مهاجرت کبک – برنامه کارگر ماهر Quebec Immigration – Skilled Worker Program
۴ بهمن

مهاجرت کبک – برنامه کارگر ماهر Quebec Immigration – Skilled Worker Program

مهاجرت کبک – برنامه کارگر ماهر

Quebec Immigration – Skilled Worker Program

سیستم انتخاب مهاجرت کبک برای کارگران ماهر کبک، برای شناسایی نامزدهای مهاجرت به کانادا که بیشترین احتمال ایجاد اقتصادی را در این استان دارند، طراحی شده است.

متقاضیان کارمند ماهر که قصد دارند در مونترال و یا در یک شهر یا منطقه دیگر در استان کبک باقی بمانند تحت سیستم متفاوتی نسبت به متقاضیانی که مایل به اقامت در دیگر نقاط کانادا می باشند، ارزیابی می شوند.

کارگران ماهر یا فارغالتحصیلان بین المللی در کبک ممکن است برای مهاجرت به کبک، تحت قوانینی که دولت کبک در برنامه «برنامه کارگران ماهرانه» نامیده می شود، همچنین به عنوان برنامه کار ماهر کبک (QSWP) یا برنامه تجربه کبک (PEQ) شناخته شود.

بیان سیستم بهره کبک

در ۲ اوت ۲۰۱۸، سیستم ابراز علاقه جدید کبک به عنوان بخشی از تلاش های استان برای ساده سازی پردازش برنامه های QSWP تأیید شد. افرادی که مایل به درخواست مهاجرت به استان هستند، روند ثبت را با اعلام علاقه خود در درخواست به برنامه با ورود به نمایه در بانک کبک بیان می کنند.

پورتال آرریما کبک

در تاریخ ۱۸ سپتامبر ۲۰۱۸، وزارت مهاجرت کبک، مهاجرت مهاجرت، دایره المعارف و مهاجرت (MIDI) شروع به پذیرش اظهارات مورد علاقه برای درخواست برنامه کار ماهر Quebec از طریق پورتال Arrima کردند. تمام متقاضیان بالقوه برای QSWP ابتدا باید با استفاده از پورتال Arrima، با تکمیل یک نمایه از علاقه به صورت رایگان ارسال کنند. پورتال Arrima در تمام طول سال باز خواهد ماند و افرادی که مایل به مهاجرت به کبک هستند تحت QSWP قادر خواهند بود هر زمان که بخواهند نمایه مورد علاقه خود را ارائه دهند.

Mon Projet Québec

نامزدانی که برای درخواست مهاجرت به کبک از طریق QSWP دعوت شده اند باید از پورتال ایمن Mon project Québec برای ارسال درخواست استفاده کنند. Québec Mon project اجازه می دهد نامزدها برای تکمیل درخواست خود برای CSQ، پرداخت آنلاین خود را انجام دهند، وضعیت درخواست خود را دنبال کنند، تغییرات در برنامه خود را تغییر دهند و پیام های الکترونیکی شخصی را در طول فرایند به دست بیاورند.

مهاجرت کبک - برنامه کارگر ماهر Quebec Immigration - Skilled Worker Program
مهاجرت کبک – برنامه کارگر ماهر
Quebec Immigration – Skilled Worker Program

برنامه مهارت شغلی کبک

متقاضیانی که تحت برنامه کارگر ماهر کبک کار می کنند، یک گواهی انتخاب کبک (CSQ) صادر می کنند و پس از آن می توانند به دولت کانادا برای اقامت دائم اعتراض کنند. مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) یک بررسی پیش زمینه پزشکی و جنایی را به عنوان بخشی از روند تصویب آن انجام خواهد داد.

برای دریافت واجد شرایط برای CSQ، شما باید امتیازات کافی را در زیر عوامل انتخاب مهاجرت Quebec شرح دهید. متقاضی تک (متعهد) باید حداقل ۵۰ امتیاز بر اساس این سیستم را داشته باشد، در حالی که یک متقاضی با همسر یا شریک زندگی مشترک باید حداقل ۵۹ امتیاز را کسب کند.

عوامل انتخاب کارگر ماهر کبک

Quebec Immigration – Skilled Worker Program

عوامل انتخاب مهاجرت کبک می تواند به شرح زیر خلاصه شود:

امتیازات عوامل

آموزش و پرورش تا ۱۴ امتیاز (نمره خاتمه دادن = ۲ امتیاز)

منطقه آموزش تا ۱۲ امتیاز

اعتبار استخدام تا ۱۴ امتیاز

تجربه کاری تا ۸ امتیاز

سن تا ۱۶ امتیاز

مهارت زبان تا ۲۲ امتیاز

اقامت و خانواده در کبک تا ۸ امتیاز

خصوصیات همسر / همسر مشترک تا ۱۷ امتیاز

حضور فرزندان همراه تا ۸ امتیاز

خودکفایی مالی ۱ امتیاز

بسیاری از اسناد مورد نیاز برای درخواست برنامه کار ماهر کبک باید دارای نسخه های تایید شده باشند. برای اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

نتایج آزمون زبان باید همراه با درخواست های مهاجرت ارائه شود تا امتیازات لازم برای مهارت های زبان به دست آید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آزمون های تایید شده فرانسه، مراجعه کنید به توانایی زبان فرانسه (برنامه کار ماهر کبک).

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آزمون معتبر انگلیسی، به زبان انگلیسی گواهینامه توانایی زبان انگلیسی – سیستم آزمون زبان انگلیسی بین المللی (IELTS) را ببینید.

کبک کارگر ماهر برنامه پردازش بار

پردازش بار برای برنامه کار ماهر Quebec متفاوت از یک اداره ویزای مهاجرت کانادا به دیگری است.

هزینه کار پردازشگر ماهر کبک

هزینه های پردازش برای برنامه کار ماهر کبک برای سال ۲۰۱۹ به شرح زیر است:

هزینه های متقاضی

درخواست کننده اصلی CAD $ 798

همسر، همسر واقعی، CAD $ 171

هر کودک وابسته CAD $ 171

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه کارگران ماهر کبک، به پرسش و پاسخ کارگران ماهر کبک مراجعه کنید.

درباره کبک بیشتر بدانید.

برنامه تجربه کبک (PEQ)

برنامه تجربی کبک و یا Program de l’expérience Québécoise یا PEQ) یکی دیگر از راه های مهاجرت کبک به فارغ التحصیلان واجد شرایط بین المللی با دیپلم کبک و افراد دارای حداقل ۱۲ ماه تجربه کار ماهر در ۲۴ ماه گذشته است. متقاضیان PEQ باید دارای دانش متوسط ​​پیشرفته فرانسوی صحبت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *