کانادا مراکز ویزا جدید را برای کمک به گسترش برنامه بیومتریک باز می کند!
۲۷ آذر

کانادا مراکز ویزا جدید را برای کمک به گسترش برنامه بیومتریک باز می کند!

کانادا مراکز ویزا جدید را برای کمک به گسترش برنامه بیومتریک باز می کند!

Canada opens new Visa Application Centres to assist expanding biometrics program

دولت کانادا مراکز اخذ ویزا را در مناطق مختلف که در حال آماده شدن برای ۳۱ دسامبراست را  باز می کند، زمانی که درخواست کنندگان برای بازدید، کار، تحصیلات و سایر امور مربوط به بیومتریک (اثر انگشت و عکس)  برای مهاجرت به کانادا  نیاز دارند ،این امر برای ایشان آسان می شود.

به عنوان بخشی از گسترش برنامه بیومتریک کانادا، مراکز درخواست ویزا  (VACs) در مناطق زیر فعال شده اند:

– آسیا و اقیانوسیه (بالی، اندونزی، ملبورن، استرالیا)
– آمریکا (مندوزا، آرژانتین، پورتو آلگره و مجارستان، برزیل، کالی، کلمبیا، سانتیاگو، شیلی و بریجتاون، باربادوس)
– اروپا (لیون، فرانسه، وین، اتریش)
VACs ارائه دهندگان خدمات خصوصی هستند که توسط دولت کانادا مجاز به ارائه خدمات مربوط به ویزا هستند.

کانادا شروع به گسترش شبکه VAC خود از قبل از معرفی بیومتریک اجباری برای کشورهای اروپایی، آفریقا و خاورمیانه در تاریخ ۳۱ ژوئیه ۲۰۱۸ کرد.

از زمان رونق این فاز اول، VAC های جدید باز شده اند:

آتن، یونان
کیگالی، رواندا
استکهلم سوئد
برلین، آلمان
تل آویو، اسرائیل
اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا گفت که بعضی از این VAC ها جایگزین مکان های خدمات بیومتریک موقت هستند که در اروپا برای حمایت از مرحله اول توسعه بیومتریک جایگزین شده اند.

دولت پیش بینی می کند که در سال ۲۰۱۸ ۱۵۲ حوزه در ۱۰۳ کشور وجود خواهد داشت، از جمله VAC های جدید در Antananarivo، ماداگاسکار و کیپ تاون، آفریقای جنوبی.

IRCC می گوید که این سرویس ها را نیز در سرویس های موجود در کشورهای اصلی، از جمله چین، هند و فیلیپین افزایش داده است.

علاوه بر این، کانادا به متقاضیان اجازه می دهد بیومتریک خود را در یک VAC در هر کشوری که از نظر قانونی مجاز به ورود آن هستند، ارائه کنند. اگر متقاضی در ایالات متحده باشد، داده های بیومتریک را می توان در یکی از ۱۳۵ مرکز پشتیبانی برنامه های کاربردی U.S انجام دهد.

گسترش بیومتریک کانادا

شناسایی بیومتریک اجازه می دهد تا افسران ویزا به متقاضیان برای محکومیت های کیفری قبلی یا نقض مهاجرت کانادا دست پیدا کنند. این مجوز همچنین به مقامات اداره خدمات مرزی کانادا اجازه می دهد هویت مسافرتی را هنگام ورود به کانادا تأیید کنند.

دولت کانادا می گوید: « وظیفه های حفظ حریم خصوصی را بسیار جدی گرفته، و ضمانت ها در سیاست ها، رویه ها و سیستم های فنی  مقرر شده است. این سیاست ها بر اساس بهترین شیوه های شرکای بین المللی است که به طور فزاینده متکی بر بیومتریک هستند.»

کانادا مراکز ویزا جدید را برای کمک به گسترش برنامه بیومتریک باز می کند!
کانادا مراکز ویزا جدید را برای کمک به گسترش برنامه بیومتریک باز می کند!

ضوابط ویزای بیومتریک کانادا: اثر انگشت

نیازهای بیومتریک گسترش یافته به معنی هر کس که علاقه مند به درخواست ویزای بازدید کننده، کار یا اجازه تحصیلی، یک ویزای اقامت دائم یا درخواست پناهندگی / وضعیت پناهندگی باشد، باید بررسی شود که بایستی  آنها بیومتریک (اثر انگشت و یک عکس) خود را ارسال کنند.
برنامه بیومتریک کانادا  پیش نیازبرنامه اجازه کار / تحصیل، اقامت دائم و سایر متقاضیان مهاجرت برای ارسال اثر انگشت و عکس است.
مجموعه ای از شناسایی بیومتریک (اثر انگشت و یک عکس تشخیص چهره) یک ابزار کارآمد برای شناسایی درست افراد است. مجموعه های بیومتریک دولت کانادا را قادر می سازد تا پردازش درخواست ها را آسان کرده و مسافران کم خطر را به کانادا وارد کند.

الزامات بیومتریک برای شهروندان کشورهای غیرمجاز به شرح زیر است:

از ۳۱ جولای ۲۰۱۸ – متقاضیان از اروپا، خاورمیانه و آفریقا
از ۳۱ دسمبر ۲۰۱۸ – متقاضیان از آسیاو اقیانوسیه و آمریکا

بازدید از ابزار کانادا

ابزار Visiting Canada به شما امکان می دهد تا مراحل مورد نیاز برای آماده شدن برای بازدید از کانادا را بیابید.

مجموعه بیومتریک در مراکز درخواست ویزا
افرادی که برای اولین بار یک برنامه کاربردی خارج از کانادا را ارائه می دهند، باید بیومتریک خود را در یک مرکز درخواست ویزا مجاز از دولت کانادا (VAC) ارائه کنند.

دولت کانادا می گوید که شبکه جهانی VAC ها را گسترش می دهد تا برنامه بیومتریک را جایگزین کند.

بازدید کنندگان معاف از ویزا به کانادا
مسافران از کشورهای معاف از ویزا که به عنوان توریست به کانادا سفر می کنند با اجازه معتبر مسافرت الکترونیک (ETA) نیازی به ارائه بیومتریک ندارند.

بیومتریک برای برنامه های اقامت دائم

دولت کانادا می گوید هرکس که برای اقامت دائم درخواست می کند باید بیومتریک خود را بپردازد و بدون توجه به اینکه آیا در گذشته داده های بیومتریک را برای اخذ یک ویزای  توریستی، تحصیل یا درخواست مجوز کار یا درخواست دیگری انجام داده باشد، برای اقامت دائم آنها نیاز به معافیت ذکر شده ندارند و باید بیومتریک را انجام دهند.

کاهش تاخیرهای برنامه
دولت کانادا توصیه های زیر را برای کاهش تاخیر های کاربردی ارائه می دهد:

جهت برنامه خود ایمیل نکنید در صورت درخواست آنلاین یا شخصی در مرکز درخواست ویزا حاضر شوید.
وقتی که درخواست خود را ارسال می کنید، هزینۀ درخواست و هزینه های بیومتریک را پرداخت کنید.
در هنگام درخواست در مرکز درخواست ویزا، و یا در عرض چند روز پس از دریافت نامه آموزش بیومتریک، بیومتریک خود را بطور همزمان ارسال کنید.
در هنگام برنامه ریزی، زمان سفر را در نظر بگیرید اگر شما نیاز دارید که برای بازدید از یک مرکز حمایت از برنامه های VAC یا برنامه (ASC، اگر درخواست از ایالات متحده) زمان برای ارائه biometrics خود را مد نظر قرار دهید.
اگر می توانید، اطمینان حاصل کنید که تمام اعضای خانواده که درخواست ویزای خود را می پذیرند در همان زمان برای ارائه بیومتریک به همان VAC یا ASC  بروند.
اگر به صورت یا دستهایتان آسیب رسیده یا نقشی (مانند حنا) دارید، منتظر بمانید تا جراحت بهبود یابد یا اثر انگشت به طور کامل از بین نرفته باشد.
یک آسیب موقت یا وضعیت پزشکی است که احتمالا در طول زمان بهبود می یابد  می تواند شامل موارد زیر باشد:
به دلیل کاهش یا سوختگی جزئی،
بثورات و دیگر شرایط موقت پوست.
اگر صدمه دائمی یا وضعیتی روی صورت یا دست خود داشته باشید، برای گرفتن عکس و هر گونه اثر انگشت موجود، به VAC یا ASC بروید. یک آسیب دائمی یک بیماری پزشکی است که در طول زمان بهبود نخواهد یافت. هر گونه مستنداتی را که در مورد وضعیت شما دارید، بیابید.
اگر قصد دارید به ۸۰ سالگی خود برسید، لطفا توجه داشته باشید که VAC ها نمی توانند بیومتریک را از متقاضیان ۸۰ ساله و بالاتر جمع آوری کنند. اگر شما ۷۹ ساله هستید وقتی که درخواست خود را ارائه می دهید، اما قبل از دادن بیومتریک به سن ۸۰ سالگی خودبرسید، باید با دفتر ویزای کانادا  تماس بگیرید تا ترتیب بیومتریک خود را در آنجا جمع آوری کنید. اگر شما در ایالات متحده هستید، هنوز می توانید بیومتریک خود را در نزدیکی مرکز پشتیبانی برنامه های کاربردی ایالات متحده بیابید.
متقاضیان با شهروندی چندگانه
متقاضیان دارای شهروندی چندگانه باید از یک سند مسافرتی مشابه (برای مثال گذرنامه) برای کل پروسه درخواست استفاده کنند. در صورت درخواست از ایالات متحده، این سند همان باید هنگام ارسال بیومتریک در مرکز درخواست ویزا یا مرکز پشتیبانی برنامه (ASC) استفاده شود.

متقاضیانی که قبلا درخواستی را ارائه کرده اند و مایل به تغییر ملیت در آن درخواست می باشند باید درخواست را لغو کنند. برای انجام این کار، با دفتر ویزای مربوطه برای کشور یا قلمرو خود تماس بگیرید، پس از انجام این کار، متقاضیان می توانند درخواست جدیدی را ارائه دهند و هزینه های قابل پرداخت را پرداخت کنند.