نحوه دریافت یک ویزای دانشجویی کانادا
۱۹ آذر

نحوه دریافت یک ویزای دانشجویی کانادا

نحوه دریافت یک ویزای تحصیلی کانادا

How to Get a Canadian Student Visa

برای تحصیل در کانادا، شما باید یک اجازه تحصیلی کانادا دریافت کنید که به عنوان یک ویزای دانشجویی کانادا برای مدت اقامت شما عمل می کند. اگر دوره یا برنامه شما شش ماه یا کمتر ادامه پیدا کند، موفق به دریافت ویزای تحصیلی کانادا نخواهید شد.

با این وجود ممکن است که پیش از ورود به کانادا به هر دلیلی درخواست ویزای تحصیلی کانادا نمایید- در غیر این صورت اگر تصمیم بگیرید که می خواهید تحصیلات خود را در برنامه دیگری ادامه دهید، باید مهاجرت به کانادا را برای درخواست تحصیل از طریق ویزا درخواست کنید .در این مقاله نحوه دریافت ویزای تحصیلی کانادا را توضیح می دهیم.

هنگامی که شما اجازه تحصیل در کانادا دارید، می توانید تقاضای تجدید آن را از داخل کانادا در صورتی که  تصمیم به ادامه تحصیل داشته باشید ، انجام دهید. برای دانشجویان تمام وقت که در یک موسسه عالی تحصیلی ثبت نام کرده اند، اجازه تحصیل  به شما اجازه می دهد که در دوره کار پاره وقت کار کنید.

شما همچنین می توانید در خارج از محوطه دانشگاه کار کنید، به عنوان بخشی از برنامه خود به عنوان همکار یا کارآموز مشغول به کار شوید، در کانادا به عنوان یک ساکن دائم بمانید و یا پس از فارغ التحصیلی در آنجا کار کنید.

درخواست یک اجازه تحصیلی کانادا

شما می توانید ویزای تحصیلی کانادا را درخواست کنید یا به صورت آنلاین از طریق وب سایت شهروندی و مهاجرت کانادا (CIC) بدست آورید. معمولا برنامه های کاغذی تقریبا دو برابر طول می کشد و همیشه توصیه می شود که قبل از پردازش بارها را بررسی کنید. برای درخواست آنلاین، شما باید یک کارت اعتباری / بدهی و توانایی ایجاد کدهای الکترونیکی از اسناد حمایتی خود (به عنوان مثال با استفاده از اسکنر یا دوربین). دفتر ویزا در کشور شما دستورالعمل های خاصی را در مورد اسنادی که شما نیاز داریدو  نحوه دریافت یک ویزای دانشجویی کانادا را ارائه می دهد؛ این می تواند بسته به محل شما متفاوت باشد. اگر به کمک نیاز دارید، می توانید در نزدیکترین مرکز درخواست ویزا (VAC) کمک بگیرید.

نحوه دریافت یک ویزای دانشجویی کانادا How to Get a Canadian Student Visa
نحوه دریافت یک ویزای دانشجویی کانادا How to Get a Canadian Student Visa

روند دریافت ویزای دانشجویی کانادایی به شرح زیر است:

شما ابتدا باید یک نامه استاندارد پذیرفته شده از یک ارائه دهنده آموزش عالی دریافت کنید. دانش آموزانی که در کبک تحصیل می کنند نیز باید از طرف دولت کبک از یک گواهی پذیرش، که به عنوان CAQ شناخته می شود، درخواست شود. قبل از این که مجاز به درخواست اجازه تحصیل باشید، باید این را بدست آورید.

شما می توانید این درخواست را آنلاین، با چاپ یک فرم، و یا با درخواست فرم کاغذ از دانشگاه خود ارائه دهید، که همچنین در مورد این موضوع  موسسه پاد مشاوره تخصصی ارائه می کند.

مرحله بعدی این است که یک بسته درخواست ویزا دانشجویی کانادا را از وب سایت CIC یا با تماس با دفتر ویزای محلی خود یا سفارت کانادا یا کنسولگری کانادا در کشور خود دریافت کنید. شما همچنین ممکن است مجوز اقامت موقت بگیرید اگر از یک کشور تعیین شده هستید (پیدا کنید که آیا شما نیاز دارید که ویزای تحصیلی کانادا  را دریافت کنید)، یا خیر.

برای دریافت بسته نرم افزاری شما باید به چند سؤال درباره خودتان در وب سایت CIC پاسخ دهید. این سوالات تعیین خواهد کرد که آیا شما مجاز به درخواست آنلاین برای مجوز دانش آموزان کانادا هستید و چه اسنادی باید به آنها ارائه دهید.

اگر واجد شرایط هستید، یک کد چک لیست شخصی معتبر برای ۶۰ روز دریافت خواهید کرد که برای ارسال درخواست خود به صورت آنلاین نیاز دارید. اطمینان حاصل کنید که صفحه حاوی کد خود را برای مرجع آینده چاپ کنید. این صفحه همچنین شامل یک راهنمای کاربردی، مبلغ هزینه دانشجویان تخمین زده شده،و  فهرست اسنادی است که شما باید با درخواست خود ارسال کنید و دستورالعمل های مراحل بعدی خود را داشته باشید.

هنگامی که شما آماده اعمال درخواست هستید، یک حساب MyCIC ایجاد کنید، در آنجا کد مورد نظر خود را وارد کنید. سپس چک لیست شخصی خود را که شما را قادر به آپلود و ارسال اسناد خود به CIC می کند، دریافت خواهید کرد. برای انجام این کار به چاپگر یا اسکنر نیاز دارید.

هنگامی که اسناد و فرم درخواست خود را آماده کرده اید و هزینه های خود را پرداخت کرده اید، می توانید درخواست کامل خود را به CIC ارسال کنید.

برخی از متقاضیان ممکن است مجاز به شرکت در مصاحبه در دفتر ویزای محلی خود باشند.
شرایط اضافی مورد نیاز کانادا ویزای دانشجویی
بعضی یا همه موارد اضافی مورد نیاز دانشجوی کانادا نیز ممکن است اعمال شوند:

متقاضیان اروپا، خاورمیانه یا آفریقا ممکن است نیاز به ارائه بیومتریک (عکس و اثر انگشت) داشته باشند.

بعضی از متقاضیان ممکن است قبل از ارسال درخواست خود، باید معاینه پزشکی و / یا مصاحبه با پلیس را بررسی کنند. شما مجاز به دریافت مجوز تحصیلی نخواهید شد اگر شما سابقه کیفری داشته باشید – از شما خواسته می شود گواهینامه پلیس را به عنوان مدرک ارائه دهید.
مگر اینکه شما از ایالات متحده یا سنت پیر و میکلون هستید، باید اثبات کنید که دارای گذرنامه معتبر هستید که پس از گذراندن دوره شما اجازه بازگشت به کشور خود را می دهد. دو عکس با اندازه گذرنامه نیز مورد نیاز است، با نام و تاریخ تولد شما در پشت نوشته شده است.

ارائه مدارک مالی جهت ویزای تحصیلی کانادا

الزامات ویزا دانشجویان کانادا نیز شامل مدارک مالی برای حمایت از خودتان است. در حال حاضر این  مبلغ ۱۰،۰۰۰ دلار (~ ۷۵۰،۰۰ دلار آمریکا) برای هر سال اقامت شما (۱۱،۰۰۰ دلار کانادا / ~ ۸،۴۰۰ دلار آمریکا در صورت درخواست برای تحصیل در کبک) در نظر بگیرید. شما همچنین باید مطمئن شوید که پول کافی برای پرداخت هزینه حمل و نقل برای بازگشت به خانه دارید.

برای اثبات این پول، می توانید هر یک از اسناد زیر را ارائه دهید:

اظهارات بانکی، شواهدی از یک حساب کاربری کانادایی در صورتی که پول منتقل شده، پیش نویس بانک در یک ارز مبادلاتی، مدارک پرداخت هزینه تحصیل و هزینه های مسکن، نامه ای از یک شخص یا مؤسسه که پول شما را تامین می کند یا مدرک مالی که از کانادا پرداخت می شود، اگر شما یک بورسیه تحصیلی کانادا دارید یا برنامه ای را که توسط کانادا تامین می شود، را باید ارائه دهید .

اعمال جریان مستقیم دانشجویی ونحوه دریافت یک ویزای دانشجویی کانادا

کانادا به تازگی Stream Direct Student را معرفی کرده است که دانش آموزان از چین، هند، فیلیپین یا ویتنام می توانند برای دریافت مجوز تحصیلی خود سریعتر درخواست دهند. الزامات شبیه به اجازه مطالعه به طور منظم هستند، هرچند الزامات زبان سخت تر وجود دارد – شما نیاز به داشتن نمره آیلتس  IELTS حداقل ۶ یا ۷ در Niveaux Compétence برای انگلیسی و Linguistique Canadiens برای فرانسوی، یا از یک دبیرستان کانادایی فارغ التحصیل شده  باشید. اگر شما الزامات مستقیم جریان مستقیم دانشجویان را برآورده نمی کنید اما برای مجوز مطالعه به طور منظم آنها را برآورده می کنید، درخواست شما برای انتخاب مجوز مطالعه به طور منظم بررسی می شود و شما پردازش سریع را نخواهید داشت.

اهنگامی که درخواست ویزای دانشجویی کانادایی شما تایید شده است، شما یک مقدمه در مورد بندر ورودی (POE) دریافت خواهید کرد، در حالی که برای دانشجویانی از کشورها که نیازمند مجوز مسافرت الکترونیکی (eTA) و یا یک ویزای اقامت موقت هستند، این مورد صادر می شود در صورت لزوم eTA به گذرنامه شما مرتبط خواهد شد.

مهم است که با گذرنامه ای که در هنگام درخواست تحصیلی برای تحصیل  استفاده می کنید سفر کنید. eTA برای پنج سال یا تا زمانی که پاسپورت شما منقضی می شود، هر کدام که برای اولین بار است، معتبر است.

این را همراه با پاسپورت خود، مدارک مالی خود و نامه پذیرش (و سایر اسناد دیگر که به شما توصیه شده است) را به افسر مهاجرت در کانادا ارائه کنید، که پس از آن مجوز تحصیل ( استادی پرمیت )شما در کانادا را صادر می کند و اجازه دسترسی به کانادا را می دهد.

نحوه دریافت یک ویزای دانشجویی کانادا How to Get a Canadian Student Visa
نحوه دریافت یک ویزای دانشجویی کانادا How to Get a Canadian Student Visa

کار در حالی که شما در کانادا تحصیل می کنید

اگر می خواهید شغل نیمه وقت برای کمک به خودتان در هنگام تحصیل در کانادا کسب کنید، اکنون می توانید به مدت ۲۰ ساعت در دوره های کارشناسی ارشد و یا خارج از محوطه تحصیلی کار کنید و کار تمام وقت در حین وقفه هایی مانند زمستان یا تعطیلات تابستانی، بدون نیاز به اجازه کار داشته باشید.

برای واجد شرایط بودن، باید:

مجوز تحصیل معتبر داشته باشید
یک دانش آموز تمام وقت باشید
در یک مؤسسه آموزشی تعیین شده در سطح پس از متوسطه یا در کبک، یک برنامه حرفه ای در سطح متوسطه ثبت نام کنید
در یک برنامه آموزش علمی، یا حرفه ای تحصیل کنید که به مدرک، دیپلم یا گواهی که حداقل شش ماه طول می کشد، منجر شود.
شما همچنین می توانید شماره بیمه اجتماعی (SIN) را از خدمات کانادا برای کار در کانادا یا برای دریافت مزایا و خدمات از برنامه های دولتی دریافت کنید.

اجازه تحصیل شما ۹۰ روز پس از اینکه برنامه تحصیلی خود را تکمیل کرده و به اتمام رساندید ، نامعتبر خواهد شد، بنابراین اگر میخواهید پس از تحصیلات خود در کانادا و در جستجوی کار باقی بمانید، باید مجوز کار پس از پایان تحصیل را دریافت کنید. این برای سه سال معتبر است. برای مشاوره در اخذ مجوز کار پس از فارغ التحصیلی  با ما تماس بگیرید.

۰۲۱-۲۶۱۱۶۶۹۱