ویزای ۱۰ ساله برای بازدید کنندگان از کانادا
۲۶ اسفند

ویزای ۱۰ ساله برای بازدید کنندگان از کانادا

ویزای ۱۰ ساله برای بازدید کنندگان از کانادا

کانادا یک کشور در قاره آمریکای شمالی واقع در بالای ایالات متحده آمریکا است و به عنوان کشور بسیار توسعه یافته شناخته شده است. تقاضای مردم برای سفر و مهاجرت به کانادا به طور پیوسته در چند سال گذشته افزایش یافته است، اما اکثر مردم تعجب می کنند که چگونه می توانند به کانادا بروند. در این مقاله قصد داریم تا شما را با ویزای ۱۰ ساله برای بازدید کنندگان از کانادا آشنا کنیم.

ویزای کانادا چیست؟

یک ویزای کانادا بر روی گذرنامه شما مهر می کند که به شما اجازه ورود به کشور کانادا را می دهد. این اجازه شما برای سفر به این کشور است و به طور قانونی قادر به اقامت موقت یا دائمی می باشید. گرفتن ویزا به کانادا به این معنی است که کنسولگری یا سفارت کانادا در کشور شما تصمیم گرفت که واجد شرایط لازم برای ورود به آن باشید. با این حال، هنگامی که شما در مرز و آداب و رسوم کانادایی هستید، به افسران مرز می روید تا بتوانید وارد شوید.

چه کسی نیاز به ویزای کانادا دارد؟

افرادی که از کشورهای دارای مجوز ویزا یا مجوز مسافرت الکترونیکی (ETA) به کانادا استفاده می کنند، برای ورود به کشور نیاز به ویزا دارند. به طور خاص، مردم از حدود ۱۴۸ کشور نیاز به ویزا برای بازدید، کار یا مهاجرت به کانادا دارند. اگر به صالح و صحیح سوالات خود را به مسئولین خدمات مرزی کانادا (BSO) پاسخ دهید، آنها به شما اجازه می دهند وارد شوید. در غیر این صورت، اگر آنها معتقدند که شما مجاز به ورود نیستید، آنها می توانند شما را رد کنند و از شما بخواهند حتی اگر شما یک ویزای کانادا دارید، به کشور خود بروید.

ویزای ۱۰ساله برای بازدیدکنندگان

از ۶ فوریه ۲۰۱۴، بازدید کنندگان به کانادا به طور خودکار برای ویزای چندگانه (مجوز اقامت موقت – TRV) می توانند درخواست دهند و این خواسته مورد بررسی قرار می گیرند. این ویزا به بازدیدکنندگان واجد شرایط اجازه ورود و خروج از کانادا را برای شش ماه در یک زمان تا ۱۰ سال می دهد و در اصلاین نوع ویزادر سال ۲۰۱۱ معرفی شده است.

ویزای اقامت موقت در اصل برای کمک به بازدیدکنندگان کسب و کار و گردشگران به منظور رشد اقتصاد کانادا بود. با این حال، این نوع ویزا در حال حاضر نوع استاندارد ویزای بازدید کننده است که به بازدیدکنندگان واقعی و واجد شرایط اعطا می شود. این باعث می شود صدور یک ویزای بازدید کننده برای متقاضیان کارآمدتر و استفاده بهتر از منابع دولتی باشد.

هر سال بیش از ۳۵ میلیون نفر از کانادا دیدن می کنند و شهروندان کشورهای خاصی نیاز به ویزا دارند. این ویزای ده ساله به طور خودکار یک گزینه برای شهروندانی است که ویزا مورد نیاز کشورهایی که به عنوان مسافران کم خطر در نظر گرفته می شوند. بازدید کنندگان از کشورهایی مانند فیلیپین و برزیل، که دارای گذرنامه پنج ساله هستند، تا ۵ سال مجوز چند ویزا را صادر کرده اند. با این حال، به طور فزاینده، کشورها گذرنامه هایی را که برای ده سال معتبر هستند، مانند اتباع چین، هند و مکزیک صادر می کنند.

با توجه به این، شهروندی و مهاجرت کانادا (CIC) خط مشی خود را برای صدور ویزای بازدید کننده تغییر می دهد. متقاضیانی که برای ویزای چندگانه درخواست می دهند، به صورت خودکار برای ویزاهای مجاز به حداکثر اعتبار مجاز ۱۰ سال بر اساس طول اعتبار گذرنامه خود (به همین ترتیب برای گذرنامه ۱۰ ساله، حداکثر ۱۰ سال، منهای ۱ ماه) .

کریس الکساندر وزیر شهروندی و مهاجرت به کانادا اظهار داشت که “به عنوان بخشی از برنامه ما برای رشد اقتصاد کانادا و ایجاد شغل، دولت ما متعهد به جذب گردشگران بیشتر و کسب و کار به کشور ما است. با ایجاد ویزای چندگانه ویزای استاندارد مسافرتی، ما در حال تکامل هستیم تا نیازهای مسافران بین المللی را که به دنبال گزینه های انعطاف پذیر، سریع و راحت برای ورود به کانادا هستند، تکمیل کنیم. “

در سال جاری، هزینه نیز اصلاح شده است. هزینه ویزای اقامت موقت (TRV) اکنون از ۱۵۰ تا ۱۰۰ دلار برای پردازش یا ویزای تک و یا چندگانه کاهش می یابد. این در نظر گرفته شده است تا فرایند درخواست ویزا را آسانتر کند و گردشگری و تجارت را با افزایش تعداد مسافران واجد شرایط که قادر به بازدید چندین کشور در کانادا هستند، ترویج و تجارت کند.

وزیر کنی از CIC اعلام کرده است؛ “دولت متعهد به جذب تعداد بیشتری از بازدیدکنندگان به کانادا به عنوان بخشی از برنامه ما برای رشد اقتصاد کانادا و ایجاد شغل است. ما در حال تلاش برای اخذ ویزا در اسرع وقت برای تسهیل مسافرت برای بازدید کنندگان واقعی – برای خوش آمدید گردشگران، برای احیای خانواده ها و بهره گیری از مزایای اقتصادی آنها به کانادا. “