ویزای کار و اجازه کار کانادا  Canada Work Visas and Permits
۳ دی

 ویزای کار و اجازه کار کانادا  Canada Work Visas and Permits

 ویزای کار و اجازه کار کانادا  Canada Work Visas and Permits

قانون مهاجرت به کانادا Rosenblatt به دقت توصیه می کند و نشان دهنده کارفرمایان و کارگران خارجی در مورد ویزا و مجوز کار کانادا است. ما توصیه می کنیم که آیا پیشنهاد شغلی نیازمند اجازه کار یا ارزیابی تاثیرات بازار کار است و چگونگی دستیابی به آن. مجوز کار کانادا اغلب می تواند به عنوان اولین قدم به سوی اقامت دائم عمل کند.

تیم ملی مهاجرت Rosenblatt به سرعت به ما توصیه کرد که همه مدارک و اسناد را در اختیار ما قرار داد و ما را به عنوان کارمند و کارمند جدید ما در طول فرایند مورد استفاده قرار داد. من به شدت آنها را برای مسائل مربوط به مهاجرت توصیه می کنم.

جریان جدید استعدادهای جهانی

استعدادهای درخشان جهانی برنامه ای برای درخواست های مجوز کار سریع با یک دوره پردازش دو هفته ای است. شرکت های با رشد سریع با تمرکز بر فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) می توانند انتظار داشته باشند که سریعا با کارگران ماهر خارجی کار کنند. برای واجد شرایط بودن برنامه، شرکت باید از طریق یک طرح مزایای بازار کار (LMBP)، تعهد خود را به اثرات پایدار و مثبت بر بازار کار کانادا نشان دهد. دو دسته از برنامه، دسته بندی A و B وجود دارد:

رده A – ارجاع توسط همکاران تعیین شده

رده A به شرکت های نوآورانه برای استخدام کارگران خارجی با استعدادهای منحصر به فرد و تخصصی کمک می کند. یکی از کارفرمایان باید توسط یکی از نمایندگان تعیین شده ارجاع شود:

آژانس فرصت های آتلانتیک کانادا، انجمن فناوری BC Tech، بانک توسعه تجاری کانادا، شرکت Communotech، شورای نوآوران کانادایی، آژانس توسعه اقتصادی فدرال در جنوب انتاریو، سرویس جهانی کمیساریای امور خارجه کانادا، دولت مانیتوبا، آموزش و پرورش در منیتوبا، دولت شاهزاده اداره توسعه سرمایه گذاری جزیره، اداره سرمایه گذاری جزیره، انجمن ICT منیتوبا (ICTAM)، نوآوری، علم و توسعه اقتصادی کانادا – خدمات رشد سریع، سرمایه گذاری، اتاوا، شورای پژوهشی ملی – برنامه کمک تحقیقات صنعتی (NRC-IRAP)، وزارت امور شهری انتاریو و مهاجرت، نوآوری ون.

 ویزای کار و اجازه کار کانادا
ویزای کار و اجازه کار کانادا

رده B – پر کردن موقعیت در فهرست مشاغل استعدادهای جهانی

شغل کارگران خارجی باید در فهرست مشاغل استعدادهای جهانی فهرست شود:

۰۲۱۳ مدیران کامپیوتر و سیستم های اطلاعاتی
۲۱۴۷ مهندسان کامپیوتر (به جز مهندسان و طراحان نرم افزار)
۲۱۷۱ تحلیلگران و مشاوران سیستم اطلاعاتی
۲۱۷۲ تحلیلگران پایگاه داده و مدیران داده
۲۱۷۳ مهندسان نرم افزار و طراحان
۲۱۷۴ برنامه نویسان کامپیوتر و توسعه دهندگان رسانه های تعاملی
۲۱۷۵ طراحان وب و توسعه دهندگان
۲۲۴۱ تکنسین های مهندسی برق و الکترونیک و تکنسین ها
۲۲۸۳ تکنسین های تست سیستم های اطلاعاتی
۵۱۳۱ سازنده، مدیر فنی، خلاق و هنری و مدیر پروژه؛ جلوه های بصری و بازی های ویدئویی
۵۲۴۱ طراحان رسانه دیجیتال

مجوز کار

کارمند با سطح مهارت NOC نوع ۰ (اجرایی، مدیریتی) یا سطح مهارت نوع A (حرفه ای) نیازی به اجازه کار برای تخصیص کوتاه مدت ندارد. محققان دانشگاهی همچنین می توانند در صورت انجام تحقیقات در کانادا برای ۱۲۰ روز در سال واجد شرایط معافیت اجازه کار باشند.

برای مشاوره در مورد چگونگی جریان استعدادهای جهانی می توانید برای کسب و کارتان سود ببرید.۰۲۱-۲۶۱۱۶۶۹۱

دریافت ارزیابی تاثیرات بازار کار (LMIA) از ESDC

برای آوردن کارگران خارجی به کانادا، معمولا کارفرمایان ابتدا باید برای استخدام و توسعه اجتماعی کانادا (ESDC) برای ارزیابی تاثیرات بازار کار (LMIA) درخواست کنند. هنگامی که یک LMIA صادر می شود، متقاضیان باید برای دریافت مجوز کار درخواست دهند، که دفاتر ویزا معمولا سریعا صادر می شوند یا در صورت ورود مجدد، اگر واجد شرایط باشند. کارفرمایان باید حقوق و دستمزد غالب را پرداخت کنند و تبلیغاتی را انجام دهند تا نشان دهند که هیچ کانادایی آماده، مایل و قادر به انجام کار نیست.

شرکتهای داخلی (LMIA-Exempt)

کارکنان ارشد در شرکت هایی با شعبه کانادایی نیازی به درخواست برای انتقال LMIA به کانادا ندارند. ما به مشتریان در مورد مراحل لازم برای انتقال مدیران بین المللی به کانادا توصیه می کنیم – شما ممکن است واجد شرایط باشید.

مناسب بودن شرکت های بزرگ: والدین، شرکت های تابعه، شعبه یا وابسته
موقعیت داوطلبان: ظرفیت دانش اجرایی، ارشد مدیریتی یا تخصصی
اشتغال قبلی: یک سال در سه سال گذشته با یک نهاد وابسته به نقش مشابه
همسران دارنده اجازه کار و تحصیل
همسران یا همکاران مشترک دانشجویان بین المللی و افراد ماهر که به کارگران موقت خارجی به مدت بیش از شش ماه (بدون کارگران کم مهارت) به کانادا می روند ممکن است “مجوز کار باز” را دریافت کنند که اجازه می دهد برای هر کارفرما بدون اول پیشنهاد شغلی تایید شده

برنامه های مهاجرت ولایتی

اکثر استان ها برنامه های مهاجرتی در والیتی دارند که کارگران خارجی را قادر می سازند که اقامت دائمی را سریعتر از طریق IRCC تنها بپذیرند. در بسیاری از موارد، کارفرمایان پس از اینکه کارگر با آنها کار می کند، برنامه کار مشترک با کارگر خارجی را اجرا می کند.

صاحبان تجارت

صاحبان کسب و کار، مدیران و متقاضیان خود کار می توانند مجوز کار را برای خرید، شروع یا مدیریت کسب و کار خود کسب کنند.

نگهبانان

برنامه مراقبت تجدید نظر شده، اجازه کار و اقامت دائمی برای مراقبان را که برای مراقبت از کودکان، سالمندان و افراد دارای معلولیت در خانه ها یا موسسات خصوصی بدون نظارت مراقبت می کنند، تسهیل می کند. مراقبان باید یک پیشنهاد شغلی از کارفرمای کانادایی و LMIA داشته باشند. مراقبين بايد تحصيلات دبيرستاني معادل ۱۲ ساله را به اتمام رسانند و افرادي که براي اقامت دائم درخواست مي کنند بايد يک سال مدرک معتبر پس از دوره متوسطه داشته باشند و بايد در طول سه سال گذشته يا دوازده ماه کامل زمان کار در کانادا در زمینه مرتبط با آن. کارکرد زبان انگلیسی یا فرانسوی مورد نیاز است.

دانش آموزان بین المللی

دانش آموزان ممکن است واجد شرایط انواع مجوز کار باشند. اغلب دانش آموزان می توانند در دوره تحصیلی خود به طور نیمه وقت کار کنند و ممکن است بعنوان بخشی از کارآموزی کار کنند، اگر این یک عنصر ضروری از مطالعات آنها باشد و نه بیش از ۵۰٪ از برنامه های خود. دانش آموزان ممکن است واجد شرایط یک بار مجوز کار بازنشستگی پس از فارغ التحصیلی شوند اگر آنها از یک مدرسه و برنامه واجد شرایط واجد شرایط باشند. فارغ التحصیلان برنامه های واجد شرایط که دو یا بیشتر سال دارند، می توانند اجازه کار به مدت ۳ سال دریافت کنند.

تجربه بین المللی کانادا

کانادا چندین قرارداد دوجانبه با کشورهای دیگر وارد کرده است که جوانان را قادر می سازد تا به طور موقت به کانادا بروند. در تاریخ ۲۱ نوامبر ۲۰۱۵، فرآیند درخواست جدید، نامزدها برای ایجاد یک نمایه آنلاین آماده می شوند و قبل از شروع درخواست مجوز کار خود منتظر درخواست دعوت هستند.

متقاضیان ممکن است برای اقامت دائم پس از کار در کانادا برای یک سال در موقعیت واجد شرایط واجد شرایط باشند. سه نوع برنامه وجود دارد و متقاضیان می توانند از بیش از یک برنامه برای ادامه اقامت خود استفاده کنند. قواعد اغلب بسیار پر می شود

تعطیلات کار: محبوب ترین برنامه

جوانان حرفه ای: معمولا نیاز به پیشنهاد شغلی برای گسترش مجوز کار مفید است
Internship Co-op: برای متقاضیان هنوز در مدرسه
لیست کشورها با موافقت نامه های دو جانبه با کانادا:

استرالیا، اتریش، بلژیک، شیلی، کاستاریکا، کرواسی، چک، دانمارک، استونی، فرانسه، آلمان، یونان، هنگ کنگ، ایرلند، ایتالیا، ژاپن، کره، لتونی، لیتوانی، مکزیک، هلند، نیوزیلند، نروژ، لهستان ، اسلواکی، اسلوونی، اسپانیا، سوئد، سوئیس، تایوان، اوکراین و انگلستان

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کلاس تجربه بین المللی با ما تماس بگیرید و ما چگونه می توانیم به شما در دریافت مجوز کار و اقامت دائم در کانادا کمک کنیم.

توافقنامه تجارت آزاد

کانادا توافقنامه های تجاری مختلفی را با کشورهایی مانند ایالات متحده، مکزیک و شیلی وارد کرده است که شامل مقررات و مقررات ویژه ای برای شهروندان است.

نامزدهای استان

متقاضیانی که توسط دولت های استانی تصویب شده اند ممکن است بتوانند اجازه کار را برای شروع یا مدیریت کسب و کار در کانادا کسب کنند.

مأموریت باز مجوز کار

مجرمان خارجی که در حال حاضر در کانادا هستند ممکن است برای «مجوز کار مجاز بازنشستگی» در نظر گرفته شوند تا شکاف بین پایان دوره مجوز کار فعلی خود و تصمیم نهایی در مورد درخواست اقامت دائم خود را لغو کنند، اگر مجوز کار خود را ظرف ۴ ماه از تاریخ اعمال می شود. در فرآیند درخواست اکسپرس، تنها “تاییدیه دریافت” می تواند برای حمایت از BOWP استفاده شود.