چگونه می توانید یک مجوز کار موقت در کانادا دریافت کنید؟
۲۵ بهمن

چگونه می توانید یک مجوز کار موقت در کانادا دریافت کنید؟

چگونه می توانید یک مجوز کار موقت در کانادا دریافت کنید؟

How can you get a temporary work permit in canada

افرادی که می خواهند برای کار مهاجرت به کانادا کنند، باید به طور منظم برای رسیدن به اجازه کار موقت به کار خود ادامه دهند. در اینجا بحث مفصلی از کل پروسه اعمال ای که چگونه می توانید یک مجوز کار موقت در کانادا دریافت کنید؟ را مطرح می کنیم.

راهنمای گام به گام برای گرفتن مجوز یک کار موقت در کانادا

هرگاه یک کارگر قصد دارد برای کار در کانادا به کانادا بپردازد، او باید پیشنهاد استخدام را از یک کارفرمای کانادایی کانادا دریافت کند، زیرا تنها پس از آن، توسط کانادا استخدام و توسعه اجتماعی (ESDC) داده خواهد شد.

این به وضوح نیازمند کارگر خارجی است که از قوانین و مقررات خاصی عبور کند و گاهی اوقات ویزا اقامت موقت (TRV) نیز بر اساس کشور شهروندی کارگر مربوطه مورد نیاز است.

مراحل کامل را می توان به شرح زیر نشان داد:

هرگاه یک کارفرمای کانادایی بخواهد یک کارگر خارجی را استخدام کند، ابتدا باید برای ارزیابی تاثیرات بازار کار (LMIA) درخواست کند.

این گزارش ارزیابی باید توسط کانتی استخدام و توسعه اجتماعی (ESDC) تأیید شود، پس از اطمینان کامل بودن اینکه هیچ کاندید واجد شرایط کانادایی برای شغل ارائه شده به کارگر خارجی وجود ندارد. با این حال، در شرایط خاص، LMIA لازم نیست.

استثنا برای دریافت LMIA برای گرفتن اجازه کار موقت در کانادا:

هر مورد مربوط به توافقنامه تجارت آزاد آمریکای شمالی (NAFTA).
مزایای اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی که کانادا به دلیل استخدام کارگر خارجی بدست می آورد.
برنامه های تبادل جوانان، معلمان و سایر برنامه های متفقین مرتبط با توافقنامه های مجاز کانادا با استان ها یا سرزمین های خود.
تسهیل جایگاه های همکاری برای کمک به دانشجویان بین المللی به زحمت الزامات علمی را کامل کنید.
برای اجازه دادن به همسر یا همکاران قانون مجوز کار و در برخی موارد، اجازه تحصیل در کانادا برای مشارکت در کانادا.
در صورتی که نمایه کاری چیزی روحانی، مذهبی یا خیریه باشد.
در برخی موارد خاص که در آن انسانها به کار گرفتن و اقامت در آنجا میپردازند، به ادعای پناهندگی در کانادا میپردازند.
پس از اتمام فرایند LMIA، کارفرما کانادا مامور ارائه شغل موقتی را همراه با گزارش مفصل LMIA مثبت به نامه پیشنهاد می دهد.
هنگامی که تمام اسناد که در بالا ذکر شده توسط کارگر خارجی دریافت می شود، او باید برای مجوز کار موقت کانادا از ESDC درخواست کند. اگر کارفرمای کانادایی که کارگر خارجی را استخدام می کند در کبک قرار داشته باشد، پس از آن یک سند اضافی تحت عنوان گواهی Certificate of Acceptance Québec (CAQ) توسط کارگر برای موقت در کبک کار می کند، به غیر از حرفه های “تسهیل” که فرآیند استخدام را ساده کرده است.
این کارگر در نهایت پس از ورود به کانادا، مجوز کار موقت کانادا را از اداره خدمات مرزی کانادا (CBSA) دریافت خواهد کرد.

چگونه می توانید یک مجوز کار موقت در کانادا دریافت کنید؟ How can you get a temporary work permit in canada
چگونه می توانید یک مجوز کار موقت در کانادا دریافت کنید؟ How can you get a temporary work permit in canada

برخی از نکات مهم در مورد مجوز کار موقت در کانادا

مدت این اجازه کار موقت در کانادا می تواند از چند روز تا حتی چند سال متغیر باشد. علاوه بر این، فقط برای آن شرکت خاص که برای اجازه کار کارگر درخواست داده است معتبر است.

اگر کارگر مایل به ارائه پیشنهاد شغلی دیگر در کانادا بدون داشتن ویزای اقامت دائم باشد، باید مجوز کار موقت جدید درخواست کند.

اگر چه گام های اولیه برای اخذ مجوز کار موقت برای همه کارگران خارجی مشابه است اما گاهی اوقات ممکن است بسته به ملیت، شغل و سایر عوامل مرتبط با اشتغال در کانادا متفاوت باشد. در برخی از موارد خاص، اما موارد مجوز کار باز نیز وجود دارد که مبتنی بر کارفرما نیستند، اما این نیز به عوامل بسیاری بستگی دارد به ماهیت کار و همچنین جزئیات شخصی و زمینه کارگر.

مجوز کار موقت فقط برای مدت زمانی مشخص شده است هرچند که این موضوع در مورد نیاز به گسترش است.

مجوز کار موقت برای کارگران موقت، کارگران قراردادی، افراد بازرگانی مانند شرکت های انتقال دهنده درون شرکت، معامله گران و سرمایه گذاران، دانشجویان، کارگران دائمی، مراقبین و کارگران کشاورزی نیز قابل استفاده است.

فرآیند درخواست، هزینه ها، فرم ها، زمان پردازش و سایر عوامل مربوط به اخذ مجوز کار موقت در کانادا، با این حال به میزان مشخصی برای کارگران ناشی از این حوزه های مختلف متفاوت خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *