۳ مهر

آخرین مرحله از پرونده مهاجرت قبل از صدور ویزا (بررسی پیشینه)

آخرین مرحله از پرونده مهاجرت قبل از صدور ویزا (بررسی پیشینه)

پروسه گرفتن ویزای مهاجرت به کانادا بستگی به شرایط تحصیلی،کاری،تمکن مالی و سلامت نسبی جسمی و بررسی پیشینه اشخاص متقاضی دارد و این مسایل حتی افراد نزدیک و وابسته را در امر مهاجرت تحت تاثیر قرار می دهد. بنابراین توصیه می کنیم که قبل از اقدام امر مهاجرت تمامی جوانب را مد نظر قرار داده و بررسی نمایید.

کسانی که برنامه و روش مهاجرتی خود را انتخاب می کنند ؛برای دریافت ویزا باید مد نظر داشته باشند که ممنوعیتی بابت خروج از کشور ندارند و در واقع ممنوعیتی نیز برای ورود به کانادا نداشته باشید.

شخصی که متقاضی اخذ ویزاست یا افراد وابسته اش مانند خانواده،همسر،فرزندان … مهم نیست که با او زندگی کنند یا خیر ،اگر ممنوع الورود به کانادا باشند ،شخص متقاضی مجوز ورود به کانادا را ندارد و تمامی پرونده های او مردود اعلام می شود.

ابرای بررسی در زمینه ممنوع الورود بودن افراد اداره مهاجرت کانادا پرونده اشخاص متقاضی را در دو مورد ذیل مورد بررسی قرار می دهد که عبارتند از:

  1. ممنوع الورود شدن به دلایل مسایل و مشکلات پزشکی و بهداشتی اشخاص مطابق با اصل ۳۸ قانون مهاجرت کانادا
  2. ممنوع الورود شدن به دلیل سابقه های جنایی و ا م ن ی ت ی اشخاص مطابق اصول ۳۴٫۳۵٫۳۶٫۳۷ قانون اداره مهاجرت کانادا

آخرین مرحله از پرونده مهاجرت قبل از صدور ویزا (بررسی پیشینه)

بررسی مسایل و مشکلات پزشکی و بهداشتی اشخاص مطابق با اصل ۳۸ قانون مهاجرت کانادا

مرحله حساسی که مورد بررسی اداره مهاجرت کانادا مورد بررسی قرار می گیرد مرحله آزمایشات پزشکی می باشد که معمولا با مدیکال شروع می شود و چندین هفته تا چند ماه زمان می برد.

بررسی سابقه های جنایی و ا م .ن .ی. ت .ی اشخاص مطابق اصول ۳۴٫۳۵٫۳۶٫۳۷ قانون اداره مهاجرت کانادا

برای بررسی این موارد افسر مهاجرت از منابع اطلاعاتی خارجی مانند پلیس فدرال،سازمان ا م ن ی ت ی کانادا و اداره گمرک کمک می گیرد.

در صورت وجود مشکلات و سوابق جنایی ا م ن ی ت ی در پرونده اشخاص افسر مهاجرت فرد را ممنوع الورود اعلام می کند و برای وی ویزا صادر نمی شود. در بعضی موارد افسر فرد را برای مصاحبه دعوت کرده و راجع به پرونده از او توضیح می خواهد. و بعد از شنیدن توضیحات شخص تصمیمات لازم در مورد صدور یا عدم صدور ویزا  گرفته می شود.

بعد ازبه خوبی گذراندن این مراحل افسر اداره مهاجرت ویزای شما را صادر می کند . اعتبار ویزای صادر شده بستگی به نظر و تصمیمات افسر مهاجرت دارد و ممکن است ۱ سال یا بیشتر از زمان انجام معاینات مدیکال باشد.

جهت مشاوره حقوقی با ماتماس بگیرید.۰۲۱۲۶۱۱۶۶۹۱

مشاوره حقوقی با وکلای متخصص