نحوه ارائه پیشنهاد کار یا پیدا کردن کار در کانادا (Get a Job in Canada)
۲۲ آبان

نحوه ارائه پیشنهاد کار یا پیدا کردن کار در کانادا (Get a Job in Canada)

نحوه ارائه پیشنهاد کار یا پیدا کردن کار در کانادا (Get a Job in Canada)

در این مقاله سعی داریم در مورد نحوه ارائه پیشنهاد کار یا پیدا کردن کار در کانادا (Get a Job in Canada) در هنگام مهاجرت به کانادا به صورت کامل صحبت کنیم امیدواریم در انتهای این مطلب بسیاری از سوالات شما در این زمینه برطرف شده باشد

بدیهی است که همه کسانی که به دنبال رفتن به کانادا هستند، قبلا در کانادا زندگی نمی کنند. اما گاهی اوقات برای رسیدن به کانادا بهترین راه برای گرفتن شغل و دریافت ویزای کار کانادا  است. چند روش برای انجام این کار وجود دارد:

  • بازدید از کانادا به عنوان توریست
  • تحصیل در کانادا
  • به دنبال کار بر روی ویزای اقامت موقت (TRV)

کار به عنوان یک مهمان در کانادا در هنگام مهاجرت به کانادا

به عنوان یک مهمان به کانادا، شما مجاز به کار نیستید و اگر کار کردید، می توانید آینده خود را در کانادا از دست بدهید . اما شما می توانید تعطیلات را برای سفر به کانادا برنامه ریزی کنید و وضعیت کاری را در کنار هم بررسی کنید. هیچ چیز بیشتر از  تمرکز کردن شما در برقراری ارتباط با دوستان و یا خانواده  و یا از دست رفتن برخی از کسب و کارها در مورد علاقه آنها به استخدام کارگران خارجی یا حتی صحبت کردن با متخصصان HR در مورد بازنگری استانداردها، حقوق و یا سایر اطلاعات مفید نیست.

با این حال، شما بایدبا دلایل قانونی توریست به کانادا سفر کنید. اگر شما در مرز و هنگام ورود به کانادا اعلام کنید که برای بررسی مشاغل و یافتن شغل وارد کانادا شده اید، به احتمال زیاد ورود شما ممنوع خواهد شد. (به استثنای این موارد، اگر شما “بازدید اکتشافی” را بخشی از آماده شدن برای اعمال به عنوان مهاجر تجاری برای یک برنامه نامزدی استانی یا از طریق یک برنامه دیگر نامزدی استانی که برای چنین بازدیدی نیاز است، اعمال کنید) بنابراین توجه داشته باشید که یک رزومه یا مقالات در مورد خودتان را در هنگام ورود به کانادا نباید حمل کنید و همراه داشته باشید.

هنگامی که مخاطبین مناسب را پیدا کردید می توانید در مورد تنظیم پیشنهاد شغل در خارج از کشور اقدام و حتی کارفرمای احتمالی خود را برای درخواست ارزیابی تاثیرات بازار کار (LMIA) تشویق کنید.

قبل از اینکه بتوانید برای مجوز کار اقدام نمایید  شما باید کانادا را ترک کنیدو به یاد داشته باشید، شما کاملا مجاز به کار در کانادا بدون مجوز کار نیستید. و بایستی از کشور متبوع خود اقدام به اخذ مجوز کار کانادا نمایید.

کار به عنوان یک دانش آموز در کانادا در هنگام مهاجرت به کانادا

هنگامی که شما پذیرفته شده دردانشگاههای  کانادا برای تحصیل هستید و برای اجازه تحصیلی درخواست داده اید، زمان شروع فکر کردن در مورد کار است. به عنوان یک دانشجو شما سه فرصت برای کار در کانادا دارید:

  • در محوطه دانشگاه
  • دستیار استاد
  • پس از فارغ التحصیلی

شما می توانید در حالی که یک دانشجو هستید؛ بدون گرفتن اجازه کار کار کنید. این به این معنی است که قبل از اینکه به کانادا بیایید، نیازی به پیشنهاد شغلی ندارید دارندگان حق تحصیلی به طور خودکار مجاز به کار در خارج از دانشگاه هستند. با این حال، شما به محدودیت های شدیدی، خصوصا در ساعات کار دارید:

دانشجویان فقط می توانند در طول ترم ۲۰ ساعت در هفته کار کنند. در طول دوره های تعطیلات – کریسمس، تابستان دانش آموزان می توانند تا ۴۰ ساعت در هفته کار کنند، در صورتی که شما  واحد درسی در دانشگاه ندارید. (در تابستان).

شما با دریافت ویزای تحصیلی می توانید  کار خود را هنگامی که شما به کانادا می آیید یا با کارفرمایان محلی و یا از طریق منابع آنلاین بدست آورید. شما لازم نیست که در مورد پیشنهاد شغلی نگران باشید.

نحوه ارائه پیشنهاد کار یا پیدا کردن کار در کانادا (Get a Job in Canada)
نحوه ارائه پیشنهاد کار یا پیدا کردن کار در کانادا (Get a Job in Canada)

همچنین کانادا به اکثر فارغ التحصیلان موسسات آموزشی کانادا اجازه می دهد مجوز کار “پس از فارغ التحصیلی” را در صورت داشتن حداقل هشت ماه  سابقه تحصیل در کانادا دریافت کنید.

اگر فارغ التحصیل از یک موسسه آموزشی کانادا هستید، می توانید اجازه تحصیل بعد از فارغ التحصیلی را بدست آورید. شما می توانید یک کار برای دریافت ویزای کار کانادا   پس از فارغ التحصیلی پیدا کنید.مگر اینکه شما قادر به ادامه کار برای کارفرمایانی که در طی دوره دانشجویی بودید؛ باشید.

اگر قصد دارید در کانادا به عنوان یک بازدیدکننده (“اقامت موقت” رسمی) برنامه ریزی کنید، باید دانش کاملی از آنچه که از شما انتظار می رود و نحوه انجام کار و مشاغل را بررسی کنید. دستورالعمل های استاندارد وجود دارد که شما را در مسیر درست کار کردن قرار می دهد که نه تنها اشتیاق شما به کار را برآورده می کند، بلکه درآمد شما را نیز در حالی که در کانادا زندگی می کنید،افزایش دهد.

کارت SIN از طریق /SIN_card.jpg

شماره بیمه اجتماعی، SIN، اگر شما برای کار در کانادا برنامه ریزی کنید، الزامی است. این کارت را می توانید با اعمال زود هنگام قبل از ورود به کشور وارد کنید. اما مهمتر از همه، شما  باید یک اجازه کار معتبر داشته باشید تا بتوانید کار کنید.

ویزای کار کانادا معمولا به کسانی که شغل در انتظار آنها در کانادا است، اعطا می شود. این به طور معمول در قالب یک پیشنهاد با یک شرکت کانادایی است، اما می تواند شامل یک معامله تجاری یا قرارداد باشد که در کانادا ارائه می شود. فقط در موارد خاص به  خارجیان مجوز کار را بدون هیچ گونه فرصت شغلی اعطا می کنند. به عنوان یک بازدید کننده، ممکن است لازم باشد که یک ویزای  اقامت موقت داشته باشید تا  به کانادا برای کارسفر کنید.

کار در کانادا

چه افرادی نیاز به مجوز کار در کانادا ندارند؟

افراد خاصی هستند که می توانند در کانادا بدون اجازه کار کار کنند. آنها عبارتند از خریداران، فروشندگان، بازدیدکنندگان کسب و کار، مربیان، کارآموزان، کارمندان نظامی، داوطلبان، هنرمندان مانند نوازندگان، مقامات دولتی، دانشجویان، کارکنان رسانه ای (خدمه خبری)، مربیان، سخنرانان عمومی، ورزشکاران، کارکنان کنوانسیون، مربیان دانشگاهی، روحانیون، شاهدان، قضات، داوران، محققان حادثه، دانشجویان پزشکی، کارکنان هواپیمایی مأموریت، ارائه دهنده خدمات اورژانس، کارکنان شرکت های حمل و نقل خارجی و انتقال درون شرکتی تحت NAFTA (توافقنامه تجارت آزاد آمریکای شمالی)، تجارت آزاد آزاد کانادا توافقنامه) یا GAT (موافقتنامه عمومی تجارت و خدمات).

شما می توانید برای مجوز کار در ویزای کانادایی برای کشور خودتان درخواست دهید اگر به ویزای ورودی نیاز دارید تا در محل ورود نشان داده شود. اگر شما نیازی به ویزای ورودی ندارید، می توانید در بندر ورودی کانادا اقدام کنید. (از تاریخ ۱۶ مارس سال ۲۰۱۶، کسانی که نیازی به ویزا به کانادا ندارند، همچنان به eTAs نیاز خواهند داشت.)

مجوزهای کار در انواع مختلف آمده است. استخدام و توسعه اجتماعی کانادا مواردی را که به عنوان یک ارزیابی تاثیرات بازار کار (LMIA) شناخته می شود، که تایید می کند که کارفرمای شما نیاز به استخدام خارجی دارد، و این مجوز کار رایج ترین نوع مجوز است. فرم دیگر مجوز کار باز (OWP) است که به بازدید کننده آزادی عمل برای هر شرکت می دهد. همانطور که در بالا ذکر شد، OWP فقط در شرایط خاص صادر می شود.

برنامه های انجام شده در نقطه ورود ممکن است به اندازه یک روز پردازش شوند، در حالیکه برنامه های کاربردی که در دفتر ویزا انجام می شود می تواند از ۱ تا ۹ ماه به طول انجامد تا پردازش شود. (امروزه بسیاری از کاربران میتوانند به صورت آنلاین اقدام کنند.) ملیت، محل متقاضی، ماهیت کار و شرایط شخصی متقاضی، عوامل اصلی تعیین کننده زمان لازم برای پردازش درخواست است.

اگر شما یک بازدید کننده با وضعیت بازدید کننده معتبر هستید، می توانید درخواست اجازه کار را در داخل کانادا اعمال کنید. با این حال، باید در یک مکان خارج از کانادا از قبیل در مرز ایالات متحده-کانادا و یا در یک دفتر ویزای کانادایی قرار داده شود. توجه: ممکن است مجبور باشید برای مصاحبه خارج از کانادا خود را در دسترس قرار دهید.

برای تأیید، باید یک اسناد خاص برای درخواست مجوز کار داشته باشید. مدارک پیشنهاد شغلی مهم ترین سند مورد نیاز است. در صورت تقاضا، متقاضی همچنین باید مدارک دیگر مانند گواهی تولد، پاسپورت، گواهی نامه های دانشگاهی، مقالات کارگاهی از جمله مراجع و گواهی ازدواج خود را، در صورت لزوم، نشان می دهد. در بعضی موارد، یک معاینه پزشکی مناسب توسط یک دکتر معتبر ممکن است مورد نیاز باشد.

مجوز کار به محض پایان قرارداد کار منقضی می شود. هیچ محدودیت زمانی برای مجوز برای اعتبار وجود ندارد، اما به طور متوسط ​​زمان مجوز پذیرش از ۳ ماه تا حداکثر ۴ سال است.

نحوه ارائه پیشنهاد کار یا پیدا کردن کار در کانادا (Get a Job in Canada)
نحوه ارائه پیشنهاد کار یا پیدا کردن کار در کانادا (Get a Job in Canada)

جستجو برای کار در کانادا

برای واجد شرایط بودن برای اجازه کار شما نیاز دارید که پیشنهاد شغلی داشته باشید مبنی بر این که به شما در کانادا نیاز دارند. اگر شما به هیچ شرکتی یا سازمان وابسته نیستید که ممکن است به شما فرصتی برای کار در کانادا بسپارید و سپس به دنبال مشاغل و تقاضای شرکتهای بسیاری باشید زیرا شما قادر خواهید بود بهترین کار خود را انجام دهید.

روش های مختلفی وجود دارد که نتایج مثبتی را برای شما به وجود می آورد. با توجه به نوع موقعیت مورد نظر شما و زمینه، شما احتمالا برای پیدا کردن کار با استفاده از چندین روش جستجوی شغلی خواهید بود.

نحوه ارائه پیشنهاد کار در کانادا

آژانس های استخدام

آژانس هایی در کانادا وجود دارد که برای خارجی ها باز است و اجازه خواهد داد که مدارک و اسناد و مدارک خود را ارسال کنند تا آنها بتوانند آنها را با کار در کانادا پیوند دهند. برخی از سازمان ها هزینه می پردازند، اما این در کانادا کار ساده ای نیست، بنابراین شما باید اطمینان حاصل کنید که هزینه قبل از پرداخت هزینه چیست. بیشتر کارهایی که می توانید از طریق این سازمان ها پیدا کنید یا قراردادی یا کوتاه مدت است.

شبکه های تجاری و اجتماعی

تعامل با دوستان، خانواده یا دوستان شما با اینترنت آنلاین ممکن است منجر به فرصت شغلی در کانادا شود. یکی از مخاطبین شما ممکن است اخبار مربوط به یک موقعیت باز باشد و خبر خوب این است که اکثر مشاغل توسط توصیه های تماس با مشتریان پر شده است.

اینترنت

در جستجوی کارها از طریق استفاده از اینترنت ساده تر شده است. شما می توانید به سایت های کاریابی کانادا مانند indeed.ca وارد شوید تا از فرصت های شغلی متعدد که به منافع شما بستگی دارد نگاه کنید.

روزنامه ها

اگر شما در حال حاضر در کانادا هستید، به روزنامه های کانادا مشترک شوید تا آگهی های تازه ای از موقعیت های شغلی باز کنید، زیرا بسیاری از شرکت ها از طریق این نوع رسانه ها تبلیغ می کنند. به غیر از روزنامه ها، نشریات محلی نیز وجود دارد که به طور انحصاری با فرصت های شغلی مواجه می شوند.

برنامه های کاربردی مستقیم به شرکت ها

اگر شما در کشور هستید، می توانید رزومه خود را تهیه کنید و آن را به یک شرکت ببرید، حتی اگر یک کار باز را تبلیغ نکنید. شما ممکن است یکی از خوش شانس کسانی باشید که از طریق این حرکت جسورانه کار خود را انجام داده اند. اگر شما از کانادا مستقر هستید، می توانید مقالات خود را نیز تهیه کنید و آنها را به طور مستقیم به شرکتی که درخواست کار می کنید ارسال کنید.

چیزهایی که باید مدنظر داشته باشید:
اطمینان حاصل کنید که Curriculum Vitae شما در فرمت کانادایی قرار دارد.
در نامه مقدماتی خود، وضعیت ویزا را ذکر کنید.
تحقیق در مورد نوع فرصت های شغلی در زمینه تخصصی خود را قبل از حرکت.
سعی کنید در حالی که هنوز در خارج از کانادا کار می کنید.
در صورت امکان، آدرس پستی کانادا و سایر اطلاعات تماس شخصی خود را در CV خود بفرستید.
تسهیلات را برای مصاحبه های چهره به چهره یا اسکایپ در دسترس قرار دهید.
به عنوان بسیاری از نامه های درخواستی به کارفرمایان بالقوه ارسال کنید و همچنین شرکت های استخدام کنید که امکان دسترسی به آنها را داشته باشند.
هنگامی که آنها از شما در مورد علاقه شما آگاه می شوند همیشه انعطاف پذیر باشید تا شرایط و شرایط کارفرمای کانادایی را برآورده سازید.

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.