تابع (شهروند) کانادا
۳ مهر

تابع (شهروند) کانادا

چگونه می توانم برای شهروندی کانادا یا تابعیت کانادا درخواست کنم؟

مهاجرت به کانادا برای درخواست شهروندی کانادا ( تابعیت کانادا)، باید معیارهای واجد شرایط بودن را رعایت کنید و درخواست را تکمیل کنید.

معیارهای واجد شرایط بودن برای درخواست شهروندی کانادا باید:

  •  مدرکی را ارائه دهید که می دانید چگونه به صحبت کردن و نوشتن در یکی از زبان های رسمی کانادا (انگلیسی یا فرانسوی)
  • اقامت دائم (PR)
  • در ۵ سال قبل از اعمال، در کانادا به عنوان یک روابط عمومی برای حداقل ۱۰۹۵ روز زندگی کرده اید
  • مالیات های خود را حداقل ۵ سال در طول ۵ سال گذشته ثبت کرده و هر گونه مالیات بر درآمد شما ممکن است پرداخت شود
  • IRCC درخواست شما را به عنوان ناقص به شما بازگرداند اگر شما مدارک قابل قبول را دریافت نکنید که دانش کافی در مورد انگلیسی یا فرانسوی داشته باشید. در مورد نیازهای زبان برای شهروندی در وب سایت IRCC بیشتر بدانید.

اگر بخشی از نیروهای مسلح کانادا هستید یا عضو آن بوده اید، ممکن است واجد شرایط دریافت فرآیند درخواست تابعیت کانادا سریع باشید.

شما می توانید ازسیستم حساب محل اقامت استفاده کنید تا معلوم شود آیا در کانادا به اندازه کافی به عنوان یک شهروند و مخاطب برای درخواست شهروندی به کانادا آمده اید. اگر در کانادا به اندازه کافی بوده باشید، به شما اعلام خواهد کرد که شما واجد شرایط درخواست  شهروندی کانادا هستید.

متقاضی باید یک شهروند کانادایی باشد یا برای گرفتن شهروندی کانادا درخواست کمک کند. اقامت دائم نیازی نیست که نیازهای اقامت را برآورده کنید.

اگر یکی از والدین شما هنگام تولد یک شهروند کانادایی بود، بسته به زمان تولد شما ممکن است یک شهروند باشد. اگر این درست باشد، به عنوان یک شهروند کانادایی شناخته شده است، شما باید برای اثبات شهروندی درخواست بدهید.

اگر اخیرا در زندان یا در زندان یا آزادی مشروط هستید،نمی توانید به یک شهروند کانادایی تبدیل شوید، در حال خدمت به یک حکم شرعی یا متهم یا محکوم به جرم محکومیت می شوید. اگر شما تحت فرمانی اخراج هستید، همچنین نمیتوانید درخواست کنید.

اطلاعات بیشتر در مورد صلاحیت شهروندی کانادا در وب سایت IRCC را بخوانید.

تابعیت(شهروندی ) کانادا

فرآیند برنامه درخواست شهروندی کانادا

برای هر دو شما و فرزندان خود، فرم ها را در برنامه درخواست شهروند کانادا دانلود و پر کنید.
شامل تمام مدارک مورد نیاز
هزینه درخواست را پرداخت کنید.
درخواست خود را به اداره مرکزی تزریق (CIO) در سیدنی، نوا اسکوشیا، کانادا ارسال کنید.
برای اطلاعات بیشتر درباره زمان پردازش، از وب سایت IRCC دیدن کنید.

آیا باید امتحان شهروندی کانادا بدهم؟
اگر درخواست شما پذیرفته شود باید یک آزمون شهروندی کانادا را بگذرانید. کودکان زیر ۱۸ سال و افراد بالای ۵۴ مجبور نیستند تست شهروندی را بگذرانند. برای اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی تست شهروندی آماده شوید.

چرا از من اثر انگشت خواسته می شود؟
از شما خواسته می شود هنگام درخواست شهروندی درخواست اسناد انگشت و یا اسناد دادگاه ارسال کنید. این است که اطمینان حاصل کنید که شما تحت قانون شهروندی ممنوع نیستید.یعنی شما ممنوع الورود به کانادا نیستید.

اگر نگران هستید، برای اطلاعات بیشتر در مورد وضعیت خود با مرکز تماس IRCC تماس بگیرید.

آیا باید وقتی شهروندی کانادا می شوم شهروندم را از دست بدهم؟
شما مجبور نیستید شهروندی خود را برای تبدیل شدن به کانادایی بپذیرید. شما باید قوانین کشوری که در آن هستید هستید را بررسی کنید تا ببیند که آیا اجازه می دهد تابعیت دوگانه داشته باشد.

قانون کانادا اجازه می دهد تا دو یا چند شهروندی داشته باشید. این به این معنی است که شما مجبور به ترک شهروندی خود برای تبدیل شدن به کانادایی نیستید.

با این وجود برخی از کشورهای دیگر اگر شما تبدیل به کانادایی شوند، شهروندی خود را از بین ببرید.

اگر شما یک شهروند یک کشور دیگر هستید، برای پیدا کردن قوانین، با اداره دولتی خود چک کنید.

چه چیزی باید در مورد شهروندی دوگانگی در نظر بگیرم؟
شما حتی ممکن است تعهدات خود را نسبت به کشور دیگری از شهروندی تان داشته باشید، حتی اگر به کانادا تبدیل شوید. به عنوان مثال، ممکن است مجبور باشید که مالیات بپردازید یا در ارتش خدمت کنید.

هنگام سفر باید مراقب باشید. برخی از کشورها شما را از مسافرت بیش از یک گذرنامه ممنوع می کند.

دولت کانادا توصیه می کند که شما در گذرنامه کانادا خود سفر کنید تا بتوانید به کنسولگری کانادا دسترسی پیدا کنید، اگر به کمک نیاز دارید. هنگامی که شما دوباره پرواز کانادا را در یک پرواز بین المللی انجام می دهید، همچنین باید گذرنامه کانادا خود را برای اثبات این که شما یک شهروند هستید نشان دهید.