۱۱ راه برای مهاجرت به کانادا  immigrate to Canada
۲۰ آذر

۱۱ راه برای مهاجرت به کانادا immigrate to Canada

۱۱ راه برای مهاجرت به کانادا immigrate to Canada

راه هایی که می توانید از این طریق مهاجرت به کانادا را عملی کنید، به طور عمده به سه عامل بستگی دارد: شرایط شخصی یا وضعیت شخصی شما، آنچه شما قصد دارید در آنجا انجام دهید و در کجا می خواهید در کانادا بمانید. شما دانش آموز هستید؟ کارگر ماهر یا سرمایه گذار؟ عوامل موثر در داشتن پیشنهاد شغلی در کانادا و داشتن بستگان در اینجا نیز اهمیت دارد. قصد شما برای مهاجرت به کانادا نیز یک معامله بزرگ است. آیا قصد تحصیل، کار یا شروع کسب و کار در کانادا دارید؟ یا فقط می خواهید با خانواده تان مجددا همکاری کنید؟ در نهایت، استان یا شهر خاصی که قصد دارید به آن بروید، همچنین توجه زیادی به برنامه های مهاجرتی در هر استان دارد.

هر چه وضعیت، قصد یا مقصد خاص خود را در کانادا دارید، دولت کانادا چندین برنامه مهاجرتی را ارائه می دهد که ممکن است شما را مناسب قرار دهد. در زیر موارد خلاصه ای از این موارد به شما معرفی می شود که نیازهای عمومی را برای هر یک از شما می دهد. توجه داشته باشید که بسته به برنامه و وضعیت شما، الزامات واجد شرایط اضافی وجود دارد. برای دانستن جزئیات بیشتر به لینک ها (بر روی عنوان هر برنامه) به صفحه CIC خاص بروید.

کلاس های اقتصادی

۱٫ کلاس تجربه کانادایی Canadian Experience Class

این برنامه فرصتی برای کسانی است که تجربه کاری کانادا را برای تبدیل شدن به ساکنان دائمی دارند. از ۱ ژانویه ۲۰۱۵، متقاضیان باید از سیستم ورودی اکسپرس عبور کنند و باید:

قصد دارد در خارج از کبک زندگی کند
دارای حداقل ۱۲ ماه تجربه کار ماهانه تمام وقت (یا معادل آن در نیمه وقت) در کانادا با مجوز مناسب در سه سال قبل از اعطای آن
مهارت زبانی

11 راه برای مهاجرت به کانادا immigrate to Canada
11 راه برای مهاجرت به کانادا immigrate to Canada

۲٫ کبک کارآفرین یا سرمایه گذار   Quebec Entrepreneur or Investor

این برنامه برای مهاجرانی است که مایل به شروع کسب و کار (به عنوان یک کارآفرین یا سرمایه گذار) در کبک. این نیاز دارد:

قصد اقامت در کبک
سرمایه گذاری CDN 800،۰۰۰ دلار و ارزش خالص CDN 1.6 میلیون دلار برای سرمایه گذاران و ارزش خالص CDN 300،۰۰۰ دلار برای کارآفرینان

۳٫ برنامه ویزا شروع   Start-Up Visa Program

این برنامه برای بازرگانان و کارآفرینانی است که مایل به شروع کسب و کار در کانادا هستند. این به موارد زیر نیاز دارد:

پشتیبانی سازمان تعیین شده – این می تواند به عنوان صندوق سرمایه گذاری ریسک، گروه های سرمایه گذار فرشته یا موسسات تجاری تعیین شده (لیست موجود در اینجا) تعیین می شود. شما باید با این سازمان ها تماس بگیرید که می توانند پیشنهاد کسب و کار شما را ارزیابی کنند و نامه ای از پشتیبانی شما ارائه دهند.
مهارت های زبان – شما باید توانایی برقراری ارتباط در زبان انگلیسی یا فرانسوی داشته باشید، حداقل در معیار زبان کانادایی (CLB) 5.
وجوه نقد – شما باید برای کسب و کار خود، دارایی های کافی داشته باشید. حداقل سرمایه گذاری CDN $ 200،۰۰۰ مورد نیاز است اگر از طریق یک صندوق سرمایه گذاری کانادایی کانادا، CDN $ 75،۰۰۰ اگر از یک گروه سرمایه گذار کانادایی تعیین شده باشد.

11 راه برای مهاجرت به کانادا immigrate to Canada
11 راه برای مهاجرت به کانادا immigrate to Canada

۴٫ برنامه نامزد استان  Provincial nominee program

هر استان یا سرزمینی جریانهای مهاجرتی متفاوت دارد که گروه خاصی را هدف قرار می دهند (مثلا دانشجویان، افراد کسب و کار، کارگران ماهر و غیره). از این رو، هر استان / قلمرو دارای الزامات واجد شرایط متفاوت است. به طور کلی، متقاضیان باید معیارهای خاصی را برای مهارت، تحصیل یا تجربه کاری داشته باشند و قصد دارند در آن استان یا قلمرو خاص زندگی کنند.

این برنامه در دو مرحله است: گرفتن نامزدی استانی و درخواست برای مهاجرت به کانادا ، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC، قبلا CIC) برای اقامت دائم. شما می توانید با استفاده از فرآیند مبتنی بر کاغذ یا از طریق اکسپرس ورود درخواست کنید. اگر شما یک ایده روشن در مورد زندگی در کانادا دارید، بهتر است که با مراجعه به وب سایت استان یا قلمرو، شرایط لازم را کسب کنید.

۵٫ خوداشتغالی فدرال Self-Employed Persons

این برنامه برای افرادی است که خود کار می کنند:

دارای تجربه مربوطه و در فعالیت های فرهنگی و یا ورزشی در سطح جهانی شرکت کرده اند
در فعالیت های فرهنگی و یا ورزش به کار گرفته شده اند
دارای تجربه در مدیریت یک مزرعه
متقاضیانی که این تجربه را دارند، با معیار انتخابی که تجربه، آموزش، سن، توانایی های زبان و سازگاری را در نظر می گیرد، مورد ارزیابی قرار می گیرند.

۶٫ برنامه کار ماهر فدرال  Federal Skilled Worker Program

این برنامه برای افرادی است که دارای تجربه کار حرفه ای حرفه ای هستند که ممکن است برای درخواست اقامت دائم بر اساس واجد شرایط بودن و یک پیشنهاد شغل مناسب انتخاب شوند. از ۱ ژانویه ۲۰۱۵، متقاضیان واجد شرایط باید از سیستم ورودی اکسپرس عبور کنند. متقاضیان بر مبنای (آنها باید به حداقل ۶۷ از ۱۰۰ امتیاز برسند) ارزیابی می شوند:

مهارت های زبان (انگلیسی / فرانسوی)
تحصیلات
تجربه کاری
سن
تنظیم اشتغال
سازگاری

11 راه برای مهاجرت به کانادا immigrate to Canada
11 راه برای مهاجرت به کانادا immigrate to Canada

۷٫ نگهبانان زنده  Live-in Caregivers

مراقبین با تجربه، این فرصت را دارند تا از طریق این برنامه به ساکنین دائمی بپردازند تا زمانی که به موارد زیر برسند:

حداقل ۲۴ ماه از کار در تمام طول زندگی داشته باشید یا
۳۹۰۰ ساعت کار اشتغال کامل (حداقل طی ۲۲ ماه تکمیل شده). اضافه کاری تا ۳۹۰ ساعت می تواند شامل شود
تجربه کاری باید ظرف چهار سال از زمان ورود شما به دست آید
متقاضیان این برنامه همچنین ممکن است از دو مسیر استفاده کنند: مراقبت از کودکان یا مراقبت از افراد دارای نیازهای پزشکی بالا.

۸٫ برنامه تجاری ماهر فدرال  Federal Skilled Trades Program

این برنامه برای کسانی است که مایل به تبدیل شدن به ساکنان دائمی هستند که براساس شرایط واجد شرایط بودن برای یک تجارت ماهر هستند. متقاضیان نیز باید از سیستم ورودی اکسپرس عبور کنند. برای واجد شرایط بودن، متقاضیان باید:

پیشنهاد یک اشتغال تمام وقت برای حداقل یک سال یا گواهینامه صلاحیت در آن تجارت ماهر توسط یک سازمان استانی یا منطقه ای (پیشنهاد می تواند از ۲ کارفرما باشد)
مهارت زبانی. باید نتایج تست را از یک مرکز آزمون معتبر شخص ثالث ارائه کنید
حداقل ۲ سال تجربه تمام وقت در یک تجارت ماهر
ملاقات با تمام شرایط کاری برای تجارت، همانطور که در طبقه بندی ملی شغلی (NOC) آمده است،

۹٫ برنامه خلبان سرمایه گذار مهاجر سرمایه (IIVC)   Immigrant Investor Venture Capital (IIVC) Pilot Program

این برنامه برای افرادی است که دارای ارزش خالص CDN $ 10M یا بیشتر از طریق بخش خصوصی قانونی یا فعالیت های سرمایه گذاری کسب شده است. متقاضیان واجد شرایط باید از طریق آژانس های تعیین شده توسط CIC برای بررسی مرحله دوم در نظر بگیرند.

11 راه برای مهاجرت به کانادا immigrate to Canada
11 راه برای مهاجرت به کانادا immigrate to Canada

۱۰٫اسپانسر شدن کلاس خانواده  FAMILY CLASS SPONSORSHIP

ساکنان دائمی در کانادا (حداقل ۱۸ ساله) می توانند از خویشاوندان خود حمایت کنند تا همچنان ساکن شوند. با توجه به اینکه چه نسبتی شما حمایت می کنید، الزامات واجد شرایط خاصی وجود دارد که به طور کلی ارزیابی می شود:

توانایی شما برای رفع نیازهای اساسی (غذا، لباس و پناهگاه) برای خود و نسل شما
ظرفیت شما برای حمایت از مالیات نسبی زمانی که وارد می شود
این احتمال وجود دارد که نسبی از دولت درخواست کمک مالی کند
بستگان شما نیز باید به عنوان بخشی از پرونده درخواست پرونده بهداشت و امنیت را تصویب کنند.

۱۱٫کلاس های دیگر  OTHER CLASSES

این موارد شامل موارد بشردوستانه و محبت آمیز، افراد محافظت شده و پناهندگان کنوانسیون، پناهندگان حامی دولت و پناهندگان خصوصی است. افرادی که نیاز به فرار از سرزمین های خود برای فرار از آزار و اذیت، جنگ و یا نقض حقوق بشر شدید، مشتریان حمایت خصوصی از برنامه پناهندگان هستند.

این صفحه را در وب سایت CIC بخوانید تا برنامه های مختلفی را برای کمک به پناهندگان بدانید.

2 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *