرا جمع کثیری از مردم که قصد مهاجرت دارند این کشور را برای اقامت انتخاب میکنند؟دلیل محبوبیت این کشور در بین مردم چیست؟

توصیه ما به شما علاقمندان مهاجرت به کانادا این است که ابتدا اطلاعات کافی راجع به مقصد خود را کسب نمایید.ما در سایت mohajertcanada.com کلیه اطلاعاتی را که شما برای شناخت مقصد مهاجرتی خود کانادا نیاز دارید به صورت کامل با ترجمه از سایت اداره مهاجرت کانادا (موثق و جامع) در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم.

عناوین ابتدایی که شما باید راجع به آنها اطلاع کسب کنید عبارتند از:

حقوق بشر در کانادا

قانون اساسی کانادا

قانون خانواده در کانادا

سیستم آموزشی کانادایی

سیستم سیاسی کانادا

فرهنگ کانادایی

اقتصاد در کانادا

مالیات در کانادا

بانکداری در کانادا

مسکن در کانادا

کار در کانادا

خط مشی پلیس کانادا

سیستم پزشکی بهداشتی کانادا

فرایند اقدامات مهاجرت به کانادا

حمایت خانواده کانادایی

جغرافیای کانادا

شهروندی کانادا

خوب بیایید در ابتدا موقعیت جغرافیایی کشور کانادا را مورد بررسی قرار دهیم:

کشور کانادا شمالی ترین کشور در قاره آمریکا و دومین کشور بزرگ در جهان است که از شمال به اقیانوس منجمد شمالی، از شرق به اقیانوس اطلس، از غرب به اقیانوس آرام و از جنوب به کشور آمریکا منتهی شده است. مساحت کشور کانادا ۹٫۹۸۴٫۶۴۰ کیلو متر مربع است که در واقع ۶ برابر ایران و ۴۰ برابر انگلیس است.

مهاجرت کانادا

شناخت استان های کانادا برای مهاجرت به کانادا

کانادا دارای ۱۳ استان و  ناحیه است. نواحی ۳ گانه کانادا شامل قلمرو شمال غربی، نانوات و یوکان است.که سعی داریم به بررسی این ۱۳ استان از نظر مساحت و موقعیت جغرافیایی و آب و هوای آنها بپردازیم.

۱-استان نیوفانلند

استان نیوفاندلند شرقی‌ترین استان در کشور کانادا است. نیوفاندلند در شمال شرقی کشور آمریکای شمالی و همچنین در مجاورت اقیانوس اطلس شمالی، نیز قرار دارد.

جمعیت استان نیوفاندلند  در حدود ۵۲۵,۰۰۰ نفر است که اکثریت این افراد در روستاهای ساحلی زندگی مجاور ساکن شده اند و زندگی میکنند.

۲-استان نوا اسکوشیا

استان نوا اسکوشیا شبه جزیره‌ای است به طول ۵۸۰  کیلومتر که توسط خلیج فاندی و تنگه‌ی نورثوم برلند و خلیج سنت‌ لاورنس احاطه شده است . موقعیت خاص جغرافیایی این استان به دلیل دارا بودن بندرهایی با آب‌ عمیق و خالی از یخ، از عوامل اصلی توسعه اقتصادی این استان به شمار می‌رود.استان نوا اسکوشیا با مساحتی حدود ۵۵,۴۹۱ کیلومتر مربع، یک میلیون نفر را در خود جای داده‌است. بیش از ۷۰ درصد جمعیت این منطقه را مهاجران جزایر بریتانیا و ۱۸ درصد را نیز ساکنین فرانسوی تشکیل می‌دهند.

۳-استان پرنس ادوارد آیلند

استان پرنس ‌ادوارد کوچک‌ترین استان کانادا است که در خلیج سنت ‌لاورنس در شرق نیوبرانزویک و شمال نوااسکوشیا واقع شده ‌است. این جزیره یکی از چهار استان است که در حاشیه اقیانوس اطلس قرار دارد و از نظر جمعیت نیز، کم جمعیت‌ترین استان کانادا به شمار می‌رود.

جزیرۀ پرنس‌ ادوارد جزیره‌ای هلالی شکل با مساحت ۵,۶۶۰ کیلومتر مربع است. آب و هوای این استان کاملا ملایم و تابستان‌های خنک و مطبوع و زمستان ‌های سرد دارد و به‌ علت برخورداری از خاک حاصل‌خیز، برای کشت انواع محصولات کشاورزی بسیار مناسب است.

۴-استان نیوبرانزویک

استان نیوبرانزویک با استان‌های نوااسکوشیا، کبک و ایالت مین در ایالات متحده، مرز مشترک دارد. کل مساحت این استان ۷۳,۵۰۰ کیلومتر مربع است که ۸۵ درصد آن پوشیده از جنگل است. قسمت شمالی این استان کوهستانی است و بخش وسیعی از استان پوشیده از جلگه‌های مرتفع با پستی و بلندی‌هایی است که در شرق هموارتر و در جنوب شرقی مرتفع‌تر است.

۵-استان کبک

استان کبک با مساحت ۱,۵۴۰,۶۸۷ کیلومتر مربع، مساحتی سه برابر کشور فرانسه و هفت برابر کشور انگلستان دارد و بزرگ‌ترین استان در کشور کانادا محسوب می‌شود. انتاریو، نیوبرانزویک، لابرادور و ایالات متحده همسایگان کبک هستند. حدود ۸۰ درصد از ساکنین کبک در مراکز شهری که در حاشیۀ رودخانۀ تاریخی و زیبای سنت لاورنس، زندگی می‌کنند. زمین‌های پست اطراف این رودخانه، بیش از یک میلیون دریاچه و رودخانه دارد.

کبک سیتی مرکز آن و سومین شهر بزرگ استان است. از ۳/۸ میلیون نفر جمعیت ساکن استان کبک، بیش از ۵ میلیون نفر ریشۀ فرانسوی دارد و زبان فرانسوی، زبان مادری ۸۲ درصد از ساکنان آن است. علت عمده این امر تمایلات جدایی‌طلبانه‌ی فرانسویان در کبک بود که مانع جذب مهاجرین بیشتر و باعث عزیمت برخی از غیر ‌فرانسوی‌تبارهای کبک به دیگر استان‌های کانادا گردید.

۶-استان انتاریو

مساحت استان انتاریو ۱,۰۶۸,۵۸۷ کیلومتر مربع است که یک ششم آن را رودخانه‌ها و دریاچه‌ها تشکیل می‌دهد. تورنتو مرکز استان انتاریو  میباشد که  ۸/۲ میلیون نفر جمعیت دارد و بزرگ‌ترین شهر در کشور کانادا محسوب می‌شود.

انتاریو با وجود داشتن جوی متغیر، آب و هوایی معتدل دارد. هیچ‌یک از استان‌های کانادا، آب و هوای مشابه با انتاریو ندارند. زمستان‌های این منطقه سرد است؛ به‌طوری که در زمستان سرما به حدود ۲۰ درجه سانتی‌گراد زیر صفر می‌رسد. اما تابستانهای این استان گرم است و دمای آن در برخی موارد از مرز ۴۰ درجه سانتی‌گراد بالای صفر هم می‌گذرد.

۷-استان مانیتوبا

مساحت استان مانیتو  ۶۵۰,۰۹۰ کیلومتر مربع است که یک ششم آن را آب فرا گرفته و از این نظر دارای عظیم‌ترین پتانسیل نیروی آبی در کانادا به شمار میرود. این استان یکی از سه استان مرکزی است که در همسایگی انتاریو از شرق،ساسکاچوان و خلیج هادسون از شمال و استان متحده از جنوب قرار دارد. طی سال‌های متوالی اغلب ساکنان مانیتوبا را افرادی تشکیل می‌دادند که نژاد انگلیسی داشتند. اما با تغییراتی که در الگوهای عزیمتی در سال‌های اخیر ایجاد شده، مانیتوبا به استانی تبدیل شد که در آن از نظر تعداد، هیچ گروه قومی برتری ندارد. در مانیتوبا بیش از۷۵۰ سازمان حمایت از مهاجران وجود دارد. در حدود ۶۰ درصد از جمعیت کمی بیش از ۲۸/۱ مانیتوبا، در شهر بزرگ وینیپگ – مرکز استان – زندگی می‌کنند. دومین شهر بزرگ این استان، براندن در جنوب غربی مانیتوبا است.

۸-استان ساسکاچوان

مساحت استان ساسکاچوان ۶۵۱,۹۰۳ کیلومتر مربع است که نیمی از آن پوشیده از جنگل میباشد. آب و هوای ساسکاچوان قاره‌ای با زمستانهای سرد و طولانی و تابستانهای گرم است. طولانی‌ترین روز سال در این سرزمین، از ۱۷ ساعت تابش خورشید بهره می‌گیرد و به ‌علت کاهش میزان بارندگی، از مناطق خشک کانادا محسوب می‌شود.

اولین ساکنان استان ساسکاچوان،سرخ‌پوستان چیپیوان منطقۀ شمالی، چادرنشینان بلک‌هوت مناطق هموار شرقی و مردمان آسینیبوینه منطقۀ غربی بودند. اولین کاشف اروپایی این استان «هنری کلسی» کارمند شرکت خلیج هادسون بود که در سا ل ۱۶۹۰ میلادی راه رودخانه ساسکاچوان را به سمت دشت‌های جنوبی این استان در پیش گرفت که به این ترتیب، شرکت خلیج هادسون، که تجارت پوست به اروپا را انجام می‌داد، حدود ۲۰۰ سال مناطق وسیع نورت‌وست را تحت کنترل خود در آورد. در سال۱۸۷۰ دولت کانادا با آگاهی از توان کشاورزی و موقعیت مسکونی مناسب، این مناطق را از شرکت خلیج هادسون خریداری کرد. زمانی که ساسکاچوان و ناحیۀ نورت‌ وست از هم تفکیک شدند، رجینا به ‌عنوان مرکز استان ساسکاچوان انتخاب شد.

شغل اصلی اولین ساکنان این استان، تجارت پوست بود. اما از آن جایی که زمینهای کشاورزی با قیمت ناچیز در اختیار همه قرار می‌گرفت، به مرور زمان کشاورزی جانشین تجارت پوست گردید. اولین موج گستردۀ مهاجرین به این استان در سال ۱۸۹۹ آغاز و تا سال ۱۹۲۹ ادامه یافت. این استان در سال ۱۹۰۵ به اتحاد کانادا پیوست.

۹-ناحیه آلبرتا

ناحیه آلبرتا با وسعتی در حدود ۶۶۱,۱۸۸ کیلومتر مربع، تقریبا به اندازه استان تگزاس آمریکاست. زمستانهای طولانی و سرد و تابستان‌های ملایم و گرم با بادهای معتدل از جانب اقیانوس آرام از ویژگی‌های آب و هوای این منطقه به شمار می‌آید.

جمعیت ۴۱۶/۴ میلیون نفری این استان از نژادها و تیره‌های گوناگون مردم جهان، تشکیل شده‌است. امروزه حدود ۴۵ درصد مردم این استان، انگلیسی‌الاصل بوده و پس از آن بزرگترین گروه‌های جمعیت را مردم آلمان، اوکراین، فرانسه، اسکاندیناوی و هند تشکیل می‌دهند. زبان انگلیسی، زبان رایج اکثر مردم است. همچنین ادیان گوناگون در این منطقه وجود دارد.

۱۰-ناحیه نورت وست

مساحت اناحیه نورت وست ۱,۴۷۹,۶۹۸ کیلومتر مربع است. که در موازات ۶۰ درجه، روی نقشه آمریکای شمالی به سمت شمال قلمرو شمال غربی کانادا کشیده شده و از غرب با یوکان، از جنوب با استان‌های مرکزی و از شمال و شرق با جدیدترین ناحیه کانادا یعنی نانوات هم‌مرز است. با ایجاد ناحیۀ جدید نانوات در اول آوریل ۱۹۹۹، مساحت قلمرو‌های شمال غربی که نزدیک به ۳/۵ میلیون کیلومتر مربع بود، به چیزی کمتر از یک و نیم میلیون کلیومتر مربع تقلیل پیدا کرد.

به واسطۀ موقعیت جغرافیایی این منطقه که در شمال واقع شده، قلمروهای شمال غربی آن اغلب به سرزمین خورشید نیمه شب معروف است. در ماه‌های تابستان تقریبا همیشه روشنایی وجود دارد و خورشید به ندرت غروب می‌کند. رودخانه مکنزی با طول ۴,۲۴۱ کیلومتر که از طولانی‌ترین رودخانه‌های دنیاست در این ناحیه قرار دارد.

۱۱-ناحیه یوکان

ناحیه یوکان منطقه‌ای هم‌مرز با آلاسکا، دارای وسعت ۴۸۲,۵۱۷ کیلومتر مربع، اندکی کمتر از ۵ درصد کل مساحت کاناداست که در منتهی‌الیه شمال غربی کانادا قرار دارد. جمعیت یوکان حدود ۳۴ هزار نفر تخمین زده می‌شود که ۶۰ درصد آن در وایت هورس زندگی می‌کنند. پراکندگی متوسط جمعیت، کمتر از یک نفر در هر کیلومتر مربع می‌باشد. مردمان بومی سال‌ها قبل از ورود کاشفان اولیۀ کانادا که در نیمه ی اول قرن نوزدهم وارد این منطقه شدند، در آن زندگی می‌کردند.

استان یوکان را اولین بار جان بل، تاجر کمپانی هادسون در سال ۱۸۴۶ به کار برد. او این نام را از واژۀ سرخ‌پوستی یوچو به معنای- بزرگ‌ترین سرزمین کوه‌های بلند، رودخانه‌های بی‌پایان، حیات وحش بیکران و فصولی با آب و هوای کاملا متفاوت گرفت. یوکان همانند همسایۀ شمالی خود- ناحیۀ نورت وست- سرزمین خورشید نیمه شب در تابستان نامیده می‌شود.

روش های مهاجرت به کانادا

در این بخش روش های مهاجرت به کانادا را برای شما بیان کرده ایم شما میتوانید با مطالعه بیشتر و راهنمایی از وکلای با تجربه موسسه حقوقی پاد و تحقیق بهترین راه را انتخاب نمایید تا آسودگی خاطر برای خود و خانواده خود را فراهم نمایید.

مهاجرت به کانادا از طریق اخذ پیشنهاد کار

تمامی مهندسین عمران، معماری، مکانیک، برق و کامپیوتر و همچنین تکنسین های فنی، مشاغل مهارتی نظیر جوشکاری، تعمیرات، لوله کشی، کاشی کاری، آشپزی، کشاورزی و … می توانند از طریق این روش در کمتر از یک سال و با دانش ابتدایی زبان، برای خود و خانوادشان اقامت دایم کانادا را دریافت نمایند و به سادگی مهاجرت به کانادا را برای خود عملی نمایند.

مهاجرت به کانادا از روش حرفه و تخصص فدرال

Federal Skilled Worker – مهاجرت به کانادا ویژه افراد تحصیل کرده با سابقه کار بیش از یک سال و دانش زبان.

مهاجرت به کانادا از روش حرفه و تخصص کبک

Quebec Skilled Worker – مهاجرت به استان کبک در کانادا ویژه افراد تحصیل کرده با سابقه کار بیش از شش ماه و برای برخی از رشته ها بدون نیاز به دانش زبان انگلیسی و فرانسه.

مهاجرت به کانادا از روش تخصصی نووااسکوشیا

Nova Scotia Skilled Worker – مهاجرت ویژه افراد تحصیل کرده با سابقه کار بیش از یکسال بدون نیاز به داشتن پیشنهاد کار از کارفرمایی در کانادا.

مهاجرت به کانادا از روش سرمایه گذاری کبک

Quebec Investor – مهاجرت به کانادا ویژه مدیران و کارفرمایان با سرمایه بیش از ۱٫۶۰۰٫۰۰۰ دلار کانادا

مهاجرت به کانادا از روش خوداشتغالی فدرال

Federal Self-Employed – ویژه مترجمان، گرافیست ها، هنرمندان، نویسندگان و بسیاری از مشاغل دیگر بدون نیاز به دانش زبان

مهاجرت از روش کارآفرینی کبک – (استان کبک در حال بازبینی و تغییر این روش می باشد)

Quebec Entrepreneur – روش مهاجرتی ویژه کارفرمایان و صاحبان بیزینس با دارایی بیش از ۳۰۰٫۰۰۰ دلار کانادا

مهاجرت از روش خوداشتغالی کبک – (استان کبک در حال بازبینی و تغییر این روش می باشد)

Quebec Self-Employed – ویژه افراد تحصیل کرده و یا بیزینس های کوچک که فقط توسط شخص متقاضی اداره می گردد

مهاجرت از روش خویشاوندی- Family Sponsorship – ویژه افرادی که خویشاوند نزدیک در کانادا دارند و یا همسرشان دارای اقامت کانادا می باشد

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

یکی از ساده ترین و سریع ترین روش ها برای مهاجرت به کانادا سرمایه گذاری در این کشور است.یکی از دلایل این که این روش بسیار موثر است نیاز به سرمایه گذاری کمتر نسبت به انگلیس و سایر کشور های امریکا است.

ا. میزان دارایی حداقل باید ۱/۶۰۰/۰۰۰ دلار کانادا باشد . که این مبلغ می تواند شامل زمین ، خانه ، آپارتمان و … باشد.

۲. متقاضی باید حداقل دو سال تجربه مدیریت داشته باشد این این دو سال تجربه در ۵ سال گذشته اتفاق افتاده باشد . سرمایه گذار میتواند صاحب موسسه تولیدی یا خدماتی باشد و بتواند دفاتر سود وزیان و مالیاتی و مدارک افراد مستخدم خود را عرضه کند. یا اینکه مدیر شرکت یا سازمانی و یا قسمتی از یک شرکت با موسسه ای را با حداقل دو نفر کارمند تمام وقت بعهده داشته باشد.
۳. پس از گزینش از طرف ایالت کبک سرمایه گذار بایستی با مبلغ ۸۰۰/۰۰۰ دلار کانادا را بدون بهره بمدت پنج سال تحت اختیار ایالت کبک قرار دهد یا به یکی از بانکهای مورد اعتماد دولت اجازه دهد این مبلغ را بجای او وازیز کند و برای انجام این کار بانک مبلغی را تا حدود ۲۲۰۰۰۰ دلار کانادا بعنوان بهره بانکی و سایر مخارج به بانک مربوطه پرداخت کند.