ویزای تحصیلی کانادا
۴ مهر

ویزای تحصیلی کانادا

ویزای تحصیلی کانادا

مهاجرت به کانادا راهنمای گام به گام برای دانشجویان بین المللی جهت اخذ ویزای تحصیلی کانادا

 کانادا با ۲۱ دانشگاه برتر دنیا و رتبه ۳۲  در ۱۰۰۰ کشور برتر، هر سال بیش از ۴۰۰،۰۰۰ دانشجوی بین المللی را با صدور ویزای تحصیلی کانادا پذیرایی می کند.

این برنامه بهترین برنامه های آموزشی در جهان را ارائه می دهد و به برخی از امکانات پیشرو در زمینه تحقیقات و موسسات دانشگاهی می باشد.

اگر تحصیل در خارج از کشور برنامه شماست، کانادا باید در بالای لیست شما باشد. برای دریافت یک راهنمای گام به گام برای درخواست تحصیل در کانادا،و اخذ ویزای تحصیلی کانادا مطالعه کنید.

ویزای تحصیلی کانادا

آیا واجد شرایط تحصیل در کانادا و اخذ ویزای تحصیلی کانادا هستید؟

مراحل و شرایط مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی کانادا و پذیرش تحصیلی را در زیر مطالعه نمایید.

مرحله ۱: درک موارد مورد نیاز

برای موفقیت در یک موسسه آموزشی کانادا، نیاز به مدرکهای مختلف برای مدارس و دوره های ارائه شده است. نامزدها همچنین باید تجزیه و تحلیل دقیق قوانین و مقررات مربوط به روند درخواست پروانه تحصیلی را انجام دهند. فقط مدارس به رسمیت شناخته شده و دوره های مورد تایید مطالعه معنادار خواهد بود.

در حالت ایده آل، شما باید حداقل یک سال قبل برنامه ریزی برای اجازه تحصیل در کانادا را شروع کنید. الزامات مشترک برای همه دانشگاه ها و مؤسسات شامل پاسپورت معتبر، مهارت در زبان انگلیسی یا فرانسوی و همچنین اثبات گذراندن آزمون های زبان مورد نظر با حداقل نمرات / گروه ها و اثبات این می شود که شما می توانید تحصیل و همچنین هزینه زندگی در کشور را تامین مالی کنید .

البته، الزامات ممکن است بین استان ها متفاوت باشد، به همین دلیل این مرحله باید به شیوه ای دقیق و منظم انجام شود.

مرحله ۲: دوره و موسسه را انتخاب کنید
اولین گام در جهت انتخاب موسسه، تعیین وضعیت آن به عنوان یک موسسه آموزشی تعیین شده است. فقط DLI ها می توانند دانشجویان خارجی را پذیرفته باشند.

در صورت درخواست برای تحصیل در کانادا، لازم است که یک دوره ویژه خاص را نهایی کنید. تنظیم دانشگاهی کانادایی به سمت سوئیچینگ دوره های انعطاف پذیری است، هرچند بهتر است قبل از آن گزینه های خود را مقایسه کنید و یک اصل مهم را انتخاب کنید که واقعا علاقمند به انجام آن هستید.

مرحله ۳: آزمون مهارت زبان را بپذیرید
برای موفقیت پذیرش ورود به کانادا، هر دانشجوی بین المللی مجبور به اثبات مهارت در زبان انگلیسی یا فرانسوی است. آزمون آیلتس برای مهارت در زبان انگلیسی، با برخی از موسسات همچنین پذیرش کمبریج انگلیسی: پیشرفته یا نمره آزمون TOEFL.

برای فرانسه، می توانید DALF، DELF، یا TCF را انتخاب کنید، اگرچه امتحان TEF رایج ترین گزینه است.

آزمون را انتخاب کنید، هزینه را بپردازید، و تاریخ خود را به خوبی رزرو کنید. البته، شما باید مهارت های زبان خود را براش بگذارید تا اطمینان حاصل شود که درخواست شما رد نمی شود.

مرحله ۴: درخواست دانشگاه
اکنون وقت آن است که با فهرست انتخابی خود از دانشگاه ها تماس بگیرید، بسته های کاربردی خود را بدست آورید و قبل از ارائه آنها به خوبی. داشتن انتخاب تقاضا برای چندین دانشگاه می تواند سودمند باشد، اما شما باید مبلغ درخواست را در نظر بگیرید که از ۱۰۰ تا ۲۵۰ دلار متغیر است.

درخواست تصادفی نکنید گزینه های خود را مقایسه کنید، دوره و موسسه مورد نظر خود را شناسایی کرده و یک یا دو گزینه را به عنوان پشتیبان انتخاب کنید.

هنگام پر کردن فرم درخواست، مراقب باشید و اطمینان حاصل کنید که اطلاعات دقیق را با شواهد مستند ارائه می کنید. هنگامی که این کار انجام می شود، وقت آن است که صبر کنیم تا زمانی که پذیرفتن خود را دریافت کنید. هنگامی که علاقه خود را تأیید می کنید، دانشگاه یک نامه پذیرش را ارسال می کند که نقش مهمی در فرایندهای پیش رو دارد.

مرحله ۵: درخواست اجازه تحصیل بدهید
اکنون که شما موسسه ای را برای پذیرش شما آماده کرده اید، وقت آن است که درخواست مجوز مطالعه کانادا را درخواست کنید. شما می توانید درخواست آنلاین یا مراجعه کنید مرکز درخواست ویزای محلی شما. درخواست شما باید همراه با نامه پذیرش در مرحله قبل، پاسپورت شما و مدارک مستند باشد که برای تحصیل در کانادا هزینه های کافی داشته باشید.

اگر به موسسه ای در استان کبک دسترسی پیدا کرده اید، همراه با نامه پذیرش، “گواهی نامه پذیرش” Québec (CAQ) نیز دریافت خواهید کرد. اطمینان حاصل کنید که این سند را در برنامه اجازه تحصیلی خود قرار دهید.

مرحله ۶: زمان سفر
هنگامی که پرونده پردازش شده است و مصاحبه انجام شده است، در صورت لزوم، مأمور مهاجرت بر درخواست درخواست تحصیلی خود تصمیم خواهد گرفت. اگر پذیرفته شود، اکنون زمان شروع برنامه ریزی سفر به کانادا است.

مجوز شما یک تاریخ شروع دارد، که تاریخی است که مجوز آن مجددا اعمال می شود. به یاد داشته باشید که قبل از این تاریخ اجازه ورود به کانادا نخواهید داشت. برنامه سفر خود را بر این اساس آن تنظیم کنید.

گام ۷: زمان مطالعه
مأمور مهاجر قبل از اجازه دادن به کانادا وارد مجوز و اسناد دیگر خود دربدو ورود می شود. این مرحله نهایی مراحل مربوط به مهاجرت است و اکنون می توانید شروع سفر خود را به عنوان دانشجوی بین المللی در کانادا انجام دهید.

پس از تکمیل مطالعات شما چه اتفاقی می افتد؟
پس از فارغ التحصیلی، مجوز کار کانادا پس از فارغ التحصیلی به دانشجویان اجازه می دهد تا کار خود را آغاز کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *