کارت اقامت دائم کانادا  Canadian Permanent Resident Card
۲۲ آذر

کارت اقامت دائم کانادا  Canadian Permanent Resident Card

کارت اقامت دائم کانادا  Canadian Permanent Resident Card

ساکنان دائمی کانادا ممکن است در هر زمان پس از فرود در کانادا برای کارت دائمی مهاجرت به کانادا  درخواست بدهند. این کارت موقعیت خود را به عنوان یک اقامت دائم کانادا تأیید می کند.
کارت اقامت دائم کانادا یک کارت پلاستیکی با اطلاعات مرتبط (ارتفاع، رنگ چشم، جنسیت و غیره) بر روی صاحب کارت و همچنین عکاسی و امضای لیزر حکاکی شده است. سایر اطلاعات شخصی بر روی کارت رمزگذاری می شوند و تنها توسط مقامات مجاز مهاجرت به کانادا می شود.

ساکنان دائمی کانادا که قصد ورود به کانادا را در حامل های تجاری (هواپیما، قطار، اتوبوس و قایق) دارند، باید کارت دائمی خود را برای نشان دادن موقعیت اقامت دائم خود را قبل از سوار شدن نشان دهند. ساکنان مستقل کانادا که در اختیارتان کارت دائمی اقامت ندارند، باید برای دریافت یک سند مسافرتی موقت از نزدیکترین دفتر ویزای مهاجرت کانادا برای سفر به کانادا در حامل تجاری.

اکنون ساکنان دائمی کانادا ممکن است کارت های جدید را از طریق ایمیل دریافت کنند.

بار پردازش
برای بررسی آخرین دوره پردازش برای کارتهای اقامت دائم، از ابزار مهاجرت پردازش کانادا استفاده کنید.

پردازش فوری
به منظور واجد شرایط برای پردازش فوری کارت دائم اقامت، متقاضیان باید نشان دهند که برای کارت یکی از دلایل زیر به کارت خود نیاز دارند (در طی سه ماه آینده):

برای سفر به علت بیماری جدی خود و یا بیماری جدی یا مرگ یکی از اعضای خانواده؛ یا
برای کسب کار یا سفر به دلیل الزامات اشتغال یا فرصت های شغلی.
متقاضیان باید تمام مدارک زیر را برای حمایت از درخواست خود برای پردازش فوری ارائه دهند:

یک نسخه از اثبات سفر، مانند بلیط یا برنامه سفر نشان دادن مقصد و تاریخ سفر آنها؛
یک نسخه از گواهی پرداخت سفر برای نشان دادن تاریخ، مبلغ کامل و روش پرداخت؛
نامه ای از توضیحات که نشان دهنده دلیل فوری است؛ و
مدارک فوری (مانند یادداشت دکتر، گواهی فوت، یا نامه کارفرما).
متقاضیان ممکن است هنگام درخواست پرونده برای کارت اقامت دائم به مرکز پرونده رسیدگی به پرونده در سیدنی (CPC-S) یا بعد از آن در تماس با مرکز تماس با مرکز تماس با مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) از طریق IRCC Webform.

سناریوها

سناریو ۱: متقاضی در کانادا است و هنوز برای کارت اقامت دائم درخواست نشده است.
برای درخواست پردازش فوری، متقاضی در صورتی که یک درخواست کامل برای کارت اقامت دائم ارائه می دهد و تمامی اسناد ذکر شده در بخش فوق را در نظر می گیرد، باید “فوری” را روی پاکت بنویسید.

سناریو ۲: مشتری در کانادا است و قبلا برای کارت دائمی اقامت درخواست کرده است.
برای درخواست پردازش فوری، متقاضی باید بسته به شرایط مورد خود مراحل سناریو ۲a یا سناریو ۲b را زیر انجام دهد:

اگر برنامه هنوز در حال فرایند یا در وضعیت درخواست الکترونیکی مشتری (e-CAS) ظاهر نمی شود، متقاضی باید درخواست دیگری را ارائه دهد و درخواست فوری را با نوشتن “فوری” در پاکت درخواست کند. متقاضی همچنین باید تمام اسناد ذکر شده در بالا را علاوه بر یک کپی از رسید فرم پرداخت یا رسید الکترونیکی برای درخواست قبلا ارائه داده باشد. درخواست متقاضی برای پرداخت جدید نیست
اگر درخواست در حال حاضر در حال انجام است، متقاضیان باید از IRCC Webform با IRCC با انتخاب «درخواست پردازش فوری کارت تجدید یا جایگزینی و قبلا اعمال شده» را در منوی کشویی Output field درخواست کنند. او هنگام ارسال IRCC Webform باید تمام اسناد لازم را که در بالا ذکر شده است، آپلود کند. دستورالعمل ها برای متقاضیان در بالای فهرست IRCC Webform فهرستی از اسناد مورد نیاز و همچنین الزامات فنی برای ارسال درخواست برای پردازش فوری را شرح می دهد.
سناریو ۳: مشتری خارج از کانادا است و در اختیار داشتن یک کارت اعتباری معتبر نیست.
طبق روال موجود، متقاضی می تواند برای اقامت دائم دفتر سفر خارجی (PRTD) برای بازگشت به کانادا درخواست کند. پس از بازگشت به کانادا، متقاضی می تواند برای یک کارت جدید درخواست کند.

در حال پردازش

درخواست های مربوط به کارتهای اقامت دائم که در آن پردازش فوری درخواست شده است (سناریوهای ۱ و ۲a) برای اولین بار توسط پرسنل IRCC بررسی می شود تا نیازهای پردازش فوری را برآورده سازد. اگر چنین است، برنامه برای کامل شدن بررسی می شود. برنامه هایی که تمام اسناد موجود در چک لیست را شامل نمی شود، با توجه به توصیه هایی که از آنها سؤال می شود، به درخواست خود بازگردانده می شود.

درخواست های پردازش فوری که پس از دریافت درخواست در حال حاضر در حال انجام است (سناریو ۲b) بررسی می شود تا تعیین شود آیا درخواست مطابق معیارهای واجد شرایط برای پردازش فوری باشد.

برنامه های کاربردی که بر اساس معیارهای پردازش فوری و مطابقت با معیارهای مربوط به همه مدارک مورد نیاز در جریان پردازش فوری قرار می گیرند، همانند هر روش موجود است.

کسانی که معیارهای آنها را برآورده نمی کنند، در جریان پردازش منظم قرار می گیرند.

با هر گونه سؤالی درباره اقامت دائم در کانادا تماس بگیرید.۰۲۱-۲۶۱۱۶۶۹۱