۶ دانشگاه ارزان برای مطالعه در کانادا
۲۷ اسفند

۶ دانشگاه ارزان برای مطالعه در کانادا

۶ دانشگاه ارزان برای مطالعه در کانادا

کانادا مکانی مناسب برای تحصیل یک دانشجوی بین المللی است. این کشور مدرن بیش از ۳۰۰ هزار دانشجوی بین المللی در سراسر جهان دارد. در این مقاله قصد داریم تا شما را با ۶ دانشگاه ارزان برای مطالعه در کانادا آشنا کنیم . اگر قصد مهاجرت به کانادا برای تحصیل را دارید می توانید در یکی از این دانشگاه ها را انتخاب کنید.

در کانادا معمولا تحصیلات عالی را با یک دوره دو ساله در دانشکده جامعه کانادا شروع می کنید. دانشگاه ها  دانشجویان بین المللی را تشویق می کنند و مزایای زیادی برای آن ها در نظر می گیرند.

اگر قصد دارید در سال آینده در کانادا تحصیل کنید، می خواهید یک کالج یا دانشگاه ارزان داشته باشید در زیر با دانشگاه های بین المللی با قیمت ارزان آشنا می شوید.

معرفی دانشگاه ها با هزینه کم

کالج داگلاس: واقع در نیوستان وست مینستر، مرکز رفت و آمد به شهر بزرگ ونکوور، BC، کالج داگلاس دارای مزایای بسیاری برای دانشجویان بین المللی است که در کانادا تحصیل می کنند. یک کالج یک انتخاب ایده آل برای تحصیل است زیرا دانش آموزان از کلاس های کوچکتر و توجه فردی بهره مند هستند اما هنوز هم کیفیتی را که در یک دانشگاه بزرگ دریافت می کنند. اگر شما در داگلاس تحصیل می کنید، می توانید گزینه هایی از مدارک تحصیلات تکمیلی و یا انتقال دانشگاه را نیز در نظر بگیرید که به شما اجازه می دهد تا بعد از ۲ سال تحصیل در داگلاس به یک دانشگاه بزرگ منتقل شوید. پس از آن یک مدرک از یکی از دانشگاه های برتر کانادا خواهید داشت. و همه اینها را می توان با قیمت ارزان نیز انجام داد.

اگر شما ۲ سال تحصیل در داگلاس کانادا را شروع کنید سپس از ۲ سال به دانشگاه منتقل می شوید، شما یک مدرک دانشگاهی از دانشگاه کانادایی بین المللی دریافت خواهید کرد و شما تقریبا ۱۶ هزار دلار صرفه جویی کرده اید.

دانشگاه دلشویی: Dalhousie در هالیفاکس، نوا اسکوشیا یک دانشگاه کامل در کانادا است که می توانید برای یک دوره کارشناسی فارغ التحصیل شوید. اگر شما قصد تحصیل در کانادا دارید، این دانشگاه یکی از دانشگاه های پیشرو و تحقیقاتی است که ۱۸۰ برنامه را در ۱۱ دانشکده ارائه می دهد. بورس تحصیلی و بودجه برای هر دو دانشجوی کارشناسی و فارغ التحصیلان آن در دسترس است. هزینه تحصیل در حدود ۱۴۰۰۰ دلار در سال است. هنگامی که فارغ التحصیل می شوید، ممکن است متوجه شوید که فرصت های شغلی کمتری در این منطقه کانادا وجود دارد، بنابراین ممکن است بخواهید برای کار به دیگر بخش های کانادا بروید.

کالج جورجیان: Georgian  کالج جورجیان در در تورنتو واقع شده است و یکی دیگر از کالج های ابتکاری ایده آل برای دانشجویان بین المللی است که در کانادا تحصیل می کنند. این دانشکده کوچک دارای توافقنامه هایی با تعدادی از دانشگاه های برتر کانادایی از جمله یورک و دانشگاه تورنتو است. یکی از ویژگی های این کالج این است که بسیاری از برنامه های همکاری و کارآموزی است که تجربه کار دانش آموزان را در حالی که هنوز در کلاس ها برگزار می شود، می دهد. دانش آموزان معمولا برای تحصیل کار می کنند و برای تجربه کار خود اعتبار می گیرند. این کالج می گوید که ۹۰ درصد از فارغ التحصیلان آنها پس از تکمیل برنامه خود در کانادا به کار مشغول می شوند .هزینه تحصیل آنها برای سال ۱۳۰۰۰ دلار است.

دانشگاه گرانت مک یوان: این دانشگاه کوچکتر در ادمونتون، آلبرتا واقع شده است، به دانشجویان بین المللی که همه امکانات یک دانشگاه بزرگ را در کانادا می گذرانند، ارائه می دهد. این مکان ایده آل برای دانش آموزانی است که می خواهند پس از اتمام امتحانات متوسطه خود در کانادا تحصیل کنند. گرانت مک یوان دارای توافق نامه انتقال دانشگاه با دانشگاه آلبرتا و کالگری است. به عنوان مثال یک دانشجو که برای یک سال در رشته  مهندسی در گرانت مک یوان تحصیل می کند و یک GPA خوب دریافت می کند، به دانشکده مهندسی دوم در دانشگاه آلبرتا می تواند منتقل شود. هزینه تحصیل برای یک سال در Grant MacEwan تقریبا ۱۵۰۰۰ دلار است؛ پس انداز ۵۰۰۰ دلاری از هزینه ۲۰ هزار دلار دانشگاه آلبرتا است. آلبرتا استان ایده آل است به دلیل هزینه پایین زندگی و نرخ بیکاری آن کم است که به این معنی است که اگر شما پس از فارغ التحصیلی در کانادا کار کنید، این یک موسسه ای مناسب برای شماست.

دانشگاه مموریال : Memorial این دانشگاه در یکی دیگر از استان های ساحلی شرقی کانادا واقع است. این هم یک دانشگاه تمام عیار است که هر دو مدرک کارشناسی و فارغ التحصیل را ارائه می دهد.  مموریال در یکی از ثروتمندترین استانهای کانادا به علت حفاری ساحلی واقع شده است. هزینه های پایین تحصیل و زندگی عامل مهمی در تمایل به تحصیل در این دانشگاه است، اما ممکن است مجبور شوید در فرصت های کاری به دیگر بخش های کانادا بپردازید.

کالج Seneca: کالج Seneca در تورنتو واقع شده و دارای توافق نامه انتقال و برنامه با دانشگاه یورک و دانشگاه تورنتو و سایر دانشگاه های کانادا می باشد. آنها نه تنها دوره های تحصیلات تکمیلی و گزینه های انتقال دانشگاه را ارائه می دهند، بلکه دارای مدارک دیپلم و گواهی زیادی برای دانشجویان بین المللی هستند که می خواهند برای مدت کوتاهی در کانادا تحصیل کنند. هزینه تحصیل آنها در حدود ۱۲۰۰۰ دلار است. یک چیز دانشجویان بین المللی در مورد انتاریو باید میزان بیکاری بالا آنها باشد. نرخ بیکاری در تورنتو ۵/۸ درصد است که یکی از بالاترین میزان در کشور است، به ویژه در مقایسه با آلبرتا که یکی از کمترین میزان در ۴٫۵ درصد است؛ هنوز هم می تواند جای خوبی برای مطالعه باشد، اما لزوما کار نمی کند. بنابراین اگر میخواهید بعد از تحصیل در کانادا کار کنید، ممکن است مجبور شوید که در یک استان دیگر مانند آلبرتا یا حتی قبرس قرار بگیرید که نرخ بیکاری کمتر از انتاریو است.