مهاجرت به کانادا و درخواست برنامه مهاجرت تجاری برای استان كبك
۱۴ شهریور

مهاجرت به کانادا و درخواست برنامه مهاجرت تجاری برای استان كبك

مهاجرت به کانادا و درخواست برنامه مهاجرت تجاری برای استان كبك

سیستم انتخاب مهاجرت به استان کبک برای کارگران ماهر کبک، برای شناسایی نامزدهای مهاجرتی که احتمالا به لحاظ اقتصادی در استان ایجاد می شوند، طراحی شده است.برای مهاجرت به کانادا و درخواست برنامه مهاجرت تجاری برای استان كبك در این مقاله با جدیدترین اخبار روز کبک کانادا روبرو خواهید شد.
متقاضیان کارگر ماهر که مایل به اقامت در مونترال یا در یک شهر یا منطقه دیگر در استان کبک هستند تحت نظام متفاوتی از متقاضیانی که مایل به اقامت در دیگر نقاط کانادا هستند، مورد ارزیابی قرار می گیرند.

کارگران ماهر یا فارغ التحصیلان بین المللی در کبک ممکن است برای مهاجرت به کبک، تحت قوانینی که دولت کبک با آن برنامه «برنامه کارمند ماهرانه ماهر» نامیده می شود، همچنین به عنوان برنامه کار ماهر کبک (QSWP) یا برنامه تجربه کبک (PEQ) شناخته شود.

بیان سیستم بهره کبک کانادا

در ۲ اوت ۲۰۱۸، سیستم ابراز علاقه جدید کبک به عنوان بخشی از تلاش های این استان برای ساده سازی پردازش برنامه های QSWP تأیید شد. افرادی که مایل به درخواست مهاجرت به استان هستند، روند ثبت را با اعلام علاقه خود در درخواست به برنامه با ورود به نمایه در بانک بیان کبک، آغاز خواهند کرد.

پورتال Arrima کبک کانادا

در ۱۸ سپتامبر سال ۲۰۱۸، وزارت مهاجرت کبک، مهاجرت مهاجرت، مهاجرت و مهاجرت (MIDI) شروع به پذیرش اظهارات مورد علاقه برای درخواست برنامه کار ماهر Quebec از طریق پورتال Arrima کردند. تمام متقاضیان بالقوه برای QSWP ابتدا باید با استفاده از پورتال Arrima، با تکمیل یک نمایه از علاقه به صورت رایگان ارسال کنند. پورتال Arrima در تمام طول سال باز خواهد شد و افرادی که مایل به مهاجرت به کبک هستند تحت QSWP قادر خواهند بود هر زمان که بخواهند نمایه مورد علاقه خود را ارائه دهند.

مهاجرت به کانادا و درخواست برنامه مهاجرت تجاری برای استان كبك

نامزدانی که برای درخواست مهاجرت به کبک از طریق QSWP دعوت شده اند باید از پورتال ایمن Mon project Québec برای ارائه درخواست استفاده کنند. Québec Mon project اجازه می دهد داوطلبان برای تکمیل درخواست خود برای CSQ، پرداخت آنلاین خود را انجام دهند، وضعیت درخواست آنها را دنبال کنند، تغییرات در برنامه خود را تغییر دهند و پیام های الکترونیکی شخصی را در طول فرایند به دست بیاورند.

  برنامه مهارت شغلی کبک

متقاضیانی که تحت برنامه کارگر ماهر کبک کار می کنند، یک گواهی انتخاب کبک (CSQ) صادر می کنند و سپس می توانند برای اقامت دائمی به دولت کانادا اعتراض کنند. مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) یک بررسی پزشکی و جنایی را به عنوان بخشی از روند تصویب آن انجام خواهد داد.

به منظور واجد شرایط بودن برای CSQ، شما باید امتیازات کافی را در زیر عوامل انتخاب مهاجرت کبک که در زیر توضیح داده اید امتیاز دهید. متقاضی تک (متعهد) باید حداقل ۵۰ امتیاز بر اساس این سیستم را داشته باشد، در حالی که یک متقاضی با همسر یا شریک زندگی مشترک باید حداقل ۵۹ امتیاز را کسب کند.

عوامل انتخاب کارگر ماهر کبک

عوامل انتخاب مهاجرت کبک می تواند به شرح زیر خلاصه شود:

امتیازات عوامل
آموزش و پرورش تا ۱۴ امتیاز (نمره قطع = ۲ امتیاز)
منطقه آموزش تا ۱۲ امتیاز
اعتبار استخدام تا ۱۴ امتیاز
تجربه کاری تا ۸ امتیاز
سن تا ۱۶ امتیاز
مهارت زبان تا ۲۲ امتیاز
اقامت و خانواده در کبک تا ۸ امتیاز
خصوصیات شریک همسر / شریک زندگی حداکثر ۱۷ امتیاز
حضور فرزندان همراه تا ۸ امتیاز
خود کفایت مالی ۱ امتیاز
بسیاری از اسناد مورد نیاز برای درخواست برنامه کارگر ماهر کبک باید دارای نسخه های تایید شده باشند. برای اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

نتایج آزمون زبان باید همراه با برنامه های مهاجرت ارائه شود تا امتیازات لازم برای مهارت های زبان به دست آید.

برنامه پرداخت ماهانه کارگران ماهر کبک

هزینه های پردازش برنامه کار ماهر کبک برای سال ۲۰۱۷ به شرح زیر است:

هزینه های متقاضی
متقاضی اصلی CAD $ 785
همسر واقعی، CAD $ 168
هر کودک وابسته CAD $ 168
برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه کارگران ماهر کبک، با ما تماس بگیرید. ۰۲۱-۲۶۱۱۶۶۹۸

برنامه تجربه کبک (PEQ)

برنامه تجربی کبک یا Program de l’expérience Québécoise یا PEQ) یکی دیگر از راه های مهاجرت کبک به فارغ التحصیلان واجد شرایط بین المللی با دیپلم کبک و افراد دارای حداقل ۱۲ ماه تجربه کار ماهر در ۲۴ ماه گذشته است. متقاضیان PEQ برای داشتن دانش متوسط پیشرفته فرانسوی صحبت می کنند.